صعود ترکیه در شاخص تجارت بانک جهانی

صعود ترکیه در شاخص تجارت بانک جهانی
4.7
(14)

فوآت اکتای معاون رئیس جمهور این کشور گفت: ترکیه در فهرست سهولت انجام امور تجاری بانک جهانی که در 24 اکتبر منتشر شد ، 10 رتبه صعود کرد که در مقایسه با شاخص دو سال پیش ، 27 رتبه بهبود یافته است و در بین 190 کشور جهان قرار گرفته است. ترکیه در سال 2017 در رتبه 69 ، در سال 2018 در رتبه 60 و در نسخه های 2019 این گزارش در رتبه 43 قرار داشت.

وی اضافه کرد: “هدف اصلی ما این است که در رتبه 20 از نظر شاخص قرار بگیریم.”

معاون رئیس جمهور افزود: تحت رهبری رئیس جمهور رجب طیب اردوغان ، ترکیه اقدامات خود را برای تشویق سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای انجام سرمایه گذاری مستقیم در ترکیه ادامه خواهد داد.

سهولت در ثبت املاک ، مالیات

در این گزارش امتیاز کسب و کار ترکیه 76.8 بود ، در حالی که نیوزیلند با 86.8 در رده اول و سومالی با 20 امتیاز پایین ترین امتیاز را از آن خود کرده بود.

وی افزود: این کشور با اعطای معافیت مالیاتی ارزش افزوده برای برخی از سرمایه گذاری ها ، مالیات را کاهش می دهد.

ترکیه همچنان به اصلاحات ادامه می دهد

برات آلبایراک وزیر خزانه داری و دارایی ترکیه در بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که ترکیه به لطف مطالعات اصلاحات تحت رهبری این وزارتخانه در این لیست صعود کرد و راه خود را ادامه خواهد داد.”این اصلاحات با کاهش هزینه ها و زمان پردازش ، کارآیی و فعالیت در زندگی تجاری رتبه ترکیه را افزایش داده است.”

وی گفت: “ما با فراهم کردن بهره وری در زندگی تجاری و کاهش هزینه های بیشتر ، وضعیت سرمایه گذاری ترکیه را به سطح برتر منتقل خواهیم کرد.”

ریفات حیصارجیکلی اوغلو ، رئیس اتحادیه اتاق ها و بورس کالاهای ترکیه افزود: “این دستیابی به موفقیت در شرایط اقتصادی ما نشانگر این است که ترکیه همچنان اصلاحات لازم را برای تقویت سرمایه گذاری و اشتغال انجام می دهد. و یک مرجع برای سرمایه گذاران خارجی خواهد بود.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 4.7 / 5. تعداد: 14

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید