5 بورس تحصیلی برتر انگلستان برای دانشجویان بین المللی در سال 2021

5 بورس تحصیلی برتر انگلستان برای دانشجویان بین المللی در سال 2021
5
(2)

تحصیل در کشور انگلستان می تواند یک فرصت عالی برای دستیابی به بهترین آموزش عالی در جهان باشد. اما این نوع کیفیت آموزشی معمولاً ارزان نیست و بسیاری از دانشجویان بین المللی برای تأمین هزینه های تحصیل و زندگی خود در انگلیس به نوعی کمک مالی نیاز دارند.
هنگامی که انگلستان درخواست های بورسیه تحصیلی خود را اعلام می کند، رقابت تنگاتنگی شکل می گیرد و بر این اساس، معیارهای متفاوت ومتعددی مد نظر قرار می گیرد، که سابقه علمی یکی از آنهاست.
بنابراین، چنانچه دانشجوی ممتاز با سابقه علمی درخشانی هستید، پس همین الان برای اخذ بورس تحصیلی بین المللی در انگلستان اقدام کنید.
در اینجا، مروری خواهیم داشت بر یکسری از بهترین فرصت های بورسیه تحصیلی که هر ساله به دانشجویان متقاضی تحصیل در انگلستان اعطا می شود:

1. بورس های تحصیلی چونینگ

این بورسیه توسط دولت انگلستان به افرادی با دستاوردها و سوابق علمی درخشان که توانایی بالایی در مدیریت و رهبری دارند، ارائه می شود. دریافت کنندگان بورسیه تحصیلی چونینگ ، منحصرا از سوی سفارتخانه های انگلیس در سراسر جهان انتخاب می شوند. پذیرفته شدگان فرصت های بی نظیری برای توسعه علمی، ایجاد شبکه های حرفه ای، تجربه فرهنگ انگلستان و غیره دارند. بورس تحصیلی چونینگ برای تحصیل یک ساله در مقطع کارشناسی ارشد در هر یک از دانشگاه های نامی انگلستان است، که در هر دوره تحصیلی، بیش از 1500 سهمیه بورس تحصیلی صادر می شود.

5 بورس تحصیلی برتر

2. اوراسس انگلیس

اوراسس انگلیس با مدیریت شورای بریتانیا، یک پورتال آنلاین است که به محققان کمک می کند تا حرفه خود را توسعه دهند و از فرصت های بی نظر بهره جویند. در واقع، اوراسس انگلیس هم از محققان بین المللی که می خواهند به انگلستان نقل مکان کنند و هم از محققان ملی که می خواهند به منظور تحقیقات، انگلستان را ترک کرده و به خارج از کشور بروند پشتیبانی می کند.
اوراسس انگلیس در همه سطوح از پژوهشگران پشتیبانی می کند:

 • پژوهشگر پایه (سطح تحصیلات تکمیلی)
 • پژوهشگر حرفه ای (سطح فوق دکترا)
 • پژوهشگر مجرب (بیش از 6 سال فوق دکترا)

علاوه بر بورس تحصیلی و اعطای بودجه از سوی اوراسس انگلیس، پژوهشگران و محققان همچنین می توانند از پورتال آنلاین برای یافتن مشاغل و سایر اطلاعات مفید در مورد زندگی و کار در انگلستان استفاده کنند.

3. بورسیه های مشترک المنافع

هر ساله، کمیسیون بورس تحصیلی مشترک المنافع در انگلیس (CSC) طیف گسترده ای از بورسیه های تحصیلی را اعطا می کند، از جمله:

 • بورسیه های دکترای مشترک المنافع
 • بورسیه های کارشناسی ارشد مشترک المنافع
 • بورسیه های آموزش از راه دور مشترک المنافع

می توانید لیست کامل را در وب سایت رسمی بورسیه های مشترک المنافع مشاهده کنید.
بورسیه تحصیلی هر ساله به دانشجویانی که از کشورهای مشترک المنافع کم درآمد می آیند، ارائه می شود. متقاضیان بر اساس نتایج تحصیلی قبلی و پتانسیل کمک به توسعه زندگی بهتر برای افراد در کشور خود انتخاب می شوند.

4- بورسیه تحصیلی انجمن سلطنتی

انجمن سلطنتی، یک دوره تکمیلی تخصصی برای بسیاری از دانشمندان جهان است. همچنین، دوره تکمیلی تخصصی انجمن سلطنتی قدیمی ترین آکادمی علمی در جهان است که تا به امروز همچنان فعالیت دارد. بورسیه انجمن سلطنتی 3 هدف اصلی دارد:

 • ارتقا و تعالی در علم
 • حمایت از همکاری در سطح بین المللی
 • اثبات اهمیت علم به همگان

دوره تکمیلی تخصصی انجمن سلطنتی، کمک هزینه و پاداش های متعددی را برای دستاوردهای علمی ارائه می دهد. جزئیات بیشتر را می توانید در وب سایت رسمی انجمن سلطنتی بررسی کنید.

5 بورس تحصیلی برتر برای دانشجویان بین المللی

بیشتر بدانید: همه چیز درباره اقامت انگلیس

5. اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های انگلستان

دانشگاه های انگلستان معمولا بودجه های مناسبی را به دانشجویان بین المللی بر اساس دستاوردها و سوابق علمی آن ها اختصاص می دهد. دانشگاه های زیر، از جمله بهترین دانشگاه های انگلیس هستند که به دانشجویان متقاضی بورسیه تحصیلی اعطا می کنند:

 • دانشگاه کمبریج
 • دانشگاه آکسفورد
 • کالج امپریال لندن
 • کالج کینگ لندن
 • دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن (LSE)
 • کالج دانشگاهی لندن (UCL)

در وب سایت رسمی آن ها – یا با تماس به نماینده رسمی دانشگاه های فوق- می توانید شرایط و درخواست های بورس تحصیلی یا برنامه های کمک مالی را مطالعه کنید.

منبع:

Mastersportal

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 5 / 5. تعداد: 2

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید