سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

ارزانترین دانشگاه های انگلستان

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

تصویر کلاه فارغ التحصیلی و اسکناس - ارزانترین دانشگاه های انگلستان

آیا در جستجوی ارزانترین دانشگاه های انگلستان هستید؟ پس برای یافتن پاسخ سوالات خود با ما همراه باشید؛ زیرا این مقاله بهترین و ارزانترین دانشگاه های انگلستان را معرفی می‌کند. بدون مقدمه اگر بخواهیم به برخی از ارزانترین دانشگاه های انگلستان اشاره کنیم، دانشگاه استرلینگ و کاونتری از ارزان ترین دانشگاه های این کشور هستند که با ارائه برنامه های آموزشی با کیفیت سرآمدند. همچنین این دانشگاه ها امکانات مناسب و فرصت های شغلی خوب برای دانشجویان فراهم می‌کنند.

رنکینگ ارزان ترین دانشگاه های انگلستان 2023

یکی از پرطرفدارترین مقاصد تحصیلی در جهان انگلستان است. این کشور دارای دانشگاه های معتبر و با کیفیتی است که به دانشجویان بین المللی فرصت می‌دهد تا با استانداردهای بالای آموزشی آشنا شوند. با این حال، هزینه تحصیل در انگلیس نسبت به برخی کشورها بالاتر است. به همین دلیل، بسیاری از دانشجویان بین المللی به دنبال ارزانترین دانشگاه‌ های انگلستان هستند. در ادامه این مقاله، به بررسی رنکینگ برخی از ارزانترین دانشگاه های انگلستان در سال ۲۰۲۳ می‌پردازیم. این دانشگاه ها شهریه های معقولی ارائه می‌دهند و همچنین کیفیت آموزشی بالایی دارند.

ارزان ترین دانشگاه های انگلیس

دانشگاه استرلینگ

دانشگاه استرلینگ یک دانشگاه دولتی در اسکاتلند است که در سال ۱۹۶۷ تأسیس شد. این دانشگاه دارای رتبه جهانی ۵۰۵ در رتبه بندی QS است. هم اکنون در این دانشگاه تقریبا یازده هزار دانشجوی تمام وقت و پاره وقت از بیش از ۱۲۰ ملیت در حال تحصیل هستند. دانشگاه استرلینگ در رشته های مهندسی، علوم پایه، علوم اجتماعی و هنر دارای رتبه های خوبی است. شهریه سالانه مقاطع مختلف دانشگاه استرلینگ برای دانشجویان بین المللی با توجه به نوع رشته بین 16 هزار تا 37 هزار پوند متغیر خواهد بود.

دانشگاه کاونتری

دانشگاه کاونتری یک دانشگاه دولتی در انگلستان است که در سال ۱۸۴۳ به وجود آمد. این دانشگاه دارای بیش از ۳5 هزار دانشجو از بیش از ۱۴۰ کشور است. این دانشگاه رتبه جهانی بین ۶۵۱ تا 700 را به خود اختصاص داده است. دانشگاه کاونتری طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌دهد. شهریه و هزینه تحصیل در این مقاطع بین بیست هزار تا بیست و پنج هزار دلار برآورد می‌شود. همچنین این دانشگاه دارای برنامه های بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی است؛ از این رو جزو ارزانترین دانشگاه های انگلستان محسوب می شود.

دانشگاه غرب لندن

دانشگاه غرب لندن یک دانشگاه دولتی در انگلستان است که در سال ۱۸60 ایجاد شد. این دانشگاه رتبه جهانی ۸۱۰ در رتبه بندی QS را دارد. دانشگاه غرب لندن دارای تقریبا دوازده هزار دانشجو در رشته های مختلف از قبیل جرم شناسی، پرستاری، روانشناسی، علوم کامپیوتر، حسابداری، آمار و ریاضی، موسیقی و غیره از سراسر جهان است. شهریه سالانه این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی در مقاطع و رشته های مختلف بین هفت تا دوازده هزار پوند خواهد بود.

ارزان ترین رشته های تحصیلی در انگلستان

در این بخش از مقاله قصد داریم به معرفی برخی از ارزان ترین رشته های تحصیلی در انگلستان بپردازیم. رشته های هنر و علوم انسانی معمولاً از جمله ارزان ترین رشته های تحصیلی در این کشور هستند. برخی از رشته های محبوب در این گروه عبارتند از طراحی گرافیک، عکاسی، زبان انگلیسی، تاریخ، جغرافیا، فلسفه و علوم سیاسی. رشته های علوم اجتماعی مانند اقتصاد، مدیریت و بازاریابی نیز از جمله رشته های مقرون به صرفه در انگلستان به شمار می‌روند. شهریه تحصیل در این رشته ها معمولاً بین 10,000 تا 20,000 پوند در سال است.

ارزان ترین دانشگاه های انگلستان برای تحصیل MBA

در این قسمت از مقاله، به بررسی ارزانترین دانشگاه های انگلستان برای تحصیل MBA می‌پردازیم. این دانشگاه ها شهریه ای در حدود ده هزار پوند تا نود هزار پوند در سال دارند.

  • دانشگاه نورث همپتون: دانشگاه نورث همپتون یک دانشگاه دولتی در شهر نورث همپتون انگلستان است. این دانشگاه در سال 2005 تأسیس شد و تقریبا هفده هزار دانشجو در آن تحصیل می‌کنند. این دانشگاه در رشته MBA دارای رتبه 78 در انگلستان و 251 در جهان است.
  • دانشگاه بیرمنگام: دانشگاه بیرمنگام یک دانشگاه دولتی و جزو ارزانترین دانشگاه های انگلستان است که در سال 1825 تاسیس شد. این دانشگاه در شهر بیرمنگام واقع شده است. به علاوه بیش از 30000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. شهریه تحصیل رشته MBA در دانشگاه بیرمنگام بین 22 تا 25 هزار پوند تخمین زده می‌شود. این دانشگاه در سال 2022 رتبه نود را در جهان کسب کرد. به علاوه در این سال در رتبه بندی تایمز، رتبه صد و پنج و در انگلستان رتبه نوزده را به دست آورد.
  • دانشگاه سافولک: دانشگاه سافولک یک دانشگاه دولتی در انگلستان است که در سال 2007 تاسیس شد. این دانشگاه در شهر ایپسویچ، در شرق انگلستان واقع شده است. تعداد دانشجویان این دانشگاه در حال حاضر در مقطع کارشناسی حدود هشت هزار نفر تخمین زده می‌شود. به علاوه شهریه تحصیل در این رشته در دانشگاه سافولک ده تا دوازده هزار پوند است و جزو ارزانترین دانشگاه های انگلستان است.

ارزان ترین دانشگاه های انگلستان برای پزشکی

انگلستان به عنوان یکی از قطب های علمی جهان، دارای دانشگاه های معتبر و با کیفیتی در رشته پزشکی است. با این حال، هزینه تحصیل در دانشگاه های انگلستان برای دانشجویان بین المللی نسبتاً بالا است. به همین دلیل، بسیاری از دانشجویان به دنبال ارزانترین دانشگاه های انگلستان برای تحصیل پزشکی هستند. در ادامه، به معرفی سه مورد از ارزانترین دانشگاه های انگلستان برای تحصیل پزشکی می پردازیم.

تصویر 3 پزشک مرد و یک پزشک زن

  1. دانشگاه استافوردشایر: دانشگاه استافوردشایر یک دانشگاه دولتی در شهر استافورد شایر انگلستان است. این دانشگاه در سال 1970 تاسیس شد و دارای بیش از 15000 دانشجو از سراسر جهان است. شهریه رشته پزشکی در دانشگاه استافوردشایر برای دانشجویان بین المللی سالانه بین سی تا چهل هزار پوند تخمین زده می‌شود. این شهریه بسیار کمتر از شهریه رشته پزشکی در دانشگاه های دیگر انگلستان است. به علاوه دانشکده پزشکی این دانشگاه بسیار مدرن و مجهز است. این دانشکده دارای امکانات و تجهیزات پیشرفته ای است که به دانشجویان کمک می‌کند تا آموزش با کیفیتی را در رشته پزشکی دریافت کنند.
  2. دانشگاه بریستول: دانشگاه بریستول یک دانشگاه دولتی است که در شهر بریستول انگلستان واقع شده است. این دانشگاه در سال 1876 ایجاد شد و از تقریبا 25000 دانشجو از سراسر جهان برخوردار بوده که حدود سی درصد آن ها دانشجویان بین المللی هستند. دانشگاه بریستول در زمینه های پزشکی، علوم، مهندسی، هنر، حقوق و علوم اجتماعی دارای رتبه های بالایی است. این دانشگاه دارای رتبه 62 در رتبه بندی دانشگاه های جهان QS بوده و توانسته رتبه نود و دو را در رتبه بندی تایمز به خود اختصاص دهد. در ضمن شهریه رشته پزشکی در دانشگاه بریستول برای دانشجویان بین المللی سالانه بین سی تا چهل هزار پوند برآورد می‌شود. این شهریه نسبت به هزینه تحصیل رشته پزشکی در دیگر دانشگاه های این کشور بسیار مقرون به صرفه تر است.
  3. دانشگاه منچستر: دانشگاه منچستر برنامه پزشکی 5 ساله دارد که دانشجویان را برای تبدیل شدن به پزشک عمومی یا پزشک متخصص آماده می کند. شهریه سال ابتدایی برای رشته پزشکی در این دانشگاه حدود 43 هزار دلار برآورد می‌شود. اما برای سال های بعد به هزینه ای تقریبا معادل هفتاد هزار دلار نیاز است. بنابراین این دانشگاه یکی از ارزانترین دانشگاه های انگلستان برای تحصیل رشته پزشکی به شمار می‌رود.

ارزان ترین دانشگاه های انگلستان برای رشته های کامپیوتر

استاندارد بالای آموزش و هزینه‌ های مقرون به صرفه، دو عاملی هستند که انگلستان را به یکی از محبوب ‌ترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان بین ‌المللی تبدیل کرده‌اند. با این حال، همان طور که بیان شد هزینه تحصیل در انگلستان می‌تواند برای برخی از دانشجویان، به ویژه دانشجویان بین ‌المللی، چالش ‌برانگیز باشد. در ادامه، به معرفی برخی از ارزانترین دانشگاه های انگلستان برای تحصیل در رشته ‌های کامپیوتر خواهیم پرداخت.

ارزان ترین دانشگاه های انگلستان برای رشته کامپیوتر

  • دانشگاه تیساید: دانشگاه تیساید یک دانشگاه دولتی در شهر میدلزبورو، انگلستان است. این دانشگاه در سال 1930 تاسیس شد و بیش از 28000 دانشجو در آن تحصیل می‌کنند. دانشگاه تیساید در رشته کامپیوتر دارای رتبه 44 در انگلستان و 100 در جهان است. شهریه تحصیل در رشته کامپیوتر در دانشگاه تیساید برای دانشجویان بین المللی بین 11000 تا 15 هزار پوند متغیر است. اما برای دانشجویان عضو اتحادیه اروپا این هزینه کمتر است.
  • دانشگاه کامبریا: این دانشگاه در سال 2007 تاسیس شد و بیش از 20000 دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند. شهریه تحصیل در مقطع کارشناسی رشته های کامپیوتر در دانشگاه کامبریا برای دانشجویان بین المللی حدود 13000 پوند و برای مقطع کارشناسی ارشد تقریبا پانزده هزار پوند در سال است. این شهریه برای دانشجویان اتحادیه اروپا حدودا ده هزار پوند تخمین زده می‌شود.

ارزان ترین دانشگاه های انگلستان برای رشته های مهندسی

در ادامه به معرفی ارزانترین دانشگاه های انگلستان برای رشته های مهندسی می‌پردازیم. این دانشگاه ها شهریه نسبتا پایینی دارند و کیفیت آموزش در آن ها نیز قابل قبول است.

  • دانشگاه داربی:دانشگاه داربی یکی از ارزانترین دانشگاه های انگلستان برای رشته های مهندسی است. این دانشگاه دولتی در شهر داربی انگلستان واقع شده است. دانشگاه داربی دارای بیش از 10 دانشکده است که یکی از آن ها دانشکده مهندسی است. برای مثال شهریه تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه داربی برای دانشجویان بین المللی 14,000 پوند در سال است.
  • دانشگاه بولتون: دانشگاه بولتون نیز یکی دیگر از ارزانترین دانشگاه های انگلستان برای تحصیل در رشته های مهندسی است. شهریه این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی سیزده هزار پوند در سال برآورد می‌شود.

جمع بندی

انتخاب یکی از ارزانترین دانشگاه های انگلستان می‌تواند تصمیم مهمی در زندگی تحصیلی شما باشد. با انتخاب یک دانشگاه با هزینه مناسب، شما می‌توانید مسیر تحصیلی خود را هموار کنید و به دنبال دستیابی به اهداف تحصیلی و حرفه ای خود باشید. دانشگاه های انگلستان با ارزان ترین شهریه ها، رشته های متنوع و محیطی زیبا را برای تحصیل دانشجویان فراهم می‌کنند. این دانشگاه ها امکانات عالی و فرصت های شغلی مناسبی را برای دانشجویان به وجود می‌آورند. پس انتخاب یک دانشگاه ارزان در انگلستان می‌تواند یک گام مهم برای دستیابی به آرزوهای تحصیلی شما باشد.

سوالات متداول

ارزان ترین دانشگاه منچستر دانشگاه بولتون است که متوسط ​​شهریه آن 9250 پوند در سال برای دانشجویان مقطع کارشناسی است. این مقدار به طور قابل توجهی کمتر از متوسط ​​شهریه دانشگاه های انگلستان است که 13135 پوند در سال است.

شهریه دانشگاه لیدز بکت به رشته و مقطع تحصیلی شما بستگی دارد. برای دانشجویان بریتانیا و اتحادیه اروپا، شهریه اکثر دوره های کارشناسی تمام وقت 9250 پوند در سال است. برای دانشجویان بین المللی، هزینه تحصیل معمولاً بالاتر است و از 12500 پوند تا 18500 پوند در سال متغیر است.

هزینه تحصیل در دانشگاه استرلینگ برای سال تحصیلی 2023/24 برای دانشجویان انگلیسی 9250 پوند، برای دانشجویان اسکاتلندی رایگان و برای دانشجویان بین المللی بین 14700 تا 23000 پوند است. هزینه امتحان بسته به دوره متفاوت است و ممکن است هزینه های دیگری اعمال شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
28 آبان 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.