برترین دانشگاه های رشته پزشکی در آلمان

برترین دانشگاه های رشته پزشکی در آلمان
4.4
(8)

برترین دانشگاه های رشته پزشکی در آلمان آشنا شوید و دانشگاه موردعلاقه‌تان را انتخاب کنید. آلمان یک مقصد محبوب در میان دانشجویان بین‌المللی است. دانشگاه های پزشکی آلمان هر ساله دانشجویان زیادی را از سرتاسر جهان پذیرش می‌کنند. کیفیت آموزش، تحقیقات، دانشگاه‌های برتر، اساتید برجسته، بازار کار پزشکی در آلمان، در کنار تحصیل رایگان باعث شده تا این کشور گزینه انتخابی بسیاری از دانشجویان باشد. اگر تحصیل در آلمان رویای شماست این مقاله را از دست ندهید.

بهترین دانشگاه های پزشکی آلمان کدامند؟

دانشگاه هایدلبرگ

دانشگاه هایدلبرگ (Heidelberg University) 6 دهه سابقه آموزش و تحقیق در آلمان را دارد. هدف دانشکده پزشکی این دانشگاه غلبه بر چالش‌های پزشکی در قرن 21 در این کشور و حتی فراتر از آن است. دانشگاه هایدلبرگ آلمان یک نهاد علمی مرکزی، با تاکید بر تحقیق و حمایت و ترویج برنامه‌های تحقیقاتی است. در حال حاضر، این دانشگاه یک محیط پرجنب و جوش است که با موسسات تحقیقاتی مشهور بین‌المللی همکاری می‌کند.

دانشگاه RWTH آخن

دانشگاه RWTH آخن (Rwth Aachen University) در سال 1966 تاسیس شد. این دانشگاه دارای 9 دانشکده مختلف است که دانشکده پزشکی از بهترین آنهاست. Klinikum آخن چندین کلینیک تخصصی، موسسه‌های تئوری و بالینی و همچنین دیگر امکانات تحقیقاتی، سالن‌های سخنرانی، مدارس تخصص پزشکی و امکانات دیگر را دارد. در دانشکده پزشکی این دانشگاه حدود 2700 دانشجوی تحصیل می‌کنند.

دانشگاه لوبک

دانشگاه لوبک (Lübeck University) به عنوان یکی از برترین دانشگاه های رشته پزشکی در آلمان برای مبارزه با چالش‌های درمانی پزشکی در قرن 21 تلاش می‌کند. این دانشگاه بر زمینه‌های مختلف مانند عفونت و التهاب، مغز، رفتار و متابولیسم، ژنتیک پزشکی، فناوری‌های زیست پزشکی و غیره تمرکز دارد. دانشگاه لوبک آموزش‌هایی مانند دانش فنی مورد نیاز برای آینده، مهارت‌های عملی، کار علمی، مهارت‌های اجتماعی و اخلاقی به دانشجویان ارائه می‌دهد.

دانشگاه لوبک

دانشگاه ماگدبورگ

دانشگاه ماگدبورگ (Magdeburg University) با دغام دانشگاه فنی این دانشگاه، دانشکده تربیت معلم و دانشکده پزشکی در سال 1993 شکل گرفت. ماگدبورگ یکی از جوانترین دانشگاه‌های آلمان است. دانشکده پزشکی دانشگاه ماگدبورگ حدود 1300 متخصص آموزش‌دیده را برای مقابله با بیماری‌های جدی در منطقه زاکسن آموزش می‌دهد. همکاری ویژه‌ای بین کارکنان آموزشی و دانشجویان این دانشگاه وجود دارد. این موسسه آموزش پزشکی یکی از برترین دانشگاه های رشته پزشکی در آلمان برای دانشجویان بین‌المللی است.

دانشگاه مونستر

دانشگاه مونستر (Mϋnster University) در سال 1780 تاسیس شد. مونستر به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی آلمان شناخته می‌شود. این دانشگاه دارای 15 دپارتمان و 250 دوره تحصیلی مختلف است. 37 هزار دانشجو در کنار 5000 متخصص برجسته از افتخارات این دانشگاه محسوب می‌شود. علاوه بر این، دانشگاه مونستر حدود 400 قرارداد مشارکت با موسسات مختلف دانشگاهی در سراسر جهان دارد.

دانشگاه وورتسبورگ

اگر به تحصیل پزشکی در آلمان می‌اندیشید، دانشگاه وورتسبورگ (Würzburg University) می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها باشد. این دانشگاه بیش از 4 دهه پیش توسط شاهزاده منتخب ماکسیمیلیان جوزف تاسیس شد. امکانات این دانشگاه و موسسات دیگر آن همه در شهر قدیمی قرار دارند. دانشگاه وورتسبورگ آلمان دارای یک کتابخانه مدرن، پردیس هنری جدید و چندین موسسه تحقیقاتی است. از 25 هزار دانشجوی این دانشگاه، حدود 1000 دانشجو بین‌المللی هستند.

دانشگاه وورتسبورگ

حتما بخوانید: تحصیل در فرانسه از طریق دوره زبان فرانسه چگونه است؟

دانشگاه توبینگن

دانشگاه توبینگن (Tϋbingen University) نیز در فهرست برترین دانشگاه های رشته پزشکی در آلمان قرار دارد. یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه های آلمان که در یک شهر دانشگاهی ایده‌آل قرار دارد. این دانشگاه به دلیل موفقیت در رشته‌های پزشکی، علوم طبیعی و علوم انسانی در سطح بین‌المللی شناخته شده است. دانشگاه توبینگن چندین برنده جایزه نوبل پزشکی و شیمی دارد. بخش پزشکی این دانشگاه دارای کلینیک، موسسات علمی و امکانات مختلف است. این بخش، بزرگترین موسسه آموزش پزشکی را در منطقه بادن – وورتمبرگ ایجاد کرده است.

دانشگاه فرایبورگ

دانشگاه فرایبورگ (Freiburg University) یکی از دانشگاه های دولتی آلمان برای تحصیل پزشکی است. دانشگاه فرایبورگ موفقیت‌های چشمگیری در رشته‌های علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم طبیعی دارد. این دانشگاه 11 دانشکده دارد و دانشجویان را از سرتاسر جهان به خود جذب می‌کند. مرکز پزشکی دانشگاه فرایبورگ بیش از 10 هزار کارمند دارد و از 58 هزار بیمار مراقبت می‌کند. مرکز پزشکی این دانشگاه علوم پایه و تحقیقات بالینی جدیدترین تخصص‌ها و درمان‌های پزشکی را ارائه می‌دهد.

دانشگاه فرایبورگ

دانشگاه لایپزیش

دانشگاه لایپزیش (Leipzig University) دومین دانشگاه قدیمی آلمان است. از مشهورترین دانشجویان این دانشگاه می‌توان به نام‌های گوته، نیچه، واگنر و آنگلا مرکل اشاره کرد. همچنین این دانشگاه 9 برنده جایزه نوبل دارد. دانشکده پزشکی دانشگاه لایپزیش به عنوان یکی از برترین دانشگاه های رشته پزشکی آلمان بیش از 3000 دانشجوی پزشکی و همچنین دندانپزشکی دارد. این دانشکده پزشکی آلمان به همراه بیمارستان دانشگاهی‌اش یکی از بزرگترین موسسات درمانی در ایالت زاکسن است.

دانشگاه ویتن / هردک

از دانشگاه های دولتی پزشکی در آلمان که بگذریم، یکی از دانشگاه‌های خصوصی نیز در فهرست برترین‌ها قرار دارد. دانشگاه ویتن / هردک (Witten/Herdecke University) قدیمی ترین دانشگاه خصوصی آلمان است که در سال 1983 تاسیس شد. این دانشگاه حدود 1200 دانشجوی کارشناسی در رشته‌های پزشکی، علوم پرستاری، دندانپزشکی، اقتصاد، فلسفه و فرهنگ دارد. برای قبولی در این دانشگاه مصاحبه لازم است. همانطور که گفته شد، دانشگاه ویتن / هردک یک دانشگاه خصوصی پزشکی در آلمان است. از این رو، دانشجویان باید شهریه تحصیل خود را بپردازند. هزینه‌های تحصیل در این دانشگاه بین 400 تا 1000 یورو در یک ماه است. با این حال، با توجه به شرایط عالی تحصیل در دانشگاه UWH دانشجویان همیشه می‌توانند برای دریافت وام یا بورسیه تحصیلی اقدام کنند.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 4.4 / 5. تعداد: 8

تاکنون امتیازی ثبت نشده

3 دیدگاه
سوالات و نظرات خود را بنویسید