سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

بهترین طرح ویزای استارتاپ در اروپا کدام است؟ – (قسمت دوم)

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

بهترین طرح ویزای استارتاپ در اروپا کدام است؟

در مقاله قبلی، به این موضوع پرداختیم که چگونه ویزای استارتاپ می تواند زندگی جدیدی را در خارج از کشور آغاز کند. ما در مورد دلایل اخذ ویزای راه اندازی، بررسی انواع مختلف ویزا، از ویزای فنی گرفته تا بودجه تحقیق و توسعه و سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در کشورهایی مانند ایتالیا و فرانسه صحبت کردیم. علاوه بر این، بحث بعدی به بررسی این جنبه‌ها در کشورهایی مانند ایرلند، دانمارک و انگلستان می‌پردازد.

ایرلند

ایرلند

ایرلند دو گزینه را برای کارآفرینان ارائه می دهد: برنامه سرمایه گذار مهاجر و برنامه کارآفرین استارتاپ.

در مقایسه با برنامه های مشابه در سایر کشورها، هر دوی این راه ها به سرمایه گذاری بیشتری نیاز دارند. با این حال، آنها مزایای منحصر به فردی مانند نرخ مالیات شرکتی پایین تر و طیف گسترده ای از مشوق های مالیاتی را ارائه می دهند که ایرلند را به مکانی جذاب برای شروع یک تجارت تبدیل می کند. هر دو گزینه ویزا همچنین مسیرهای عالی برای تمدید و اقامت طولانی مدت ارائه می دهند.

برنامه سرمایه گذار مهاجر از نظر عملکردی معادل برنامه های “ویزای طلایی” در کشورهای دیگر است که حداقل به سرمایه گذاری 2 میلیون یورویی نیاز دارد که نمی توان از طریق وام دریافت کرد. این سرمایه باید در یک دوره سه ساله در یک تجارت جدید در ایرلند، یک صندوق سرمایه گذاری، املاک و مستغلات یا یک پروژه شناخته شده (با حداکثر 500000 یورو) سرمایه گذاری شود. برنامه کارآفرینی استارتاپی متقاضیان را ملزم به داشتن یک ایده تجاری خلاق می کند که حداقل 10 شغل ایجاد کند و حداقل 1 شغل کسب کند. میلیون یورو درآمد طی 3-4 سال. دفتر اصلی شما باید در ایرلند واقع شده باشد و کسب و کار پیشنهادی شما باید کمتر از پنج سال قدمت داشته باشد.

برنامه کارآفرین استارتاپ حداقل به سرمایه 75000 یورو نیاز دارد و برای هر درخواست 350 یورو هزینه دارد، در حالی که برنامه سرمایه گذار مهاجر 1500 یورو کارمزد دارد. هر دو برنامه پس از دو سال وضعیت اقامت را ارائه می دهند، پس از آن باید حداقل سالی یک بار به ایرلند بازگردید. ویزا را می توان تا سه سال دیگر تمدید کرد و پس از آن شما واجد شرایط اقامت طولانی مدت خواهید بود. اعضای خانواده نیز تحت این ویزا واجد شرایط هستند.

بیشتر بخوانیم: همه چیز درباره خرید بیزینس در اروپا

انگلستان

انگلستان

در بریتانیا، شبکه‌های استارت‌آپ در سراسر جزایر، همراه با فرآیند تشکیل کارآمد و نرخ مالیات شرکتی پایین، آن را به مقصدی عالی برای راه‌اندازی مشاغل جدید تبدیل می‌کند. ویزای استارتاپی و کارآفرینی در بریتانیا انعطاف پذیری بیشتری از نظر برنامه های کاربردی خود در مقایسه با سایر کشورها ارائه می دهد. با این حال، وقتی صحبت از مدت اقامت در کشور و مسیرهای اقامت طولانی مدت می شود، گزینه های انعطاف پذیر کمتری دارند. این ویزاها بیشتر برای افرادی مناسب است که در انگلستان تحصیل کرده اند یا سرمایه قابل توجهی برای سرمایه گذاری دارند.

ویزای راه اندازی انگلستان یک گزینه ورود برای کارآفرینانی است که می خواهند یک کسب و کار جدید راه اندازی کنند و بدون نیاز به سرمایه اولیه قابل توجهی در بریتانیا زندگی کنند. برای واجد شرایط بودن برای این ویزا، باید از یک موسسه آموزش عالی بریتانیا (مانند یک دانشگاه) یا یک سازمان تجاری معتبر که از کارآفرینان در بریتانیا حمایت می کند، تاییدیه مالی دریافت کنید. در حالی که این تعریف نسبتاً است انعطاف‌پذیر است، می‌تواند شامل انکوباتورها، شتاب‌دهنده‌ها یا سایر منابع بودجه یا بودجه تجاری در بریتانیا باشد. بسته به محل درخواست شما و در صورت تغییر ویزای خود، هزینه درخواست برای هر فرد از 308 پوند تا 493 پوند متغیر است. ایده کسب و کار شما نیاز به تایید یک نهاد معتبر دارد و شما باید حداقل 945 پوند سه ماه قبل از درخواست خود در حساب بانکی خود داشته باشید. این قیمت در مقایسه با بسیاری دیگر از نیازهای سرمایه ویزا به میزان قابل توجهی پایین تر است و می توانید اعضای خانواده را نیز همراه داشته باشید. محدودیت اصلی این ویزا این است که شما فقط می توانید دو سال بدون تمدید اقامت داشته باشید.

اگر بودجه اولیه بیشتری دارید و می خواهید اقامت طولانی مدتی داشته باشید، می توانید ویزای Innovator را انتخاب کنید. برای تضمین این ویزا، شغل شما باید توسط یک موسسه معتبر تایید شده باشد و ایده کسب و کار شما باید جدید، کاربردی و دارای پتانسیل رشد باشد. اگر کسب و کار شما قبلاً از طریق ویزای دیگری ایجاد نشده است، به حداقل بودجه سرمایه گذاری 50000 پوند نیاز دارید. باید بین 966 پوند تا 1277 پوند هزینه درخواست بپردازید، از جمله پرداخت های اضافی برای هر فرد وابسته و هزینه های اضافی مراقبت های بهداشتی. دارندگان ویزای مبتکر واجد شرایط حداکثر سه سال اقامت هستند و می توانند این ویزا را به مدت نامحدود برای یک دوره سه ساله دیگر تمدید کنند. پس از پنج سال زندگی و کار در کشور (شما و اعضای خانواده)، یک مسیر ساده برای اقامت وجود دارد. شما می‌توانید چندین شغل را تحت این ویزا راه‌اندازی کنید، اگرچه ممکن است برای مشاغلی که به شما مرتبط نیستند کارایی نداشته باشد.

دانمارک

دانمارک

دانمارک یک زندگی با کیفیت بالا و یک اکوسیستم استارتاپی توسعه یافته ارائه می دهد که آن را به مقصدی عالی برای شروع یک تجارت تبدیل می کند. راه اندازی کسب و کار با ویزای استارتاپ دانمارک، یکی از جذاب ترین گزینه های ویزا برای کارآفرینانی که به دنبال کار در اروپا هستند، کاملاً موثر انجام می شود. متقاضیان باید ایده کسب و کار خود را توسط یک هیئت متخصص تایید کنند و توانایی خود را در حفظ آن نشان دهند، که نیاز به سرمایه ای از 137,076 تا 319,236 DKK دارد.

برای واجد شرایط بودن برای ویزای برنامه استارتاپ دانمارک، باید نقش فعالی در مدیریت کسب و کار خود داشته باشید، ایده کسب و کار، محصول و قابلیت های شخصی خود را ارائه دهید و اطمینان حاصل کنید که همه اسناد به زبان انگلیسی هستند. تسلط به زبان انگلیسی مورد انتظار است. پس از موفقیت، می توانید 1900 کرون کرونه برای درخواست اجازه کار و اقامت بپردازید که به شما امکان می دهد دو اقامت داشته باشید و تجارت خود را گسترش دهید. این به طور بالقوه می تواند به طور همزمان حداکثر تا سه سال تمدید شود. ویزای استارتاپ دانمارک است منحصر به فرد است زیرا نیازی به حمایت مالی ندارد. به عنوان مثال، در بریتانیا، حامی مالی شما می‌تواند در هر زمانی در طول اقامت شما از آن خارج شود، و توانایی شما برای ماندن در این کشور را به خطر می‌اندازد، وضعیتی که برای ویزای استارتاپ دانمارک صادق نیست. دانمارک همچنین از استارت‌آپ‌ها، از جمله سرمایه‌گذاران فرشته، مراکز جوجه‌کشی و صندوق رشد دانمارک، پشتیبانی قوی ارائه می‌کند.

بیشتر بدانیم: عروس اروپا را بشناسید

نحوه استفاده از ویزای استارتاپ برای شروع یک تجارت جدید در خارج از کشور

این فقط یک لیست مختصر از برخی از محبوب ترین مقاصد ویزا در اروپا است، زیرا بسیاری از کشورهای دیگر نیز از استارتاپ ها و کارآفرینان استقبال می کنند. در هر کشور مورد علاقه، شرکت‌های یورو استارت می‌توانند به شما در شروع کار کمک کنند، از تشکیل کسب‌وکار گرفته تا راه‌اندازی حساب‌های بانکی، مالیات و حسابداری.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره استارتاپ ویزا در کشورهای اروپایی و همچنین کانادا می‌توانید از سایت اسمارت آپ ویزا، مرجع تخصصی استارت آپ ویزا در ایران بازدید کنید:

بهترین طرح ویزای استارتاپ در اروپا کدام است؟ – (قسمت اول)

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سلام
ممنون میشم یه سری استارتاپ های معروف ایرانی مثل دیجی کالا و شتابدهنده های ایرانی مثل پیدایش و… رو هم معرفی کنینن چون مطالب خاصی ازشون نمیشه پیدا کرد

امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
14 آبان 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.