سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

برنامه جت اروپا

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

برنامه جت اروپا برای گرفتن اقامت از طریق ثبت استارتاپ

با پر رنگ تر شدن جایگاه ویزاهای استارتاپی اروپا در سالهای اخیر شاهد تمایل متقاضیان زیادی برای استفاده از این قابلیت جذاب بوده ایم. بسیاری از کشورهائی که می توان از طریق ویزاهای استارتاپ اقامت آنجا را گرفت، در خارج از این چهارچوب اصولا چندان قابلیت حضور در آنها نیست. برای مثال کشورهایی همانند انگلیس و کانادا راه های متنوع مهاجرتی دارند که مناسب افراد مختلف با خواسته های متنوع است. اما کشورهایی همانند فنلاند، سوئد، اتریش و یا ایتالیا به غیر از راهکارهای تحصیلی مسیر مناسبی برای مهاجرت که مناسب متقاضیان باشد؛ ندارند.

از دیگر سو با توجه به سخت گیری ها، چالش ها و پیچیدگی های ویزاهای استارتاپ بسیاری از متقاضیان از راه اندازی یک استارتاپ اختصاصی دوری میکنند. مجموعه ای از دلایلی که باعث می‌شود متقاضیان علیرغم علاقه زیاد در نهایت به طرف استفاده از این روش ها نروند را در ادامه از نظر می‌گذرانیم:

 • هزینه تولید MVP یا حداقل محصول قابل ارائه
 • واهمه از ناموفق بودن در مرحله ارائه طرح به نهادهای تائید کننده
 • هزینه های نسبتا سنگین تملک و توسعه ایده
 • ریسک پذیری در خصوص پذیرش یا عدم پذیرش طرح در یک کشور به خصوص
 • مدت زمان معتنابهی که پس از انتخاب ایده برای آماده سازی بیزنس پلن، زیرساخت فنی و امثالهم صرف می‌شود
 • ریسک از دست رفتن سرمایه

چهره نگار با همکاری اسمارتاپ ویزا با طراحی برنامه اروپا جت مسیری بهینه، سریع و امن برای رفع ایرادات فوق تهیه کرده است.

برنامه اروپا جت چیست؟

این برنامه که از زمستان ۱۴۰۱ و در واحد فنی اسمارتاپ ویزا اجرا می‌شود تمامی معضلات پنج گانه فوق را پوشش داده است. در این برنامه در هر فصل حداقل یک استارتاپ کامل با تمامی پیش نیازهای آن تهیه و تولید می‌شود. موضوعات این استارتاپ ها تا حد زیادی عمومی بوده تا به راحتی بتواند با پیشینه تحصیلی و تجربی متقاضیان همراستا باشد. ما با بررسی رزومه متقاضیان این برنامه بهترین ترکیب به لحاظ تخصص و تجربه تیمی را انتخاب کرده و در یک برنامه قرار می‌دهیم. در ادامه بررسی می‌کنیم که این برنامه چگونه معضلات فوق را پوشش داده و مسیر فوق العاده ای برای انتخاب است.

هزینه

از آنجا که این تیم ها به صورت ۴ یا ۵ نفره طراحی می‌شوند هزینه های توسعه محصول استارتاپی بین آنها تقسیم شده و صرفه اقتصادی ایجاد می کند.

مدیریت ریسک

برنامه اروپا جت نه فقط در یک کشور ( اکوسیستم) بلکه به صورت همزمان در سه کشور مختلف اروپائی سابمیت شده و به همین دلیل عدم موفقیت در دریافت تائیدیه را تقریبا به صفر می‌رساند. کشورهای قابل انتخاب در این فرآیند انگلیس، فرانسه، پرتغال،‌سوئد، دانمارک، اتریش، فنلاند، ایتالیا و هلند است. متقاضیان با انتخاب سه مقصد مورد قبول در میان این کشورها شانس موفقیت پرونده را به شدت افزایش می‌دهند.

ایده و هزینه های آن

هزینه های تملک و توسعه ایده در این چهارچوب به علت تعدد هم بنیانگذاران تقسیم شده و این مهم به ما این امکان را می‌دهد تا به سراغ بهترین و تکنولوژیک ترین ایده های به روز دنیا برویم بی آنکه هزینه های آن فشار مالی برای بنیانگذاران ایجاد کند.

سرعت اجرا

با توجه به اینکه ایده ها، زیرساخت فنی، اسناد تجاری و دیگر پیش نیازها همواره از قبل تهیه شده اند بلافاصله پس از تکمیل ظرفیت تیمی، فرایند سابمیت و مذاکرات برای دریافت نامه های تائیدیه آغاز می‌شود و به همین علت از حالت عادی مدت زمان کمتری صرف تهیه پیش نیازها خواهد شد.

ارائه و ریسک های آن

از آنجا که در این روش ها اغلب نیاز به مدرک زبان آیلتس وجود ندارد، گاهی متقاضیانی که در مهارت زبان انگلیس ضعیف تر هستند نگران فرایند ارائه طرح به نهادهای مسئول در کشور مقصد هستند. در اروپا جت با توجه به اینکه در هر تیمی یک کارآفرین توانمند با تسلط مطلوب به زبان انگلیسی قرار می‌گیرد، دیگر اعضا می‌توانند بدون استرس از ناکامی احتمالی در فرآیند حضور داشته باشند.

امنیت سرمایه

با توجه به شانس بسیار بالای موفقیت پرونده های اروپا جت، اصولا برگزار کننده آن ۹۰٪ هزینه دریافتی برای آن را گارانتی می کند. در این برنامه حد ریسک مالی شرکت کنندگان در آن بسیار ناچیز بوده و این مهم باعث آسودگی خاطر متقاضیانش خواهد بود.

برنامه اروپا جت مناسب کدام دسته از متقاضیان است؟

این برنامه برای کسانی که حداقل مدرک لیسانس داشته و به صورت نسبی به زبان انگلیسی تسلط داشته و مایل به اخذ اقامت اروپا در مدت زمان نسبتا کوتاه ( وابسته به کشورها هفت تا چهارده ماه ) هستند و در عین حال قابلیت پرداخت هزینه های بالا را ندارند، مناسب است.

فرآیند انتخاب کشورها چگونه است؟

اعضای هر تیمی قابلیت انتخاب کشورهای سه گانه مد نظرشان را بر اساس سلایق و اولویت های خودشان خواهند داشت. بدیهی است تیم مشاوران ما با استفاده از ماتریسی که داده های ۵۴ گانه در خصوص تمامی این کشورها را دارد برای ارائه مشاوره به تیم ها کارآمد خواهند بود.

چه کسانی شانس بالاتری برای حضور در این برنامه دارند؟

کسانی که سابقه راه اندازی یک استارتاپ در ایران و یا سابقه مدیریت یک کسب وکار خصوصی را داشته باشند فارغ از رسته تحصیلی برای این برنامه مناسب خواهند بود. همچنین بهینه ترین سن برای حضور در این برنامه ۲۵ تا ۴۵ سال است. فارغ التحصیلان رشته های زیر شانس موفقیت بسیار بالائی خواهند داشت:

 1. آی تی (انواع)
 2. مدیریت ( انواع)
 3. اقتصاد
 4. حسابداری و مالی
 5. سخت افزار
 6. مهندسی ( انواع)
 7. روابط عمومی
 8. پزشکان تخصصی

استفاده از این برنامه به پزشکان عمومی، پرستاران و دارندگان مدارک تحصیلی در رشته های علوم انسانی به جز اقتصاد و مدیریت و حقوق توصیه نمی‌شود.

چگونه می توان به این برنامه پیوست؟

متقاضیان می توانند از طریق تماس به گروه شرکت های چهره نگار و یا نمایندگی های رسمی آن در سراسر کشور، و با ارسال رزومه اختصاصی خود، شانس خود برای قرار گرفتن در این برنامه را بیازمایند. معمولا در انتهای ماه های فروردین، تیر، مهر و دی متقاضیانی که پذیرش شده باشند وارد برنامه شده و می‌توانند به سرعت مسیر اخذ اقامت اروپا و راه اندازی کسب وکاری نوآورانه، فناورانه و مورد پشتیبانی نهادهای علمی و تجاری اروپائی را بپیمایند. برای اطلاعات بیشتر و مشاهده نمونه های موفق با شماره تلفن 02187700913 در تماس باشید.

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
11 مرداد 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.