سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

راهنمای جامع شرایط درخواست ویزای همراه کانادا

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

از طریق ویزای اسپانسرشیپ کانادا افراد مقیم می توانند اعضای خانواده را به کانادا بیاورند - شرایط درخواست ویزای همراه کانادا

مهاجرت به یک کشور جدید می تواند فرآیندی چالش برانگیز و پیچیده باشد، به خصوص در مورد ویزای اسپانسرینگ. کانادا، که به دلیل فرهنگ استقبال و متنوع خود شناخته شده است، یک برنامه ویزای اسپانسرشیپ ارائه می دهد که به شهروندان کانادایی و مقیمان دائمی اجازه می دهد تا از اعضای خانواده یا شرکای واجد شرایط خود برای زندگی، کار و تحصیل در کانادا حمایت مالی کنند. در این مقاله، راهنمای جامعی برای اقامت دائم کانادا از طریق ویزای اسپانسری کانادا، از جمله شرایط درخواست ویزای همراه کانادا، روند درخواست و سایر جزئیات ضروری ارائه خواهیم داد.

آشنایی با ویزای اسپانسری کانادا

برنامه ویزای اسپانسرشیپ کانادا به شهروندان کانادایی و مقیم دائم اجازه می دهد تا از اعضای خانواده یا شرکای واجد شرایط خود حمایت مالی کنند تا به کانادا بیایند و زندگی کنند. این یک گزینه عالی برای مهاجرانی است که می خواهند دوباره با عزیزان خود بپیوندند یا زندگی جدیدی را در کانادا شروع کنند. برنامه ویزای اسپانسرشیپ کانادا توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) مدیریت می شود و هدف آن گردآوری مجدد خانواده ها و ترویج وحدت خانواده است.

انواع ویزای اسپانسری در کانادا

برنامه ویزای اسپانسرشیپ کانادا انواع مختلفی از ویزاها را برای حمایت از اعضای خانواده یا شرکای مختلف ارائه می دهد. بیایید در مورد انواع ویزای اسپانسری موجود در کانادا بحث کنیم.

ویزای همراه همسر کانادا

ویزای اسپانسرشیپ همسر برای شهروندان کانادایی و مقیم دائمی است که می خواهند از همسر یا شریک زندگی مشترک خود حمایت مالی کنند تا بیایند و در کانادا زندگی کنند. اسپانسر و شخص مورد حمایت باید مدرکی دال بر رابطه واقعی خود ارائه دهند و با آن ملاقات کنند الزامات واجد شرایط بودن.

ویزای شریک حقوقی

ویزای اسپانسرشیپ شریک مشترک حقوقی برای شهروندان کانادایی و مقیم دائمی است که می خواهند از شریک عادی خود حمایت مالی کنند تا بیایند و در کانادا زندگی کنند. حامی و شخص مورد حمایت باید حداقل یک سال با یکدیگر رابطه واقعی داشته باشند و شرایط واجد شرایط بودن را داشته باشند.

حمایت از شریک زناشویی

ویزای اسپانسرشیپ شریک زناشویی برای شهروندان کانادایی و مقیم دائمی است که می خواهند از شریک همسر خود حمایت مالی کنند تا به کانادا بیایند و زندگی کنند. اسپانسر و شخص مورد حمایت باید حداقل یک سال با یکدیگر رابطه واقعی داشته باشند اما به دلیل شرایط خارج از کنترل آنها قادر به زندگی مشترک نباشند.

فرد مقیم کانادا با ویزای اسپانسرشیپ همسر خود را به کانادا دعوت می کند

ویزای اسپانسر والدین و پدربزرگ و مادربزرگ

ویزای اسپانسرشیپ والدین و پدربزرگ و مادربزرگ برای شهروندان کانادایی و مقیم دائمی است که می خواهند از والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود حمایت مالی کنند تا به کانادا بیایند و زندگی کنند. اسپانسر باید شرایط واجد شرایط بودن را داشته باشد و اسپانسر فرد باید تحت معاینه پزشکی قرار گیرد و شرایط پذیرش را داشته باشد.

حمایت از کودکان وابسته

ویزای اسپانسرشیپ فرزند وابسته برای شهروندان کانادایی و مقیم دائمی است که می خواهند از فرزند تحت تکفل خود حمایت مالی کنند تا به کانادا بیایند و زندگی کنند. اسپانسر و شخص مورد حمایت باید شرایط واجد شرایط بودن را داشته باشند و کودک باید زیر 22 سال سن داشته باشد و ازدواج نکرده باشد یا در یک رابطه معمولی باشد.

حمایت سایر بستگان واجد شرایط

سایر ویزای اسپانسرشیپ بستگان واجد شرایط برای شهروندان کانادایی و مقیمان دائمی است که می خواهند از بستگان واجد شرایط خود مانند برادر، خواهر، خواهرزاده، خواهرزاده، خواهرزاده یا نوه حمایت کنند. اسپانسر و شخص مورد حمایت باید شرایط واجد شرایط بودن را داشته باشند.

شرایط واجد شرایط بودن برای حمایت مالی

برای حمایت مالی از شخصی برای ویزای اسپانسرشیپ کانادا، هم اسپانسر و هم شخص مورد حمایت باید شرایط واجد شرایط بودن خاصی را داشته باشند. بیایید این الزامات را به تفصیل مورد بحث قرار دهیم.

واجد شرایط بودن حامی

 • اسپانسر باید شهروند یا مقیم دائم کانادا باشد.
 • اسپانسر باید حداقل 18 سال سن داشته باشد.
 • اسپانسر باید تعهدی را امضا کند که برای یک دوره خاص حمایت مالی برای نیازهای اولیه شخص مورد حمایت از قبیل غذا، پوشاک و سرپناه فراهم کند.
 • حامی نباید هیچ گونه محکومیت کیفری یا ورشکستگی داشته باشد.
 • اگر اسپانسر در خارج از کانادا اقامت داشته باشد، آنها باید ثابت کنند که قصد دارند در کانادا زندگی کنند، زمانی که فرد حمایت شده مقیم دائم شود.

الزامات واجد شرایط بودن شخص مورد حمایت

 • شخص مورد حمایت باید همسر، شریک زندگی مشترک، شریک زناشویی، فرزند وابسته، والدین، پدربزرگ و مادربزرگ یا سایر بستگان واجد شرایط حامی باشد.
 • شخص مورد حمایت باید مدرکی دال بر رابطه واقعی با حامی ارائه دهد.
 • شخص مورد حمایت باید تحت معاینه پزشکی قرار گیرد و شرایط پذیرش را داشته باشد، مانند نداشتن محکومیت های کیفری یا شرایط پزشکی که می تواند سلامت یا ایمنی عمومی را به خطر بیندازد.

برای درخواست ویزای اسپانسرشیپ کانادا، هم اسپانسر و هم شخص مورد حمایت باید مدارک مختلفی را برای اثبات صلاحیت خود ارائه دهند. برخی از مدارک ضروری مورد نیاز برای درخواست ویزای اسپانسری عبارتند از:

 • مدارک هویتی و وضعیت مدنی مانند گذرنامه، شناسنامه و گواهی ازدواج.
 • اثبات رابطه، مانند عکس ها، مکاتبات و صورت حساب های بانکی مشترک.
 • اثبات حمایت مالی، مانند اظهارنامه مالیاتی، فیش حقوقی، و صورت حساب بانکی.
 • گواهی پلیس و معاینات پزشکی.

مراحل درخواست ویزای اسپانسرشیپ کانادا

فرآیند درخواست ویزای اسپانسرشیپ کانادا شامل چندین مرحله است. بیایید این مراحل را به تفصیل مورد بحث قرار دهیم.

 1. اسناد مورد نیاز را جمع آوری کنید: اولین قدم برای درخواست ویزای اسپانسرشیپ، جمع آوری تمام مدارک مورد نیاز مانند مدارک هویتی و وضعیت مدنی، مدرک رابطه و مدارک حمایت مالی است.
 2. درخواست حمایت مالی را ارسال کنید: پس از آماده شدن مدارک مورد نیاز، حامی باید درخواست حمایت مالی را به IRCC ارسال کند. درخواست باید شامل تمام مدارک لازم و هزینه پردازش باشد.
 3. ارائه درخواست اقامت دائم: پس از تایید درخواست اسپانسر، شخص مورد حمایت باید درخواست اقامت دائم را به IRCC ارسال کند. برنامه باید شامل تمام موارد باشد مدارک لازم و هزینه پردازش
 4. معاینه پزشکی کامل و بررسی سابقه: فرد مورد حمایت باید تحت معاینه پزشکی و بررسی سوابق باشد تا از پذیرش در کانادا اطمینان حاصل شود.
 5. دریافت تصمیم: پس از انجام کلیه مراحل لازم، شخص مورد حمایت در مورد درخواست خود تصمیم گیری خواهد کرد. در صورت تایید، ویزای اقامت دائم دریافت می کنند و می توانند بیایند و در کانادا زندگی کنند.

برای درخواست ویزای اسپانسرشیپ کانادا با واجد شرایط باشید و مدارک لازم را آماده کنید

زمان پردازش و هزینه ویزای اسپانسرشیپ کانادا

زمان پردازش و هزینه ویزای اسپانسرشیپ کانادا به عوامل مختلفی مانند نوع اسپانسر، استان محل اقامت و حجم درخواست ها بستگی دارد. به طور کلی، زمان پردازش از چند ماه تا یک سال متغیر است و هزینه ها می تواند از چند صد دلار تا چند هزار دلار متغیر باشد. اگر استان محل زندگی حامی شرایط دشواری برای اعطای ویزای اسپانسرشیپ دارد، شاید استفاده از برنامه های استانی کانادا برای مهاجرت گزینه بهتری باشد.

ویزای اسپانسرشیپ کانادا چیست؟

ویزای اسپانسرشیپ کانادا نوعی ویزا است که به شهروندان کانادایی یا مقیم دائم اجازه می دهد تا از اعضای خانواده خود حمایت مالی کنند تا آنها بتوانند به قصد زندگی، کار و یا تحصیل در کانادا به این کشور بیایند. عضو خانواده تحت حمایت باید همسر یا شریک زندگی مشترک، فرزند وابسته، والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ باشد.

چه کسانی واجد شرایط حمایت از یکی از اعضای خانواده برای ویزای اسپانسرشیپ کانادا هستند؟

برای اینکه واجد شرایط حمایت از یکی از اعضای خانواده برای ویزای اسپانسرشیپ کانادا باشید، باید شهروند یا مقیم دائم کانادا باشید، حداقل 18 سال سن داشته باشید و شرایط مالی خاصی را داشته باشید. همچنین باید بتوانید نشان دهید که کمک اجتماعی دریافت نمی‌کنید (به استثنای برخی موارد) و می‌توانید نیازهای اساسی عضو خانواده‌ای را که حمایت مالی می‌کنید تامین کنید.

مراحل درخواست ویزای اسپانسرشیپ کانادا چگونه است؟

فرآیند درخواست ویزای اسپانسرشیپ کانادا شامل چندین مرحله است. ابتدا، شهروند کانادایی یا مقیم دائم باید ارسال کند درخواستی برای حمایت مالی از اعضای خانواده خود. پس از تایید این درخواست، عضو خانواده تحت حمایت باید درخواست خود را برای ویزا یا مجوز ورود به کانادا ارسال کند. این درخواست بر اساس واجد شرایط بودن اعضای خانواده برای ورود به کانادا و توانایی اسپانسر برای حمایت از آنها ارزیابی می شود. زمان رسیدگی به ویزای اسپانسرشیپ کانادا بسته به شرایط خاص مورد می تواند متفاوت باشد.

ویزای ICT کانادا :

در این روش شرکت هایی که دارای نمایندگی در کشور کانادا میباشند با دریافت ویزای ICT کانادا که روشی موقتی میباشد برای نیروی متخصص خود برای حضور در نمایندگی کانادا اقدام به دریافت این نوع از ویزا میکنند.

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
3 آبان 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.