آزمون PTE چیست | فرمت و فرآیند آزمون پی تی ای چگونه است؟

آزمون PTE چیست؟
3.9
(7)

آزمون PTE چیست و چه شرایطی دارد؟ آزمون PTE ، یک آزمون سنجش مهارت‌های زبان انگلیسی است که در این مطلب بیشتر با آن آشنا می‌شویم.

کوتاه درباره آزمون PTE

آزمون آکادمیک Pearson Test of English که با نام اختصاری PTE شناخته می‌شود، یک آزمون مبتنی بر کامپیوتر است. در این آزمون چهار مهارت اصلی یعنی خواندن، نوشتن، شنیدن و مکالمه داوطلبان مورد بررسی قرار می‌گیرد. سوالات آزمون اغلب 2 مهارت را با هم بررسی می‌کنند، مانند گوش دادن و خواندن یا خواندن و گفتار. تمام این آزمون در یک جلسه و به مدت 3 ساعت انجام می‌شود.

آزمون PTE با استفاده از کامپیوتر و در یک محیط امن آزمون انجام می‌شود. بخش گفتاری آزمون توسط کامپیوتر انجام می‌شود. صدای شما ضبط شده و برای نمره در یک محیط آزمایشی امن پشت کامپیوتر نشسته است. قسمت گفتاری امتحان در رایانه انجام می شود. صدای شما ضبط شده و برای بررسی ارسال می‌شود.

آزمون PTE مناسب چه کسانی است؟

این آزمون برای غیرانگلیسی‌زبانان که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند، طراحی شده است. کسانی که قصد تحصیل در کالج‌ها و دانشگاه‌های خارج از کشور را دارند، می‌توانند در آزمون PTE شرکت کنند. این آزمون مورد تایید بسیاری از دولت‌ها، دانشگاه‌ها و کالج‌ها در گوشه و کنار جهان است.

این بدون تبعیض‌ترین روش اثبات مهارت‌های زبان انگلیسی یک داوطلب است. نتیجه این آزمون خیلی سریع و پس از 48 ساعت در اختیار داوطلب قرار می‌گیرد. آزمون PTE یک آزمون کامپیوتری است. امتیازدهی مبتنی بر کامپیوتر به این معنی است که شما به طور عینی و مداوم ارزیابی می‌شوید.

چرا آزمون PTE ؟

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی (AI) به این معنی است که مهارت‌های زبان انگلیسی شما توسط الگوریتمی ارزیابی می‌شود که بر اساس تعداد پاسخ‌ها، از نمره‌دهی انسانی تقلید می‌کند. این بدان معنی است که شما فقط بر اساس آنچه می‌گویید رتبه‌بندی می‌شوید.

نمره‌دهی کاملا منصفانه

وقتی در آزمون PTE شرکت می‌کنید، آنچه را که می‌گویید با هوش مصنوعی در برابر هزاران پاسخ قبلی نمره‌دهی می‌شود. این بدان معناست که فقط براساس پاسخ‌هایی که می‌دهید، امتیاز کسب خواهید کرد.

آزمون انعطاف‌پذیر و نتایج سریع

به لطف استفاده از تکنولوژی پیشرو، آزمون PTE انعطاف‌پذیری فوق‌العاده‌ای نسبت به داوطلبان ارائه می‌دهد. نتایج آزمون به طور معمول فقط ظرف 48 ساعت پس از شرکت در آن اعلام می‌شود. علاوه بر این، آزمون PTE در بیش از 350 مرکز آزمون در بیش از 70 کشور برگزار می‌شود.

دسترسی نامحدود به نتیجه آزمون

PTE با افتخار به همه داوطلبان این امکان را می‌دهد تا امتیازات خود را به هر سازمانی که دوست دارند، بدون هزینه اضافی ارسال کنند. این ویژگی به شما فرصت بیشتری می‌دهد تا به رویاهای خود دست یابید.

پذیرش نامحدود در رشته‌های تحصیلی و مهاجرت

همانطور که گفتیم آزمون PTE برای اخذ پذیرش از بسیاری از رشته‌های تحصیلی در هزاران دانشگاه در سراسر جهان پذیرفته می‌شود. همچنین برای تمام ویزاهای تحصیلی و مهاجرت تحصیلی به انگلیس، استرالیا و نیوزیلند معتبر است.

فرمت آزمون چگونه است؟

همانطور که گفتیم در آزمون PTE چهار مهارت اصلی یعنی خواندن، نوشتن، شنیدن و مکالمه ارزیابی می‌شود. مدت زمان این آزمون 3 ساعت است و به طور کامل از طریق کامپیوتر برگزار می‌شود. بخش‌های مکالمه و نوشتن با هم و بخش‌های شنیدن و خواندن نیز با یکدیگر ارزیابی می‌شوند.

یک استراحت 10 دقیقه‌ای هم در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت. توجه داشته باشید که PTE Academic مهارت‌های زبان انگلیسی داوطلب را هم در دنیای واقعی و هم فضای آکادمیک بررسی می‌کند. این مسئله باعث ایجاد سوالات متنوع با لهجه‌های مختلف بریتیش و آمریکایی می‌شود.

بخش اول: مکالمه و نوشتار است که در این بخش باید در مدت زمان 77 تا 93 دقیقه به سوالاتی مانند معرفی خود، سخنرانی‌ها، نوشتن مطلب و غیره پاسخ دهید.
بخش دوم: خواندن و درک مطلب به مدت 32 تا 40 دقیقه است که سوالات چند گزینه‌ای و پر کردن جاهای خالی و غیره در این بخش جای دارد.
بخش سوم: شنیداری به مدت 45 تا 57 دقیقه است. خلاصه کردن متن، سوالات چند گزینه‌ای، املا و غیره در این بخش گنجانده شده است.

فرمت آزمون pte چگونه است

بیشتر بدانید: همه چیز درباره آزمون GRE و مراحل ثبت نام آن

روز آزمون چگونه برگزار می‌شود؟

PTE Academic در یک مرکز آزمون پیرسون برگزار می‌شود. باید حتما کارت شناسایی خود را نشان دهید، به مدیر آزمون اعلام حضور کنید. به این ترتیب، پس از اینکه هویت شما احراز شد، می‌توانید امتحان را در یک اتاق امن آزمون از طریق کامپیوتر انجام دهید.

هنگام ورود

زمانی که به مرکز آزمون پیرسون رسیدید، سرپرستان مرکز آزمون شما را در زمینه روند آزمونراهنمایی می‌کنند. به این ترتیب مطمئن می‌شوند که شما با قوانین و روش‌های آزمون آشنا شده‌اید. باید کپی کارت شناسایی، عکس و امضای دیجیتال ارائه دهید.

در طول آزمون

بیشتر مراکز آزمون آکادمیک PTE حدود 10 صندلی دارند. شما با دیگر داوطلبان آزمون در اتاق خود در یک بخش جداگانه می‌نشینید. بنابراین ممکن است هنگام آزمون صدای دیگران را بشنوید، اما سوالات شما کاملا متفاوت خواهد بود. در طول آزمون، شما یک کیبورد QWERTY خواهید داشت.

نکات مهم برای روز آزمون

– حداقل 30 دقیقه قبل از آزمون در محل حضور داشته باشید. به این ترتیب فرصت کافی برای ورود به سیستم و عبور از امنیت آن خواهید داشت.
– همراه داشتن مدرک شناسایی معتبر، مانند پاسپورت را فراموش نکنید. بدون مدرک شناسایی امکان آزمون فراهم نخواهد بود. هزینه‌ای هم که پرداخت کرده‌اید، از بین خواهد رفت.

پاسخ به پرسش‌های متداول درباره آزمون PTE

آیا آزمون PTE آسان‌تر از آزمون آیلتس است؟

پاسخ به این سوال منفی است. سختی آزمون آیلتس با آزمون PTE یکسان است. هر دوی این آزمون‌ها به مهارت‌های مناسب زبان انگلیسی و دانش کافی نیاز دارند.

آیا آزمون PTE رایگان است؟

هزینه آزمون PTE در هر کشوری می‌تواند بین 150 تا 210 دلار متفاوت باشد.

آزمون PTE چقدر سخت است؟

آزمون PTE نسبتا آزمون سختی است، به دلیل پیچیدگی محتوا و واژگان دشواری که در آن استفاده می‌شود. اگر دانش خوبی در زبان انگلیسی نداشته باشید، ممکن است به ویژه در بخش‌های شنیداری و خواندن با مشکل مواجه شوید.

نتیجه آزمون PTE چند روز بعد اعلام می‌شود؟

یکی از مزایای شرکت در آزمون PTE این است که جواب این آزمون خیلی سریع و ظرف 2 روز ارسال می‌شود.

آیا آزمون PTE مانند آیلتس و تافل است؟

بله، آزمون PTE مانند آیلتس، تافل و TOEIC یک آزمون چندسطحی است.

نحوه نمره‌دهی آزمون PTE چگونه است؟

اگر پاسخ ها صحیح باشد، نمره یک داده می‌شود. اما اگر نادرست باشد، هیچ امتیازی کسب نمی‌شود.

در کارنامه آزمون چه مواردی آورده می‌شود؟

مواردی از جمله اطلاعات شخصی و عکس، شماره ثبت‌نام و کد کارنامه، نمره نهایی و یک گزارش کوتاه از عملکرد شما در این آزمون، در کارنامه‌تان آورده می‌شود.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 3.9 / 5. تعداد: 7

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید