سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

بهترین طرح ویزای استارتاپ در اروپا کدام است؟ – (قسمت اول)

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

بهترین طرح ویزای استارتاپ در اروپا کدام است؟

اکثر کارآفرینان اغلب تنها با یک ایده عجیب و غریب به ایجاد یک تجارت خانگی فکر می کنند. با این حال، برای درک واقعی فروش های بین المللی، باید از منطقه راحتی آنها خارج شد. اگرچه ممکن است ندانید از کجا شروع کنید، بسیاری از کشورها فعالانه به دنبال سرمایه‌گذاری هستند و روند حرکت را آسان‌تر از حد انتظار می‌کنند.

ویزای استارتاپ چگونه می تواند زندگی جدید شما را در خارج از کشور آغاز کند؟

برای کارآفرینانی که یک برنامه روشن و چشم انداز مثبت دارند، جابجایی یا شروع کار در خارج از کشور می تواند زندگی آنها را تغییر دهد. علاوه بر معرفی ایده‌ها یا چشم‌اندازهای جدید به بازارهای مختلف، می‌توانید از تجربه فرهنگ جدید و روش‌های مختلف زندگی نیز بهره‌مند شوید که می‌تواند به افزایش آگاهی و بهبود کسب‌وکارتان کمک کند.

ساده ترین راه برای رسیدن به این هدف از طریق ویزای کارآفرینی استارتاپ است که چندین گزینه خوب را ارائه می دهد.

دلایل دریافت ویزای استارتاپ

چرا ویزای راه اندازی کارآفرینی را انتخاب کنید؟

بسیاری از کشورها ویزای سرمایه گذار را ارائه می دهند که اغلب به عنوان ابزار ترجیحی برای به دست آوردن استفاده می شود تابعیت در یک کشور این ویزاها که معمولاً به آنها “ویزاهای طلایی” گفته می شود به افراد این امکان را می دهد که مبالغ هنگفتی (اغلب بیش از 1 تا 2 میلیون یورو) در پروژه های خاص در ازای مجوزهای اقامت و مسیرهای رسیدن به شهروندی کامل سرمایه گذاری کنند. در حالی که این ویزاها بهترین تضمین را برای زندگی و کار در یک کشور ارائه می دهند، سطح سرمایه گذاری مورد نیاز مانع مهمی است.

از سوی دیگر، ویزای استارت آپی یا کارآفرینی برای کسب و کارهای کوچک یا متوسطی طراحی شده است که به دنبال توسعه در یک کشور هستند. این ویزاها کوتاه‌مدت هستند و اقامت موقت و چرخشی را ارائه می‌دهند، اما می‌توانند مسیری برای اقامت دائم نیز فراهم کنند. آنها موانع ورود کمتری دارند و معمولاً به یک طرح تجاری قوی و شواهد حمایت مالی حداقل برای یک سال یا بیشتر نیاز دارند.

ویزای استارتاپ کارآفرین می تواند راهی ایده آل برای شروع یک کسب و کار و زندگی جدید در خارج از کشور باشد و از مزایای حضور در یک کشور اتحادیه اروپا و مزایای محلی ارائه شده برای مشاغل خارجی علاوه بر جنبه هایی مانند تحرک کاری و صندوق افق 2020 اتحادیه اروپا، ممکن است واجد شرایط معافیت های مالیاتی، کمک های مالی تحقیق و توسعه، کمک هزینه تحصیلی و سایر کمک های مالی باشید که همگی برای ایجاد انگیزه برای مشارکت در مشاغل آن کشور خاص طراحی شده اند.

بیشتر بخوانیم: همه چیز درباره مهاجرت به اروپا

بهترین برنامه های ویزای کارآفرین در اروپا

بهترین برنامه های ویزای کارآفرین در اروپا

برای کارآفرینانی که در حال حاضر در اتحادیه اروپا زندگی و کار می کنند، به لطف آزادی های ارائه شده توسط منطقه شنگن، موانع نسبتا کمی برای کار و راه اندازی کسب و کار در سراسر اروپا وجود دارد. با این حال، برای کسانی که از خارج از اروپا نقل مکان می کنند، که ممکن است به زودی شامل افرادی از بریتانیا شود، ویزای استارت آپی و کارآفرینی ابزار ارزشمندی برای تضمین حق زندگی و کار در کشورهای اروپایی است. در اینجا برخی از گزینه های برتر از سراسر اتحادیه اروپا، از ویزای فنی گرفته تا بودجه تحقیق و توسعه و سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، آورده شده است.

ایتالیا

ایتالیا

برنامه ویزای استارت آپ ایتالیا یکی از طرح های اصلی ویزای استارتاپی اروپا است و علاقه خاصی به استقبال از هر استارتاپی دارد که قصد دارد در ایتالیا گسترش یابد و از بودجه تحقیق و توسعه بهره مند شود. برای واجد شرایط بودن، حداقل 15٪ از هزینه های شما باید از تحقیق و توسعه باشد، یک سوم تیم شما باید دارای مدرک دکترا باشند، یا دو سوم باید دارای مدرک کارشناسی ارشد باشند. شرکت شما باید دارای مالکیت معنوی باشد، کمتر از چهار سال قدمت داشته باشد و گردش مالی سالانه کمتر از 5 میلیون یورو داشته باشد.

درخواست برای برنامه ویزای استارت آپ ایتالیا می تواند به صورت مستقل یا با کمک یک شتاب دهنده استارتاپ ایتالیایی انجام شود. برای واجد شرایط بودن، باید حداقل 50000 یورو سهام یا سرمایه مشارکت شخصی را ثابت کنید. متقاضیان موفق می توانند حداقل یک سال در ایتالیا زندگی و کار کنند و امکان تمدید این اقامت برای دو سال دیگر نیز وجود دارد. نیازی نیست که کسب و کار شما از نظر فیزیکی در ایتالیا واقع شده باشد، اما باید یک دفتر مرکزی داشته باشید در کشور و کمک مالی.

اعتبار مالیاتی فعلی برای تحقیق و توسعه در ایتالیا تا 31 دسامبر 2020 برای مشاغل موجود در دسترس است. این اعتبار 100٪ هزینه تحقیق و توسعه برای مشاغل جدید حداکثر تا سقف 20 میلیون یورو با حداقل آستانه 30000 یورو محاسبه می شود. در سرمایه گذاری تحقیق و توسعه در هر سال مالی. ایتالیا همچنین چندین انکوباتور کسب و کار را ارائه می دهد که از استارتاپ ها حمایت می کند و از سیستم بزرگی از وام های خصوصی و دولتی برای مشاغل استفاده می کند. علاوه بر این، ایتالیا کشوری مناسب برای زندگی و کار است که به دلیل تنوع آشپزی، آب و هوا و فرهنگ مشهور جهانی شناخته شده است.

بیشتر بدانیم: اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه‌گذاری

فرانسه

فرانسه

فرانسه در سال‌های اخیر تصویر نه چندان مناسب خود را برای کسب و کار بازسازی کرده است تا به طور بالقوه به مرکزی برای استارت‌آپ‌های فناوری در اروپا تبدیل شود.

ابتکار La French Tech فرهنگ استارتاپ های فناورانه را در کشور متحول کرده است، مراکز استارتاپی را در شهرهای فرانسه تقویت کرده و توصیه ها و بودجه های ارزشمندی را ارائه می دهد. برای تکمیل این امر، دولت فرانسه دو برنامه ویزا مجزا طراحی کرده است: ویزای فناوری فرانسه و ویزای بلیط فناوری فرانسه به طور خاص برای استارت آپ های فناوری. برخلاف ویزای راه اندازی ایتالیا، ویزای فناوری فرانسه طیف گسترده ای از شرایط کار در فرانسه را پوشش می دهد. ویزای فناوری برای بنیانگذاران، سرمایه گذاران و کارمندان شرکت های فناوری عملی و در دسترس است. این برنامه به عنوان یک برنامه سریع برای تسهیل سرمایه گذاری یا کار برای یک شرکت فناوری و تضمین یک اقامت چهار ساله برای کارآفرینان، کارمندان و خانواده های آنها طراحی شده است.

چالش برای هر کسی که به دنبال ویزای فناوری فرانسه است، نیاز به یک اسپانسر برای کسب یک تجارت است. مانند شتاب دهنده یا انکوباتور. پس از شروع و انتخاب برای این برنامه، یک فرآیند تأیید تعیین می کند که آیا طرح کسب و کار شما نوآورانه و جامع است یا خیر. برای حمایت از خود در سال اول، حداقل سرمایه 17981.60 یورو و هزینه 368 یورو برای درخواست مورد نیاز است. با این حال، شرط قبلی برای حداقل مدرک کارشناسی ارشد از اواسط سال 2019 تسهیل شده است.

برنامه بلیط فناوری فرانسه به ویژه برای کارآفرینانی طراحی شده است که می خواهند بدون تعهد طولانی مدت و حمایت مالی کار فنی را در فرانسه شروع کنند. دریافت کنندگان بلیط فناوری فرانسه ویزای 12 ماهه دریافت می کنند و همچنین می توانند به یک شبکه مالی ثابت و پشتیبانی تجاری دسترسی داشته باشند. کارآفرینان علاقه مند به ویزای بلیط فرانسه باید یک ایده تجاری خلاقانه داشته باشند و به حداقل دو بنیانگذار نیاز داشته باشند. فقط یکی از این بنیانگذاران باید تابعیت فرانسوی داشته باشد، اگرچه اجباری نیست. به طور غیر معمول، متقاضیان باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند.

بعد از اعتبار سنجی ایده، شما می توانید از بین 40 انکوباتور استارتاپ فرانسوی سه مورد را برای ارسال درخواست خود انتخاب کنید و از بین موارد پذیرفته شده، انتخاب خود را انجام دهید. متقاضیان بلیط فن آوری فرانسه بودجه تضمینی 57000 یورویی دریافت می کنند که 25000 یورو به پرداخت خدمات حرفه ای اختصاص می یابد و مابقی برای هزینه های شخصی و انکوباتور است. اگر فعالیت شما پس از سال اول ادامه داشته باشد و در حال رشد باشد، می‌توانید از طریق یک مسیر سریع، یک اقامت طولانی‌مدت را دنبال کنید.

در مقاله زیر به جنبه های مختلف ویزای فنی، بودجه تحقیق و توسعه و سرمایه گذاری در املاک در کشورهایی مانند ایرلند، دانمارک و بریتانیا خواهیم پرداخت.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره استارتاپ ویزا در کشورهای اروپایی و همچنین کانادا می‌توانید از سایت اسمارت آپ ویزا، مرجع تخصصی استارت آپ ویزا در ایران بازدید کنید:

بهترین طرح ویزای استارتاپ در اروپا کدام است؟ – (قسمت اول)

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
14 آبان 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.