تمکن مالی برای ویزای تحصیلی مجارستان [0 تا 100]

تمکن مالی برای ویزای تحصیلی مجارستان
4.5
(10)

تمکن مالی برای ویزای تحصیلی مجارستان از جمله مدارک مهم برای تحصیل در این کشور است. دانشجویان متقاضی برای اخذ این ویزا باید شرایط لازم را داشته باشند. پس از اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های مجارستان، باید برای ویزا اقدام کنید. یکی از شرایط ویزا، تمکن مالی است. حالا سوال اینجاست تمکن مالی مجارستان چقدر است؟ تحت چه شرایطی باید این پول را در حساب خود داشته باشید؟ چگونه باید تمکن مالی را به سفارت ارائه دهید؟ این پول چند وقت باید در حساب شما باشد؟ در ادامه به تمام سوالات شما درباره تمکن مالی مجارستان پاسخ خواهیم داد.

دانشجویان بین‌المللی که می‌خواهند بیش از 90 روز متوالی در مجارستان بمانند و شهروندان اتحادیه اروپا نیستند، باید برای ویزای تحصیلی طولانی مدت درخواست دهند. به این ترتیب اجازه اقامت تحصیلی مجارستان را دریافت خواهند کرد. شرایط ویزای دانشجویی مجارستان براساس کشور مبدا دانشجو می‌تواند متفاوت باشد. برای دریافت ویزای تحصیلی، ابتدا باید از یکی از دانشگاه های مجارستان پذیرش بگیرید. همچنین فقط می‌توانید از کنسولگری یا سفارت مجارستان در کشور محل اقامت دائم خود، برای ویزای دانشجویی اقدام کنید. بررسی ویزای مجارستان به طور معمول حدود یک ماه طول می‌کشد. البته این مدت می‌تواند طولانی‌تر شود. از این رو، هر چه زودتر درخواست دهید تا از ایجاد مشکلات غیرضروری جلوگیری کنید.

مدارک متفاوتی برای اخذ ویزا باید به سفارت مجارستان ارائه دهید. تمکن مالی برای ویزای تحصیلی مجارستان یکی از این مدارک است. همانطور که می‌دانید برای تحصیل در یک کشور خارجی باید نه تنها هزینه‌های دانشگاه بلکه هزینه‌های زندگی خود را نیز تامین کنید. اثبات تامین هزینه‌های زندگی و تحصیل به طور کلی با عنوان تمکن مالی شناخته می‌شود. تمکن مالی مدرکی است که باید به سفارت ارائه دهید تا ویزای شما صادر شود. به طور کلی تمکن مالی مبلغی است در حساب بانکی شما که با ارائه آن به سفارت مجارستان اثبات می‌کنید، که قادر به تامین هزینه‌های خود در طول تحصیل در مجارستان هستید. زمانی که به سفارت ثابت کنید می‌توانید هزینه های تحصیل و زندگی در مجارستان را بپردازید، اجازه ورود به این کشور را خواهد داد.

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی مجارستان چقدر است؟

در حال حاضر دانشجویان برای تمکن مالی مجارستان باید گردش حساب 3 ماهه با حداقل مانده 10.000 یورویی ارائه دهند. توجه داشته باشید که این پول نباید یک جا به حساب شما واریز شده باشد. یعنی حداقل سه ماه قبل از مراجعه به سفارت مجارستان این پول در حساب شما باشد. زمانی که برای مصاحبه ویزا به سفارت مراجعه می‌کنید، باید پرینت حساب‌تان را ارائه دهید. این پرینت حساب نشان‌دهنده تمکن مالی شماست.

مدرکی که مبنی بر تمکن مالی کافی شماست، نشان می‌دهد می‌توانید هزینه زندگی خود را به مدت 12 ماه در مجارستان تامین کنید. هزینه زندگی در مجارستان برای دانشجویان بین‌المللی با مبلغ تمکن مالی، حدود 835 یورو در ماه است. در واقع دانشجویان هزینه یک سال زندگی در این کشور را باید تامین کنند. گفتنی است؛ هزینه زندگی در مجارستان نسبت به کشورهای اروپای غربی ارزانتر است.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 4.5 / 5. تعداد: 10

تاکنون امتیازی ثبت نشده

1 دیدگاه
سوالات و نظرات خود را بنویسید