سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

اقامت اروپا

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

اقامت اروپا

اقامت اروپا را چگونه می توان به دست آورد؟

در ابتدا باید بدانیم که اقامت، با ویزا تفاوت های جدی دارد. شما هنگامی که یک ویزا دریافت می کنید، فرقی ندارد که ویزای کار، دانشجویی، درمان و یا توریستی باشد، در حال به دست آوردن اجازه حضور موقت در یک کشور و برای انجام کار مشخصی هستید که در اغلب اوقات برای تمدیدش، باید از اروپا خارج شده و دوباره درخواست دهید.

اما در اقامت، شما به عنوان یک شهروند، از تمامی امکانات ممکن استفاده خواهید کرد. تحصیل رایگان، خرید ملک، خرید اتومبیل، دریافت وام و الی آخر. برای دریافت اقامت اروپا، راه کارهای متنوعی است که به دو بخش اصلی تقسیم می شوند:

 • اخذ اقامت اروپا با سرمایه گذاری
 • اخذ اقامت اروپا بدون سرمایه گذاری

اخذ اقامت اروپا با سرمایه گذاری

روش های اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری نیز متعدد هستند. اخذ اقامت اروپا با سرمایه گذاری از طریق خرید ملک، اخذ اقامت اروپا با سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه، اخذ اقامت اروپا با سرمایه گذاری از طریق خرید سهام و اوراق مشارکت و … نیز قابلیت اجرا دارد.کشورهای متنوعی از جمله:پرتغال، اسپانیا، یونان و… به انجام این الگو و ارائه گلدن ویزا مشهور هستند.

ارزان ترین راه دریافت اقامت اروپا چیست؟

عملاً، کم هزینه ترین راه دریافت اقامت اروپا، از طریق ثبت شرکت در یکی از کشورهای اروپایی محقق می شود. چون نه نیازی به مدارک دانشگاهی و سنین خاص (همانند ویزای کار و دانشجویی) دارد و نه نیازمند سرمایه گذاری سنگین (همانند خرید ملک و اوراق قرضه) است. همچنین بهتر است بدانید که با ثبت شرکت در هر یک از کشورهای 26گانه عضو پیمان شینگن، شما عملاً اجازه راه اندازی کسب و کار، زندگی و تحصیل در تمامی کشورهای مذکور را خواهید داشت. در روش ثبت شرکت در اروپا، شما (و خانواده شما) در ابتدا اقامت موقت یا TRP آن کشور را دریافت کرده و پس از 3 الی 5 سال (در کشورهای گوناگون متفاوت است) موفق به دریافت اقامت دائم یا PR خواهید شد. همچنین شما با پشت سر گذاشتن 5 الی 8 سال (در کشورهای گوناگون متفاوت است) خواهید توانست که پاسپورت آن کشور را به دست آورید.

در چه کشورهایی می شود ثبت شرکت کرده و اقامت دریافت کنیم؟

در تمامی کشورهای اروپایی امکان ثبت شرکت وجود دارد. اما در بخش زیادی از آنها قوانین به گونه ای هستند که این فرآیند به اخذ اقامت منجر نشده و یا پیچ و خم های زیادی دارند. در برخی دیگر از کشورها، به علت ضعف بنیه اقتصادی شان، علیرغم امکان ثبت شرکت، متقاضیان اندکی نیز وجود دارد. اما سال ها تجربه ما در این خصوص، به ما اثبات کرده است که بهترین کشورهایی که می توان از طریق ثبت شرکت در آنها اقامت اخذ نمود از این قرارند: انگلیس، اسلواکی، آلمان، اسپانیا، پرتغال، یوتان.

مزایای اقامت در اروپا

زندگی در اروپا به عنوان یک مقیم می‌تواند یک تجربه منحصر به فرد و غنی باشد. از شهر‌های بین‌المللی گرفته تا حومه‌های زیبا، اروپا طیف متنوعی از مناظر و فرهنگ را ارائه می‌دهد. به عنوان یک ساکن، این فرصت را خواهید داشت که در سبک زندگی محلی غوطه ور شوید، یک زبان جدید بیاموزید و در تاریخ و سنت‌های غنی منطقه غرق شوید. اروپا همچنین دارای سیستم حمل و نقل عمومی عالی است که گشت و‌گذار در کشور‌ها و شهر‌های همسایه را آسان می‌کند. چه به آب و هوای مدیترانه‌ای اسپانیا و چه به قله‌های برفی سوئیس کشیده شده باشید، اقامت در اروپا امکانات بی‌پایانی را برای ماجراجویی و رشد شخصی ارائه می‌دهد.

مزایای ثبت شرکت در اروپا چیست؟

 • هیچ روشی برای اخذ اقامت و مهاجرت ارزان تر از ثبت شرکت در اروپا نیست. این درست که روش های ویزایی کم هزینه تر هستند، اما با آنها شما از ابتدا هیچگاه اقامت دریافت نخواهید کرد
 • شما امکان خرید رسمی ملک خواهید داشت
 • شما امکان خرید اتومبیل خواهید داشت
 • شما قادر به دریافت انواع مجوزات و لیسانس ها خواهید بود
 • شما می توانید هر کسب و کاری که مایل هستید را مطابق قانون آن کشور راه اندازی کنید
 • شما می توانید هرگاه که اراده کردید، از یک کشور به یک کشور دیگر برای زندگی کوچ کنید
 • شما و فرزندانتان از تحصیل با کیفیت و مجانی برخوردار خواهید بود
 • همسر شما می توانید به استخدام درآید
 • حقوق شهروندی را (به جز حق رای) در اختیار خواهید داشت

معایب ثبت شرکت در اروپا چیست؟

 • هرگونه دعوا، کلاهبرداری و پرونده منجر به محکومیت به ابطال اقامت شما خواهد انجامید
 • برای تمدید اقامت موقت باید حداقل مالیات سالیانه مصوب آن کشور را پرداخت کنید
 • در بخشی از سال باید در آن کشور و یا در یکی از کشورهای منطقه شینگن حضور داشته باشید (بین سه تا شش ماه در کشورهای مختلف)
 • چون به عنوان کارآفرین به آن کشور معرفی شدید، در مدت اقامت موقت نمی توانید جایی استخدام شوید
 • شما باید کسب و کار اختصاصی خود را راه اندازی بکنید هرچند که ما به صورت راه اندازی کسب و کار و یا خرید کسب و کار در کنار شما هستیم

برای ورود به صفحه فرصت های کسب و کار اینجا را بخوانید.

بهترین کشور برای ثبت شرکت و مهاجرت کدام است؟

برای هر کسی، بهترین کشور بر اساس وضعیت و ذهنیتش متفاوت است. سالها تجربه ما در این خصوص، منجر به تهیه مقاله بهترین کشور برای مهاجرت کدام است؟ شده است. با خواندن این مقاله، صحت تصمیم آتی خود را گارانتی نمائید و سپس از بین کشورهای ذیل، دست به انتخاب بزنید. هیچ کس به خوبی و دقت شما، آینده شما و فرزندانتان را ترسیم نخواهد کرد.

سوالات متداول

اما در اقامت، شما به عنوان یک شهروند، از تمامی امکانات ممکن استفاده خواهید کرد. تحصیل رایگان، خرید ملک، خرید اتومبیل، دریافت وام و الی آخر. برای دریافت اقامت اروپا، راه کارهای متنوعی است که به دو بخش اصلی تقسیم می شوند: اخذ اقامت اروپا با سرمایه گذاری اخذ اقامت اروپا بدون سرمایه گذاری

عملاً، کم هزینه ترین راه دریافت اقامت اروپا، از طریق ثبت شرکت در یکی از کشورهای اروپایی محقق می شود. چون نه نیازی به مدارک دانشگاهی و سنین خاص (همانند ویزای کار و دانشجویی) دارد و نه نیازمند سرمایه گذاری سنگین (همانند خرید ملک و اوراق قرضه) است.

در تمامی کشورهای اروپایی امکان ثبت شرکت وجود دارد. اما در بخش زیادی از آنها قوانین به گونه ای هستند که این فرآیند به اخذ اقامت منجر نشده و یا پیچ و خم های زیادی دارند. در برخی دیگر از کشورها، به علت ضعف بنیه اقتصادی شان، علیرغم امکان ثبت شرکت، متقاضیان اندکی نیز وجود دارد. اما سال ها تجربه ما در این خصوص، به ما اثبات کرده است که بهترین کشورهایی که می توان از طریق ثبت شرکت در آنها اقامت اخذ نمود از این قرارند: انگلیس، اسلواکی، آلمان، اسپانیا، پرتغال، یوتان

هیچ روشی برای اخذ اقامت و مهاجرت ارزان تر از ثبت شرکت در اروپا نیست. این درست که روش های ویزایی کم هزینه تر هستند، اما با آنها شما از ابتدا هیچگاه اقامت دریافت نخواهید کرد شما امکان خرید رسمی ملک خواهید داشت شما امکان خرید اتومبیل خواهید داشت شما قادر به دریافت انواع مجوزات و لیسانس ها خواهید بود شما می توانید هر کسب و کاری که مایل هستید را مطابق قانون آن کشور راه اندازی کنید شما می توانید هرگاه که اراده کردید، از یک کشور به یک کشور دیگر برای زندگی کوچ کنید شما و فرزندانتان از تحصیل با کیفیت و مجانی برخوردار خواهید بود همسر شما می توانید به استخدام درآید حقوق شهروندی را (به جز حق رای) در اختیار خواهید داشت

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
36 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سلام. چرا از این روش ثبت شرکت برای مهاجرت به اسکاندیناوی جایی را ارائه نکردید؟ نروژ، فنلاند و یا حتی سوئد.

با سلام و وقت به خیر
در تمامی این کشورها، اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت وجود داشته و قانونی است. اما ما تا زمانی که با حجم قابل قبولی پرونده موفق در خصوص یک روش و یک کشور برای ایرانی ها، روبرو نشویم، آن را به مشتریان پیشنهاد نخواهیم کرد. ما به این روش مسلطیم و در همه ی کشورهای نوردیک قابلیت اجرا داریم. اگر ریسک اجرای آن را به عهده میگیرید، ما آن را بدون دریافت سود برایتان انجام خواهیم داد. اما مسئولیت موفقیت آن بر دوش خود شما خواهد بود.

سلام
بر فرض که ما یکی از این کشورها را انتخاب کردیم و موفقیت آمیز بود، برای فرزندان بالای 18 سال چکار باید کرد؟ چون در اغلب این کشورها نوشته بودید فرزندان زیر 18 سال با ما اقامت دریافت میکنند.
با تشکر

با سلام و وقت به خیر
ما برای فرزندان مشتریانمان ویزاهای تحصیلی اقدام میکنیم که در کنار خانواده باشند. در برخی از کشورها این قابلیت نیز وجود دارد که پس از اتمام تحصیل به عنوان سهامدار جدید شرکت، برای ایشان نیز از طریق همان شرکت خودتان اقامت دریافت کنیم.

سلام دوستان من چند روز پیش از مشاوره شرکت شما استفاده کردم با تشکر از راهنمایی های دلسوزانتون خدمتتون یه سوال داشتم آیا هزینه ای به علاوه بر مباحثی که مطرح شد شامل حال ما میشود؟

با سلام و وقت به خیر
در جلسات مشاوره حضوری به صورت دقیق لیست هزینه هایی که موسسه متقبل می شود و هزینه هایی که شما پرداخت خواهید کرد را تحویل شما خواهند داد. از آنجا که دقیقا نمیدونم برای کدام کشور و روش اقدام کرده بودید، متاسفانه قادر به ارائه پاسخ دقیق نیستم.

سلام از نظر امنیت کدوم کشور رو پیشنهاد میکنید؟

با سلام و وقت به خیر.
هنگامی که درباره اروپا و حوزه شینگن صحبت میکنیم، تفاوت در کشورها بر اساس شاخص امنیت بسیار جزئی است.
هرچند که در نهایت کشورهای اروپای مرکزی، همچون اتریش، سوئیس، چک و اسلواکی نسبت به فرانسه و یا المان وضعیت بهتری دارند.

سلام من مدرك كارشناسي it
و دوره هاي فشرده راديولوژي .. فوريت پزشكي .. ماساژ از دانشگاه پزشكي ايران دارم
و چندتا مدرك فني حرفه اي ديگر
زبان فرانسه هم ٦٠٪؜ مسلط هستم
ممنونم ميشم براي مهاجرت چه كاري و چه تحصيلي به من اصلاعات و راهنمايي بديد

با سلام و وقت به خیر.
هم تحصیل در فرانسه و هم ویزای کار اروپا برای شما قابلیت انجام دارد.
پیشنهاد میکنم برای دریافت اطلاعات کامل با شماره های موسسه در تماس باشید و یا از طریق افزونه سبز رنگ پایین صفحه، درخواست تماس فرمائید.

با سلام
من مدرک لیسانس برق دارم و حدودا ده سال هم سابقه کار در پتروشیمی در گروه کابزاردقیق دارم،کل سرمایه من دویست میلیون هست آیا شرایط من برا گرفتن اقامت مناسب می باشد
با تشکر

سلام برای تولد فرزندان تو کشور اروپایی راهکاری هست یا اینکه شدنیه؟

با سلام و وقت به خیر.
بله راهکارهای متنوعی دارد، اما الزاما همه راهکارها به اخذ اقامت اروپا برای فرزند شما منجر نمی شوند.

به نظرتون در زمینه موسیقی آهنگ سازی و راه اندازی استودیو یا اجاره استودیو اسلواکی مناسب هست یا پیشنهاد بهتری دارید؟من مدارک مربوطه و تجربه کافی دارم یه حداقل سرمایه ایم هست

با سلام و وقت به خیر. به صورت کلی این کشور موسیقی پیشرو و معروفی ندارد. شاید اگر در محدوده موسیقی کلاسیک فعالیت دارید، اتریش و اگر در فضای راک هستید، انگلیس گزینه های بهتری باشند.

با سلام . من به دنبال راهی برای رفتن به خارج از کشور هستم. متاهل هستم و میخواهم حتما با همسرم اقدام کنم و همزمان با هم ویزا دریافت کنیم.
شما چه راهی را برای ما پیشنهاد می دهید?
من 27 سال دارم . کارشناسی نرم افزار با 4 سال سابقه کار.

تنها معضل این روش اخذ اقامت اروپا با ثبت شرکت ، همین زمانیست که باید در طول سال آنجا باشیم تا تمدید شود. بقیش خوبه. چون من پزشکم و حالا حالا قادر به رها کردن مطبم نیستم.

با سلام و وقت به خیر. شما میتوانید از گزینه اقامت در انگلیس که شرط حضور ندارد، و یا اسلواکی که قابلیت کمتر ماندن در آن است، استفاده کنید.

درود و سپاس
آیا روش های تمکن مالی هم در اخذ اقامت بدون سرمایه گذاری میگنجه و یا با سرمایه گذاری محسوب میشه؟

با سلام و وقت به خیر
روش های بر اساس تمکن بر اساس الگوی اخذ اقامت اروپا بدون سرمایه گذاری می باشد.

با سلام و وقت به خیر. بله هم برای ویزای کار و هم برای اخذ اقامت مناسب می باشد. لطفا با موسسه در تماس باشید.

سلام و خسته نباشید من ۳۸ سالم هست و در زمینه بورس فعال هستم میخواستم بدونم شرایط برای اینکار تو چه کشوری بهتر هست و آیا از طریق ثبت شرکتی که اشاره کردین تو سایتتون مناسب کار من هست ممنون میشم پاسخم رو بدید

با سلام و وقت به خیر
تقریبا تمامی کشورهایی که در بخش اقامت اروپا معرفی کرده ایم قابلیت انجام این کار را دارند. اما شاید ثبت شرکت و انجام این فعالیت در انگلیس و آلمان بهتر باشد.

سلام و خسته نباشید
در مورد اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت مستلزم این هست که افرادی از اون کشور رو توی شرکتی که ثبت کردیم استخدام کنیم ؟

با سلام و وقت به خیر.
نخیر گرامی. در برخی از کشورها همانند اسلوونی این موضوع هست اما در کشورهایی که ما معرفی کردیم خیر.

سلام یه سوال از خدمتتون داشتم آیا کشور اروپایی هست که در همون ابتدای امر اقامت دائم صادر بکنه؟

با سلام و وقت به خیر. همه این کشورها از ابتدا به شما اقامت می دهند. اگر منظورتان اقامت دائم است، نخیر باید از طریق سرمایه گذاری اقدام کنید.

سلام وقتتون بخیر
من جایی خوندم ثبت شرکت در انگلستان نیاز به حداقل سرمایه اولیه ست و با هر میزان سرمایه ای میشه
اگر درسته یعنی میشه با اطلاعات اون شرکت حساب بانکی معتبر باز کرد؟
و میشه تجارت آنلاین انجام داد؟

با سلام و وقت به خیر
شما نیاز به ارائه حدقل ۳۰۰ میلیون تومان دارید. اما در باقی موارد حق با شماست.

سلام
مراحل اخذ اقامت و ثبت شرکت در انگلیس و اینها جهت شرکت ساختمانی با سرمایه ی 900 هزار پوند چگونه است؟

با سلام و وقت به خیر
شما با این سرمایه حتی قادر خواهید بود یک شرکت ساختمانی فعال را با همه مجوزهایش خریداری کنید و مشغول فعالیت مربوطه بشوید.

درودها
آیا میتوان به عنوان مهاجرت کاری یک تولیدی را بعنوان شغل ثبت کرد در اروپا که محصولش جزو نوشیدنی های ممنوعه در وطن ما باشد؟
ثبت یک برند عالی و درجه یک

با سلام و وقت بخیر
لطفا برای توضیحات بیشتر طرح و مشاوره دقیق تر با موسسه در ارتباط باشید.

سپاس اطلاعات جامعی ست

ارزون ترین کشور اروپا و راحت ترینش برای رفتن ایرانیا (کاری ترجیحا)..کدومه؟

با ثبت شرکت در هر یک از کشورهای شینگن، آیا اجازه راه اندازی کسب و کار، زندگی و تحصیل در تمامی کشورهای مذکور را خواهیم داشت یا فقط یک کشور؟

امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
11 مرداد 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.