بهترین طرح ویزای استارتاپ در اروپا کدام است؟ – (قسمت اول)

بهترین طرح ویزای استارتاپ در اروپا کدام است؟
5
(1)

اکثر کارآفرینان تنها با گسترش یک خیال واهی به فکر ایجاد یک کسب و کار در خانه هستند. با این وجود، برای درک واقعی نحوه فروش بین المللی، باید از منطقه امن خود خارج شوید. اگرچه شما نمی دانید که از کجا شروع کنید، اما بسیاری از کشورها به طور فعال به دنبال سرمایه‌گذاری هستند و روند حرکت را آسان‌تر از آنچه شما فکر می‌کنید، انجام می‌دهند.

چگونه ویزای استارتاپ می‌تواند زندگی جدید شما را در خارج از کشور آغاز کند؟

برای کارآفرینان با برنامه مشخص و چشم‌انداز مثبت، جابجایی یا شروع کار در خارج از کشور و مهاجرت کاری می‌تواند زندگی آن‌ها را تغییر دهد. علاوه بر معرفی ایده یا چشم انداز جدید به بازارهای مختلف، شما همچنین می‌توانید از تمام مزایای تجربه یک فرهنگ و شیوه جدیدزندگی و روش‌های مختلفی که می‌تواند به آگاهی و بهبود کسب و کار کمک کند، بهره‌مند شوید.

ساده‌ترین راه برای دستیابی به این امر ویزای استارتاپ کارآفرینی است و گزینه‌های بسیار خوبی برای انتخاب وجود دارد.

دلایل گرفتن ویزای استارتاپ

چرا باید برای ویزای استارتاپی کارآفرینی اقدام کنید؟

بسیاری از کشورها ویزاهای سرمایه‌گذاری را ارائه می‌دهند، که اغلب از آن به عنوان ابزار ترجیحی کسب شهروندی یک کشوراستفاده می‌شود. این طرح‌ها، که اغلب به عنوان “ویزاهای طلایی” شناخته می‌شوند، به افراد امکان می‌دهد تا مبالغ هنگفتی پول (اغلب به بیش از 1-2 میلیون یورو) را در پروژه‌های تعیین شده در ازای مجوز اقامت و روش‌های رسیدن به شهروندی کامل سرمایه‌گذاری کنند. در حالی که این ویزاها بهترین ضمانت برای اقامت و کار در یک کشور را می‌دهند، اما سطح سرمایه‌گذاری مورد نیاز یک مانع اساسی است.

در مقابل، ویزاهای استارتاپ و یا کارآفرینی برای مشاغل کوچک یا متوسط طراحی شده‌اند که به دنبال استارتاپی گسترش در یک کشور هستند. این ویزاها کوتاه مدت هستند و اقامت را هم برای مدت معین و هم به‌صورت چرخشی ارائه می‌دهند، اما می‌توانند مسیری را اقامت دائم نیز ارائه دهند. آن‌ها موانع کمتری برای ورود دارند و معمولاً به یک برنامه تجاری قوی و شواهدی از توانایی پشتیبانی مالیاز خود برای یک سال یا بیشتر نیاز دارند.

ویزای استارتاپی کارآفرین می‌تواند راهی ایده‌آل برای شروع یک تجارت و زندگی جدید در خارج از کشور باشد و از مزایای حضور در یک کشور اتحادیه اروپا و همچنین مزایای محلی که به مشاغل خارجی می‌رسد، بهره‌مندشود. علاوه بر مواردی مانند آزادی حرکت برای کار و صندوق افق 2020 اتحادیه اروپا، شما ممکن است واجد شرایط برای معافیت‌های مالیاتیR & D، کمک هزینه تحصیلی و سایر کمک‌های مالی باشید، همه این موارد برای ایجاد انگیزه برای در مشارکت مشاغل آن کشور خاص طراحی شده‌اند.

بیشتر بخوانیم: همه چیز درباره مهاجرت به اروپا

بهترین برنامه های ویزای کارآفرین در اروپا

بهترین برنامه های ویزای کارآفرین در اروپا

برای کارآفرینانی که در حال حاضر در اتحادیه اروپا زندگی و کار می‌کنند، به لطف آزادی‌هایی که با عضویت در منطقه شنگن فراهم می‌شود، موانع کارکردن و شروع کار در سراسر اروپا نسبتاً کم است. بااین‌حال، برای کسانی که از خارج به اروپا منتقل می‌شوند که به زودی ممکن است افراد انگلستان را دربربگیرد. ویزاهای استارتاپ و کارآفرینی وسیله‌ای ارزشمند برای تأمین حق زندگی و کار در کشورهای اروپایی است. در اینجا برخی از بهترین گزینه‌ها از سراسر اتحادیه اروپا، از ویزاهای فنی گرفته تا بودجه R & D، و سرمایه گذاری در املاک و مستغلات آمده است.

ایتالیا

ایتالیا

ویزای استارتاپ ایتالیا یکی از طرح‌های بزرگ ویزای استارتاپ در اروپا است، و علاقه ویژه‌ای به هر استارتاپی که مایل به گسترش در ایتالیا باشد، دارد تا از بودجه R & D بهره‌مندشود. برای واجد شرایط بودن، حداقل 15٪ از هزینه‌های شما باید از تحقیق و توسعه ناشی شود، حداقل یک سوم تیم شما دارای مدرک دکترا یا دو سوم دارای مدرک کارشناسی ارشد باشند. شرکت شما باید از قبل دارای مالکیت معنوی دیگری نیز باشد، باید کمتر از چهار سال قدمت داشته باشد و گردش مالی سالانه آن کمتر از 5 میلیون یورو باشد.

برنامه‌های کاربردی برای برنامه ویزای استارتاپ ایتالیا را می‌توان به تنهایی یا با کمک یک شتاب دهنده استارتاپ ایتالیا انجام داد. برای واجد شرایط بودن، باید بتوانید حداقل 50،000 یورو در سهام یا سرمایه‌های شراکت شخصی را اثبات (evidence) کنید. متقاضیان موفق می‌توانند حداقل برای یک سال در ایتالیا زندگی و کار کنند، با این امکان که بتوانند این مدت اقامت را تا دو سال دیگر تمدید کنند. کسب و کار شما نیازی به مستقر شدن در ایتالیا ندارد، اما حداقل باید یک دفتر مرکزی در این کشور میزبان داشته و مشارکت مالیاتی داشته باشید.

اعتبار فعلی مالیاتR & D در ایتالیا تا 31 دسامبر سال 2020 برای مشاغل موجود است. این اعتبار به‌عنوان 100٪ هزینه‌های R & D برای مشاغل جدید تا حداکثر 20 میلیون یورو، با حداقل آستانه 30،000 یورو در سرمایه گذاری R و D در هر سال مالی محاسبه می‌شود. ایتالیا همچنین از تعدادی مرکز رشد کسب‌وکار که از استارتاپ‌ها پشتیبانی می‌کنند و همچنین از یک سیستم بزرگ وام‌های خصوصی و دولتی برای مشاغل بهره می‌برد. همچنین ایتالیا یک کشور مناسب برای زندگی و کار با تنوع غذایی، آب و هوا و فرهنگ مشهور جهانی است.

بیشتر بدانیم: اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه‌گذاری

فرانسه

فرانسه

فرانسه پوشش less-than-business-friendly سال‌های اخیر خود را متلاشی کرد تا شاید بتواند کانون استارتاپ‌های فناوری در اروپا باشد.

ابتکار عمل La French Tech، فرهنگ استارتاپ فناوری را در این کشور متحول کرده‌است، مراکز استارتاپ در سراسر شهرهای فرانسه را تامین و توصیه‌های ارزشمند و بودجه را فراهم نموده‌است. برای تکمیل این امر، دولت فرانسه دو برنامه ویزای جداگانه  ویزای فنی فرانسه و بلیط فنی فرانسه برای استارتاپ‌های فنی طراحی کرده‌است. برخلاف ویزای استارتاپ ایتالیا، ویزافنی فرانسه شرایط گسترده‌ای را برای کار در فرانسه پوشش می‌دهد. همچنین ویزای فنی و برای صاحبان استارتاپ و سرمایه‌گذاران و کارگران شرکت‌های فنی مناسب و در دسترس است. این طرح به صورت یک برنامه fast-track طراحی شده‌است تا سرمایه‌گذاری یا کار برای یک شرکت فناوری آسان‌تر شده و اجازه اقامت چهار ساله کارآفرینان یا کارمندان و خانواده‌های آن‌ها تضمین شود.

مشکل هرکسی که مایل به درخواست ویزای فناوری فرانسوی باشد این است که به یک اسپانسر نیاز دارد، تا به عنوان یک کسب و کار، شکل یک شتاب‌دهنده یا مرکز رشد را بگیرد. هنگامی که مشارکتی را شروع کردید و برای این طرح انتخاب شدید، برای تصمیم‌گیری در مورد اینکه برنامه کسب و کار شما ابتکاری و جامع است و یا خیر، یک فرآیند تأیید را باید طی کنید. شما برای حمایت از خود در سال اول باید حداقل 17.981.60 یورو سرمایه داشته باشید و برای این درخواست 368 یورو بپردازید. با این حال، شرط قبلی برای حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد از اواسط سال 2019 آسان‌تر شده‌است.

برنامه بلیط فناوری فرانسه به‌طور خاص برای کارآفرینانی طراحی شده است که می‌خواهند بدون تعهد بلندمدت و حمایت مالی ویزای فناوری فرانسوی در فرانسه شروع به کار فنی کنند. دریافت‌کنندگان بلیط فناوری فرانسه ویزای 12 ماهه دریافت خواهندکرد و همچنین می‌توانند از یک شبکه ثابت تامین مالی و  پشتیبانی تجاری بهره‌مند شوند. کارآفرینانی که به دنبال انتخاب ویزای بلیط فرانسه هستند، باید یک ایده تجاری خلاقانه داشته باشند و حداقل به دو مؤسس نیاز دارند. تنها یکی از این بنیان‌گذاران می‌تواند تابعیت فرانسه را در اختیار داشته باشد، اگرچه این یک الزام نیست. به طور غیرمعمول، متقاضیان باید به زبان انگلیسی مسلط باشند.

پس از تأیید ایده، شما می‌توانید سه مورد از 40 مرکز رشد استارتاپ فرانسه را برای ارسال درخواست خود انتخاب کنید و از بین کسانی که قبول می‌شوند، انتخاب نمایید. متقاضیان بلیط فناوری فرانسه 57،000 یورو بودجه تضمین شده دریافت می‌کنند، 25،000 یورو از این مقدار برای پرداخت خدمات حرفه‌ای هزینه شده‌است، و مابقی صرف هزینه‌های شخصی و مرکز رشد شده است. اگر بعد از سال اول، فعالیت شما هنوز قابل استفاده بوده و در حال رشد است، می‌توانید از طریق یک روش ردیابی سریع برای اقامت طولانی مدت اقدام نمایید.

در مقاله بعد به بررسی موارد مختلف از ویزاهای فنی گرفته تا بودجه R & D و سرمایه گذاری در املاک و مستغلات کشورهای ایرلند، دانمارک و انگلستان می‌پردازیم.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره استارتاپ ویزا در کشورهای اروپایی و همچنین کانادا می‌توانید از سایت اسمارت آپ ویزا، مرجع تخصصی استارت آپ ویزا در ایران بازدید کنید:

بهترین طرح ویزای استارتاپ در اروپا کدام است؟ – (قسمت اول)

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 5 / 5. تعداد: 1

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید