سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

دانشگاه های برتر آسیا در سال 2021

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

دانشگاه های برتر آسیا در سال 2021

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

اخیرا، رتبه بندی دانشگاهی QS برای آسیا در سال 2021، منتشر شده است، QS بزرگترین رتبه بندی آسیا تاکنون است. امسال مشخصات 634 موسسه ارائه شده است، در حالی که در سال گذشته این رقم 550 عدد بوده است. عمده مکان‌های ارائه شده اصلی شامل کشورهای چین (124 دانشگاه)، هند (106 دانشگاه)، ژاپن (98 دانشگاه) و کره جنوبی (85 دانشگاه) است که بیش از 65٪ رتبه بندی از کل دانشگاه‌ها را بخود اختصاص می‌دهند.

برای سومین سال متوالی، دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) همچنان رتبه نخست در آسیا است. دانشگاه Tsinghua از سرزمین چین از رتبه چهارم در سال گذشته به رتبه دوم صعود کرد. دو ورودی جدید به 10 نفر برتر امسال رسیده اند: دانشگاه (UM) از مالزی و دانشگاه شانگهای جیائو تانگ از سرزمین چین. امسال 93 ورودی جدید وجود دارد که بیشتر آنها از ژاپن، هند، کره جنوبی و پاکستان هستند که شش تای آنها، 250 رتبه برتر را کسب کرده‌اند.

رتبه بندی‌ها با استفاده از 11 شاخص تنظیم می‌شود که هر یک از آنها با توجه به اهمیت آنها در برخی شاخصها وزن می‌شوند. این شاخص ها شامل اعتبار دانشگاهی، اعتبار کارفرمایی، نسبت دانشکده/دانشجو، شبکه تحقیقات بین المللی، استنادات در هر مقاله و مقالات در هر دانشکده است.

شایان ذکر است که داده های جمع آوری شده برای این رتبه بندی، قبل از COVID-19 را نشان می دهد. اطلاعات بیشتر درباره ی روش این دانشگاه‌ها را در این مقاله پیدا خواهید کرد،

ما 10 دانشگاه برتر آسیا را شمارش معکوس خواهیم کرد. شما، می توانید رتبه بندی کامل را در اینجا مشاهده کنید.

 

رتبه بندی QS دانشگاه های آسیا 2021:  –  10 رتبه برتر
رتبه دانشگاه: موقعیت مکانی:
1  دانشگاه بین المللی سنگاپور (NUS) سنگاپور
2 دانشگاه Tsinghua چین (سرزمین اصلی)
3  دانشگاه فنی (Nanyang (NTU سنگاپور
4  دانشگاه هنگ کنگ (HKU) هنگ کنگ
5 دانشگاه ژجیانگ چین (سرزمین اصلی)
6 دانشگاه فودان چین (سرزمین اصلی)
7 دانشگاه پکن چین (سرزمین اصلی)
8 دانشگاه علم و تکنولوژی هنگ کنگ (HKUST) هنگ کنگ
9 دانشگاه مالایا (UM) مالزی
10 دانشگاه شانگهای جیائو تانگ چین (سرزمین اصلی)

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”10) دانشگاه شانگهای جیائو تانگ” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_single_image image=”27985″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

دانشگاه شانگهای جیائو تانگ در جایگاه دهم ، با هفت پله رشد نسبت به سال گذشته، قرار دارد. دانشگاه چین بالاترین امتیاز خود را برای شاخص اعتبار کارفرما کسب می‌کند  و در رتبه دهم آسیا قرار دارد.

این دانشگاه در سال 1896 تاسیس شده است و یکی از قدیمی ترین دانشگاه‌ها در چین است. حدود 16،220 دانشجو در رشته‌های کارشناسی و همچنین 21968 دانشجوی تحصیلات تکمیلی در این موسسه ثبت نام کرده‌اند.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”9) دانشگاه مالایا (UM)” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_single_image image=”27986″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

در فهرست ده کشور برتر، دانشگاه ( um) مالزی، رتبه نهم را کسب کرده است و از رتبه ی 13 هم در سال 2020 به رتبه نهم صعود کرده است. این مقوله، بیشتر به دلیل نمره کامل آنها در شاخص شبکه تحقیقات بین المللی است، که آنها در آن رتبه اول مشترک، در منطقه را دارند. UM قدیمی ترین دانشگاه مالزی است و در پایتخت این کشور، کوالالامپور واقع شده است.

 

این دانشگاه حدود 24،770 فارغ التحصیل کارشناسی و تحصیلات تکمیلی دارد که حدود 15 درصد آنها بین المللی هستند.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”8) دانشگاه علم و تکنولوژی هنگ کنگ (HKUST)” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_single_image image=”27987″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

در سال جاری دانشگاه علم و تکنولوژی هنگ کنگ (HKUST) ، در جایگاه هشتم قرار دارد که یکی از دو ورودی هنگ کنگ در 10 لیست برتر است.

HKUST برای اولین بار در آسیا برای شاخص‌های رتبه بندی استنادها در هر مقاله، دانشکده بین المللی، و هر دو مبادله ورودی و خروجی و بازتاب نقش آن به عنوان یک نهاد بین المللی اهمیت یافته است .

این دانشگاه چهار بخش اصلی دارد: دانشکده علوم، دانشکده مهندسی، دانشکده بازرگانی و مدیریت و دانشکده علوم انسانی و اجتماعی (و همچنین یک دفتر برنامه ریزی بین رشته ای).

همچنین محل استقرار موسسه مطالعات پیشرفته (IAS) و موسسه HKUST برای سیاست‌های عمومی است.

[/vc_column_text][vc_column_text pofo_text_color=”#bf0176″]

بیشتر بدانیم: هزینه  تحصیل در مجارستان چقدر است؟

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”7) دانشگاه پکن” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_single_image image=”27989″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

دانشگاه پکن، با دو پله نزول نسبت به سال گذشته، در جایگاه هفتم قرار دارد. این دانشکده در رتبه‌های مشترک اول و مشترک در آسیا به ترتیب امتیازات قابل توجهی در اعتبارعلمی و شاخص های اعتبار کارفرمایی کسب کرده است.

دانشگاه پکن در سال 1898 به عنوان جایگزینی برای مدرسه گووزیجیان (کالج امپریال) تاسیس شد. از آن زمان ، دانشگاه پکن به طور مداوم به عنوان یکی از برترین موسسات دانشگاهی چین رتبه بندی می شود و همچنین به دلیل محوطه‌های خیره کننده و معماری سنتی این دانشگاه شهرت یافته است.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”6) دانشگاه فودان” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_single_image image=”27990″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]دانشگاه فودان ، واقع در مرکز شهر شانگهای ، یکی از معتبرترین موسسات منتخب درچین است. این دانشگاه در سال 1905 تاسیس شده است ، تعدادی از فارغ التحصیلان برجسته این دانشگاه افرادی، از جمله ، ژانگ شنگمان (مدیر بانک جهانی)، و همچنین چن وی ژانگ، (پیشگام در اتصال مجدد اندام های بریده شده)هستند.[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”5) دانشگاه ژجیانگ” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_single_image image=”27992″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

در میان پنج دانشگاه برتر، دانشگاه ژجیانگ، دومین رتبه برتر دانشگاهی در چین است. این دانشگاه نمره چشمگیری را در تمام شاخص‌های رتبه بندی، همراه با نمرات عالی در چهار شاخص کسب می‌کند:

کارکنان دارای مدرک دکترا، دانشکده بین المللی و مبادله ورودی و خروجی

ژجیانگ یکی از قدیمی ترین موسسات چین است که قدمت آن به اوایل سال 1897 برمیگردد. امروزه، با همکاری مشترک با بیش از 180 موسسه در بیش از 30 کشور سراسر جهان ،یک چشم انداز بین المللی بسیار قدرتمند، دارد.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”4) دانشگاه هنگ کنگ (HKU)” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_single_image image=”27993″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

دانشگاه (HKU)  با بالاترین رتبه در کشور هنگ کنک واقع شده است که امسال جایگاه سوم خود را از دست داده و در رده چهارم آسیا قرارگرفته است. این دانشگاه دارای رتبه اول مشترک در منطقه برای اعضای هیئت علمی بین‌المللی ، دانشجویان بین‌المللی، و مبادله ورودی و خروجی است.

این دانشگاه نه تنها یکی از بهترین دانشگاه های آسیا، بلکه یکی از بهترین دانشگاه های جهان است که در آخرین رتبه بندی QS دانشگاه های جهانی در رتبه 22 قرار گرفته است.

استانداردهای علمی استثنایی HKU و تحقیقات پیشگام، بسیاری از دانشمندان با عملکرد برتر از هنگ کنگ، چین و خارج از کشور را به خود جلب می کند.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”3) دانشگاه فنی نانیانگ (NTU)” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_single_image image=”27995″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

NTU از فن آوری های دیجیتال برای یادگیری بهتر و دیدگاه زندگی هوشمند استقبال می‌کند. این شرکت در بسیاری از زمینه‌های دارای اهمیت اجتماعی با شرکت‌های پیشرو فناوری دنیا مانند دلتا الکترونیک، ولوو، بی ام دبلیو، رولز رویس، علی بابا و نیز در زمینه‌های تاثیر گذار شامل هوش مصنوعی، علم داده، رباتیک، حمل و نقل هوشمند، رایانه، پزشکی، مراقبت‌های بهداشتی و انرژی پاک و.. همکاری دارد.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”2) دانشگاه تسینگ هاوا” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_single_image image=”27996″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

این دانشگاه، با بالاترین رتبه در چین و دومین دانشگاه با بالاترین رتبه در آسیا، است. در حالی که این دانشگاه در هیچ شاخصی رتبه اول را ندارد، رتبه پنج اعتبارعلمی ودوم اعتبار کارفرما آنرا حایز اهمیت میسازد .

 این دانشگاه از نظر آکادمیک در 20 مدرسه و 57 بخش شامل طیف گسترده‌ای از موضوعات از جمله علوم، مهندسی، هنر و ادبیات، علوم اجتماعی ، پزشکی سازمان یافته است.

کالج Xinya در سال 2014 به عنوان کالج هنرهای لیبرال به عنوان بخشی از یک سری اصلاحات در آموزش کارشناسی تاسیس شد.

[/vc_column_text][vc_column_text pofo_text_color=”#bf0176″]

بیشتر بدانیم: تحصیل در فرانسه مناسب چه افرادی است؟

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”1) دانشگاه بین المللی سنگاپور (NUS)” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_single_image image=”27997″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

دانشگاه ملی سنگاپور (NUS)، با حفظ جایگاه رتبه ی نخست خود در آسیا در سال جاری، منتخب گردیده است.

در این رتبه بندی ، رتبه اول مشترک در منطقه برای اعتبار علمی و همچنین برای اساتید بین المللی و مبادله ورودی است.

همچنین در جدیدترین رتبه بندی جهانی دانشگاهی QS در رتبه یازدهم جهان قرار دارد. NUS دارای 17 دانشکده و مدرسه، در سه دانشگاه است.

آموزش تحول آفرین آن شامل یک برنامه درسی گسترده است که توسط دوره های چند رشته ای و غنی سازی بین دانشکده  بر آن تأکید شده است.حضور بیش از 38000 دانشجو از 100 کشور با دیدگاه های مختلف اجتماعی و فرهنگی خود، این مجموعه را ارزشمند کرده است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

سوالات متداول

امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
11 مرداد 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.