14 دلیل مهاجرت افراد

14 دلیل مهاجرت افراد
4.1
(21)

مهاجرت در طول تاریخ بشریت وجود داشته و برای قرن‌هاست که افراد به دلایل بسیاری از محل زندگی خود برای یافتن بهترین کشور برای مهاجرت نقل‌مکان کرده‌اند.

در زمان‌های قدیم، عشایر در پی یافتن مراتع جدید برای چهارپایان اهلی و مکان‌های جدید برای شکار و ماهیگیری، کوچ می‌کردند. پس‌ازاینکه انسان‌ها شروع به مهاجرت کردند، درصدد یافتن زمین‌های حاصلخیزتر و ایجاد سکونتگاه‌های جدید برآمدند. تا به امروز، مهاجرت همچنان در سراسر جهان صورت می‌پذیرد و فرایندی است که طی آن افراد یا گروهی، کشور خود را به‌قصد زندگی دائمی در کشوری دیگر، ترک می‌کنند. مهاجرت به‌صورت داخلی نیز انجام می‌شود، بدین‌صورت که افراد برای یافتن موقعیت‌های بهتر، از مناطق روستایی به پایتخت و شهرهای بزرگ‌تر نقل‌مکان می‌کنند. دلایل بسیاری وجود دارد مبنی بر اینکه چرا افراد وطن خود را ترک می‌کنند و ما برای شما رایج‌ترین دلایل را انتخاب کرده‌ایم.

یکی از کشورهایی که ایرانیان علاقه زیادی به مهاجرت به آن دارند کشور آلمان است و سالانه افراد زیادی از طریق تحصیل و یا کار وارد خاک این کشور می شوند. در صورتی که می خواهید شرایط تحصیل در این کشور را بدانید. مقاله تحصیل در آلمان را حتما مطالعه کنید.

1 ) فرار از مناطق درگیر شده

فرار از مناطق درگیر شده

این مورد، یکی از قدیمی‌ترین و رایج‌ترین دلیل مهاجرت مردمی است که برای فرار از درگیری و احساس امنیت، ناچار به ترک وطن می‌شوند.

افرادی که در کشورهای جنگ‌زده مانند مناطقی از خاورمیانه زندگی می‌کنند، برای دور شدن از جنگ و خطر، مهاجرت را چاره کار خود می‌دانند.

2 ) به دلیل عوامل محیطی

آب‌وهوا همچنین یکی دیگر از دلایل مهاجرت است، زیرا طبیعت به‌طور مدام خود را تحمیل می‌کند.

گاهی اوقات، طبیعت با حملات خود، انسان را بی‌خانمان و درمانده می‌کند. در پی وقوع طوفان‌های ناگهانی، سیل‌ها، سونامی‌ها و سایر بلاهای طبیعی، افراد ناگزیر به یافتن پناهگاهی در مناطق امن دیگر می‌شوند.

3 ) رهایی از فقر

در بین کشورها، تفاوت بزرگی میان میزان دستمزد و شرایط کاری وجود دارد. بسیاری از کشورهای پیشرفته یک شبکه اجتماعی را ارائه می‌دهند که آن‌ها را نزد افراد در کشورهای کمتر توسعه‌یافته، جذاب کرده است. همچنین، بسیاری از مردم به خاطر نرخ بالای بیکاری و کمبود امکانات کشورشان، مهاجرت می‌کنند.

بیشتر بدانیم: همه چیز درباره اقامت اسپانیا

4 ) سطح بالای زندگی

سطح بالای زندگی

شما به کشور دیگری مهاجرت می‌کنید، زیرا به دنبال سطح بالاتری از زندگی هستید. نه‌فقط به خاطر مسائل مالی، بلکه برای داشتن یک زندگی باکیفیت بهتر و سالم‌تر.

حتما بخوانید: شرایط اخذ اقامت کانادا

5 ) نیازهای شخصی

برخی از افراد عمیقاً باور دارند که متعلق به کشور دیگری هستند. بسیاری از اوقات، اقلیت‌ها (مذهبی یا جنسیتی) نیاز دارند که به کشور سازگارتری مهاجرت کنند تا بتوانند آن زندگی را که همیشه آرزو داشتند، آغاز کنند.

6 ) تحصیلات عالی

این مورد، یکی از بارزترین دلایل مهاجرت افراد است، خصوصاً جوان‌ترهایی که به دنبال تحصیلات عالی در رشته‌ای هستند که یا در کشورشان وجود ندارد و یا دانشگاه‌های بهتری در خارج از کشور آن را ارائه می‌دهند. همین‌که بار ها برای تحصیل به آنجا می‌روید، از مکان جدید بیشتر لذت برده و اقامتتان را تمدید خواهید کرد.

7 ) عشق

عشق

امروزه، ملاقات حضوری افراد دیگر ضرورتی ندارد، چراکه اینترنت فرصت‌هایی را برای هر نفر ایجاد کرده و افراد را ازنظر عاطفی به یکدیگر نزدیک‌تر کرده است. هرروز مردم به نقاط دیگر جهان می‌روند تا در کنار عزیزانشان باشند، این امر چندان عجیب و غیرمعمول به نظر نمی‌رسد.

8 ) تأثیرات خانواده

زمانی که یکی از افراد خانواده به خارج از کشور مهاجرت می‌کند و دوستان و خانواده متوجه می‌شوند که او چه اقامت خوبی داشته، زندگی جدیدی را شروع کرده و از سبک زندگی خود لذت می‌برد، مهاجرت در نظرشان ارزش بیشتری پیدا می‌کند. این موضوع، همچنین به شما انگیزه کافی می‌دهد تا به این فکر کنید که کسی هست تا شما را در اولین تجربه مهاجرتتان، حمایت کند.

9 ) تبلیغات زندگی بهتری را پیشنهاد می‌کنند

تبلیغات زندگی بهتری را پیشنهاد می‌کنند

در طول تاریخ مواردی وجود داشته است که کشورها به مهاجرانی که شرایط خاصی دارند، موقعیت‌های فوق‌العاده و حمایت‌های اولیه را پیشنهاد کرده‌اند مانند دانستن زبان، سن مشخص و آمادگی برای زندگی در منطقه خاصی از کشور پذیرنده.

10 ) خدمات درمانی بهتر

بسته به وضعیت مالی خود، شما دوست دارید که خدمات درمانی بهتری به خانواده خود ارائه دهید.

برخی از افراد برای دسترسی به خدمات درمانی مقرون‌به‌صرفه، مهاجرت می‌کنند. بعضی از کشورها، خدمات رایگانی به شهروندان خود ارائه می‌کنند.

بیشتر بخوانیم: چگونه بدون دردسر اقامت اروپا را اخذ کنیم؟

11 ) نزدیک شدن به طبیعت

نزدیک شدن به طبیعت

بسیاری از مردم کل زندگی خود را تغییر داده و زندگی گذشته خود را پشت سر می‌گذارند تا به طبیعت نزدیک‌تر شوند. این امر، بیش از آنچه فکرش را بکنید، اتفاق می‌افتد.

12 ) دلایل سیاسی

برخی از افراد برای دستیابی به آزادی‌های سیاسی، از کشور محدودکننده خود مهاجرت می‌کنند.

برخی برای کسب هویت جدید، تابعیت خود را تغییر می‌دهند و برخی دیگر برای دستیابی به حقوق سیاسی که در کشورشان نادیده گرفته‌شده است.

13 ) به دنبال تغییر یا ماجراجویی

بسیاری از ماجراجویان، کمتر از دو سال مقیم می‌شوند، اما برخی دیگر بیشتر مانده وزندگی جدیدی را در کشور موردنظر آغاز می‌کنند.

14 ) مأموریت شغلی

آن‌ها برای تبلیغ مسیحیت، به خارج از کشور فرستاده می‌شوند و در بسیاری اوقات، تصمیم می‌گیرند که در آن کشورها اقامت یابند.

دلایل بسیاری برای مهاجرت افراد وجود دارد! اگر شما جزو افرادی هستید که قصد مهاجرت دارید، بهتر است اطلاعات دست‌اول در رابطه با کشور موردنظر کسب کنید و به یاد داشته باشید که هرآنچه براق است لزوماً طلا نیست! اگرچه ممکن است مهاجرت دلایل متفاوتی داشته باشد، اما افراد برای بهبودی زندگی خود اقدام به این امر می‌کنند. به یاد داشته باشید مهاجرت یک فرایند طبیعی نبوده و استرس‌ها و خطراتی را می‌تواند به همراه داشته باشد؛ بیایید با صبر و شکیبایی، به مهاجرانی که به جامعه ما ملحق می‌شوند، یاری‌رسانیم.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 4.1 / 5. تعداد: 21

تاکنون امتیازی ثبت نشده

3 دیدگاه
سوالات و نظرات خود را بنویسید