راهنمای جامع اخذ Job Offer انگلیس

جاب آفر انگلیس چیست و و چگونه آن را دریافت کنیم؟

جاب آفر انگلیس فرصت ویژه‌ای است انگلیس یکی از بهترین کشورهای جهان به شمار می‌رود که به دلیل داشتن اقتصاد قوی، خیلی از افراد را برای کار کردن به خود جذب می‌کند. از این رو، خیلی از افراد متخصص پس از تحصیل در انگلستان تمایل دارند جاب آفر انگلیس را گرفته و در این کشور به کار کردن بپردازند. با این حال، برای انجام این کار، باید شرایط خاصی داشته باشید و موضوعاتی را رعایت کنید. اولین و مهم‌ترین موضوعی که برای دریافت جاب آفر انگلیس باید بدانید، این است که در این زمینه، باید حتماً از یک کارفرمای انگلیسی پیشنهاد کاری داشته باشید. زیرا جاب آفر (job offer) به معنای پیشنهاد کار است که توسط شخصی در انگلیس به عنوان کارفرما برای شما به عنوان کارگر یا متخصص ارائه شود.

در ادامه با موسسه چهره نگار همراه باشید تا با شرایط و جزئیات اخذ جاب آفر انگلیس آشنا شویم. این موسسه همچنین در امور دیگر مانند اخذ ویزای تحصیلی انگلیس نیز فعالیت می‌کند.

در صورتی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور انگلیس را دارید ما در مقاله دیگری ، از بهترین رشته‌های تحصیلی موجود در انگلیس صحبت کرده‌ایم. در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم مقاله بهترین رشته های تحصیلی در انگلیس را حتما مطالعه کنید.

جاب آفر انگلیس

جاب آفر چیست؟

جاب آفر یا پیشنهاد شغلی، به یک دعوت نامه رسمی گفته می شود که توسط سازمان یا یک کارفرمای خارجی به شما ارائه می شود. به بیان دیگر، سازمان یا کارفرمای ذکرشده در کشور انگلستان از شما می خواهد که برای کار کرد کردن در آن سازمان، به انگلستان بروید. در جاب آفر انگلیس یا هر کشور دیگری، باید اطلاعات کاملی از شرکت مورد نظر، پیشنهاد استخدام و جزئیات آن، مقررات و شرایط سازمان، حقوق و مزایا آورده شود.

درخواست ویزای کار از طریق جاب آفر از یک کارفرمای انگلیسی، یکی از روش‌های مهاجرت مطمئن به کشور انگلیس است و  برای افرادی مناسب است که مدرک دانشگاهی و سابقه تخصصی در یک رشته با اهمیت در انگلیس را دارند.

علاوه بر این موارد، در دعوت نامه رسمی که سازمان مورد نظر برای شما ارسال می کند، باید اطلاعاتی مانند مسئولیت های شغلی، نام کارفرما و تاریخ پیشنهاد یا تاریخ انقضای آن را نیز آورده باشد. اطلاعاتی درباره ساعات کاری، تاریخ شروع و پایان کار هم باید در جاب آفر انگلیس یا هر کشور دیگری آورده شود.

شغل های مورد نیاز برای دریافت جاب آفر انگلیس

برای این که بتوانید جاب آفر انگلیس را بگیرید و به عنوان یک کارمند یا متخصص به این کشور مهاجرت کنید، باید حرفه خاصی بلد باشید. لیست طولانی از مشاغل مورد نیاز برای کشور انگلستان وجود دارند که تخصص در هر یک از آن ها می تواند تأثیر زیادی در سریع تر شدن فرایند دریافت جاب آفر انگلیس برای شما داشته باشد.

شغل های مورد نیاز برای دریافت جاب آفر انگلیسدر صورتی که رشته تحصیلی یا تخصص شما در حوزه یکی از این مشاغل باشد، می توانید در سریع ترین زمان ممکن و بدون هیچ دردسری، جاب آفر از کشور انگلیس را دریافت کنید. همچنین داشتن سابقه کاری در هر یک از این مشاغل می تواند یک مزیت بزرگ محسوب شود. فقط توجه کنید و ببینید که آیا تخصص و رشته تحصیلی شما در لیست مشاغل موردنیاز جاب آفر قرار می گیرد یا خیر.

نکته قابل توجه دیگر در مورد گرفتن جاب آفر انگلیس این است که پیشنهاد کاری مناسب در کشور انگلیس به راحتی ارائه نمی‌شود و اگر قصد داشته باشید با این روش به انگلیس مهاجرت کنید نمی‌توانید بدون مشورت، آگاهی و داشتن شرایط و ارتباطات مناسب با کارفرمایان معتبر در انگلیس این کار را انجام بدهید. حتی ممکن است بدلیل نا آگاهی و عدم برخورداری از راهنمایی و مشاوره مهاجرتی، یک متقاضی پس از مصاحبه با شرکت انگلیسی، نتواند رضایت آنها را جلب کند یا با حقوق و مزایای پایینی با‌ آنها به توافق برسد. اگر قصد مشاوره رایگان را دارید بر روی مقاله مشاوره رایگان دریافت ویزای کاری را کلیک کنید.

از این رو برای اینکه پیشنهاد کاری متناسب با شرایط خود پیدا کنید و به صورت منصفانه یک ویزای کاری با جاب آفر از انگلیس بگیرید، بهتر است حتما از مشاوران باتجربه و مطمئن راهنمایی بگیرید و اطلاعات کافی بدست بیاورید. به این منظور می‌توانید از طریق تماس با مشاوران موسسه چهره نگار اطلاعات خود را افزایش دهید یا از خدمات این موسسه به صورت اختصاصی استفاده کنید.

چگونه می توانیم جاب آفر انگلیس را پیدا کنیم؟

همان طور که در ابتدای این مقاله هم گفتیم، اقتصاد انگلیس رشد بسیار زیادی دارد و به همین دلیل همه ساله، به نیروهای جوان و متخصص در زمینه های مختلف، نیاز به پیدا می کنند. از این رو، می توانید مطمئن باشید که برای دریافت جاب آفر از کشور انگلیس موفق خواهید شد.

با این حال، به همان اندازه که اقتصاد قوی انگلستان روز به روز رشد می کند، مطمئناً رقابت برای دریافت کارها هم افزایش می یابد. از این رو، باید برای دریافت جاب آفر انگلیس تحقیقات زیادی کنید تا بتوانید از این طریق، به این کشور مهاجرت کنید. برخی بهترین روش هایی که به کمک آن ها می توانید جاب آفر از کشور انگلیس را دریافت کنید و برای مهاجرت از آن ها استفاده نمایید را در این بخش آورده ایم.

کمک گرفتن از سایت های کاریابی در انگلیس

وبسایت های مختلفی برای کاریابی در انگلیس وجود دارند که می توانید برای دریافت جاب آفر از آن ها کمک بگیرید. در این وب سایت ها، می توانید ارتباط مستقیمی با کارفرما داشته باشید و دریافت جاب آفر از انگلیس را برای خود تسریع بخشید. البته توجه داشته باشید که باید رزومه کاملی داشته باشید تا در این زمینه موفق شوید. از این رو، آژانس مهاجرتی چهره نگار به شما کمک می کند بهترین وب سایت ها برای دریافت جاب آفر انگلیس را پیدا کنید.

توجه به بازار انگلیس

برخی از موقعیت های شغلی در وبسایت های اینترنتی ثبت نمی شوند و به همین دلیل هم نمی توانید در وبسایت های آنلاین، آن ها را مشاهده کنید. اگر کسی را در انگلیس می شناسید، می توانید از آن ها بخواهید که با کمی تحقیق و جستجو، جاب آفر مورد نظر شما را پیدا کند. در غیر این صورت، می توانید از افراد با تجربه در ایران کمک بخواهید تا به کمک واسطه هایی که دارند، دریافت جاب آفر از کشور انگلیس را برای شما آسان کنند.

تماس گرفتن با کارفرما

در صورتی که خود شما کارفرمایی را می شناسید، می توانید به صورت مستقیم از طریق ایمیل یا وبسایت های مختلف با او تماس بگیرید. بعد از ارسال رزومه و مطلع شدن از موقعیت های شغلی، منتظر دریافت جاب آفر انگلیس از طرف آن ها باشید.

تصویر ماشین تایپ در حال تایپ درخواست استخدام- جاب آفر انگلیس

بیشتر بخوانید: جاب آفر کانادا یا پیشنهاد کاری کانادا را چگونه دریافت کنیم؟

جاب آفر انگلیس محدودیت سنی دارد؟

از آنجایی که گرفتن پیشنهاد کاری انگلیس ملزم به دارا بودن سوابق کاری مرتبط و حداقل مدارک مرتبط با حرفه موردنظر می باشد، سن فاکتور تعیین کننده ای در دریافت این نوع از ویزا نبوده و متقاضیان می توانند به راحتی درخواست خود را ثبت کرده و به یافتن شغل در انگلیس بپردازند. البته که اگر سن متقاضی حداکثر 45 سال باشد از شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد کاری برخوردار خواهد بود. لازم به تاکید است که فاکتور تعیین کننده در اخذ جاب آفر انگلیس تنها مهارت، سوابق و مدارک مرتبط با حرفه متقاضی است و فاکتورهای دیگر در اولویت های بعدی قرار میگیرند.

تمکن مالی مورد نیاز جاب آفر انگلیس چقدر است؟

جاب آفر انگلیس فرصت درآمدزایی ویژه ای را برای افراد متخصص فراهم می کند که به راحتی می توانند در این کشور به ادامه زندگی خود بپردازند؛ اما در ابتدای پروسه درخواست برای گرفتن پیشنهاد کاری شخص موظف است گواهی تمکن مالی خود را به همراه سایر مدارک ارائه دهد؛ این گواهی ثابت می کند که متقاضی می تواند برای حداقل 6 ماه هزینه های زندگی خود را بپردازد و در طول مدت حضور خود در این کشور بتواند هزینه های معمول زندگی را بپردازد؛ مبلغ تعریف شده برای تمکن مالی جاب آفر انگلیس مبلغی بین 8 تا 9 هزار پوند سالیانه است که به عبارتی برای هر ماه این عدد بین 700 الی 750 پوند خواهد بود.

تمکن مالی مورد نیاز جاب آفر انگلیس چقدر است؟

شرایط دریافت ویزای جاب آفر انگلیس چیست؟

هزینه اخذ جاب آفر از کشور انگلیس نسبت به دیگر شرایط اخذ ویزای انگلیس به مراتب کمتر بوده و هزینه بسیار اندکی را شامل میشود؛ به عبارتی هر متقاضی برای درخواست job offer ملزم به پرداخت 75 پوند برای درخواست اولیه بوده و مابقی هزینه ها مربوط به ترجمه مدارک به زبان انگلیسی ، هزینه رفت و آمد به این کشور و سایر هزینه های جانبی از جمله دریافت بیمه پزشکی و دریافت کارت ویزا و هزینه هایی از این دست خواهد بود.

مراحل دریافت جاب آفر انگلیس چیست؟

در مرحله اول پروسه درخواست جاب آفر از کشور انگلیس متقاضی ملزم به یافتن شغل از طریق پلتفرم های تعریف شده است و سپس باید درخواست خود را برای شغل مربوطه به کارفرما ارائه دهد؛ در نهایت باید درخواست خود را مبنی بر کوتاه مدت یا بلند مدت بودن ویزای خود مشخص کند. در مرحله بعدی وی موظف است که مدارک مورد نیاز تایید کننده مهارت و تخصص خود را جمع آوری و ترجمه کرده و در هر دو صورت فیزیکی و آنلاین به همراه داشته باشد و پس از رزرو زمان ملاقات خود با سفارت مدارک را به صورت کامل ارائه دهد و پس از آن هزینه های مربوطه را پرداخت و منتظر دریافت نتیجه از سوی مراجع مربوطه در جهت تایید ویزای خود بماند.

تصویر متقاضی کار و کارفرمای انگلیسی در حال دست دادن - جاب آفر انگلیس

شرایط دریافت ویزای جاب آفر انگلیس چیست؟

یکی از مهم‌ترین مواردی که به عنوان شرایط دریافت جاب آفر از انگلیس می‌توان معرفی کرد سابقه کاری و مدرک تحصیلی است. سابقه کاری و مدرک تحصیلی شما باید منطبق با شغلی باشد که مایلید در آن مشغول به کار شوید. . نیز سایر شرایطی که باعث می‌شود به احتمال بالاتری، موفق به دریافت یک پیشنهاد کاری از کارفرمایی در انگلیس شوید شامل:

• حداقل 25 و حداکثر 45 سال سن
• حداقل 3 سال سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی و شغل مورد نظر
• حداقل مدرک لیسانس مرتبط با شغل مورد نظر
• مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6 به بالا

مدارک لازم برای جاب آفر انگلیس چیست؟

یکی از مهم‌ترین مراحل مهاجرت از جمله روش اخذ ویزای کاری انگلیس با جاب آفر این است که کلیه مدارک مورد نیاز را ترجمه و تکمیل و ارسال کنید. در صورتی که مدارک شما کامل باشد و نیازی به اصلاح آنها وجود نداشته باشد، کارهای شما با سرعت چند برابر پیش خواهد رفت. می‌توان گفت که مهم‌ترین مدارکی که برای اخذ جاب آفر از کشور انگلیس لازم دارید شامل:

عکس پاسپورت

برای انجام کارهای اداری مربوط به مهاجرت عکس گذرنامه‌ای یا پاسپورتی احتیاج دارید. البته برای تمام سفرهای خارجی و روش‌های مهاجرت این اولین چیزی است که به آن احتیاج دارید.

مدارک شناسایی

مدارک شناسایی شما مثل شناسنامه و کارت ملی باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند و تعداد کافی کپی از آنها تهیه کنید تا مشکلی به وجود نیاید.

پاسپورت

همه می‌دانند که برای اخذ ویزا مهم‌ترین مدرک پاسپورت یا گذرنامه است. برای اخذ ویزای کار انگلیس هم لازم است که گذرنامه امضاشده خود را که دارای بالاترین مدت اعتبار ممکن باشد و کپی تمام صفحات آن را ارائه کنید.

قراردادنامه با شرکت انگلیسی

بعد از انجام مصاحبه با کارفرمایی در انگلیس، در صورت تایید کارفرما مطابق قانون کار این کشور یک قرارداد کاری رسمی برای متقاضی تنظیم می کند که به امضای طرفین می رسد. این مدرک به صورت اختصاصی برای درخواست ویزای کاری لازم است. این شرکت می‌تواند خصوصی یا یک سازمان دولتی باشد و اما در هر حال باید دارای شرایط لازم بوده و مانع قانونی برای استخدام نیروی کار خارجی نداشته باشد. سفارت انگلیس باید هماهنگ‌سازی این قرارداد را با شرکت کارفرما انجام دهد. اعتبار شرکت کارفرما، در نتیجه ویزا تاثیرگذار است.

مدارک تحصیلی دانشگاهی

برای اخذ جاب آفر انگلیس لازم است تمام مدارک تحصیلی بعد از مقطع دیپلم خود را به همراه ریز نمرات ترجمه کنید. سپس با توجه به رشته تحصیلی تان، مدارک خود را جهت ارزیابی و تایید به نهاد مربوطه در کشور انگلیس ارسال نمایید. پس از دریافت تاییدیه مدارک تحصیلی، سفارت درخواست ویزای شما را بررسی خواهد کرد.

مدارک تایید کننده رزومه و سابقه کاری

همانطور که گفتیم شما باید ثابت کنید که در رشته تحصیلی و مرتبط با شغل درخواستی خود، سابقه کاری تخصصی و رزومه معتبر دارید. باید از کارفرمایان قبلی خود بخواهید طی یک نامه رسمی سوابق کاری شما را اعلام و تایید کنند. سفارت انگلیس از این طریق سطح تخصص حرفه ای شما در زمینه مورد نظر را بررسی می‌کند و در صورت تایید به شرکت استخدام کننده اطمینان می‌دهد.

مدرک زبان

در هنگام تکمیل مدارک ویزا، حتماً باید مدرک زبان معتبر را هم ارائه کنید. نیروهای متخصص می توانند با ارائه یک مدرک زبان انگلیسی معتبر مثل آیلتس 6 برای اخذ ویزای کار در روش جاب آفر اقدام کنند.

مدارک لازم برای جاب آفر انگلیس چیست

لیست جاب آفر انگلیس

شغل های مربوط به مهندسی، پیراپزشکی، هنر، مدیریت فروش، تکنولوژی، خدماتی، مالی، تولیدی و سایر موارد این چنینی، جزو مشاغل مورد نیاز برای دریافت جاب آفر انگلیس به شمار می روند. علاوه بر این، مشاغل بسیار زیادی وجود دارند که می توانند فرایند اخذ این جاب آفر را برای شما تسریع بخشند.

بازار کار در انگلستان بسیار پویا است و طیف گسترده‌ای از فرصت‌های شغلی را برای جویندگان کار در صنایع مختلف ارائه می‌دهد. در بخش فناوری، شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های زیادی وجود دارند که در توسعه نرم‌افزار، تجزیه و تحلیل داده‌ها و سایر زمینه‌های مرتبط نقش دارند. بخش خدمات که سهم عمده‌ای در اقتصاد کشور دارد، فرصت‌های شغلی زیادی در زمینه‌هایی مانند خرده فروشی، مهمان نوازی و خدمات به مشتریان دارد. بخش مراقبت‌های بهداشتی نیز در حال رشد است و فرصت‌هایی را برای متخصصان پزشکی مانند پزشکان، پرستاران و سایر کارکنان مراقبت‌های بهداشتی ارائه می‌دهد. حوزه اقتصادی عامل مهمی در شکوفایی بازار کار است و فرصت‌هایی را برای حسابداران، تحلیلگران مالی و سایر متخصصان مالی فراهم می‌کند. لندن مرکز بسیاری از صنایع است و بسیاری از شرکت‌های چند ملیتی را در خود جای داده است، اما فرصت‌های شغلی در شهرهای دیگر مانند منچستر، بریستول و بیرمنگام نیز وجود دارد. بخش آموزش که سهم قابل توجهی در بازار کار دارد طیف گسترده‌ای از نقش‌های آموزشی، سخنرانی و اداری را ارائه می‌دهد.

به طور کلی، بازار کار در انگلستان متنوع است و فرصت‌هایی را برای افرادی با مجموعه مهارت‌ها، صلاحیت‌ها و سطوح تجربه متفاوت ارائه می‌دهد. دولت همچنین برنامه‌های حمایتی و آموزشی برای جویندگان کار و کارفرمایان فراهم می‌کند تا به ارتباط افراد با فرصت‌های شغلی و بهبود بازار کار کمک کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شغل‌هایی که بیشتر از طریق جاب آفر به انگلیس مهاجرت می‌کنند با سایت چهره نگار تماس برقرار نمایید.

مؤسسات کاریابی انگلیس در ایران

مؤسسات زیادی در ایران وجود دارند که می توانند برای دریافت جاب آفر انگلیس به شما کمک کنند. چهره نگار یکی از بهترین و معتبرترین مؤسسات به شمار می رود که بهترین موقعیت های شغلی متناسب با تخصص و رزومه شما در انگلیس را در اختیارتان قرار خواهد داد.

تصویر مردی که در جلسه استخدام نشسته است-جاب آفر انگلیس

توجه داشته باشید که اصلاً نباید به هر جاب آفری اعتماد کنید. زیرا به خاطر رشد اقتصادی سالانه انگلیس و درخواست زیاد نیروی کار، برخی از افراد برای کلاهبرداری از جاب آفر استفاده می کنند. به همین دلیل هم حتی اگر خودتان نیز می توانید برای دریافت جاب آفر از کشور انگلیس اقدام کنید، پیشنهاد می کنیم با افراد متخصص و با تجربه در این زمینه مشورت کافی داشته باشید تا سر شما کلاه نرود.

سایتهای معتبر کاریابی در انگلیس

متقاضی جاب آفر از کشور انگلیس برای یافتن شغل موردنظر خود می­تواند از طریق سایت های مرتبط اقدام کند؛ البته پیشنهاد می شود که قبل از شروع این پروسه پروفایل خود در شبکه هایی مانند linkedin و پروفایل های این چنینی خود را ارتقا بخشیده تا کارفرما بتواند توسط آن ها سوابق و رزومه های وی را مورد بررسی قرار دهد.

تفاوت ویزای جاب آفر و جاب سیکر چیست؟

تفاوت جاب آفر انگلیس و جاب سیکر این کشور در دارا بودن و عدم دارا بودن شغل مشخص در این کشور است. به زبان ساده تر اگر متقاضی قبل از ورود به خاک انگلیس موفق به یافتن شغل موردنظر خود شود و از کارفرمای مربوطه تاییدیه را دریافت کند، می تواند با اخذ ویزای انگلیس وارد خاک این کشور شود، اما جاب سیکر انگلیس این شرایط را برای متقاضی فراهم می کند که برای ویزای بلند مدت انگلیس اقدام کند و پس از ورود به خاک این کشور به جستجوی شغل موردنظر خود بپردازد و نیازی به یافتن شغل قبل از آن نخواهد داشت.

مزایای دریافت جاب آفر انگلیس

جاب افر انگلیس در کنار تمام مزایای مالی و حقوقی که برای کارمندان فراهم می کند شرایط رفاهی و اجتماعی بسیار مناسبی را برای متقاضیان فراهم می کند؛ افراد مشغول در این کشور در تمام زمینه های شغلی امنیت اجتماعی و شغلی قابل توجهی را دارا هستند و در کنار آن از تمامی مزایایی چون خدمات بهداشتی درمانی، مرخصی های استعلاجی و سالیانه، بیمه و تامین هزینه های جانبی زندگی خود برخوردار خواهند بود و در پایان مدت زمان اشتغال خود از بیمه و حقوق بازنشستگی ویژه ای بهره خواهند برد.

سخن پایانی

همانطور که گفتیم اخذ ویزای جاب آفر از کشور انگلیس کار راحتی نیست و به مدت زمان زیادی نیاز دارد هم چنین جاب رضایت کارفرمایان در کشور انگلیس به راحتی نیست. به این منظور شما باید از مشاوران با تجربه استفاده کنید که شما را راهنمایی کنند و حتی برخی مراحل را خودشان طی کنند. بنابراین توصیه می‌کنیم از طریق تماس با کارشناسان چهره نگار از جزئیات مربوطه آگاه شوید.

5/5 - (35 امتیاز)

پرسش‌های متداول درباره جاب آفر انگلیس

محل زندگی شما به مکانی که در جاب آفر آمده است، بستگی دارد. در صورتی که بخواهید در محل دیگری زندگی کنید، مجبور هستید کارفرمای جاب آفر خود را نیز تغییر دهید و تمام فرایند پیدا کردن جاب آفر انگلیس را از ابتدا آغاز کنید.

مناسبترین زمان برای مهاجرت از طریق جاب آفر انگلیس تا قبل از 40 سالگی است؛ اما در صورت داشتن تخصص بالا تا 45 سال هم امکان اخذ جاب آفر وجود دارد.

رزومه شما نشان می دهد که در یک شغل، چقدر تخصص و مهارت دارید. در نتیجه، اگر رزومه معتبر و محکمی برای جاب آفر ارائه دهید، احتمال پذیرفته شدن شما بسیار بیشتر است. زیرا این کار، کارفرما را ترغیب می کند که جلسه مصاحبه ای با شما برگزار کند.

بطور کلی در هیچ فرایند مهاجرتی، قطعیتی وجود ندارد! اما ارایه جاب آفر معتبر از کارفرمایی معتبر انگلیسی، شانس گرفتن ویزای کاری را تا حد قابل توجهی بالا می برد.

دانشگاه های انگلستان و شرایط هرکدام را برای مهاجرت بدانید.
دانشگاه های انگلستان و شرایط مهاجرت تحصیلی
آیا به دنبال ادامه تحصیلات عالی در انگلستان هستید؟ دانشگاه‌های بریتانیا مدت‌هاست که به دلیل...
|
ویزای کاری انگلستان به روش  GBM
دریافت ویزای GBM انگلستان یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت
ویزای GBM یا همان (گلوبال بیزنس موبیلیتی) یا ویزای راه اندازی کسب و کار بر...
|
اقامت دائم بعد از تحصیل در انگلستان
اقامت دائم در انگلستان پس از تحصیل
برای بسیاری از دانشجویان بین المللی که در انگلستان تحصیل می کنند، چشم انداز ماندن...
|
دانشگاه انگلستان
تحصیل در رشته ادبیات انگلیسی در انگلستان
اگر خواننده مشتاق هستید و عاشق کاوش در زیبایی های زبان انگلیسی هستید، تحصیل ادبیات...
|
سوالات و نظرات خود را بنویسید