سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

دانشگاه های پرتغال : 4 دانشگاه برتر پرتغال برای تحصیل

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

دانشگاه های پرتغال

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

پرتغال غربی‌ترین کشور در سرزمین اروپا با آب و هوای مطبوع مدیترانه‌ای، و خط ساحلی زیبا و شهرهایی پر از تجارب تاریخی و فرهنگی است، و مطمئناً از جذاب‌ترین مقصد‌های قاره‌ی اروپا بشمار می‌رود. جدا از مکان‌های تاریخی و مناطق زیبای طبیعی، این کشور به دلیل فرهنگ معاصر و زندگی شبانه نیز شناخته می‌شود.

اگر طرفدار موسیقی راک در جهان هستید، در شهرهای ساحلی تعداد قابل توجهی جشنواره و رویداد متناسب با سلیقه خود پیدا خواهید کرد. اما اگر این مورد مورد علاقه ی شما نیست، نترسید، زیرا جوامع متنوع دانشجویی در شهرهای بزرگ در پرتغال این اطمینان را به شما می‌دهند که همیشه در آنجا موضوعی هست که بتوانید، از آن لذت ببرید.

 بنابراین، اگر شما عاشق غذا، کوهنوردی، دیوانه‌ی موسیقی، دیدن مناظر یا علاقه‌مند به تاریخ باشید، انتخاب پرتغال برای تحصیل یک گزینه‌ی عالی است. برای کسب اطلاعات در مورد دانشگاه‌ های پرتغال و همچنین شهرهای محبوب دانشجویی و اطلاعات عملی جهت کمک به شما، مطالب زیر را بخوانید.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”4 دانشگاه برتر پرتغال” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

چهار دانشگاه در پرتغال در رتبه بندی دانشگاهی QS جهان، در سال 2018 حضور داشته‌اند.

بهترین آن، دانشگاه پورتو است. که به‌صورت مشترک در رتبه ی 301 ام، جهان قرار دارد.

با داشتن سابقه‌ی طولانی در دانشگاه‌های مورد احترام، سیستم آموزش عالی پرتغال در اولین دوره از رتبه بندی سیستم آموزش عالی QS در رتبه 35 ام بهترین دانشگاه جهان قرار گرفت.

علاوه بر دانشگاه‌های قدرتمند، پرتغال میزبان تعدادی از پلی تکنیک‌های معتبر است. تفاوت اصلی این دو در این است که تمرکز این دانشگاه‌ها بیش‌تر بر تحقیقات دانشگاهی است، در حالی که روش پلی تکنیک بیش‌تر بر روی آماده سازی دانشجویان برای یک مسیر شغلی خاص متمرکز است.

برخی از موضوعات فقط در دانشگاه یا در پلی تکنیک‌ها ارائه می‌شود، اما هم‌پوشانی زیادی نیز وجود دارد. به عنوان مثال، هم دانشگاه‌ها و هم پلی تکنیک‌ها مدارکی در رشته‌های مهندسی، مدیریت و علوم انسانی ارائه می‌دهند.

از سال 2006، پرتغال روند بولونیا را در سراسر دانشگاه‌ها و پلی تکنیک‌های خود اتخاذ کرده است، روند اصلاحات اروپا که هدف آن ایجاد یک ساختار مشترک برای آموزش عالی در سراسر اروپا است. مطابق با این ساختار، دانشگاه‌های پرتغال سه سطح مدرک ارائه می‌دهند، که عبارتند از:

  • سطح لیسانس یا کارشناسی، که انجام آن معمولاً بین سه تا چهار سال به طول می‌انجامد
  • سطح کارشناسی ارشد یا mestrado، که یک یا دو سال طول می‌کشد
  • سطح دکترا یا دوتورامنتو، که به طور معمول سه سال طول می‌کشد

در بیش‌تر دوره‌ها به ویژه در سطح کارشناسی دروس به زبان پرتغالی تدریس می‌شود. در مقطع تحصیلات تکمیلی، یافتن برنامه‌های آموزش داده شده به زبان انگلیسی هم معمول است، اما قطعاً این یک شاخصه‌ی مثبت است اگر بتوانید به زبان ملی آنها صحبت کنید. این کشوری نیست که بتوانید به همه افراد که می‌توانند انگلیسی صحبت کنند، اعتماد کنید.

بیشتر بخوانید: مراحل دریافت ویزای طلایی پرتغال

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”دانشگاه پورتو” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_single_image image=”28224″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

دانشگاه پورتو، در سال 2018  دارای رتبه 301 مشترک، بر طبق رتبه‌بندی QS دانشگاه‌های برتر جهان است که یک دانشگاه دولتی واقع در شهر پورتو است. این دانشگاه در سال 1911 تاسیس شد و جامعه‌ای بزرگ با بیش از 31000 دانشجو است که شامل 3،280 دانشجوی بین‌المللی است. با گسترش فعالیت تحقیق و توسعه اخیر، دانشگاه پورتو خروجی گسترده‌ی پژوهش و تحقیقات را عرضه کرده است.

از جمله شناخته شده‌ترین مراکز تحقیقاتی این مدارس، می‌توان به انستیتوی زیست شناسی سلولی و مولکولی، انستیتوی آسیب شناسی و ایمنی شناسی مولکولی و موسسه تحقیقاتی سیستم‌های رایانه‌ای اشاره کرد.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”دانشگاه لیسبون” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

دانشگاه لیسبون با رتبه 305 مشترک جهان در سال 2018، بزرگ‌ترین دانشگاه پرتغال است که بیش از 47000 دانشجو و ‌18 دانشکده در آن وجود دارد. این دانشگاه با ادغام دانشگاه فنی سابق لیسبون (UTL) و دانشگاه لیسبون (UL) در سال 2013 شکل گرفت، اصلی‌ترین دانشگاه در لیسبون در سال 1911 تاسیس شد. این دانشگاه در حال حاضر برای چندین موضوع از جمله هنر و طراحی، مهندسی معدن و جغرافیا در رتبه 100 دانشگاه‌های جهانی،( بر طبق رتبه بندی  QS  در سال 2017) قرار گرفت.

[/vc_column_text][vc_column_text pofo_text_color=”#bf0176″]

بیشتر بدانیم: هزینه‌های تحصیل در فرانسه به چه میزان است؟

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”دانشگاه نوا لیسبون” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_single_image image=”28226″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

سومین دانشگاه پرتغال با بالاترین رتبه، دانشگاه NOVA de Lisboa است که در رتبه‌ی مشترک  361 جهان قرار دارد. دانشگاه NOVA لیسبون که به طور غیر رسمی با نام NOVA شناخته می‌شود، در سال 1973 تاسیس شد و جمعیت دانشجویی آن بیش از 19500 نفر است.

NOVA از دانشکده‌های تخصصی با تأکید ویژه بر STEM (علوم ، فناوری ، مهندسی و ریاضیات) است و به واسطه‌ی موضوعاتی چون (امور مالی، حسابداری، مدیریت و اقتصاد)، نیز شهرت یافته است. این دانشگاه همچنین MBA  لیسبون را با مشارکت دانشگاه کاتولیک پرتغال ارائه می‌دهد.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”دانشگاه کویمبرا” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_single_image image=”28227″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

قدیمی‌ترین دانشگاه در پرتغال دانشگاه کویمبرا است که در سال 1290 تأسیس شد. با رتبه 401-410 در رتبه‌بندی دانشگاه جهانی QS و در شهر کویمبرا (پایتخت ملی سابق) واقع شده است، و جامعه دانشجویی آن تقریبا 24800 نفر است. این دانشگاه تعداد قابل توجهی دانشجویان بین‌المللی دارد و هشت دانشكده در آن واقع است و شامل موضوعات STEM و همچنین هنرها و علوم انسانی است…

سایر موسساتی که در پرتغال، باید در نظر بگیرید: شامل دانشگاه کاتولیک پرتغال، لیسبون (رتبه651-700 در جهان)، دانشکده تجارت و اقتصاد کاتولیکا لیسبون و دانشکده تجارت و اقتصاد نوا است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
11 مرداد 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.