سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

شرایط و مدارک لازم برای ویزای کار انگلیس راننده پایه یک چیست؟

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

ویزای کار انگلیس راننده پایه یک

بریتانیا ویزای کار انگلیس راننده پایه یک را برای رانندگان تحت یک توافق نامه بین المللی ارائه می‌دهد. این دسته ویزا برای افرادی است که برای کار به عنوان راننده تحت یک توافق نامه حمل و نقل جاده ای بین المللی، مانند توافق نامه EU-ECA یا AETR، به انگلستان می آیند. شرایط لازم برای این ویزا شامل داشتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرما از انگلیس و گواهی معتبر حمایت مالی است. دارنده ویزا همچنین باید دانش کافی به زبان انگلیسی را نشان دهد و پس انداز شخصی کافی برای حمایت از خود بدون اتکا به بودجه عمومی داشته باشد. حداکثر مدت اقامت در این ویزا دو سال است و غیرقابل تمدید و تغییر به دسته دیگری از ویزا است.

بیشتر بخوانید: منظور از جاب آفر انگلیس چیست؟

مهاجرت رانندگان پایه یک به انگلستان

مهاجرت رانندگان پایه یک به انگلستان توسط قوانین ویزای مهاجرت انگلستان انجام می شود. برای کار به عنوان راننده درجه یک در انگلستان، افراد باید برای ویزای کار درخواست دهند و معیارهای واجد شرایط بودن خاصی را داشته باشند. رایج ترین ویزای کاری برای رانندگان ویزای (Tier 2عمومی) است. برای درخواست، فرد باید یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای بریتانیایی که دارای مجوز حامی معتبر است داشته باشد.

 1. علاوه بر ویزای کار انگلیس راننده پایه یک ، رانندگان همچنین ممکن است به عنوان بخشی از یک توافق نامه حمل و نقل جاده ای بین المللی، مانند توافق نامه EU-ECA یا AETR، وارد بریتانیا شوند. در این مورد، آنها ممکن است واجد شرایط ردیف 5 باشند (کارگر موقت – موافقتنامه بین المللی). قبل از درخواست ویزا، افراد باید بررسی کنند که آیا کشور مبدأ آنها برای ورود به بریتانیا به عنوان بخشی از توافق نامه حمل و نقل جاده ای نیاز به ویزای جداگانه ای دارد یا خیر.
 2. برای رانندگان مهم است که شرایط مهاجرت را به دقت بررسی کنند و در صورت نیاز از مشاوره رایگان چهره نگار راهنمایی بگیرید. عدم رعایت شرایط ویزای کار انگلیس راننده پایه یک، می تواند منجر به نقض مهاجرت و خروج احتمالی از بریتانیا شود.

مهاجرت رانندگان پایه یک به انگلستان

جهت مهاجرت به عنوان راننده پایه یک به انگلستان چکار باید بکنیم؟

برای مهاجرت به انگلستان  با ویزای انگلیس راننده پایه یک باید مراحل ویزای انگلستان و مهاجرت را دنبال کنید. در اینجا مراحلی وجود دارد که باید انجام دهید:

واجد شرایط بودن را بررسی کنید

مطمئن شوید که معیارهای واجد شرایط بودن ویزای کاری مانند ویزای (Tier 2عمومی) را دارید. شما باید یک پیشنهاد کاری از یک کارفرما در انگلیس داشته باشید که دارای مجوز حامی معتبر و گواهی حمایت باشد.

اسناد را آماده کنید

تمام مدارک مورد نیاز مانند پاسپورت، مدرک مهارت زبان انگلیسی و صورت‌های مالی را جمع‌آوری کنید تا نشان دهید که می‌توانید بدون اتکا به بودجه عمومی از خود حمایت کنید.

درخواست ویزای کار

درخواست خود را به صورت آنلاین از طریق وب سایت برای ویزای دولت انگلستان ارسال کنید. همچنین ممکن است برای ثبت نام بیومتریک نیاز به حضور در مرکز درخواست ویزا داشته باشید.

پرداخت هزینه درخواست

شما باید هزینه درخواست ویزا را بپردازید که ممکن است تغییر کند.

منتظر تایید باشید

زمان پردازش ویزای کار می تواند متفاوت باشد، اما معمولاً چندین هفته طول می کشد. شما یک پیغام تایید از طریق پست یا ایمیل دریافت خواهید کرد.

آماده شدن برای ورود

پس از تایید ویزای شما، مقدمات سفر و ورود خود را به انگلستان فراهم کنید. مهم است که با قوانین محلی، آداب و رسوم و الزامات شغلی آشنا شوید.

برای ویزای کار انگلیس راننده پایه یک چه مدارکی مورد نیاز است؟

برای درخواست ویزای کار انگلیس راننده پایه یک، باید مدارک زیر را ارائه دهید:

پاسپورت

برای دریافت ویزای کار انگلیس راننده پایه یک پاسپورت یا سند مسافرتی معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار بیشتر از مدت زمان اقامت مورد نظر شما در بریتانیا باید وجود داشته باشد.

گواهی حمایت

برای دریافت ویزای کار انگلیس راننده پایه یک گواهی حمایت از کارفرمای شما در انگلیس که به عنوان مدرکی برای پیشنهاد شغلی شما عمل می کند، نیاز است.

اسناد مالی

برای دریافت ویزای کار انگلیس راننده پایه یک اثبات حمایت مالی برای نشان دادن اینکه شما می توانید بدون اتکا به بودجه عمومی از خود حمایت کنید، لازم است.

آزمون زبان انگلیسی

برای دریافت ویزای کار انگلیس راننده پایه یک مدرکی دال بر مهارت زبان انگلیسی شما، مانند مدرک آیلتس لازم است.

مدارک پشتیبان

بسته به شرایط خاص شما، مانند مدارک تحصیلی، تجربه کاری قبلی و هدف از بازدید، ممکن است مدارک دیگری نیز مورد نیاز باشد. مهم است که شرایط مهاجرت را به دقت بررسی کنید در صورت عدم ارائه مدارک مورد نیاز می تواند منجر به تاخیر یا رد درخواست ویزا شما شود.

برای ویزای کار انگلیس راننده پایه یک چه مدارکی مورد نیاز است
برای ویزای کار انگلیس راننده پایه یک چه مدارکی مورد نیاز است

چرا چنین بحرانی در یک کشور ثروتمند پیش آمده‌است؟

بحران کمبود سوخت در انگلیس ناشی از عواملی از جمله اختلال در عرضه و خرید است. برخی از دلایل اختلال در عرضه عبارتند از:

انسداد بندر

انسداد کانال سوئز توسط یک کشتی باری سرگردان، زنجیره تامین جهانی را مختل کرد و باعث تاخیر در تحویل سوخت به انگلیس شد.

تعطیلی خط لوله سوخت

یک حمله باج افزار به خط لوله استعماری در ایالات متحده، یکی از بزرگترین خطوط لوله سوخت در این کشور، باعث تعطیلی شد که بر عرضه سوخت به چندین ایالت در جنوب شرقی ایالات متحده تأثیر گذاشت و همچنین بر عرضه سوخت در انگلیس تأثیر گذاشت.

خرید وحشتناک

خبر کمبود سوخت و تعطیلی خط لوله منجر به خرید وحشتناک و احتکار سوخت شد که فشار بیشتری بر زنجیره تامین وارد کرد و به بحران کمبود سوخت کمک کرد. این وضعیت با همه‌گیری مداوم COVID-19 پیچیده‌تر شده است، که بسیاری از جنبه‌های زنجیره تامین سوخت جهانی را مختل کرده است. دولت و صنعت سوخت در تلاش برای بازگرداندن سوخت و رفع بحران هستند.

کامیون‌های هجده چرخ در حال رانندگی در بزرگراه - ویزای کار انگلیس راننده پایه یکآیا سوختی برای خرید وجود ندارد؟

هنوز سوخت در بریتانیا برای خرید وجود دارد، اما بحران کمبود سوخت اخیر باعث اختلال در زنجیره تامین و محدود شدن دسترسی به سوخت در برخی مناطق شده است. در حالی که عرضه سوخت به طور کامل قطع نشده است، گزارش هایی از صف های طولانی در پمپ بنزین ها و برخی از جایگاه ها به اتمام رسیده است. این امر منجر به افزایش تقاضا و افزایش قیمت ها شده است و باعث ایجاد ناراحتی برای رانندگان و مشاغل متکی به سوخت شده است. دولت و صنعت سوخت برای بازگرداندن عرضه سوخت و رفع بحران تلاش می کنند. آنها اقداماتی مانند تسهیل مقررات برای انتقال آسان تر سوخت و افزایش تولید سوخت های زیستی انجام داده اند. بریتانیا همچنین با شرکای بین المللی کار می کند تا اطمینان حاصل شود که منابع سوخت به طور مؤثر و منصفانه مدیریت می شود.

آیا سرمایه کافی برای خرید و ذخیره سوخت موجود نیست؟

خیر، در انگلیس سرمایه کافی برای خرید و ذخیره سوخت وجود دارد. با این حال، بحران کمبود سوخت اخیر باعث اختلال در زنجیره تامین شده و باعث شده تا سوخت در برخی مناطق کمتر در دسترس باشد. این امر منجر به افزایش تقاضا و افزایش قیمت ها شده است و باعث ایجاد ناراحتی برای رانندگان و مشاغل متکی به سوخت شده است. دولت و صنعت سوخت برای بازگرداندن عرضه سوخت و رفع بحران تلاش می کنند. در این بین به رانندگان توصیه می شود از خرید غیر ضروری سوخت خودداری کنند و برای سفرهای خود برنامه ریزی دقیقی داشته باشند تا تاثیر کمبود سوخت به حداقل برسد.

آیا مصرف مردم بالا رفته‌است ؟

بحران کمبود سوخت در بریتانیا تنها به دلیل مصرف بالای سوخت مردم بریتانیا نیست. این بحران توسط ترکیبی از عوامل، از جمله اختلالات عرضه، استفاده بی‌رویه، و همه‌گیری مداوم COVID-19 ایجاد می‌شود.

اختلالات عرضه شامل انسداد کانال سوئز توسط یک کشتی باری سرگردان است که زنجیره تامین جهانی را مختل کرد و باعث تاخیر در تحویل سوخت به بریتانیا شد. خبر کمبود سوخت و تعطیلی خط لوله منجر به خرید وحشتناک و احتکار سوخت شد که فشار بیشتری بر زنجیره تامین وارد کرد و به بحران کمبود سوخت کمک کرد. همه‌گیری کووید-19 همچنین بسیاری از جنبه‌های زنجیره تامین جهانی را مختل کرده و وضعیت را تشدید کرده است.

در نتیجه برای این که بتوانید ویزای کار انگلیس راننده را دریافت کرده و در این کشور زندگی بی دردسری داشته باشید بهتر است از اطلاعات کافی برخوردار باشید؛ که این بلاگ به این منظور برای شما در نظر گرفته و ایجاد شد.

 

سوالات متداول درباره ویزای کار انگلیس راننده پایه یک

در پایان به برخی از سوالات کاربران می‌پردازیم:

کشورهایی که برای رانندگان پردرآمد ترین هستند کدامند؟

 • استرالیا
 • سوئیس
 • نروژ
 • کانادا
 • ایالات متحده
 • دانمارک
 • آلمان
 • ایتالیا
 • سوئد
 • هلند

درآمد راننده اتوبوس در انگلستان چقدر است ؟ ( 2022 ) ! درآمد راننده اتوبوس در انگلستان چقدر است؟

حداقل حقوق برای راننده اتوبوس در کشور انگلستان حدودا 1450 پوند است که یک درامد ساده ولی رو به بالاست و میتوان گفت برای روزانه 7 ساعت کاری می صرفد .

چگونه باید در این کشور به عنوان یک ایرانی استخدام شویم؟

اگر می خواهید به انگلستان مهاجرت کنید و می خواهید به عنوان راننده اتوبوس در این کشور کار کنید باید بگویم یکی از سخت ترین راه های مهاجرت را انتحاب کرده اید . این یک راه دشوار است زیرا شما باید برای این کار منطقه و شهر و راه کاری را به خوبی بلد باشید و باید دوره های شهر شناسی را در انگلستان گذرانده باشید .

سوالات متداول

1 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
11 مرداد 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.