7 دانشگاه برتر اروپا در رشته MBA در سال 2021

7 دانشگاه برتر اروپا در رشته MBA
5
(5)

اروپا با ارائه طیف گسترده ای از دوره های آموزشی با کیفیت MBA (کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی) در زمره بهترین مراکز آموزشی در رشته بازرگانی قرار دارد. بر اساس رتبه بندی معتبر مدارس بازرگانی اروپا، با هم مروری می کنیم بر روی 7 دانشگاه برتر اروپا در رشته MBA انگلیسی زبان که این رشته را آموزش می دهند.

دانشکده مدیریت و فناوری اروپا (ESMT) ، برلین، آلمان

دانشکده مدیریت و فناوری اروپا که توسط موسسات و شرکتهای پیشرو ساخته شده است، در قلب پایتخت پرتکاپوی آلمان قرار دارد. دانشگاه ESMT برلین غالبا در بین رتبه های بین المللی برتر MBA قرار می گیرد و شهرت زیادی دارد. این دانشگاه علاوه بر دوره های عملی، امکان ثبت نام آزاد و دوره های آموزشی عملی سفارشی را در اختیار دانشجویان قرار میدهد.

شهریه دوره MBA : 38300 تا 43500 یورو در سال

بیشتر بدانید: همه چیز درباره ویزای جستجوی کار آلمان

دانشگاه اراسوموس در روتردام هلند

با وجود دانشگاه اراسموس، یک دانشگاه هلندی نیز در بین برترین مدارس بازرگانی اروپا دیده می شود. برنامه های تمام وقت MBA این دانشگاه مرتبا در بین سی دوره آموزشی برتر جهان و پنجم اروپا قرار دارند.
دانشگاه اراسموس به ویژه بواسطه مدیریت زنده و برنامه توسعه مدیریت فردی آن (PLD ) به یک محیط یادگیری تجربی شناخته شده است.

هزینه تحصیل در دوره های آموزشی MBA : 28900 تا 52000 یورو در سال

دانشگاه اراسوموس در روتردام هلند

دانشکده بازرگانی IE، اسپانیا

دانشکده بازرگانی IE یکی دیگر از دانشکده های بازرگانی مشهور اسپانیا است که مرتبا در بین. 20 رتبه برتر بین المللی MBA قرار می گیرد. دوره های MBA به زبان انگلیسی و اسپانیایی ارائه می شوند و در کنار دوره های معمول MBA، دوره آنلاین جهانی نیز ارائه می شود که دارای یک پردیس مجازی با جلسات آنلاین غیرهمزمان، ویدیوهای زنده و گشت های دانشگاهی میباشد.

شهریه دوره های MBA : 51200 تا 120810 یورو در سال.

بیشتر بدانید: پنج دانشکده برتر کسب و کار در بارسلونا

دانشکده بازرگانی اینسید، فرانسه

یکی از ویژگی های منحصربفرد دانشکده اینسید، دو پردیسی بودن آن است. پردیس اروپایی آن درفونتن بلو، در فرانسه است و به طور موازی دوره های تمام وقت MBA آن در پردیس دوم واقع در سنگاپور برگزار می شود.
دانشجویان هر دو پردیس سوابق تحصیلی مختلفی دارند که یک تجربه چندفرهنگی غنی را بوجود می آورند. دانشجویان برای دوره فشرده 10 ماهه MBA میتوانند از بین 70 درس ارائه شده، واحدهایی را که در راستای اهداف فردی شان می باشد انتخاب کنند.

شهریه دوره MBA : 87000 تا 111940 یورو در سال.

دانشکده بازرگانی اینسید فرانسه

دانشگاه بوکونی، ایتالیا

دانشگاه بوکونی در میلان، تاریخچه ای طولانی در ارائه دوره های آموزشی با کیفیت در رشته های اقتصاد، بازرگانی و امور مالی دارد. اکثر برنامه ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند و شامل آموزش عملی و فرصتهای کارآموزی هستند. این موسسه با شرکتهای بسیاری همکاری دارد و به دانشجویان شانس شرکت در برنامه های تبادلاتی بین المللی در سرتاسر دنیا را می دهد.

شهریه دوره MBA : 59000 تا 89425 یورو در سال

دانشگاه بوکونی ایتالیا

دانشکده بازرگانی وارویک، انگلیس

دانشکده بازرگانی وارویک واقع در کاونتری انگلیس، نه تنها مرتبا در بین ده رتبه برتر دانشکده های MBA قرار میگیرد بلکه یک مرکز تحقیقاتی بازرگانی بسیار عالی است. در کنار برنامه های کلاسیک MBA، چندین برنامه دو مدرکی نیز ارائه می شود.

شهریه دوره MBA : 19010 تا 47380 یورو در سال

دانشکده بازرگانی ایساد، اسپانیا

وقتی صحبت از پیشرفت شغلی می شود، دانشکده بازرگانی ایساد در بین برترین دانشکده های بازرگانی اروپا قرار میگیرد. ایساد با حضور 48 ملیت مختلف محیط بین المللی بسیار غنی ای را فراهم می کند.
ایساد علاوه بر ارائه مدرک تمام وقت MBA ، یک دوره عملی نیمه وقت و یک دوره عملی جهانی نیز ارائه می دهد که در واشنگتن، بارسلون و مادرید، نیویورک و بنگلور برگزار می شود.

شهریه دوره MBA :64000 تا 72000 یورو در سال

دانشکده های بازرگانی اروپایی نامبرده در بالا در رتبه بندی مدیریتی کیو اس در سال 2021، رتبه بندی MBA فایننشال تایمز در سال 2021 و رتبه بندی نشریه اکونومیست در سال 2021 آورده شده اند.

منبع: Mastersportal

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 5 / 5. تعداد: 5

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید