11 دانشکده پزشکی برتر اروپا در سال 2021

برترین دانشکده های پزشکی اروپا
4.3
(7)

پزشک شدن شاید قبل از ورود به دبیرستان یکی از محبوب ترین اهداف شغلی دانش اموزان باشد. پزشکی رشته ای چندکاربردی است که گزینه های زیادی را در اختیار شما قرار می دهد. برای همین است که انتخاب دانشکده پزشکی در خارج آسان است.

اگر تحقیقات خود را برای بهترین آموزشگاه های علوم پزشکی اروپا محدود کنید، گزینه های زیادی وجود دارد که شامل سبک های مختلف آموزشی، فرهنگ ها و گاهی اوقات، شرایط ورود می شود. ما برای سهولت در این روند رتبه بندی دانشکده های پزشکی در اروپا را که توسط وب سایت های برجسته در زمینه آموزش عالی تهیه شده اند، گردآوری کرده ایم.

برترین دانشکده های پزشکی در انگلیس در سال 2021

دانشکده های پزشکی در انگلیس در زمره برترین دانشکده های اروپا قرار دارند. به خاطر داشته باشید با آنکه آنها جزو رتبه های برتر قرار دارند، تحصیل و هزینه زندگی در این دانشگاهها بالاتر از سایر دانشگاههای خوب اروپا است.
برترین دانشکده های پزشکی انگلیس بر اساس رتبه بندی کیو اِس در سال 2021 عبارتند از:

– دانشگاه آکسفورد
– دانشگاه کمبریج
– کالج لندن
– امپریال کالج لندن
– کینگز کالج لندن
– دانشگاه ادینبرگ
– دانشکده بهداشت و پزشکی گرمسیری لندن
– دانشگاه منچستر
– دانشگاه گلاسگو
– دانشگاه کویین مری لندن

به جز دانشکده های پزشکی انگلیس، نشریه آموزش عالی تایمز در سال 2021 سه دانشگاه زیر را در لیست ده دانشگاه برتر قرار داده است:

– دانشگاه شفیلد
– دانشگاه لیورپول
– دانشگاه بریستول

برترین دانشکده های پزشکی در انگلیس

بیشتر بدانید: تحصیل در آلمان چه مزیت‌هایی دارد؟

10 دانشکده برتر پزشکی در سایر مناطق اروپا ؛ رتبه بندی تایمز 2021

1- موسسه کارولینسکا ، سوئد

موسسه کارولینسکا که در شهر سولنا و چسبیده به پایتخت سوئد، استکهلم، واقع شده است یکی از برجسته ترین موسسات پزشکی در جهان است. کارولینسکا با یک بیمارستان پژوهشی و آموزشی وابسته، مکانی است که تنها بر روی جنبه نظری علوم متمرکز نبوده بلکه در زمینه عملی نیز نوآوری هایی از خود ارائه می دهد.

2- دانشگاه هایدلبرگ، آلمان

دانشگاه هایدلبرگ تاریخچه طولانی در آلمان و اروپا دارد. این دانشگاه به عنوان قدیمی ترین دانشگاه کشور، و سومین دانشگاه تاسیس شده در امپراطوری روم، پایگاه بسیاری از دانشجویان بین المللی است که از بیش از 130 کشور جهان برای تحصیل به آنجا می آیند.

3- دانشگاه ای تی اچ زوریخ، سوییس

موسسه فناوری فدرال زوریخ یا ای تی اچ سوییس، 150 سال پیش بنا شده و یکی از مهمترین موسسات تحقیقاتی در رشته های بنیادی است. گرفتن مدرک از این دانشگاه به عنوان یکی از مهمترین و عالی رتبه ترین دانشگاههای دنیا ، نقطه عطفی برای رزومه تحصیلی شما خواهد بود.

دانشگاه ای تی اچ زوریخ، سوییس

بیشتر بدانید: راهنمای جامع تحصیل در سوئیس

4- دانشکده پزشکی چریتی، آلمان

دانشکده پزشکی چریتی به مدد تحقیقات علمی خود نسبت به سایر دانشگاههای آلمان در جایگاه بالاتری قرار دارد. بیش از 3700 محقق بر روی نوآوری های پزشکی کار می کنند. شما نیز میتوانید یکی از آنها باشید.

5- دانشگاه ال ام یو مونیخ، آلمان

دانشگاه لودویگ ماکسیمیانز مونیخ، یک قرن قدمت دارد و یکی از دانشگاههای معروف بین المللی در آلمان است. خدمات پژوهشی از مشاوره در مورد بودجه شخص ثالث گرفته تا جنبه های اداری و قانونی پروژه ها، از محققان در تمام مراحل تحقیق پشتیبانی می کنند.

6- دانشگاه کاتولیک لون، بلژیک

دانشکده پزشکی این دانشگاه بر روی پروژه و شبکه های بین المللی کار می کند و عضوی از گروه علوم بیومدیکال است. این دانشگاه، که با بیمارستان ها نیز همکاری می کند. همواره تعداد قابل توجهی دانشجوی بین المللی دارد. تحقیق ، تمرکز اصلی متخصصین دانشگاه کاتالویک لون است و در زمینه تکنولوژی و سلامت تحقیقات فراوانی انجام می شود.

دانشگاه کاتولیک لون، بلژیک

7- دانشگاه اراسموس روتردام، هلند

دانشگاه اراسموس روتردام معمولا در رتبه بندی موسسات آموزش عالی تایمز در بین دانشگاههای برتر دنیا قرار دارد که مدرک خوبی دال بر کیفیت، امکانات و تلاشهای تحقیقاتی دانشگاه می باشد.

8- دانشگاه سوربن فرانسه

دانشگاه پاریس دارای بیست دانشکده و مرکز تحقیقاتی است و دوره های ابتکاری، با اهداف بلند پروازانه مطالعاتی متنوع را به دانشجویان ارائه می دهد. هدف این دانشگاه به چالش کشیدن روند رشد دانشجویان و ایجاد تغییرات اجتماعی است.

دانشگاه سوربن فرانسه

بیشتر بدانید: چرا تحصیل در فرانسه دروازه ورود شما به اروپا، امریکا و کاناداست؟

9- دانشگاه پاریس، فرانسه

دانشگاه پاریس دارای بیست دانشکده و مرکز تحقیقاتی است و دوره های ابتکاری، با اهداف بلند پروازانه مطالعاتی متنوع را به دانشجویان ارائه می دهد. هدف این دانشگاه به چالش کشیدن روند رشد دانشجویان و ایجاد تغییرات اجتماعی است.

10- دانشگاه ماستریخت هلند

دانشگاه ماستریخت با استفاده از روش یادگیری مبتنی بر مسئله، جمع آوری دانشجویان از سراسر جهان در کلاسهای تعاملی و ساختن ذهنیتهای علمی متمرکز تدریس می کند. این دانشگاه تحقیقات مهمی درباره موضوعات داغ مدرن انجام میدهد، از جمله روش های جدید برای ایجاد پلاستیک از مواد آلی، گرم شدن کره زمین، مهاجرت و غیره

11- دانشگاه زوریخ، سوییس

دانشگاه زوریخ بزرگترین دانشگاه سوییس است و دانشجویان را برای مشاغل موفق از طریق اجرای تکنیک ها، مدل ها و روش های جدید بر اساس نمونه های واقعی زندگی آماده می کند. دانشگاه از به روزترین شیوه های آموزشی بین المللی استفاده می کند تا مطمئن شود دوره های آموزش عالی ارائه شده در آن از بهترین کیفیت برخوردارند.

دانشگاه زوریخ، سوییس

برترین دانشکده های پزشکی اروپا بر اساس رتبه بندی موضوعی کیو اِس در سال 2021

– موسسه کارولینسکا، سوئد
– دانشگاه امستردام هلند
– دانشگاه ارسموس روتردام، هلند
– دانشگاه کوپنهاگ دانمارک
– دانشگاه ال ام یو مونیخ، فرانسه
– دانشگاه کاتولیک لون بلژیک
– دانشکده پزشکی چریتی، آلمان
– دانشگاه زوریخ، سوییس

مقایسه تحصیل در اروپا و امریکا

همه میدانند که بین شیوه های تدریس در اروپا با سایر نقاط جهان تفاوت وجود دارد. در زیر به برخی از تفاوت ها بین مطالعات پزشکی در قاره اروپا و ایالات متحده اشاره می کنیم:

  • تحصیل در اروپا شش سال طول می کشد در حالیکه تحصیلات دانشگاهی امریکا 4 سال است.
  • مدت زمان شروع به کار ، با احتساب دوره آموزشی در اروپا شش و نیم تا هفت سال است در حالیکه در امریکا پس از ده سال آموزش میتوانید مشغول به کار شوید.
  • هزینه تحصیل برای دانشجویان رشته پزشکی در اروپا کمتر است. شما حتی میتوانید در بسیاری از کشورها از جمله آلمان، فنلاند، نروژه و غیره رایگان تحصیل کنید. در برخی از کشورها تحصیلات رایگان برای دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه/ منطقه اقتصادی اروپا در نظر گرفته شده است. سایر دانشجویان بین المللی ملزم به پرداخت شهریه هستند اما باز هم نسبت به شهریه های امریکا پایین تر است.
  • گذراندن امتحاناتی مانند MCAT که نیاز به یک تا دو سال آمادگی دارند جزو شرایط ورود به دانشگاههای اروپا نیست.

با تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاههای اروپا، شما به موسسات آموزش عالی نخبه ای که پزشکان آینده را آماده می کنند دسترسی پیدا خواهید کرد. دانشکده های پزشکی در اروپا با برنامه های تحقیقاتی پیشرفته و سبک تدریس خلاقانه، مقاصدی ایده ال برای دانشجویان علاقه مند به رشته پزشکی می باشند.

منبع:

Educations

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 4.3 / 5. تعداد: 7

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید