سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

بورسیه های کشور انگلستان برای دانشجویان بین المللی

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

بورسیه های کشور انگلستان برای دانشجویان بین المللی

بورسیه های کشور انگلستان برای دانشجویان بین المللی بسیار محبوب هستند، چراکه تحصیل در این کشور ارزان نیست. تحصیل در انگلیس یک فرصت عالی با توجه به دانشگاه‌های شناخته‌شده و جهانی این کشور محسوب می‌شود. با این حال، این نوع کیفیت آموزش معمولا ارزان نیست و بسیاری از دانشجویان بین‌المللی برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی در انگلیس به نوعی کمک مالی نیاز دارند. اگر به دنبال بورسیه تحصیلی انگلیس هستید، این مقاله را بخوانید.

بورسیه های تحصیلی انگلیس برای دانشجویان بین المللی

وقتی صحبت از بورسیه های تحصیلی کشور انگلستان می‌شود، باید بدنید که رقابت واقعا بالا است. ارائه‌دهندگان بهترین بورسیه های تحصیلی در انگلستان، فاکتورهای زیادی را در نظر می‌گیرند که سابقه تحصیلی شما اغلب یکی از همین الزامات است.

در همین حال، دانشجویان خارجی غیراتحادیه اروپا در انگلستان هزینه تحصیل بسیار بالاتری دارند. حتی در برخی از رشته‌های خاص این هزینه تا 50،000 پوند در سال تحصیلی متغیر است. از این رو، دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا و غیر از کشورهای EEA، به کمک مالی نیاز دارند. در نتیجه، اگر بتوانید ثابت کنید که یک دانشجوی برتر با موفقیت‌های تحصیلی چشمگیر هستید، بدون تامل برای دریافت بورسیه بین المللی کشور انگلستان برای دانشجویان بین المللی اقدام کنید.

بورسیه‌های دولتی انگلستان

انگلستان به عنوان یک جاذبه آموزشی در جهان، نسبت به مسائل مالی دانشجویان بین‌المللی بی‌تفاوت نیست. بنابراین، دولت انگلیس دو طرح بزرگ بورسیه برای دانشجویان بین‌المللی اجرا می‌کند، که عبارتند از:

بورسیه‌های تحصیلی

اصلی‌ترین برنامه بورسیه تحصیلی دولتی در انگلستان است. این طرح دارای هدف بلندمدت برای حمایت از دانشجویانی است که پتانسیل تحصیلی بالا دارند. از زمان راه‌اندازی در سال 1983، این بورسیه تحصیلی با هدف حمایت از دانشجویان بااستعداد و نخبه تلاش می‌کند. جالب است بدانید که از زمان راه‌اندازی، هزاران دانشجو از این طرح بهره‌مند شدند. بودجه Chevening از اداره امور خارجه و کشورهای مشترک‌المنافع(FCO) و شرکای آنها از جمله دانشگاه‌ها تامین می‌شود. این برنامه دو نوع کمک‌هزینه اهدا می‌کند:

بورسیه‌های Commonwealth

بورسیه‌های Commonwealth یک طرح از بورسیه ‌های کشور انگلستان برای دانشجویان بین‌ المللی است که به طور مشترک توسط 53 کشور به علاوه بخشی از انگلستان از کشورهای مشترک‌المنافع اداره می‌شود. بودجه بورسیه‌های Commonwealth توسط وزارت توسعه بین‌المللی تامین می‌شود. این بورسیه برای همه دانشجویانی که شهروندان کشورهای مشترک‌المنافع هستند و تحصیل در انگلستان را انتخاب کرده‌اند، در دسترس است.

به طور معمول بورسیه‌های Commonwealth به دوره‌های زیر اعطا می‌شود:
– مقطع کارشناسی ارشد یک ساله یا دوره‌های معادل آن
– مقطع دکترایی که 3-4 سال طول می‌کشد.
– بورسیه Commonwealth هزینه‌های تحصیل، بلیط هواپیما، هزینه‌های ضروری زندگی و سایر هزینه‌های دانشجویان را پوشش می‌دهد.

همچنین در حال حاضر این نوع بورسیه تحصیلی در انگلستان به دانشجویان بین المللی در رشته‌های زیر اعطا می‌شود:
– مهندسی و فناوری
– علوم نظری و کاربردی
– کشاورزی
– علوم انسانی و علوم اجتماعی

بورسیه های تحصیلی دانشگاه انگلستان

علاوه بر برنامه‌های بورسیه تحصیلی که در بالا توضیح دادیم، بسیاری از منابع بورسیه دیگر در انگلستان وجود دارد. چندین طرح بورسیه تحصیلی توسط سازمان‌های دولتی یا غیردولتی تامین می‌شود و برای دانشجویانی است که از کشورهای خاصی می‌آیند.

در عین حال بسیاری از دانشگاه‌ها نیز برنامه‌های خود را برای ارائه بورسیه تحصیلی انگلستان به دانشجویان بین المللی ایجاد کرده‌اند. برای اینکه ببینید دانشگاه مورد نظر شما چنین برنامه‌هایی را ارائه می‌دهد یا خیر، باید از طریق ایمیل با آنها مکاتبه کنید. در ادامه فهرستی از برخی از دانشگاه های انگلستان آمده که بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند.

بورسیه تحصیلی گیتس کمبریج

دانشگاه کمبریج یکی از بهترین دانشگاه های انگلستان و جهان است. این دانشگاه یک برنامه بورسیه تحصیلی جذاب برای دانشجویان بین‌المللی دارد. برنامه بورسیه تحصیلی گیتس کمبریج (Gates Cambridge Scholarship) بخشی از این طرح است. این بورسیه برای متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد تمام وقت در این دانشگاه، در نظر گرفته شده است. بورسیه تحصیلی دانشگاه کمبریج تمام هزینه‌های تحصیل دانشجویان را پوشش می‌دهد.

بورسیه‌های تحصیلی Rhodes House

بورسیه تحصیلی Rhodes House شاید یکی از قدیمی‌ترین برنامه‌های بورسیه تحصیلی و یکی از معتبرترین آنها در جهان باشد. این طرح به دانشجویان تحصیلات تکمیلی با هدف تحصیل در دانشگاه آکسفورد بورسیه تحصیلی اعطا می‌کند. هر ساله، 95 دانشجوی استثنایی به اندازه کافی خوش‌شانس هستند که یکی از این بورسیه‌ها را دریافت کنند.

بورسیه تحصیلی Rhodes House، تمام شهریه دانشگاه و هزینه دو بلیط اکونومیک هواپیما، یکی برای سفر به انگلیس و دیگری برای بازگشت به خانه را تامین می‌کند. به طور کلی گرفتن بورسیه های کشور انگلستان برای دانشجویان بین المللی سخت است. اما این سختی در آکسفورد چندین برابر می‌شود. دانشجویانی که قصد دارند برای این بورسیه اقدام کنند، باید تمام شرایط لازم مربوط به اقامت انگلیس ، سن و تحصیلات را داشته باشند. از آنجا که دانشگاه آکسفورد یکی از بهترین های جهان است، رقابت سختی برای ورود به دانشگاه وجود دارد. معمولا دانشجویان بین 18 تا 28 سال واجد شرایط این بورسیه هستند.

بورسیه تحصیلی MBA Skoll

بورسیه تحصیلیMBA Skoll از Said School Businessدانشگاه آکسفورد اعطا می‌شود. این بورسیه‌ها برای دانشجویان کارشناسی ارشد است. برای واجد شرایط این بورسیه تحصیلی بودن، نباید شهروند انگلستان باشید. همچنین باید تجربه مرتبط با هدایت یک شرکت به مدت حداقل 12 ماه را داشته باشید. بورسیه تحصیلی MBA Skoll تمام شهریه و هزینه های ضروری زندگی در انگلیس را پوشش می‌دهد.

بورسیه تحصیلی MBA Skoll

یکی از بورسیه های کشور انگلستان برای دانشجویان بین المللی در مقطع دکتراست. دانشگاه ادینبورگ 30 بورسیه تحصیلی به دانشجویان خارجی که که قصد تحصیل دکترا در این دانشگاه را دارند، اعطا می‌کند. این بورسیه فقط بخشی از شهریه را پوشش می‌دهد. برای اینکه واجد شرایط این بورسیه باشید، باید ابتدا برای تحصیل دکترا در دانشگاه ادینبورگ اقدام کنید.

بورسیه تحصیلی انگلستان از British Council

دانشجویان بین‌المللی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد در انگلستان را دارند، می‌توانند برای اخذ بورسیه تحصیلی که توسط شورای بریتانیا اعطا می‌شود، اقدام کنند. این نوع بورسیه تحصیلی از 3،000 تا 10،000 پوند در سال از دانشجویان حمایت مالی می‌کند. دانشجویان از هر کشور جهان واجد شرایط درخواست بورس تحصیلی آیلتس هستند.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه بریستول

دانشگاه بریستول یکی دیگر از بورسیه های تحصیلی انگلستان برای دانشجویان بین المللی را ارائه می‌دهد. این دانشگاه 5 بورسیه تحصیلی برای دانشجویان خارجی در مقطع کارشناسی ارائه می‌دهد. در این بورسیه‌ها 8500 پوند به دانشجویان اعطا می‌شود که فراتر از شهریه دانشگاه است.

بورسیه‌های دانشگاه کینگستون لندن

دانشگاه کینگستون لندن یک دانشگاه دولتی و تحقیقاتی معتبر در انگلستان است. این دانشگاه نیز برای حمایت مالی از دانشجویان خود بورسیه تحصیلی اعطا می‌کند. دفتر بین‌المللی دانشگاه کینگستون لندن به همه خارجی‌هایی که تمایل به تحصیل در دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد در این دانشگاه دارند، کمک هزینه تحصیلی ارائه می‌دهد. این بورسیه جزئی و به مبلغ 4000 پوند برای دانشجویان خارجی است.

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
29 مرداد 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.