سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

6 کشور بزرگی که می توانید در حین تحصیل، در آن ها کار کنید

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

6 کشور بزرگی که می توانید در حین تحصیل، در آن ها کار کنید

اگر در خارج از کشور تحصیل کرده اما بورسیه تحصیلی ندارید که بتواند تمام هزینه های شما را تأمین کند، ممکن است به یک شغل پاره وقت یا تمام وقت نیاز داشته باشید.

داشتن شغل راهی عالی برای حفظ درآمد پایدار است و به شما امکان می دهد تا بدون نگرانی در مورد پول، از عهده چالش های تحصیلی خود برآیید. مشکل اصلی که دانشجویان بین الملل با آن روبرو هستند اینست که مجوز کار در حین تحصیل به آن‌ها داده نمی‌شود. یکی از کشورهایی که اخذ مجوز کار برای دانشجویان بین الملل را غیرممکن می‌کند، ایتالیا است. از نظر تئوری، شما می توانید در حین تحصیل کار کنید، اما بسیار سخت است. کشورهای دیگری مانند چین به دانشجویان خارجی اجازه کار می‌دهند اما روند دریافت مجوز کار بسیار مشکل است. همچنین ایالات متحده قوانین بسیار پیچیده و سختی برای کار حین تحصیل دارد. در برخی از کشورها، مانند کاستاریکا، دانشجویان بین الملل مجاز به کار در حین تحصیل نیستند.

خوشبختانه، کشورهای زیادی وجود دارند که به دانشجویان بین الملل اجازه می‌دهند تا ضمن حضور در دانشگاه به صورت پاره وقت نیز کار کنند. برخی از آن‌ها محدودیت‌های نسبتاً زیادی داشته در حالی که برخی دیگر قوانین کاملاً ساده‌ای دارند. در کشورهای زیر امکان کسب درآمد اضافی برای دانشجویان فراهم شده است. فهرست شش کشور برتر برای دانشجویان مهاجری که نیاز به کار در هنگام تحصیل دارند، در زیر آمده است.

سوئد

سوئد کشوری عالی برای زندگی و تحصیل است.

دانشگاه‌های رتبه بالای بسیاری دارد، و اگرچه کیفیت سیستم آموزشی آن جزء ده کشور برتر دنیا نیست، اما هنوز هم از بهترین کشورها برای دانشجویان بین الملل محسوب می شود. همچنین این کشور در ارائه مجوز کار به دانشجویان بین الملل، بسیارآسان گیر است. اگر مجوز اقامت در سوئد دارید، هیچ محدودیت رسمی در مورد تعداد ساعات کاری ندارید. اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع را می توانید در اینجا کسب کنید.

بیشتر بخوانیم: همه چیز درباره کار در اروپا

انگلستان

برخی از بهترین دانشگاه‌های جهان در واقع شده‌اند، اما این کشور برای کار حین تحصیل، قوانین سختگیرانه ای دارد. اگر شهروند EU، EEA (منطقه اقتصادی اروپا) یا سوئیس باشید، هیچ محدودیتی در تعداد ساعات کاری در هفته وجود ندارد. شما فقط باید به کارفرمای خود اطلاع دهید که اهل کجا هستید.

اگر اهل کشوری خارج از EU هستید، قوانین کمی متفاوت هستند. در مرحله اول، به ویزای دانشجویی ردیف 4 (عمومی) نیاز دارید. و پس از آن هنوز محدودیت‌های زیادی وجود دارد. می‌توانید آن‌ها را در سایت دانشگاه ادینبورگ بررسی کنید. در اینجا به طور خلاصه می‌توان گفت: در صورتی که یک برنامه تمام وقت در سطح پایه یا بالاتر دارید، می توانید 20 ساعت در هفته و در سطوح پایین تر 10 ساعت در هفته کار کنید.

بیشتر بخوانید: اقامت انگلیس از طریق تحصیل

انگلستان

فرانسه

اگر دانشجوی بین الملل بوده و بورسیه تحصیلی تمام هزینه‌های شما را تأمین کند، فرانسه یکی از بهترین کشورها برای تحصیل است.

نکته خوب در مورد فرانسه این است که به همه دانشجویان بین الملل اجازه کاردر حین تحصیل را می‌دهد. آن‌ها به مدت 964 ساعت در سال (60 درصد از سال کار قانونی ویا حدود 19 ساعت در هفته) محدود هستند، و اگر خارج از اتحادیه اروپا هستند، باید مجوز اقامت دانشجویی داشته باشند. APT یا مجوز موقت کار فقط برای دانشجویان الجزایر الزامی است.افراد دیگر می توانند بدون داشتن آن نیز کار کنند.

بیشتر بخوانید: شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در فرانسه

فرانسه

کانادا

کانادا کشوری زیباست که روش‌ها و قوانین آموزشی گوناگونی دارد.

پس از تحصیل در کانادا ، امکان کار و اقامت را برای دانشجویان خارجی علاقمند به کار در کانادا، فراهم می آورد. با این وجود، اگر در هنگام تحصیل نیاز به کار دارید، قوانین کاملاً پیچیده است، بنابراین ما آن‌ها را با جزئیات بیشتری نسبت به سایر کشورها توضیح خواهیم داد.

دانشجویان تمام وقت تحصیلات تکمیلی(بین الملل) می‌توانند در داخل پردیس دانشگاه کار کنند:

  • یک مدرسه تحصیلات تکمیلی، مانند کالج یا دانشگاه
  • CEGEP در کبک (یک مدرسه خصوصی در سطح کالج در کبک که طبق قوانین مشابه مدارس دولتی فعالیت می‌کند و حداقل 50٪ بودجه آن توسط کمک‌های دولتی تأمین می‌شود. )
  • یک مدرسه خصوصی کانادایی که می‌تواند طبق قوانین ایالتی، مدرک دانشگاهی اعطا کند.

مجوز تحصیل و شماره تامین اجتماعی نیز الزامی است. هیچ محدودیتی برای ساعت کاری در پردیس دانشگاه وجود ندارد.

کانادااگر دانشجویان بخواهند بدون مجوز کار در محوطه دانشگاه کار کنند، نهایتا 20 ساعت در هفته اجازه کار دارند. علاوه بر این، مجوز تحصیلی که به آن‌ها امکان کار در محوطه دانشگاه را می‌دهد، ضروری است (اطلاعات باید در محدوده مجوز باشند). آن‌ها باید به صورت تمام وقت در “یک موسسه مورد تایید اداره مهاجرت” (DLI) تحصیل کرده و در یک برنامه آموزشی حرفه ای دانشگاهی یا یک برنامه آموزشی حرفه‌ای در سطح متوسطه ثبت نام کنند (فقط در کبک). ناگفته نماند که داشتن شماره تأمین اجتماعی نیز ضروری است.

برای دانشجویانی که “در یک برنامه با زبان انگلیسی یا فرانسوی به عنوان زبان دوم (ESL / FSL) ثبت نام کرده‌اند” یا برای کسانی که در یک دوره عمومی ثبت نام نموده‌اند، مجوز معتبر برای کار در پردیس دانشگاه الزامی است.

استرالیا

اگر موفق به اخذ ویزای دانشجویی و گذراندن دوره کالج در استرالیا شوید، نه تنها شما بلکه تمام اعضای خانواده (اعضای خانواده در برنامه ویزای دانشجویی) که در کنار شما هستند نیز می‌توانند در حین تحصیل شما کار کنند. قوانین مشابه هم برای دانشجویان و هم برای اعضای خانواده آن‌ها اعمال می شود.

در حین تحصیل، همه شما می‌توانید در هر هفته تا 20 ساعت و در طول تعطیلات تمام وقت کار کنید و اگر دانشجوی پست گرجویت هستید، if you started a masters in research or a doctoral degree.، می‌توانید تمام وقت کار کنید. حقوق مشابه در مورد همه اعضای خانواده شما اعمال می شود!

استرالیا

بیشتر بدانیم: اقدامات لازم برای مهاجرت دانشجویی

نیوزیلند

این کشور مانند سوئد دانشگاه‌های مطرحی در جهان ندارد اما آموزش عالی مشابهی را ارائه می‌دهد.

همچنین یکی از کشورهایی است که دارای بالاترین سطح استاندارد زندگی است. علاوه بر این، درخواست ویزای دانشجویی بسیار آسان و بی دردسر است. اگر می‌خواهید قبل از شروع تحصیل به کار بپردازید، باید برچسب ویزای الکترونیک یا ویزای فیزیکی خود را که در پاسپورت شما برای حقوق کار یافت می‌شوند، بررسی کنید. همچنین این موارد را می‌توان در نامه‌ای که همراه با ویزای دانشجویی شما می‌آید، ببینید. اگر نمی‌توانید حقوق کار خود را پیدا کنید، پس واجد شرایط کار کردن نیستید.

اگر حداقل به مدت دو سال دانشجوی تمام وقت بوده و مجوز کار دارید، می‌توانید 20 ساعت در هفته کار کنید. در طول تعطیلات، دانشجویان بین الملل می‌توانند تمام وقت کار کنند. همچنین دانشجویان دکتری و کارشناسی ارشد می‌توانند تمام وقت و بدون محدودیت کار کنند.

نیوزلند

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
14 آبان 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.