Turn-key یا قرارداد کلید در دست چیست؟

turn key یا قرارداد کلید در دست چیست ؟
4.4
(7)

در فرایند مهاجرت و به‌خصوص در مهاجرت‌هایی که با هدف راه‌اندازی کسب‌وکار صورت می‌پذیرد، یکی از سخت‌ترین بخش‌ها همانا تصور موفقیت یک بیزینس در یک کشور و فرهنگ دیگر بدون کسب تجارب لازم است.

کارآفرینان فراوانی هستند که تمامی مراحل قانونی و صد البته زیرساخت‌های کسب‌وکار را در کشور مقصد دانسته و شناخته‌اند، اما وقتی کار به سرمایه‌گذاری در یک کشور دیگر می‌رسد، دچار این واهمه می‌شوند که:

«اگر موفق به راه‌اندازی کار نشده و اموالم را از دست دادم چه؟»

دغدغه‌ای که ریشه‌های درستی هم دارد و معقول به نظر می‌رسد. حقیقت این است که هر کشوری، قوانین و رویکردهای اختصاصی خود را در مواجهه با پایه‌گذاری و توسعه یک کسب‌وکار توسط کارآفرینان خارجی دارد. همچنین برخی جزئیات مهم‌تر از کلیات هستند که گاهی به قیمت یک شکست متوجه آن‌ها می‌شویم. به همین دلیل قراردادهای کلید در دست اهمیت زیادی را در دنیای کارآفرینی دارند. قرارداد Turn-key درحقیقت واگذاری تمامی مسئولیت‌های راه‌اندازی یک واحد اقتصادی به یک پیمانکار است. در این چهارچوب، از آنجا که پیشاپیش همه مسئولیت‌ها به پیمانکار واگذار شده است، هرگونه اختلال در موضوع قرارداد نیز به عهده او خواهد بود. بسته به خدماتی بودن و یا تولیدی بودن کسب‌وکار، مسئولیت‌های پیمانکار در این قراردادها متفاوت خواهد بود. گاهی نقطۀ تحویل کسب‌وکار تکمیل یک سازه است، گاهی راه‌اندازی یک خط تولیدی است و بعضی اوقات تا فروش اولین محصول تولیدشده و یا ارائه‌شده نیز پیش می‌رود. در یک الگوی کامل، استخدام سرمایه انسانی، تهیه زیرساخت‌های آنلاین، اخذ مجوزها، تهیه طرح‌های توسعۀ بازار، و حتی اجرای ساختار فروش نیز در قالب این قرارداد می‌گنجد. بدیهی است پیمانکار برای این تعهدات هزینه‌ای گاهاً حتی تا 30% ارزش پروژه را دریافت کند، اما در این میان از هزینه‌های نابه‌جا نیز جلوگیری شده و شانس پایه‌گذاری صحیح نیز در این الگو بسیار بیشتر است.

 

بیشتر بدانیم: ویزای جستجوی کار آلمان چگونه است؟

FinsAdvisers تنها پیمانکار این خدمت برای راه‌اندازی کسب‌وکار در اروپا برای فعالان اقتصادی ایران است. در قراردادهای کلید در دست این شرکت، تمامی مراحل اولیه بنیانگذاری شامل: تحلیل بازار موردِنظر، امکان‌سنجی اجرا، بررسی و افزایش مزیت‌های رقابتی، طرح کسب‌وکار و تهیه نقشۀ راه توسط شرکت و صد البته با همراهی متقاضی تهیه می‌شود و براساس همین اسناد مسئولیت راه‌اندازی آن واحد صنفی براساس قراردادی به پیمانکار واگذار می‌گردد.

با مراجعه به بخش کار در اروپا، عرصه هایی که برای شما قرارداد کلید در دست اجرا خواهد شد را مطالعه فرمائید.

 

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 4.4 / 5. تعداد: 7

تاکنون امتیازی ثبت نشده

2 دیدگاه
سوالات و نظرات خود را بنویسید