سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

ونکوور، بندر باران و مه (زندگی در کانادا)

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

ونکوور، بندر باران و مه (زندگی در کانادا)

ونکوور را به چه می‌شناسند؟

ونکوور را به هوای فوق‌العاده تمیز، آب‌وهوای مساعد و رتبه بالایش در میان بهترین شهرهای قابل سکونت جهان می‌شناسند. ونکوور در کرانه غربی سرزمین پهناور کانادا و بزرگ ترین شهر در استان ثروتمند بریتیش کلمبیا واقع شده و یکی از محرک‌های اصلی اقتصاد کانادا و امریکای شمالی به شمار می‌رود. مردمان بافرهنگ ونکوور پیاده‌روی و فعالیت بدنی را با جدیت غنیمت می‌شمارند و از هر شش نفر، یکی از آنان مسیر خانه تا محل کارش را با پای پیاده یا دوچرخه طی می‌کند و بیهوده نیست که مردمان ونکوور، بالاترین نرخ سلامت و طول عمر را در میان سایر شهرهای کانادا دارند.

اگر مایل به دریافت اطلاعاتی در خصوص مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار هستید مقاله ویزای کار کانادا را نیز مطالعه فرمائید.

آب‌وهوا و جغرافیای ونکوور چگونه است؟

یکی از امتیازات زندگی در ونکوور زمستان‌های ملایم و تابستان‌های گرم و آفتابی آن است. ونکوور در کرانه غربی کانادا و در جوار اقیانوس آرام واقع شده و بزرگ‌ترین شهر استان بریتیش کلمبیا محسوب می‌شود. در کل وقتی صحبت از مهاجرت به کانادا و یا زندگی در ونکوور به میان می‌آید، اشاره به وضعیت آب‌وهوای ملایم و مطلوب‌ آن نسبت به سایر شهرهای کانادا ناگزیر است. در واقع ونکوور سرزمینی محصور میان اقیانوس آرام و کوهستان‌ راکی بوده و همین موقعیت به‌خصوص باعث شده که کوهستان، حکم حائلی عظیم را برایش بازی کند و این شهر بزرگ را از ورود سرمای استخوان‌سوز زمستان‌های کانادا مصون بدارد.

شرایط انسانی و فرهنگی زندگی در ونکوور چگونه است؟

در ناحیه ونکوور چیزی بالغ بر ۲.۴ میلیون نفر زندگی می‌کنند و جمعیت ساکن در محدوده شهر 630.000 نفر است. حدود نیمی از جمعیت ونکوور را مهاجران تشکیل می‌دهند و همین نکته برای توصیف تنوع و گستردگی فرهنگی این شهر کفایت می‌کند. اهالی ونکوور مؤدب، با فرهنگ و صمیمی هستند، هرچند که از منظر برخی از مهاجران تازه‌وارد، ممکن است تودار و نه چندان گرم به‌نظر برسند و به قولی یخشان به این راحتی‌ها باز نشود. اگر بخواهیم قیاسی حدودی و سرانگشتی میان ونکوور و تورنتو داشته باشیم، می‌توان گفت که زندگی در ونکوور از ریتمی آرام‌تر و باطمأنینه‌تر نسبت به همتای خود برخوردار است. شاید بد نباشد که در کنار تمام نکات مثبت زندگی در ونکوور، در نظر بگیریم که نرخ جرائم ونکوور که عمدتاً با مواد مخدر و زورگیری مرتبط است، نسبت به سایر شهرهای کانادا بیشتر بوده و به یکی از دغدغه‌های دولت تبدیل شده است. البته این وضعیت نامطلوب در محلاتی خاص جریان دارد و همین باعث شده که پلیس، مردم را به دوری از بخش شرقی مرکز شهر تشویق کند.

برای زندگی در ونکوور چه زبان‌هایی بیشترین کاربرد را دارند؟

شکی نیست که برای زندگی در کانادا، زبان انگلیسی بیش از هر زبان دیگری به کمکتان می‌آید و شهر ونکوور هم از این قاعده مستثنی نیست. عمدة جمعیت این شهر انگلیسی‌زبان بوده و در حدود 700.000 نفر از آنان به زبان‌هایی غیر از انگلیسی صحبت می‌کنند. که از این تعداد بیشترین سهم به زبان‌های چینی (۲۸۰ هزار نفر) و پنجابی (۱۲۵ هزار نفر) اختصاص دارد. لازم به ذکر است که شما برای زندگی در ونکوور، برخلاف شهری مانند کبک، نیازی به تسلط به زبان فرانسه نخواهید داشت.

ونکوور، بندر باران و مه (زندگی در کانادا)

اگر مایل به کسب اطلاع راجع به وینیپگ هستید مقاله وینیپگ، جواهر نو یافته را مطالعه کنید.

وضعیت بهداشت و درمان در ونکوور چگونه است؟

بی‌دلیل نیست که ونکوور از لحاظ پایین بودن اضافه وزن و مصرف سیگار و از سویی دیگر بالا بودن طول عمر و کیفیت سلامت شهروندان، رتبه نخست کانادا را در اختیار دارد. شهری که از لحاظ کیفیت زندگی همواره در بین تاپ‌ترین شهرهای جهان است، قطعاً از سیستم بهداشت و درمان قدرتمند و فرهنگ سلامت بالایی بهره می‌برد. سیستم خدمات بهداشت و درمان استان بریتیش کلمبیا با عنوان MSP تمامی شهروندان را تحت پوشش قرار می‌دهد و هزینه خدمات باکیفیت و نیروی متخصص را به‌صورت مالیات و یا با استفاده از کمک‌های دولتی یا هزینه‌های دریافتی ماهانه از شهروندان فراهم می‌سازد. این هزینه ماهانه می‌تواند برای هر نفر در حدود ۳۵ دلار کانادا و برای یک خانواده ۱۵۰ دلار کانادا آب بخورد.

وضعیت اقتصادی و کیفیت زندگی در ونکوور به چه صورت است؟

یکی از افتخارات دولت ونکوور این است که در طی سال‌های اخیر، همواره یکی از برترین شهرهای قابل سکونت جهان بوده و سایه به سایه شهرهایی چون ویَن، ملبورن و کپنهاگ، مستعد دستیابی به جایگاه‌ اول بوده است. ونکوور بی‌تردید یکی از تمیزترین شهرهای جهان است و از برنامه‌های جامع و مفصلی در جهت حفظ و نگهداری محیط و اکوسیستم شهری بهره می‌برد. اگر قصد دارید ونکوور را به عنوان محل زندگیتان انتخاب کنید، بدانید که این شهر طبق آمار و ارقام رسمی منتشره در سال ۲۰۱۸ از لحاظ بیشترین هزینه زندگی، مقام اول را در بین شهرهای مهاجرخیز کانادا به خود اختصاص داده است. برای مقایسه در این خصوص مقاله کدام شهر را برای زندگی در کانادا انتخاب کنیم را نیز مطالعه فرمائید.

ونکوور، بندر باران و مه (زندگی در کانادا)

ونکوور به مثابه یک بندر تجاری مهم بوده و دروازه‌ای برای واردات و صادرات از کانادا به امریکا و کشورهای آسیایی محسوب می‌شود و نزدیکی آن با مرز امریکا از نکات مثبتش به شمار می‌رود. در کل استان بریتیش کلمبیا، یکی از ثروتمندترین نواحی کانادا محسوب می‌شود و نقش پررنگ ونکوور در این مورد انکارناپذیر است.

اوضاع مسکن در ونکوور چگونه است؟

همان‌طور که اشاره شد، ونکوور شهر گرانی برای زندگی بوده و بیشترین هزینه‌های خرید و اجاره مسکن را نسبت به سایر شهرهای کانادا دارد. تا جایی که طبق گزارش Demographia ونکوور بعد از شهرهایی چون هنگ‌کنگ و سیدنی سومین شهر گران جهان است. دولت ونکوور در سال‌های اخیر برای مقابله با این وضعیت تلاش‌هایی کرده و سیاست‌هایی از جمله، متمرکزسازی و ساختن خانه‌ها و سوییت‌های مشترک را در پیش گرفته، اما هنوز هم که هنوز است زندگی در ونکوور هزینه‌های قابل توجهی می‌طلبد. در میانه سال ۲۰۱۸ هزینه میانگین خرید مسکن، چیزی بالغ بر یک میلیون دلار بوده و با اختلاف از شهرهایی چون تورنتو، کلگری و اتاوا گران‌تر بوده است.

ونکوور، بندر باران و مه (زندگی در کانادا)

برای کار و زندگی در ونکوور چه مهارت‌هایی بیشتر مورد نیاز است؟

ونکوور غیر از مشاغل مرتبط با صادرات، واردات، کشتیرانی و ترخیص کالا، میزبان صنایع دیگری چون بیوتکنولوژی، سوخت‌های جایگزین و توسعه نرم‌افزار است. یکی از مشهورترین کمپانی‌های مستقر در ونکوور الکترونیک آرتز است که برای دوستداران بازی‌های کامپیوتری کاملاً آشنا بوده و چیزی در حدود 1.000 نفر را در منطقة برنابی به کار مشغول کرده است.

به عنوان مثالی دیگر QLT را نام می‌بریم که در حوزه بیودارویی فعالیت می‌کند و یا نام‌های درشتی چون Ericsson، IBM، Intel، Nokia، Kodak و Microsoft که تنها مشتی نمونه خروار هستند و تصویری مطلوب از اقتصاد پویای ونکوور به دست می‌دهند. در سال‌های گذشته، مواردی چون پرستاری، رانندگی کامیون، آموزگاری، مشاوره کسب‌وکار، جوشکاری، فیزیوتراپی، مهندسی و توسعه نرم‌افزار، مهندسی هوافضا، برقکاری صنعتی، خلبانی، داروسازی، روانشناسی و دامپزشکی تعدادی از پرمتقاضی‌ترین و داغ‌ترین مشاغل و مهارت‌ها در فضای کسب‌وکار ونکوور بوده‌اند.

ونکوور، بندر باران و مه (زندگی در کانادا)

وضعیت آموزش در ونکوور به چه صورت است؟

ونکوور میزبان دانشگاه‌های معروفی از جمله دانشگاه بریتیش کلمبیا و سایمون فریزر است. دانشگاه بریتیش کلمبیا یا همان UBC بعد از دانشگاه‌های تورنتو و مک‌گیل جایگاه‌ سوم را در بین برترین نهادهای آموزش عالی کانادا به خود اختصاص داده است. بخش پلی‌تکنیک این دانشگاه زمینه‌های فنی متعددی را پوشش می‌دهد و افراد را برای بازار کار یا ادامة تحصیلات در مقاطع بالاتر آماده می‌سازد. ونکوور از کالج‌های متنوعی هم برخوردار است و برای علاقه‌مندان به زمینه‌های هنری از جمله سینما، دیزاین و هنرهای زیبا، گزینه‌های مناسبی ارائه می‌دهد. لازم به ذکر است که دولت ونکوور سیستم آموزش ابتدایی را به شدت جدی می‌گیرد و از آن حمایت می‌کند تا بالاترین کیفیت آموزشی ممکن برای مقاطع اولیه تضمین شود.

مقاله مهاجرت تحصیلی به کانادا را برای اطلاعات مفید دیگر در این خصوص مطالعه فرمائید.

تمام هزینه هایی که مشاهده می‌فرمائید با دلار کانادا محاسبه شده اند.

حمل‌ونقل در ونکوور (زندگی در کانادا)

بلیط یک طرفه وسایل عمومی 3.00
هزینه اولیه تاکسی 3.50
هزینه هر کیلومتر با تاکسی 1.89
قیمت یک لیتر بنزین 1.50
قیمت هر ساعت انتظار تاکسی 33.86

هزینه خرید ملزومات در ونکوور (زندگی در کانادا)

شیر (یک لیتر( 2.38
قهوه عادی (یک فنجان) 4.43
نان تازه (پانصد گرم) 3.43
برنج (یک کیلو) 4.18
تخم مرغ (دوازده عدد) 3.94
پنیر محلی (یک کیلو) 17.35
آب (یک و نیم لیتر) 2.64
فیله مرغ (یک کیلو) 15.67
گوشت گاو (یک کیلو) 19.05
سیبزمینی (یک کیلو) 3.17
پیاز (یک کیلو) 3.56
گوجه فرنگی (یک کیلو) 4.90
سیب (یک کیلو) 3.93
پرتغال (یک کیلو) 4.07

هزینه خرید و اجاره آپارتمان در ونکوور (زندگی در کانادا)

اجاره تک خوابه در مرکز شهر 2064
اجاره تک خوابه خارج از مرکز شهر 1610
اجاره سه خوابه در مرکز شهر 3788
اجاره سه خوابه خارج از مرکز شهر 2747
خرید آپارتمان در مرکز شهر (قیمت هر متر) 12481
خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر (قیمت هر متر) 9306

مقاله سیر تا پیاز اجاره ملک در کانادا را برای اطلاعات مفید دیگر در این خصوص مطالعه فرمائید.

درآمد متوسط در ونکوور (زندگی در کانادا)

میانگیل درآمد خالص ماهانه 3956
درصد نرخ سالانه بهره وام 63.3

وب‌سایت‌های معرفی ونکوور

https://www.livingin-canada.com/living-in-vancouver.html
https://www.telegraph.co.uk/travel/destinations/north-america/canada/vancouver/articles/vancouver-what-to-see-and-do-why-you-should-go/
https://www.internations.org/go/moving-to-vancouver/living
http://www.expats-moving-and-relocation-guide.com/what-expats-should-know-about-vancouver-bc-canada.html/#sthash.qrFJ8K3S.NT6EfgzJ.dpbs
https://www.expatarrivals.com/americas/canada/vancouver/moving-vancouver
https://www.vancouverisawesome.com/vancouver-news/european-expats-canada-vancouver-1942402
https://www.trade-schools.net/ca/articles/careers-in-demand
https://www.numbeo.com/cost-of-living/in/Vancouver

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

اگر از کرونا جون سالم به در ببریم دوس دارم همچین جایی زندگی کنم

امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
11 مرداد 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.