راحت ترین دانشگاه برای پذیرش در آلمان کدام است؟

راحت ترین دانشگاه برای پذیرش در آلمان
4.2
(9)

راحت ترین دانشگاه برای پذیرش در آلمان کدام است و در چه شهری قرار دارد؟ جای تعجب نیست که چرا دانشجویان بین‌المللی به تدریج برای تحقق رویاهای خود تحصیل در آلمان را انتخاب می‌کنند. شهریه‌های رایگان یا کم دانشگاه های آلمان، فرصت تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان، هزینه مقرون به صرفه زندگی، امنیت، دانشگاه‌های جهانی و بسیاری عوامل دیگر دانشجویان را از سرتاسر جهان جذب می‌کند. همچنین تعدادی از دانشگاه های آلمان نرخ پذیرش بالایی دارند. همین امر باعث شده است، روند پذیرش برای دانشجویان بین‌المللی هموار شود. در این مطلب با راحت ترین دانشگاه های آلمان برای اخذ پذیرش آشنا خواهید شد.

راحت ترین دانشگاه برای پذیرش در آلمان

دانشگاه بین‌المللی شیلر

دانشگاه بین‌المللی شیلر یک دانشگاه خصوصی در آلمان است که پردیس اصلی و مقر اداری آن در تامپا، فلوریدا قرار دارد. نام این دانشگاه از نام فردریش شیلر نمایشنامه‌نویس و فیلسوف آلمانی گرفته شده است. دانشگاه بین المللی شیلر در سال 1964، با هدف ارائه تجربه آموزشی به دانشجویان آمریکایی در اروپا تاسیس شد. هدف این موسسه فراهم آوردن محیط آموزشی جهانی برای دانشجویان است. همچنین دیدگاه‌های دانشجویان بین‌المللی را تا حد زیادی در این چشم‌انداز سهیم می‌داند. این دانشگاه یکی از راحت ترین دانشگاه ها برای پذیرش در آلمان محسوب می‌شود. چهار کمپس این دانشگاه در شهرهای مطرحی مانند پاریس، تامپا، مادرید و هایدلبرگ قرار دارند. برخی از مشهورترین رشته‌های تحصیلی در این دانشگاه شامل کسب و کار بین‌المللی، روابط بین‌الملل و مدیریت گردشگری و هتلداری و پرستاری است.

دانشگاه بین‌المللی شیلر

حتما بخوانید: ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین در مقطع دکتری

دانشگاه بن

دانشگاه بن یک دانشگاه دولتی در آلمان است که در سال 1777 تاسیس شد. در این دانشگاه بیش از 30 هزار دانشجو وجود دارد که 15 درصد آنها دانشجویان بین‌المللی هستند. هزینه تحصیل در دانشگاه بن مانند دیگر دانشگاه های دولتی آلمان رایگان است. در واقع با توجه به سیاست دولت آلمان در مورد دانشگاه‌های دولتی این کشور، دانشجویان داخلی و خارجی می‌توانند به صورت رایگان در دانشگاه بن تحصیل کنند. اخذ پذیرش از دانشگاه بن به دلیل رقابت کمتر آسان‌تر است. نرخ پذیرش دانشجویان بین‌المللی در این دانشگاه 60 درصد است. این دانشگاه همچنین 32 رشته تحصیلی به زبان انگلیسی ارائه می‌دهد. بیشتر آنها در رشته‌های ژنتیک پزشکی، مطالعات آسیایی و شرقی، فیزیک، اقتصاد و حقوق، زیست شناسی و کشاورزی تحصیل می‌کنند.

دانشگاه بین‌المللی علمی- کاربردی برلین

اگرچه یک دانشگاه خصوصی در آلمان به شمار می‌رود، اما نرخ پذیرش آن 65 درصد است. دلیل آن هم این است که دانشگاه برلین بر حوزه‌های علوم کاربردی و رشته‌های مرتبط تمرکز دارد، بنابراین رقابت کمتری مشاهده می‌کنید. با وجود اینکه یکی از راحت ترین دانشگاه برای پذیرش در آلمان است، اما سطح آموزش در آن بالاست. محبوب‌ترین رشته‌های این دانشگاه کارشناسی معماری، کارشناسی مدیریت بازرگانی و مدیریت دیجیتال هستند.
با وجود اینکه یکی از راحت ترین دانشگاه های آلمان برای پذیرش است، اما ورود به رشته طراحی گرافیک در این دانشگاه آسان نیست. سختی قبولی این رشته در دانشگاه علمی کاربردی برلین شهرتی جهانی دارد! برای قبولی در رشته طراحی گرافیک در دانشگاه بین‌المللی علمی- کاربردی برلین، باید نمونه کار (کارهای مستند گذشته) ارائه دهید و دورهای مصاحبه را را بگذرانید.

دانشگاه هومبولت برلین

هومبولیت برلین راحت ترین دانشگاه برای پذیرش در آلمان است. یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در آلمان که در سال 1810 ساخته شده است. هر سال گروه دانشگاهی شامل 10 درصد دانشجویان بین‌المللی است که همین مسئله هومبولت را به چهارمین دانشگاه محبوب آلمان در میان خارجی‌ها تبدیل می‌کند. این دانشگاه 9 دانشکده شامل دانشکده‌های حقوق، علوم زیستی، هنر و علوم انسانی، الهیات، سلامت عمومی، روانشناسی، مهندسی برق، اقتصاد و تجارت و رباتیک دارد. نرخ پذیرش در این دانشگاه 45 درصد است، بنابراین دانشجویان بین‌المللی می‌توانند به راحتی پذیرش بگیرند. این دانشگاه معتبر آلمانی در سال دو بار و در فصل‌های زمستان و تابستان ورودی جدید می‌پذیرد. برای اخذ پذیرش از این دانشگاه دولتی در آلمان، باید مدارک زبان آلمانی مورد نیاز را با توجه به رشته و مقطع تحصیلی خود ارائه دهید. دانشگاه هومبولت آلمان در رتبه 82 در میان بهترین دانشگاه های جهان قرار دارد. دانشکده‌های این دانشگاه با توجه به عملکردشان در مجموعه‌ای از شاخص‌های برتر پذیرفته شده رتبه‌بندی می‌شوند.

5/5 - (1 امتیاز)

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 4.2 / 5. تعداد: 9

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید