سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

تکنیک هایی که باعث میشه به راحتی جاب آفر بگیرید

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

گرفتن جاب آفر

جاب آفر چیست؟ تفاوت جاب آفر با جاب سیکر چیست؟ چگونه می توان برای گرفتن جاب آفر اقدام نمود؟ مزایای مهاجرت با جاب آفر چیست؟ آژانس مهاجرتی چهره نگار صفر تا صد اطلاعاتی که برای اخذ جاب آفر نیاز دارید را در اختیارتان قرار داده است.

جاب آفر چیست ؟

فرقی ندارد قصد مهاجرت به کدام کشور را داشته باشید، در هر صورت برای گرفتن ویزای کاری ابتدا باید جاب آفر بگیرید. job offer چیست ؟ جاب آفر (job offer) همانطور که از نام آن پیداست، به معنی «پیشنهاد شغلی» یا «پیشنهاد کاری» است.

مهاجرت کاری - گرفتن جاب آفر

برای درک کردن بهتر معنی جاب آفر می توانیم به نحوه کاریابی در ایران اشاره کنیم. ما برای پیدا کردن کار در کشور خودمان به سایت های کاریابی مثل جاب ویژن، جابینجا و.. مراجعه می کنیم و در آنجا از میان پیشنهاد های شغلی کارفرماها یا شرکت های مختلف برای مواردی که متناسب و مورد علاقه مان باشد، رزومه ارسال می کنیم.

همین روند برای کشورهای خارجی هم وجود دارد. متقاضیان کار برای پیدا کردن جاب افر یا فرصت های شغلی می توانند به سایت های معتبر کاریابی خارجی یا وبسایت هایی مثل لینکدین مراجعه کنند. پیش از این در رابطه با تفاوت جاب آفر و جاب سیکر توضیح دادیم. اکنون به بررسی دقیق تر جاب آفر پرداخته ایم با ما همراه باشید.

جاب آفر برای مهاجرت

اگر به عنوان یک خارجی به دنبال کار در کانادا، امریکا، اروپا، استرالیا یا یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس باشید؛ شرایط دریافت پیشنهاد کار کمی دشوارتر می شود.

جاب آفر برای مهاجرت، یک دعوتنامه کاری است که از طرف یک کارفرمای خارجی یا یک شرکت خارجی برای شما صادر می شود. زمانی که از یک کارفرما در کشور مورد نظر خود جاب آفر داشته باشید، می توانید برای دریافت ویزای کاری و اقامت بلند مدت آن کشور اقدام کنید.

هر کشوری شرایط خود را برای صدور جاب آفر و جذب نیروی کار دارد. اما در اغلب کشورها این قانون وجود دارد که «کارفرما در صورتی می تواند برای موقعیت شغلی مورد نظر خود برای یک تبعه خارجی جاب آفر صادر کند که هیچ مقیم دائم و شهروندی در کشور خودش برای استخدام در آن شغل وجود نداشته باشد».

نحوه گرفتن جاب آفر از کارفرما

مرحله اول : اطلاعات از شرایط بازار کار و شرایط مورد نیاز دسته شغلی خود در کانادا

سیستم طبقه‌بندی ملی کانادا (NOC) هر یک از دسته‌های شغلی را در طبقه‌ای جای داده و شرایط مورد نیاز برای هرکدام را شرح داده است. متقاضیان مهاجرت به کانادا ابتدا باید از طریق این سیستم نسبت به وضعیت حوزه شغلی خود آگاه شده و شرایط مورد نیاز آن را بسنجند.

ویزای کاری - گرفتن جاب آفر

به طور مثال دسته شغلی مهندسان مکانیک (NOC:2232) طبق این سیستم شامل عناوین شغلی تکنسین هوانوردی، طراح گرمایشی، تکنسین تهویه و فن گرمایشی، طراح ماشین آلات، تکنسین مهندسی دریایی، تکنسین مهندسی مکانیک، تکنسین مکانیک، طراح ابزار و قالب و تکنسین ایستگاه حرارتی می‌شود. علاوه بر عناوین شغلی، امکان مشاهده شرح وظایف و حداقل شرایط مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا نیز فراهم است. داشتن حداقل مدرک کاردانی، دو سال سابقه کاری مرتبط و داشتن برخی گواهی‌های استانی نظام مهندسی در این دسته به عنوان شرایط مورد نیاز ذکر شده است.

متقاضیان می‌توانند از طریق جستجوی شغل خود در این سیستم، اطلاعات اولیه مورد نیاز را کسب کرده تا با اطلاعات جامع‌تری برای مهاجرت کاری به کانادا اقدام کنند.

مرحله دوم: پیدا کردن کارفرما

پیدا کردن کارفرما یکی دیگر از مراحل اولیه مهاجرت کاری به کاناداست. کارفرمایان در کانادا موظفند تا مجوز LMIA داشته باشند، بدین معنا که پیش از این، مراحل مورد نیاز برای استخدام نیروی کار بین‌المللی را طی کرده و حال به لحاظ قانونی می‌توانند جاب آفری معتبر برای متقاضیان خارجی صادر کنند. توجه داشته باشید که اولویت استخدام شرکت‌ها ابتدا با شهروندان کانادایی و یا دارندگان اقامت دائم این کشور است و تنها در صورتی کارفرمایان می‌توانند نیروی کاری خارجی استخدام کنند که از این دو گروه متقاضی واجد شرایطی پیدا نکنند.

به همین دلیل دریافت جاب آفر فرآیندی سخت و پیچیده است. البته برخی از برنامه‌های مهاجرتی، همچون برنامه PNP استان ساسکاچوان نیازی به داشتن مجوز LMIA نبوده و افرادی که در مشاغل مورد نیاز این استان مشغول به کار باشند، می‌توانند برای شرکت در برنامه اقدام کنند.

ساده‌ترین روش‌ پیدا کردن کارفرمایان در کانادا از طریق وبسایت‌های اینترنتی کاریابی است که در آن‌ها به صورت روزانه موقعیت‌های استخدامی جدید پست می‌شود. Canada Job Bank، eJobbo، Career Builder، Eluta، Monster، Indeed و Workpolis مشهورترین سایت‌های کاریابی در کانادا هستند که متقاضیان می‌توانند از طریق آن‌ها از جدیدترین آگهی‌های استخدام باخبر شوند.

مرحله سوم گرفتن جاب آفر: آپدیت کردن رزومه و کاورلتر

رزومه کاری و کاورلتر اصلی‌ترین مدارک مورد نیاز برای دریافت جاب آفر در کانادا هستند. اگر تا به حال رزومه خود را ننوشته‌اید، همین حالا شروع به نگارش آن کنید. اگر هم رزومه‌ای از قبل دارید، به خاطر داشته باشید که باید با توجه به موقعیت شغلی که برای آن اپلای می‌کنید، آپدیت گردد.

مهاجرت - گرفتن جاب آفر

رزومه کاری معمولا شامل سوابق تحصیلی، شغلی و مهارت‌های حرفه‌ای فرد می‌شود که او را به عنوان یک کاندیدای واجد صلاحیت به کارفرما معرفی می‌کند. کاورلتر نیز نامه کوتاهی است که در آن با توجه به دستاوردها و سوابق خود باید از دلایل انتخاب این موقعیت شغلی نوشته و به کارفرمای خود نشان دهید که استخدام شما چه مزایایی می‌تواند برای شرکت او در بر داشته باشد.

مرحله چهارم: اپلای برای شغل و مصاحبه با کارفرما

پس از اپلای برای موقعیت شغلی مورد نظر و ارسال رزومه خود، ممکن است که کارفرمای مربوطه به شما ایمیل زده تا تقاضای مدارک بیشتر و یا حتی مصاحبه کند. این مرحله مهم‌ترین و اصلی‌ترین مرحله در دریافت جاب آفر است. اگر در جلسه مصاحبه کاری خود بتوانید کارفرما را با دانش و توانایی خود تحت تاثیر قرار دهید، شانس بالایی در دریافت جاب آفر خواهید داشت.

توجه داشته باشید که مصاحبه‌ها اغلب به صورت آنلاین بوده و ممکن است برخی از کارفرمایان از شما نمونه کار نیز درخواست کنند. پس از گذشت چند روز از زمان مصاحبه، می‌توانید منتظر دریافت جاب آفر و یا رد درخواست خود باشید.

مرحله پنجم گرفتن جاب آفر: ثبت درخواست مهاجرت

پس از دریافت جاب آفر بخش اصلی فرآیند مهاجرت کاری به کانادا به پایان رسیده است. حال باید با توجه به روش انتخابی خود برای اخذ ویزا یا اقامت دائم اقدام کنید. افرادی که قصد دریافت ویزای کاری موقت یا شرکت در پایلوت آتلانتیک را دارند، می‌توانند پس از دریافت جاب آفر مستقیما برای ویزا اقدام کنند.

اما افرادی که در سامانه اکسپرس اینتری و یا برنامه‌های مهاجرت استانی ثبت‌نام کرده‌اند، پس از دریافت جاب آفر باید مراحل دیگر مرتبط با برنامه مهاجرتی خود را طی کرده تا اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. لازم به ذکر است که اگرچه اخذ اقامت دائم از طریق پایلوت آتلانتیک یا PNP ساده‌تر است، بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از طریق ثبت‌نام در اکسپرس اینتری برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند.

این سیستم امتیازبندی که بر اساس رقابت بین متقاضیان برقرار شده، تنها بهترین افراد را بر اساس امتیازات به دست آمده برای اخذ اقامت دائم کانادا انتخاب می‌کند. در آخرین دراو اکسپرس اینتری در سال 2020، حداقل امتیازی که موفق به کسب اقامت از این طریق شد، 461 امتیاز داشت.

مهاجرت با جاب آفر - گرفتن جاب آفر

مزایای مهاجرت با جاب آفر

 • مهاجرت از طریق جاب آفر و ویزای کاری ارزانترین روش مهاجرت است.
 • در این روش متقاضی بعد از ورود به کشور مقصد بلافاصله مشغول به کار می شود و بنابراین پس از مهاجرت دغدغه مالی ندارد.
 • مهاجرت با جاب آفر فرصت اقامت طولانی مدت را در کشور مقصد فراهم می کند و امکان تبدیل ویزای کاری به اقامت دائم و سپس شهروندی وجود دارد.
 • امکان همراهی کل اعضای خانواده بعد از اخذ ویزای کار در این روش وجود دارد.
 • امکان کسب درآمد دلاری و ارزی برای متقاضی وجود دارد.
 • عدم نیاز به نمره ایلتس بالا (گرفتن جاب افر در برخی مشاغل و در برخی کشورها به ارائه مدرک زبان نیاز ندارد).
 • با اخذ پیشنهاد کار از یک کشور پیشرفته فرصت کار و زندگی در کشوری با سطح رفاهی بالا و زیرساخت های اقتصادی قوی را به دست می آورید.

مدرک زبان لازم برای گرفتن جاب آفر کانادا

تا اینجا متوجه شدید که اخذ جاب‌آفر کانادا با انواع روش‌های مهاجرت کاری به کانادا گره خورده است. برای گرفتن ویزای جاب‌آفر کانادا (اقامت موقت( معمولا نیازی به نشان‌دادن مدرک زبان به کارفرما ندارید؛ اما خب معمولاً در مصاحبه، سطح دانش زبان شما را هم می‌سنجند.

بهرحال باید از یک راه مطمئن شوند که این موقعیت شغلی را به کسی نمی‌دهند که حتی چند جملۀ سادۀ انگلیسی را هم نمی‌تواند بسازد! اما فراموش نکنید که جاب‌آفر یکی از راه‌های مهاجرت کاری به کانادا است که اگر بخواهید از روش اکسپرس انتری اقدام کنید، داشتن مدرک زبان، ضروری است؛ اما اگر بخواهید با ورک‌پرمیت اقدام کنید، هم ضروری است هم نه! در ادامه توضیح می‌دهیم.

مدرک زبان مورد نیاز برای اخذ جاب آفر برای اقامت دائم (روش اکسپرس انتری)

حتما برای این روش که جزو دسته مهاجرت نیروی کار ماهر است باید مدرک زبان انگلیسی خود را ارئه بدهید. در زیر مدرک زبان مورد نیاز این روش را آوردیم.

مدرک و نمرۀ زبان موردنیاز برای مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری
آزمون‌های مورد تایید انگلیسی: آیلتس (IELTS) و سِلپیپ (CELPIP)
فرانسوی: تِف (TEF) و تی‌سی‌اِف (TCF)
حداقل نمره (برنامۀ اسکیل ورکر) انگلیسی: CLB 7
فرانسوی: NCLC 7
حداقل نمره (برنامۀ اسکیل تِرِید) انگلیسی: CLB 4 و CLB 5 بسته به نوع مهارت
فرانسوی: NCLC 5 و NCLC 4

مدرک زبان لازم جهت مهاجرت با جاب‌آفر از طریق ویزای کار

داشتن مدرک زبان جزو مدارک و شرایط اصلی صدور ورک‌پرمیت و ویزا نیست؛ اما داشتن توانایی‌ها و مهارت‌های مفید برای کار در کانادا جزو شرایط اصلی است! یعنی برای اینکه آفیسر را متقاعد کنید که توانایی و مهارت لازم برای کار در این موقعیت شغلی و در کانادا را دارید، باید نشان دهید که دانش زبان خوبی دارید.

جاب آفر کانادا - گرفتن جاب آفر

از جایی که شما با آفیسر مصاحبه‎‌‎ای ندارید که مهارت زبان شما را بسنجد، بهترین راه همان داشتن یک مدرک زبان آیلتس (برای انگلیسی) یا TEF/TCF برای فرانسوی در پرونده است.

تجربه و قوانین مهاجرتی کانادا ثابت‌کرده است که اگر مدرک زبان نداشته باشید، احتمال مهاجرت شما به کانادا از این روش خیلی کم و احتمال ریجکت‌شدن شما زیاد است.

نمره‌ای هم برای آن تعیین‌ نشده است؛ اما حداقل‌نمره با توجه به نوع شغل متفاوت است. هر چند ما پیشنهاد می‌کنیم نمرۀ بالاتر از 6.5 در آیلتس داشته باشید، اما می‌توانید از همان نمره‌بندی اکسپرس انتری در این روش هم استفاده کنید.

باز هم تکرار می‌کنیم؛ هیچ الزامی به داشتن مدرک زبان برای مهاجرت به کانادا از طریق جاب‌آفر و ورک‌پرمیت نیست؛ اما بدون وجود آن، شانس مهاجرت شما خیلی پایین است!پ

برای گرفتن جاب آفر آلمان چه روش هایی وجود دارد ؟

افراد واجد شرایط برای دریافت جاب آفر و مهاجرت به آلمان، از چند روش می توانند اقدام کنند.

 • روش اول اخذ جاب آفر برای افراد، استفاده از موسسات کاریابی ای است که داخل ابران فعالیت می کنند.
 • روش دوم گرفتن جاب آفر برای متقاضیان واجد شرایط استفاده از سایت های کاریابی در داخل آلمان می باشد. برای مشاهده لیست وب سایت های خارجی برای اخذ جاب آفر از خارج وارید لینک شوید.
 • روش سوم دریافت جاب آفر این است که افراد در روزنامه های آلمانی به دنبال موقعیت های شغلی بگردند و در صورت یافتن موقعیت شغلی مورد نظر، به صورت مستقیم اقدام به ارسال رزومه نمایند.

سایت های کاریابی در آلمان

سایت های کاریابی در آلمان یکی از روش های پیدا کردن شغل در این کشور می باشند که البته از ساده ترین روش ها به شمار می رود. در این قسمت به برخی از سایت های کاریابی در آلمان اشاره می کنیم:

 • arbeitsagentur.de
 • hemmersbach.com
 • stepstone.de
 • make-it-in-germany
 • jobvector.de
 • monster.de
 • وب سایت Indeed
 • وب سایت Federal Employment Agency
 • شبکه های اجتماعی همچون LinkedIn

جاب آفر آلمان - گرفتن جاب آفر

کاریابی در آلمان چه نکاتی دارد ؟

 • از نکات مهم برای کاریابی و دریافت جاب آفر آلمان این است که افراد قبل از هر کاری باید تحقیق کنند که آیا تخصص آن ها، مورد نیاز کشور آلمان می باشد یا خیر. بدون تحقیق و مطمئن شدن از این مسئله ممکن است متقاضی تمام کار های لازم را انجام دهد و بعد متوجه شود که تخصص وی اصلا از مشاغل مورد نیاز در آلمان نمی باشد. در این صورت وقت خود را بیهوده هدر داده و به نتیجه ای هم نرسیده است.
 • رشته هایی همچون مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر و آی تی، مهندسی برق و … از جمله رشته هایی هستند که مورد نیاز آلمان می باشند. کشور آلمان با کمبود نیروی کار در این رشته ها مواجه است و افراد می توانند در این مشاغل پیشنهاد شغلی دریافت کنند.
 • یکی از نکات مهم در کاریابی در آلمان، پیگیری می باشد. متقاضیان باید ایمیلی که برای کارفرمای آلمانی ارسال می کنند را پیگیری کنند و منتظر نمانند که کارفرما به آن ها جواب دهد.
 • بهترین سن برای دریافت جاب آفر آلمان و مهاجرت کاری به این کشور، زیر 45 سالگی است. افرادی که بالای 45 سال سن دارند، از شانس کم تری برای دریافت جاب آفر و کار در این کشور برخوردار هستند.
 • از دیگر نکات مهم برای پیدا کردن کار در آلمان تهیه یک رزومه حرفه ای می باشد. کارفرما هر آن چیزی که می تواند درباره شما بداند را از رزومه ای که شما تهیه کرده اید دریافت می کند. بنابراین بسیار مهم است که شما چطور رزومه می نویسید و تا چه حد برای نشان دادن توانایی هایتان موفق عمل می کنید.

گرفتن جاب آفر آلمان از کارفرما چه روالی دارد ؟

متقاضیان برای دریافت جاب آفر آلمان در موقعیت های شغلی متفاوت معمولا یک روند ثابتی را باید طی کنند. اطلاع از چگونگی روال برای دریافت جاب آفر به افراد کمک می کند تا در مسیر انجام کار های مهاجرت بهتر تصمیم گیری کرده و در میانه راه دچار سر درگمی نشوند. در ادامه این روند را برای دریافت جاب آفر در آلمان بررسی می کنیم:

آموزش زبان آلمانی

یکی از مهم ترین ابزار های برقراری ارتباط با دیگران، صحبت کردن است که این مهم با فرا گرفتن زبان مربوطه تحقق می یابد.

برای دریافت پیشنهاد شغلی و جاب آفر اولین و مهم ترین شرط، تسلط به زبان آلمانی می باشد. پس اگر قصد مهاجرت کاری به آلمان و دریافت جاب آفر دارید، زمان را از دست ندهید و شروع به یادگیری زبان آلمانی کنید.

مهاجرت به کمک ازدواج - گرفتن جاب آفر

تهیه رزومه

افراد باید یک رزومه حرفه ای تهیه کنند و به طور کامل توانایی ها و استعداد های خود را در آن قید کنند. تجربه های کاری، توانایی های افراد و سابقه تحصیلی باید در رزومه آورده شود. در واقع شما باید جوری رزومه بنویسید که نشان دهید فرد منحصر به فردی هستید. البته نباید اغراق و بزرگ نمایی کنید و یا آن چه که نیستید را به تصویر بکشید، بلکه باید توانایی های خود را به طور کامل نشان دهید و کارفرما را مجاب کنید که به درد کار او می خورید و او قانع شود که شما را استخدام کند. در این مورد می توانید تحقیق کرده و یا از یک کارشناس در این زمینه کمک بخواهید.

تهیه و تکمیل مدارک

متقاضیان در این مرحله می بایست تمام مدارک مورد نیاز از جمله مدارک تحصیلی، مدارک شناسایی، مدرک زبان، رزومه و … را جمع آوری کرده و تهیه نمایند. در تهیه مدارک افراد باید دقت بالایی داشته باشند، چرا که ناقص بودن و کمبود یکی از مدارک، ممکن است روند اداری مهاجرت را به تاخیر انداخته و یا حتی سبب ریجکت شدن درخواست شود. لازم به ذکر است تمامی مدارک افراد باید ترجمه شده باشد و مدرک تحصیلی نیز معدال سازی شود. متقاضی پس از آماده سازی مدارک باید آن ها را برای کارفرمای آلمانی خود ارسال کند.

بستن قرارداد با شرکت کارفرما

در این مرحله قرارداد کاری بین کارفرما و متقاضی بسته می شود و داخل جاب آفر شرایط و جزئیات کار ذکر می شود. این جزئیات عبارتند از: میزان دستمزد، ساعت کاری، شرایط کار، شرح وظایف و … . افراد باید برای عقد قرارداد همه جوانب را بررسی کرده و دقت لازم را داشته باشند تا دچار اشتباه نشوند.

درخواست ویزای جاب آفر آلمان

پس از این که قرارداد کاری را با شرکت کارفرما تنظیم کردید، نوبت آن است که به سفارت مراجعه کنید و با ارائه مدارک لازم، درخواست ویزا نمایید. در این مرحله سفارت تمام مدارک شما را بررسی کرده و ارزیابی می کند و در صورت تائید مدارک توسط ماموران این سازمان، ویزای جاب آفر برای شما صادر می گردد.

ویزای آلمان - گرفتن جاب آفر

مهاجرت به آلمان

پس از صدور ویزا حالا وقت آن است که بار سفر ببندید و مهیای رفتن شوید. تمام لوازم مورد نیاز و مدارک خود را بردارید و بلیط هواپیما تهیه کنید. پس از رسیدن به کشور آلمان می توانید کار خود را در این کشو آغاز کنید.

مدارک مورد نیاز برای گرفتن جاب آفر آلمان

همان طور که قبلا به آن اشاره شد، تهیه و تکمیل مدارک از مهم ترین بخش های روند دریافت جاب آفر می باشد. متقاضیان به خاطر نقص در مدارک ممکن است با تاخیر زیادی در فرآیند دریافت جاب افر المان مواجه شوند. پس قبل از هر چیزی به آماده سازی و جمع آوری مدارک مورد نیاز بپردازید. مدارکی که برای دریافت جاب آفر آلمان مورد نیاز است به شرح زیر می باشد:

 • ترجمه شناسنامه و کارت ملی
 • دو عدد عکس پاسپورتی
 • مدرک زبان آلمانی
 • پاسپورت معتبر
 • ترجمه مدارک تحصیلی
 • قرارداد با شرکت کارفرما با جزئیات درآمد و شرح کار
 • رزومه و سابقه کاری
 • نامه عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت پزشکی

سوالات متداول

arbeitsagentur.de hemmersbach.com stepstone.de make-it-in-germany jobvector.de monster.de وب سایت Indeed وب سایت Federal Employment Agency شبکه های اجتماعی همچون LinkedIn

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
28 مهر 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.