چه کشورهایی شرایط بهتری را برای ادغام مهاجران در جامعه جدید فراهم کرده‌اند؟

2
(4)

سوئد، فنلاند، بلژیک، ایرلند و پرتغال پنج کشور اروپایی هست که برترین رتبه برای کمک به مهاجران برای ادغام بهتر با جامعه جدید را دارا می باشند.

شاخص سیاست ادغام مهاجران (MIPEX) هر ساله یافته‌های خود را منتشر می‌کند و میزان ادغام مهاجران هنگام ورود به یک کشور جدید را مورد ارزیابی و سنجش قرار می‌دهد.

این فهرست در مجموع ۵۲ کشور را در نظر گرفته است. هر پنج کشور اتحادیه اروپا در این ارزیابی ۶۴ درصد یا بیشتر امتیاز کسب کرده‌اند و ایالات متحده آمریکا، کانادا، نیوزیلند، استرالیا و برزیل پنج کشور دیگر در این فهرست هستند.

توماس هادلستون هماهنگ کننده شاخص سیاست ادغام مهاجران به یورونیوز گفت: «سیاست‌های ادغام با گذشت زمان به آرامی بهبود پیدا می‌کنند. از سال ۲۰۱۴ کشورها به‌طور متوسط دو امتیاز از مقیاس ۱۰۰ واحدی پیشرفت داشته‌اند.»

وی این پیشرفت را در کشورهای اتحادیه اروپا یک امتیاز ذکر کرد.

مارگاریتیس شیناس، معاون تشویق شیوه زندگی اروپایی در اتحادیه اروپا در ماه نوامبر به خبرنگاران گفته بود: «ادغام و دربرگیری است که می‌تواند به ما در مبارزه با بیگانه‌ستیزی، محرومیت، افراطی شدن و روایت ما در برابر آن‌ها کمک کند. ما باید احترام متقابل و احساس تعلق در یک مهاجر ایجاد کنیم.»

با این حال برخی از اعضای پارلمان اروپا نگران این هستند که این قاره با ارزش‌های سنتی خود فاصله بگیرد.

کریستین ترهش نماینده پارلمان اروپا از رومانی که وابسته به احزاب راست‌گراست، گفت: «وقتی از اتحادیه اروپا صحبت می‌کنید نمی‌توانید بدون اشاره به نقش مهم ارزش های یهودی-مسیحی درباره ارزش‌های غربی حرفی بزنید. فکر می‌کنم باید به این نکته تاکید کنیم تا به ادغام بهتر این افراد در جامعه کمک شود.»

هادلستون، هماهنگ کننده شاخص سیاست ادغام مهاجران معتقد است که مهاجران در کشورهایی که سیاست‌های فراگیرتری دارند در نهایت به نتیجه عادلانه‌تری از سلامت می‌رسند.

بیشتر بدانیم: بهترین کشور برای مهاجرت کدام است؟

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 2 / 5. تعداد: 4

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید