سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

برترین دانشگاه های پزشکی فرانسه کدام اند؟

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

برترین دانشگاه های پزشکی فرانسه

برترین دانشگاه های پزشکی فرانسه را برای تحصیل در فرانسه و در این رشته محبوب بشناسید. فرانسه نه تنها خانه برج ایفل و موزه لوور است، بلکه مکانی ایده‌آل برای تحصیل در رشته پزشکی به شمار می‌رود. در قرن سیزدهم، دانشگاه های پزشکی فرانسه آغاز به کار کردند. سپس این دانشگاه ها به برخی از برجسته‌ترین موسسات پزشکی در جهان تبدیل شدند.

از این رو تحصیل پزشکی در فرانسه بسیار به شهرت رسیده است. فرانسه میزبان برخی از مشهورترین دانشمندان جهان است که در صنعت پزشکی مشارکت‌های مهم و تاثیرگذار داشته‌اند. بنابراین، تعجب نکنید که چرا فرانسه از محبوب‌ترین کشور برای تحصیل پزشکی است.

آموزش پزشکی در دانشگاه های فرانسه مانند غوطه‌ور شدن در سنت‌ها و شیوه‌های عملی است که به شکل‌گیری دنیای پزشکی به شکل امروزی کمک کرده است. اگر می‌خواهید بخشی از این سنت طولانی و درخشان باشید، باید در هر یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی فرانسه اپلای کنید.

بهترین دانشگاه های پزشکی فرانسه کدامند؟

دانشکده پزشکی دانشگاه سوربن فرانسه

دانشکده پزشکی دانشگاه سوربن فرانسه (Sorbonne Universite Faculty of Medicine)، براساس رتبه‌بندی US News Rankings، جزو برترین دانشگاه های پزشکی فرانسه است. دانشگاه سوربن در سال 1257 تاسیس شد که نتیجه ادغام دانشگاه پاریس – سوربن، دانشگاه پیر و ماری کوری و سایر مدارس کوچکتر در سال 2018 است. دانشکده پزشکی این دانشگاه شهرت جهانی دارد محل آموزش بسیاری از برندگان نوبل و پزشکان مطرح است. این دانشکده یک مرکز قدرتمند در پزشکی است.

همچنین در بخش‌های زیست‌شناسی، بیوشیمی، پزشکی قلب، ایمونولوژی، زیست‌شناسی مولکولی و ژنتیک، علوم اعصاب، سرطان‌شناسی، داروسازی و سم‌شناسی، روانپزشکی و جراحی رتبه بالایی دارد. سوربن همچنین به دلیل تحقیقات پزشکی بالینی در جهان شهرت دارد. مقالات این دانشگاه در مجلات پربازدید جهان به چاپ می‌رسد. دانشجویان دانشکده پزشکی سوربن می‌توانند به یکی از بیمارستان آموزشی آن، یعنی Pitié-Salpêtrière و Hôpital Saint-Antoine، بپیوندند.

بیشتر بدانید: شرایط تحصیل پزشکی در فرانسه

دانشکده پزشکی دانشگاه پاریس

دانشگاه پاریس (Université Paris-Sud) یک دانشگاه دولتی در فرانسه است. این دانشگاه نتیجه ادغام دانشگاه‌های دکارت و دیدرو پاریس در سال 2019 است. این دانشگاه تحت نظر دانشگاه Universite Sorbonne Paris Cite-USPC (ComUE) ، سازمانی از 14 موسسه آموزشی فرانسوی است.

یکی از برجسته‌ترین بخش‌های این دانشگاه، دانشکده پزشکی آن است که زیر نظر دانشکده بهداشت اداره می‌شود. دانشجویان پزشکی باید سه دوره تحصیلی در پاریس دیدرو برای اخذ دیپلم پزشکی بگذرانند. این دانشکده پزشکی در فرانسه دارای چندین بیمارستان آموزشی از جمله Lariboisière است که در قرن 19 و هنگام همه‌گیری دوم وبا ساخته شد.

دانشکده پزشکی دانشگاه اکس ‌مارسی

دانشگاه اکس مارسی (Aix-Marseille University) یک دانشگاه دولتی در فرانسه است. این دانشگاه معتبر که در شهر پرووانس قرار دارد، یکی از برترین دانشگاه های پزشکی فرانسه به شمار می‌رود. ریشه این دانشگاه به سال 1409 بازمی‌گردد، زمانی که لوئیس دوم آن را به عنوان دانشگاه پرووانس تاسیس کرد.

در حال حاضر، دانشگاه اکس مارسی ترکیبی از سه موسسه عالی دانشگاه پرووانس، دانشگاه مدیترانه و دانشگاه پل سزان است. جالب است بدانید که اکس مارسی با بیش از 80 هزار دانشجوی ثبت‌نام شده به عنوان بزرگترین مدرسه فرانسوی‌زبان در جهان به شمار می‌رود.

این دانشکده که به عنوان یکی از بهترین دانشکده های پزشکی در فرانسه رتبه بندی شده است، در سال 1930 تاسیس شد. از آن زمان تا به حال، دانشگاه اکس مارسی مراکز درمانی مختلفی را در داخل و اطراف محوطه دانشگاه ایجاد کرده است. این مراکز شامل موسسه عصب‌شناسی Timone، مرکز اروپایی تصویربرداری پزشکی و عفونت Instituto Hospitalo-Universitaire Méditerranée هستند.

دانشکده پزشکی دانشگاه لیون

دانشگاه لیون مجموعه‌ای از 12 عضو و 25 موسسه مرتبط است. پردیس‌های این دانشگاه در سراسر مناطق لیون و سنت‌اتین پراکنده شده‌اند. دانشکده پزشکی آن در محوطه دانشگاه کلود برنارد لیون 1 واقع شده است. در این دانشکده 45 هزار دانشجو تحصیل می کنند. این دانشگاه که به نام کلود برنارد، فیزیولوژیست معروف فرانسه نامگذاری شده است، از ادغام دو دانشکده در سال 1971 ایجاد شد.

دانشجویانی که دوره سوم را پشت سر می‌گذارند، می‌توانند به Hospices Civils de Lyon یا بیمارستان Université of Lyon بپیوندند. این بیمارستان در سال 1802 تاسیس شد و دومین بیمارستان قدیمی آموزشی در فرانسه است. این بیمارستان سیستم پزشکی وسیعی دارد و همچنین دارای 13 مرکز در لیون و یکی دیگر در جنوب فرانسه است.

بیشتر بدانید: هزینه تحصیل در فرانسه چقدر است؟

دانشکده پزشکی دانشگاه لورن

دانشگاه لورن (Universite de Lorraine) که با عنوان UL نیز شناخته می‌شود، یک سیستم دانشگاهی دولتی در فرانسه است. این دانشگاه در شمال شرقی این کشور قرار دارد، یکی از برترین دانشگاه های پزشکی فرانسه است. این دانشگاه از ادغام دانشگاه پل ورلین و نانسی شکل گرفته است. دانشگاه لورن با پیشگامی دانشگاه نانسی در سال 1572 تاسیس شد. دانشکده پزشکی به همراه مدارس علوم زیستی، علوم رایانه و مدیریت در پردیس نانسی واقع شده است.

پس از دوره سوم تحصیل، دانشجویان پزشکی می‌توانند از بین چندین تخصص انتخاب کنند. این تخصص‌ها می‌توانند بین 3 تا 5 سال طول بکشند. مانند دیگر دانشگاه های پزشکی در فرانسه، دانشگاه لورن بر تحقیقات بالینی متمرکز است. این امر به هموار شدن راه برای پزشکان فارغ‌التحصیل و همچنین محققان، بسیار کمک کرده است.

دانشکده پزشکی دانشگاه های لانگدوک – روسیلون

دانشگاه‌های Languedoc-Roussillon یکی دیگر از اعضای انجمن دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در فرانسه است. مدارس عضو آن شامل دانشگاه مون‌پلیه است که دانشکده پزشکی برجسته این مدرسه را در خود جای داده است. این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های فرانسه است که در سال 1289 تاسیس شد. گفته می‌شود که در اوایل 1137، دانشکده پزشکی این دانشگاه توسط پزشکان عالی آموزش دیده اسپانیایی فعالیت داشته است.

نوستراداموس حتی در دانشکده پزشکی معتبر مون‌پلیه ثبت نام اما بلافاصله آن را رها کرد. مون‌پلیه یکی از برترین دانشگاه های پزشکی در فرانسه است. این دانشگاه در زمینه‌های زیست‌شناسی و بیوشیمی، پزشکی قلب، ایمونولوژی، زیست‌شناسی مولکولی، علوم اعصاب، انکولوژی، داروسازی، بهداشت عمومی و جراحی جزو برترین‌هاست.

دانشکده پزشکی دانشگاه

دانشگاه Paris-Est یک دانشگاه تحقیقاتی است که دارای 5 پردیس در جنوب پاریس است. این موسسه که در سال 1971 تاسیس شد، در سال 2020 به دانشگاه پاریس – ساکلی تغییر نام داد. Paris-Sud موسسه‌ای است که به دلیل برنامه‌های علمی خود، از جمله رشته پزشکی، مشهور است. این رشته‌ها شامل پزشکی، مامایی و داروسازی می‌شود.

مانند دیگر دانشگاه های مشهور پزشکی فرانسه، برنامه درسی به سه دوره تقسیم می‌شود. دوره اول با دیپلم آموزش عمومی در علوم پزشکی به پایان می‌رسد. تکمیل موفقیت‌آمیز دوره دوم با دیپلم آموزش عملی در علوم پزشکی همراه است. در دوره سوم، دانشجویان می‌توانند تخصص پزشکی خود را انتخاب کنند. پس از گذراندن دوره کارآموزی و دفاع از پایان‌نامه، از طرف دانشگاه دیپلم مطالعات تخصصی و دیپلم دکترای پزشکی به دانشجویان اعطا می‌شود.

بیشتر بدانید: اطلاعات لازم درباره هزینه زندگی در فرانسه

سوالات متداول

2 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
29 مرداد 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.