سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

اقامت اروپا از طریق خرید بیزینس آماده

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

اقامت اروپا از طریق خرید بیزینس آماده

چرا خرید بیزینس؟

یکی از مطمئن‌ترین راه‌هایی که برای اقامت در اروپا می‌توان در نظر گرفت، خرید کسب‌وکار آماده در کشور مقصد است.
در نظر داشته باشیم که برای تمدیدهای سالانه اقامت شما در سه یا پنج سال اول در کشورهای اروپایی، و قبل از دریافت PR (یا همان اقامت دائم) مهم‌ترین خواسته میزبان شما، پرداخت به موقع و کامل مالیات بر درآمد سالانه شرکت شما خواهد بود. در اختیار داشتن یک شرکت یا مغازه که پیش از این کار کرده، پرونده مالیاتی دارد، مشتریان به‌خصوص خود را دارد و سود ده است، خیال شما را از این بابت آسوده خواهد ساخت.
از سوی دیگر، همواره با متقاضیانی روبه‌رو می‌شویم، که به‌رغم تمکن مالی مناسب و در اختیار داشتن سرمایه کافی برای راه‌اندازی کسب‌وکار در اروپا، به دلایل مختلف از انجام این کار رویگردان هستند. برخی از این دلایل اینها هستند:

 • عدم تجربه پیشین از هرگونه کارآفرینی؛
 • عدم تسلط کافی به زبان آن کشور و واهمه از ناتوانی در اجرای صحیح فرایندهای قانونی؛
 • عدم اعتماد به نفس برای پذیرفتن مسئولیت راه‌اندازی یک کسب‌وکار؛
 • سن بالا و بازنشستگی که منجر به عدم وجود روحیه مناسب برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار می‌شود؛
 • ترس از دست دادن سرمایه موجود؛
 • نداشتن مدارک لازم برای کسب مجوزات برای یک فعالیت اقتصادی؛
 • نداشتن صبر و حوصله کافی برای به بار نشستن گام‌به‌گام یک کسب‌وکار؛
 • نیاز به درآمد ناشی از سرمایه‌گذاری از همان ابتدای حضور در اروپا به علت عدم توان پوشش هزینه‌ها از ایران.

مجموعه دلایل فوق باعث شده تا خرید بیزینس آماده، جهت اخذ اقامت در اروپا، طرفداران مخصوص به خود را داشته باشد. اما مجموعه نکاتی نیز وجود دارد که می‌تواند این فرایند را معیوب سازد. برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • متقاضی از کجا می‌تواند مطمئن باشد که ارزش کسب‌وکاری که در حال خریداری آن است، به همان میزان است که فروشنده اعلام می‌دارد؟
 • از کجا معلوم که شرکت یا مغازۀ در حال فروش، بدهی مالیاتی و یا انواع بدهی‌های دیگر را نداشته باشد؟
 • چگونه می‌توان فهمید که میزان سود آتی این کسب‌وکار چه میزان است؟
 • سود شرکت مشاور در این میان چیست؟ درصد خود را از کدام‌یک از طرفین می‌گیرد؟ آیا ممکن است با گرفتن درصدی از طرفین، هزینه خرید کسب‌وکار بیهوده و بی‌جهت، افزایش غیرمنطقی بیابد؟
 • چه تضمینی برای موفقیت این کسب‌وکار در آینده وجود دارد؟
 • هزینه خرید این کسب‌وکار را چگونه از کشور خارج خواهیم کرد؟

تمامی سؤال‌های بالا، مهم و حیاتی هستند و بدیهی است که یک خریدار واقعی، به دنبال پاسخی برای تک‌تک این سؤالات باشد.
بارها انجام این کار، باعث شده است، کارشناسان اقتصادی FinsAdvisers برای تمامی موارد فوق راهکارهای اطمینان‌آفرینی بیابند.

متقاضی از کجا می‌تواند مطمئن باشد که ارزش کسب‌وکاری که در حال خریداری آن است، به همان میزان است که فروشنده اعلام می‌دارد؟

 • الگوهای مشخصی برای ارزش‌گذاری یک کسب‌وکار، وجود دارند و این موضوع باعث به وجود آمدن یک حرفۀ مشخص با همین مأموریت در سال‌های اخیر شده است. یکی از مشهورترین این الگوها از این قرار است: دارایی‌های مشهود و ملموس (مانند ملک یا تجهیزات) + دارایی‌های مشهود و ناملموس (مانند نرم‌افزارها، سابقه بیمه و سابقه خوش‌حسابی در بانک) + دارایی‌های نامشهود و ناملموس (مانند میزان پاخور و یا همان خوشنامی و یا استقبال مشتریان) + ضریب مشخصی از سود پیش‌بینی‌شدۀ سال آینده براساس سود سال گذشته براساس صورت‌های مالی. شاید محاسبه این معادله به نظر پیچیده بیاید، اما برای متخصصین ارزش‌گذاری، یک کار روزمره محسوب می‌شود. ما با آژانس‌های اروپایی بسیار مشهوری همچون B&F Global در این زمینه برای ارزش‌گذاری کسب‌وکار مورد توافق، قرارداد داشته و براساس آن کسب‌وکارها را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

از کجا معلوم که شرکت یا مغازه در حال فروش، بدهی مالیاتی و یا انواع بدهی‌های دیگر را نداشته باشد؟

 • اصولاً حتی در ایران نیز امکان واگذاری یک شرکت، بدون تسویه حساب بیمه، مالیات و انتشار آگهی واگذاری در رونامه رسمی قبل از واگذاری و برای فراخوان طلبکار احتمالی وجود ندارد، وای به حال اروپا!

چگونه می‌توان فهمید که میزان سود آتی این کسب‌وکار چه میزان است؟

 • از آنجا که بخشی از معادله خرید یک کسب‌وکار براساس پیش‌بینی سود سال آینده براساس فاکتورها و ترازنامه‌های سال قبل شرکت است، شما قبل از معامله نهایی، حتماً با پیش‌بینی سود آتی مواجه شده و قابلیت تصمیم‌گیری در خصوص آن را خواهید داشت.

سود شرکت مشاور در این میان چیست؟ درصد خود را از کدام یکی از طرفین می‌گیرد؟ آیا ممکن است با گرفتن درصدی از طرفین، هزینه خرید کسب‌وکار بیهوده و بی‌جهت، افزایش غیرمنطقی بیابد؟

 • برای جلوگیری از هرگونه آشفتگی ذهنی در متقاضیان، FinsAdvisers به صورت رسمی اعلام می‌دارد در طول این معامله صرفاً نماینده مشتری می‌باشد. همچنین از آنجا که روش مرسوم در جهان برای کمیسیون این کار، درصدی از مبلغ نهایی مصوب است، و ممکن است این ذهنیت به وجود آید که برای FinsAdvisers به صرفه است تا کسب‌وکار با مبلغ بالاتری خریداری شود، این شرکت تصمیم به تصویب یک حق‌العمل مشخص برای کمیسیون گرفته است. برای معامله‌های 1.000 تا 50.000 هزار، 50.000 هزار تا 120.000 و بالاتر از 120.000 یورو، یک کمیسیون از پیش تعیین‌شده دریافت می‌شود تا خیال مشتریان از این جهت آسوده باشد.

چه تضمینی برای موفقیت این کسب‌وکار در آینده وجود دارد؟

هیچ تضمینی برای موفقیت هیچ‌کسب‌وکاری در تاریخ وجود نداشته، ندارد و نخواهد داشت. اگر متقاضی، یک بیزینس موفق را تحویل گرفته و آن را به ورشکستگی بکشاند، در حقیقت تمامی مسئولیت آن متوجه خریدار خواهد بود. هرچند ما در این مسیر برای کمک به موفقیت کسب‌وکار شما آماده همکاری هستیم.

هزینه خرید این کسب‌وکار را چگونه از کشور خارج خواهیم کرد؟

 • به روش‌هایی کاملاً امن و قابل تأیید شما و از مجاری رسمی، منتقل خواهد شد.

چرا مالک یک کسب‌وکار سودزا، بیزینس خود را واگذار می‌کند؟

این سؤال توسط بسیاری از مشتریان ما تاکنون پرسیده شده است و به اختصار، به برخی از دلایل آن اشاره می‌کنیم:

 • یافتن یک کسب‌وکار دیگر و علاقه به تغییر خط شغلی؛
 • نیاز مبرم به سرمایه نقدی؛
 • تغییر محل زندگی، که در اروپا بسیار شایع است؛
 • شغل اصلی او اساساً راه‌اندازی و فروش یک کسب‌وکار باشد؛
 • معضلات پیری، بازنشستگی و یا بیماری برای فروشنده؛
 • علاقه به گسترش برند و خدماتش در سطوح ملی و فراملی (برای برانچ و نمایندگی)

الگوهای خرید کسب‌وکار آماده

الگوهای مختلفی برای انجام این کار وجود دارد، ما سه روش مرسوم آن را در اینجا توضیح داده‌ایم:

خرید خود کسب‌وکار

 • در این صورت، یک شرکت و یا مغازه، تماماً به شما منتقل خواهد شد. (مثال: خرید کامل یک کارواش)

اعطای برانچ

 • در این صورت، یک برند که خدمات و یا محصولاتی را ارائه می‌دهد، حق تأسیس یک شعبه نمایندگی را برای یک بازه زمانی و یا به صورت مادام‌العمر در اختیار شما قرار داده و در مراحل تأسیس شعبه نمایندگی شما را کمک و راهنمایی می‌کند. شما نیز ملزم به رعایت قوانین و ساختارهای آن برند اصلی خواهید بود. (مثال: دریافت حق نمایندگی یک برندِ فست‌فود و یا پوشاک)

اعطای نمایندگی باز

 • در این الگو، یک شرکت و یا برند، مسئولیت تأمین، آموزش و راهنمایی شما را در تمامی مراحل راه‌اندازی کسب‌وکار به عهده می‌گیرد و در عوض، در بخشی از سود آتی شما شریک خواهد شد. شما در این الگو آزادی عمل بیشتری خواهید داشت، اما تحت نام برند اصلی فعالیت خواهید کرد. (مثال: دریافت نمایندگی از یک شرکت حمل‌ونقل برای تأسیس نمایندگی در یک شهر و یا کشور دیگر، همراستا با کمپانی مادر و معمولاً برای تکمیل خدمات او در یک جغرافیای متفاوت)

FinsAdvisers در تمامی الگوهای فوق دارای پرونده‌های قابل مذاکره می‌باشد که فهرست تفکیکی آن‌ها را مشاهده خواهید کرد. پیش از مطالعه آن، موارد ذیل را در نظر داشته باشید:

 • فقط مشاغلی در لیست گذاشته شده‌اند، که قابلیت دریافت اقامت شما در آن کشور به لحاظ قانونی از قبل مهیا باشد.
 • از آنجا که قابلیت به‌روزرسانی هر روزه این موارد وجود ندارد، به صورت ماهیانه، با کسب اطلاع از فروشندگان، بازبینی و در صورت واگذاری حذف می‌گردد. بنایر این ممکن است کسب‌وکار مورد نظر شما در تاریخی که درخواست بررسی می‌دهید واگذار شده باشد.
 • هیچ‌کدام از موارد معرفی‌شده، از ابتدا ارزش‌گذاری دقیق ندارند، و فقط محدوده ارزش آن‌ها قبل از شروع فرایند انتقال، قابلیت اطلاع‌رسانی دارد.

سوالات متداول

1 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

با سلام و تشکر بابت محتوای جذاب. خواستم بدونم شما تا دقیقا کجای کار را مسئولیت می پذیرید؟ الان من خودم یه کسب و کار آماده بهم پیشنهاد شده در وین. اما راستش نمیتونم اطمینان کنم که هزینه های خریدش و واریز کنم. حتی اگر بیام اونجا هم تخصصش و ندارم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

با سام و وقت به خیر.
ما بارها و بارها این کار را برای مشتریانمان انجام داده ایم. لطفا با موسسه در تماس باشید تا در این خصوص جلسه اسکایپی با دفتر مرکزی در اروپا برایتان برقرار کنند.

فرض بر اینکه ما یک اسمال بیزینس راه اندازی کردیم شرکت شما راهکاری برای پیشرفت این بیزینس یا همراهی در پیشرفتش میتونه داشته باشه اگه توضیح بدید ممنون میشم

با سلام و وقت به خیر
دقیقا در بخش خدمات مجموعه فعالیت هایی که میتوانید در انجام آنها روی ما حساب کنید را ذکر کرده ایم. برای دریافت اطلاعات کامل میتوانید همچنین با دفتر تماس گرفته و درخواست مشاوره تخصصی کسب و کار را درخواست نمائید.

با درود. من فوق لیسانس زبان انگلیسی و مدیر یک دارالترجمه هستم. آیا ممکن هست که یک دارالترجمه بخرم و یا راه اندازی کنم؟

با سلام و وقت به خیر
بله در حداقل شش کشور اروپایی ما قابلیت انجام این موضوع را برای شما خواهیم داشت. با موسسه در تماس باشید و درخواست مشاوره راه اندازی کسب و کار را داشته باشید.

سلام.
با شماره موسسه تماس گرفتم. هر سه بار مشغول بود. لطفا با من تماس بگیرید. 09357553852

با سلام.
هم اکنون تماس با شما به واحد مربوطه ارجاع شد. از بابت اشغالی خطوط متاسفم.

سلام
من با ده سال سابقه کار در عرصه عمران و داشتن مدرک فوق لیسانس سازه و همچنین نمونه کارهای فراوان، مایل هستم هرچه دارم را در ایران فروخته و یک شرکت کوچک ساخت و ساز در یک کشور اروپایی بخرم. اولا این امر ممکن است یا خیر و دوما چقدر هزینه دارد حدودا. ممنونم.

با سلام و وقت به خیر.
ما دقیقا موفق به اخذ اقامت و کمک در راه اندازی چنین کسب و کاری در کشورهای اسپانیا و اسلواکی پیش از این شدیم. همراهی شما نیز مایه خرسندی است.

درود بر شما و این سایت کامل حقیقتا.
من یک مغازه در عرصه کار خودم پیدا کردم که ویتامینه فروشی باشه در مادرید. از طریق تمکن مالی هم اقدام کردم و بی حرف پیش اردیبهشت اونجا خواهم بود. میتونید از طرف ما مغازه رو ارزیابی بکنید و چک و چونه بزنید؟ به اجازه کار هم نیاز دارم.

با سلام و وقت به خیر. هم در خصوص دریافت اجازه کار و هم در خصوص ارزشگذاری و انتقال مالکیت در کنار شما هستیم.

سلام. شب به خیر. من الان ۵۰۰ تومان پول دارم. باهاش میشه چه کاری خرید و کجا؟ چقدر سالیانه سود میده؟

با درود و وقت به خیر
لطفا با موسسه تماس حاصل کنید و وقت مشاوره حضوری دریافت کنید.

با سلام و عرض خسته نباشید. مطالب متنوع سایت مورد خوانش قرار گرفت. دست مریزاد به دقت نظر و احاطه به تمامی جزئیات فرآیند خرید بیزینس که در اینجا ارائه داده اید. ما در مجموعه صنعت و معدن استان یزد، علاقه مند به همکاری دو جانبه در این خصوص هستیم. لطفا در صورت امکان راه های پیش رو برای همکاری را به ایمیل ارائه شده ارسال فرمائید.
حاذق
روابط عمومی

با درود و وقت به خیر.
از بذل توجه حضرتعالی بسیار خرسندیم. دوستان امروز با شما در تماس خواهند بود.

با مبلغ یک میلیارد تومان چه کسبی را میتونم خریداری کنم در اروپا و چقدر سود داره ماهیانه
ممنون
منتظر پاسخ شما هستم
۰۹۳۷۸۰۵۶۶۷۶

امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
28 مرداد 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.