برترین دانشگاه های فنی مهندسی در آلمان

برترین دانشگاه های فنی مهندسی در آلمان
4.4
(9)

برترین دانشگاه های فنی مهندسی در آلمان برای علاقمندان به این رشته تحصیلی کدامند؟ تحصیل رشته مهندسی در آلمان یک رویا برای متقاضیان این رشته است. دانشگاه های مهندسی آلمان بسیار برجسته هستند و به طور مداوم در میان بهترین‌ دانشگاه‌ های جهان قرار دارند. آلمان یک کشور صنعتی است و شرکت‌های زیادی در این کشور مستقر هستند.

دانشگاه های آلمان با این شرکت‌ها همکاری گسترده‌ای دارند. همچنین بازار کار گسترده‌ای برای بسیاری از فارغ‌التحصیلان رشته مهندسی در آلمان وجود دارد. تحصیل در آلمان یک تجربه منحصر به فرد است. اگر به تحصیل رشته مهندسی در آلمان می‌اندیشید و به دنبال بهترین دانشگاه‌ها هستید، این مقاله را بخوانید.

با برترین دانشگاه های فنی مهندسی در آلمان آشنا شوید

دانشگاه فنی مونیخ

دانشگاه فنی مونیخ (Technische Universitat Munchen) که به اختصار TUM نامیده می‌شود، در سال 1868 تاسیس شد. این دانشگاه به طور مداوم در میان بهترین دانشگاه های جهان قرار می‌گیرد. رشته های مهندسی دانشگاه فنی مونیخ از جذاب‌ترین رشته‌ها هستند. در این دانشگاه رشته‌های متعدد مهندسی در تمام سطوح ارائه می‌شود. این دانشگاه خانه بسیاری از محققان برجسته است. همچنین دوره‌های آموزشی انعطاف‌پذیر و بسیار متمرکز در یک محیط صنعتی بسیار پیشرفته، این دانشگاه را بسیار متمایز کرده است.

رشته‌های تحصیلی مهندسی در دانشگاه فنی مونیخ عبارتند از:
– مهندسی محیط و آب و هوا
– مهندسی انرژی و مواد اولیه
– مهندسی زیرساخت

موسسه فنی کارلسروهه

موسسه فنی کارلسرهه (Karlsruhe Institute of Technology) به عنوان یکی از برترین دانشگاه های فنی مهندسی در آلمان در سال 2009 تاسیس شد. این موسسه از ادغام مرکز تحقیقاتی کارلسروهه و دانشگاه کارلسروهه شکل گرفته است. این دانشگاه خیلی زود توانسته به یکی از بهترین دانشکده های مهندسی در آلمان تبدیل شود.

رشته‌های تحصیلی مهندسی در موسسه فنی کارلسروهه عبارتند از:
– مهندسی ساختمان
– مهندسی برق
– مهندسی مکانیک
– مهندسی علوم مواد
– مهندسی کامپیوتر

دانشگاه فنی کایزرسلاوترن

حتما بخوانید: تحصیل در کالج های آلمان | هزینه ها و نحوه اپلای

دانشگاه RWTH آخن

دانشگاهRWTH آخن رشته‌های متنوع مهندسی، رویکردهای آموزشی نوآورانه و ماژول‌های تحصیلی با محوریت تحقیق و امکانات مدرن را ارائه می‌دهد. اینها تنها برخی از دلایل اصلی قرار گرفتن دانشگاه RWTH آخن در فهرست بهترین دانشگاه های مهندسی آلمان است.

رشته‌های تحصیلی مهندسی در دانشگاهRWTH آخن عبارتند از:
– کارشناسی مهندسی مکانیک
– کارشناسی مهندسی محاسبات
– کارشناسی ارتباطات فنی
– کارشناسی ارشد مهندسی انرژی
– مهندسی خودرو و حمل و نقل
– مهندسی هوانوردی

دانشگاه فنی براندنبورگ

رشته مهندسی در دانشگاه فنی براندنبورگ (BTU Cottbus Senftenberg) به گونه‌ای طراحی شده تا دانشجویان بهترین و باکیفیت‌ترین آموزش را ببینید. به طوری که به راحتی پس از فارغ‌التحصیلی وارد بازار کار شوند. در واقع به جنبه‌های عملی رشته مهندسی در این دانشگاه بسیار تاکید شده است تا دانشجویان بتوانند از دانش خود نهایت استفاده را ببرند.

رشته‌های تحصیلی مهندسی در دانشگاه فنی براندنبورگ عبارتند از:

– مدیریت بازرگانی و مهندسی
– مهندسی برق
– مهندسی مکانیک
– مهندسی قدرت
– فناوری های پردازش مواد
– مهندسی فرآیند
– مهندسی محیط زیست

دانشگاه ماگدبورگ

تنوع رشته‌های دانشگاه ماگدبورگ (Magdeburg University) اصلی‌ترین عاملی است که این موسسه را در میان برترین دانشگاه های فنی مهندسی در آلمان قرار داده است. تنوع رشته‌های مهندسی در این دانشگاه زیاد است. بنابراین به راحتی می‌توانید رشته مهندسی خود را در این دانشگاه دولتی و معتبر آلمان پیدا کنید. با توجه به نوع و کیفیت آموزشی این دانشگاه، فارغ‌التحصیلان مهندسی از قابلیت اشتغال بالایی برخوردار هستند. دانشجویان این دانشگاه می‌توانند در محیط های مختلف کار کنند.

رشته‌های تحصیلی مهندسی در دانشگاه ماگدبورگ آلمان عبارتند از:
– مهندسی صنایع
– مهندسی محیط زیست و انرژی
– مهندسی مکانیک
– مهندسی شیمی
– مهندسی کامپیوتر
– مهندسی ریاضی
– مهندسی ورزش
– مهندسی پزشکی
– مهندسی فرایند

حتما بخوانید: راهنمای جامع اخذ Job Offer آلمان

دانشگاه فنی برلین

بدون شک دانشگاه فنی برلین (Technical University of Berlin) یکی از بهترین دانشگاه های مهندسی در آلمان است. با اخذ مدرک مهندسی ازدانشگاه فنی برلین آموزش جامعی در زمینه‌های مختلف مهندسی خواهید دید. دوره‌های تئوری و جلسات تمرین منظم عملی در این دانشگاه با هدف آموزش کاربردی در دنیای واقعی به دانشجویان ارائه می‌شود. از این رو، فارغ‌التحصیلان دانشگاه برلین دارای آمار اشتغالزایی بسیار بالایی هستند. مهندسان فارغ‌التحصیل این دانشگاه در بازار کار آلمان بسیار مورد تقاضا قرار دارند.

دانشگاه فنی کایزرسلاوترن

دانشگاه فنی کایزرسلاوترن (TU Kaiserslautern) برای اولین بار در سال 1970 درهای خود را به روی دانشجویان آلمانی و همچنین دانشجویان بین‌المللی باز کرد. با وجود اینکه دانشگاه نسبتا جوانی است، اما توانسته نام خود را در کنار بهترین دانشگاه های مهندسی آلمان جای دهد. نوآوری یکی از اهداف اصلی تحصیلات عالی دانشجویان در دوره های مهندسی در این دانشگاه است. در طول تحصیل، دانشجویان با مسائل و چالش‌های واقعی مواجه خواهند شد. از این رو و با توجه به کیفیت آموزش به راحتی پس از فارغ‌التحصیلی می‌توانند در بهترین شرکت‌ها مشغول به کار شوند.

رشته‌های تحصیلی مهندسی در دانشگاه فنی کایزرسلاوترن آلمان عبارتند از:
– مهندسی عمران
– مهندسی ساختمان
– مهندسی فناوری چوب

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 4.4 / 5. تعداد: 9

تاکنون امتیازی ثبت نشده

1 دیدگاه
سوالات و نظرات خود را بنویسید