سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

سریع ترین راه مهاجرت از ایران و اخذ اقامت

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

سریع ترین راه مهاجرت از ایران چیست؟ کدام کشور ها برای مهاجرت ایرانیان مناسب تر است؟ از چه طریقی می توان برای اخذ اقامت اقدام کرد؟ با آژانس مهاجرتی چهره نگار همراه باشید تا به بررسی سریع ترین راه مهاجرت از ایران بپردازیم.

سریع ترین راه مهاجرت از ایران

مهاجرت از طریق ازدواج سریع ترین راه مهاجرت از ایران

مهاجرت تحصیلی - سریع ترین راه مهاجرت از ایران

از سریع ترین روش های مهاجرت ، مهاجرت از طریق ازدواج می باشد. متقاضیان مهاجرت، می توانند با ازدواج با شهروند خارجی به آن کشور مهاجرت کنند و امکان دریافت اقامت را نیز دارند. در اکثر کشورها حداقل سن ازدواج 18 سال می باشد و اگر فردی قبلا ازدواج کرده باشد، به مدارکی برای اثبات اتمام ازدواج های قبلی، مانند گواهی فوت همسر یا حکم طلاق نیاز دارد. فردی که می خواهد با شهروند خارجی ازدواج کند، باید به زبان آن کشور مسلط باشد.

مهاجرت از طریق تحصیل به اروپا سریع ترین راه مهاجرت از ایران

از سریع ترین روش های مهاجرت ، مهاجرت از طریق تحصیل می باشد. دانشجویان می توانند از طریق تحصیل در کشور مورد نظرشان تحصیل و زندگی کنند. همچنین در حین تحصیل دانشجویان اجازه کار پاره وقت دارند.
اگر خواستار ادامه تحصیل در کشورهای خارجی هستید، باید ویزای تحصیلی کشور مورد نظر را دریافت کنید. گاهی کیفیت و امکانات دانشگاه های خارجی بعضی از دانشجویان را به فکر ادامه تحصیل در آن دانشگاه ها می اندازد. برای مهاجرت از طریق تحصیل، باید اول از دانشگاه مورد نظر پذیرش بگیرید.
مهاجرت از ایران - سریع ترین راه مهاجرت از ایران

مهاجرت از طریق ثبت شرکت

از سریع ترین روش های مهاجرت ، مهاجرت از طریق ثبت شرکت می باشد. ثبت شرکت در بعضی از کشورها نیاز به طرح کسب و کار قوی دارد و در صورتی که کسب و کار مورد تایید آن کشور باشد، می توانید اقامت آن کشور را بدست آورید. این روش در کشورهای مختلف متفاوت می باشد، ولی معمولا نیاز به سرمایه ای از 100000$ تا 1000000 $ دارید تا بتوانید اقامت کشور مورد نظرتان را بدست آورید.

مهاجرت از طریق خرید ملک سریع ترین راه مهاجرت از ایران

 • خرید ملک در قبرس سریع ترین راه مهاجرت از ایران

خرید ملک در قبرس یکی از سریع ترین روش های مهاجرت می باشد. در این روش شخص ملکی به ارزش 2 میلیون یورو باید خریداری می کند و بعد از گذشت 6 ماه اقامت و پاسپورت قبرس را دریافت می کند. در این برنامه شخص متقاضی باید 2 روز در قبرس بماند. فرد متقاضی با این روش، می تواند تمام اعضای خانواده خود را نیز همراه داشته باشد.
 • خرید ملک در پرتغال

خرید ملک در پرتغال، یکی دیگر از سریع ترین روش های مهاجرت است. در این روش فرد متقاضی ملکی را با ارزش 500 هزار یورو خریداری می کند و از این طریق ویزای پرتغال را برای خود و خانواده اش دریافت می کند. ویزای پرتغال ابتدا برای یک سال صادر می شود و می توان برای 4 سال این ویزا را تمدید کرد. بعد از 5 سال زندگی فرد متقاضی می تواند درخواست اقامت دائم پرتغال را بنماید. بعد از 6 سال زندگی در پرتغال، فرد می تواند پاسپورت و شهروندی پرتغال را بدست آورد. نکته مهم در خصوص این برنامه این است که متقاضی و خانواده اش فقط 7 روز در سال الزام دارند که در خاک پرتغال باشند.
گرفتن اقامت کانادا - سریع ترین راه مهاجرت از ایران
 • خرید ملک در اسپانیا سریع ترین راه مهاجرت از ایران

یکی دیگر از سریع ترین روش های مهاجرت، خرید ملک در اسپانیا می باشد. در این روش فرد متقاضی باید ملکی به ارزش 500 هزار یورو خریداری نماید. در این روش اعضای خانواده (همسر و فرزندان زیر 18 سال) می توانند به همراه متقاضی به خاک اسپانیا سفر کنند و بعد از 5 سال می توانند برای اقامت دائم اسپانیا درخواست بدهند. پس از گذشت 10 سال می توانند برای دریافت پاسپورت اسپانیا اقدام نمایند. نکته مهم این است که در این برنامه فرد باید 6 ماه از سال را در اسپانیا زندگی کند.

سریع ترین روش مهاجرت از طریق ویزای توریستی

این روش یکی از سریع ترین روش های مهاجرت است. اما دقت داشته باشید که ویزای توریستی در واقع مهاجرت محسوب نمی شود. برای دریافت ویزای توریستی اروپا هم اگر برای اولین بار می خواهید اقدام کنید ممکن است به همین راحتی نتوانید سریع و امن ویزای خود را بگیرید.

اگر با ویزای توریستی به کشور Australia سفر کنید و در این کشور فرزند شما متولد شود به فرزند شما ویزایی تعلق نمی گیرد. اما در کشور کانادا فرزند شما پاسپورت می گیرد اما پاسپورت فرزند کمکی به شما نمی کند.

سریع ترین روش مهاجرت از طریق ویزای همسر

در این روش اگر با شخصی که اقامت کشوری را دارد ازدواج کرده باشید به راحتی می توانید از این طریق اقدام کنید. البته شما نیاز دارید که رابطه خودتان را اثبات کنید و برای اثبات رابطع معمولا عکس های مشترک و موارد این چنینی نیاز است. بعد از اینکه ویزای خود را دریافت کردید ابتدا به صورت موقت وارد کشور مقصد می شوید و بعد از مدتی اقامت موقت شما تبدیل به اقامت دایم می شود.

سریع ترین اقامت کشور ها

اکثر کشورها در سراسر جهان برای افرادی که مدت زمان مشخصی در کشورشان زندگی می کنند، اجازه می دهند که برای اقامت خود درخواست کنند. به متقاضی اجازه دریافت اقامت داده می شود و این اجازه به خانواده فرد نیز داده می شود که از مزایای شهروندی آن کشور بهره مند شوند. مواردی مانند سطح زبان و ازدواج می توانند بر روی زمان دریافت ویزای شما تاثیر گذار باشند.
بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان - سریع ترین راه مهاجرت از ایران

آرژانتین

یکی از سریع ترین روش های مهاجرت ، زندگی به مدت 2 سال در کشور آرژانتین می باشد. پس از اقامت 2 ساله در آرژانتین، می توانید برای دریافت شهروندی این کشور اقدام نمائید. در طول این پروسه حداقل باید 6 ماه در این کشور حضور داشته باشید. با داشتن پاسپورت کشور آرژانتین، می توانید به راحتی به 150 کشور دنیا سفر کنید.

مهاجرت به استرالیا

کشور استرالیا پس از اقامت 2 ساله در این کشور اجازه اقامت به خارجیان می دهد. یکی از سریع ترین روش های مهاجرت به استرالیا این است که 2 سال در این کشور اقامت داشته باشید. متقاضیان این روش باید ساکنان دائمی باشند و حداقل 18 سال سن داشته باشند. از سطح پایه زبان انگلیسی برخوردار باشند.

دومینیکن

جمهوری دومینیکن در طول 2 سال به اتباع خارجی اجازه شهروندی می دهد. هزینه شهروندی دومینیکا حدود 6600 $ است و متقاضیان باید سرمایه گذاری 200.000 $ انجام دهند.

پرو

یکی دیگر از سریع ترین روش های مهاجرت ، زندگی به مدت 2 سال در کشور پرو می باشد. اگر کارت معتبر خارجی دارید، مالیات خارجی را پرداخت کرده اید و سابقه جنایی نداشته باشید، می توانید برای ملیت پرو اقدام نمائید.

سنگاپور

کشور سنگاپور شهروندی را برای کسانی که حداقل به مدت 2 سال در این کشور ساکن دائمی بوده اند اعطا می کند. متقاضی می تواند بعد از گذراندن 2 سال زندگی در این کشور برای شهروندی سنگاپور اقدام کنند. شخص متقاضی باید حداقل 21 سال سن داشته باشد و برای دریافت شهروندی باید مصاحبه ای انجام دهد.
اقامت ارمنستان - سریع ترین راه مهاجرت از ایران

ارمنستان

کسانی که 3 سال اقامت قانونی در ارمنستان را گذرانده باشند، واجد شرایط شهروندی ارمنستان می باشند. لازم به ذکر است که متقاضیان باید دانش خوبی از زبان ارمنی داشته باشند. متقاضی شهروندی ارمنستان علاوه بر 3 سال اقامت، باید حداقل 18 سال سن داشته باشد.

مهاجرت به کانادا

کشور کانادا شهروندی را برای ساکنین دائمی این کشور که در طول 3 سال در این کشور زندگی کرده اند، اعطا می کند. متقاضی برای دریافت شهروندی کانادا باید حداقل 18 سال سن داشته باشد، مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی داشته باشد. همچنین فرد باید در مورد حقوق و مسئولیت های خود به عنوان یک شهروند کانادایی کاملا آگاه باشد.

پاراگوئه

پاراگوئه شهروندی را برای ساکنین دائمی که حداقل 3 سال در این کشور زندگی و کار کرده اند، اعطا می کند. پاسپورت پاراگوئه اجازه سفر بدون ویزا به کشورهای آمریکای جنوبی و اروپایی را می دهد. فرد متقاضی شهروندی پاراگوئه باید حداقل 18 سال سن داشته باشد و در زمینه حرفه ای، اداری، علمی، هنری و صنعت به کار مشغول باشد.

لهستان

لهستان شهروندی را برای کسانی که به طور مداوم در این کشور، برای حداقل 3 سال زندگی کنند، اعطا می کند. علاوه بر این متقاضیان باید ثابت کنند که منبع درآمدی منظم و پایدار دارند. همچنین متقاضی اگر با شهروند لهستانی ازدواج کند، می تواند پس از 2 سال زندگی، اقامت این کشور را بدست آورند.

صربستان

کشور صربستان شهروندی را برای ساکنان دائمی که حداقل 3 سال متوالی در این کشور زندگی می کنند، اعطا می کند. فرد متقاضی باید حداقل 18 سال سن داشته باشد و نباید از ظرفیت کسب و کار محروم شده باشید.
گرفتن اقامت کاری آلمان - سریع ترین راه مهاجرت از ایران

برزیل

کشور برزیل شهروندی را به ساکنین دائمی که حداقل به مدت 4 سال در این کشور زندگی می کنند، اعطا می کند. برای کسانی که با شهروند برزیلی ازدواج کرده اند و صاحب فرزندی شده اند، اقامت 1 ساله سبب دریافت شهروندی این کشور می شود و کسانی که دارای کسب و کار خاصی در این کشور هستند، مدت 3 سال اقامت کافی است تا شهروندی برزیل را دریافت کنند. متقاضی دریافت شهروندی برزیل باید به زبان پرتغالی مسلط باشد، باید حرفه ای بلد باشد یا دارایی کافی برای نگهداری از خود و خانواده اش داشته باشد.

آلبانی

کسانی که 5 سال در کشور آلبانی زندگی می کنند، مجوز دریافت شهروندی این کشور هستند. فرد متقاضی باید دانش پایه ای از زبان آلبانیایی داشته باشد. چنانچه 5 سال در آلبانی اقامت داشته باشید، فردی می تواند واجد شرایط شهروندی باشد که حداقل 18 سال سن داشته باشد، سابقه زندانی شدن بیشتر از 3 سال نداشته باشد.

آذربایجان

اگر خارجیان به مدت 5 سال اقامت آذربایجان را داشته باشند، می توانند برای شهروندی این کشور اقدام نمایند. فرد متقاضی باید تسلط به زبان آذربایجان داشته باشد.

راحت‌ ترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت تحصیلی کدامند ؟

در حال حاضر اکثر دانشگاه های کشورهای مختلف به متقاضیان ایرانی پذیرش تحصیلی می دهند و هر کشوری قوانین و شرایط خاص خود را برای ارائه پذیرش دانشگاهی دارد. اما در بین کشورهای اروپایی، بعضی از آنها هستند که راحت‌تر به دانشجویان ایرانی ویزای تحصیلی می دهند که عبارتند از:

 • مجارستان (با شانس ویزای بسیار بالا)
 • ایتالیا (با شانس ویزای بالا)
 • فرانسه (با شانس ویزای بالا)
 • اسپانیا (با شانس ویزای بالا)
 • آلمان (با شانس ویزای مناسب)
 • اتریش (با شانس ویزای نسبتاً مناسب)

شما می‌توانید برای تحصیل در مقاطع تحصیلی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و پزشکی و همچنین تحصیل دوره زبان از این کشورها پذیرش و ویزای تحصیلی بگیرید.

اگر شما مدرک زبان ندارید، برای تحصیل در خارج این امکان برای شما وجود دارد که از کالج زبان پذیرش بگیرید و از این طریق ویزای تحصیلی آن کشور را دریافت کنید. شرایط کلی دریافت پذیرش تحصیلی شامل شرط سنی و معدل است.

یکی دیگر از شرایط مهم و لازم برای دریافت ویزای تحصیلی کشورهای اروپایی، ارائه برگه تاییدیه تمکن مالی به سفارت آن کشور در روز مصاحبه است.

اتحادیه اروپا - سریع ترین راه مهاجرت از ایران

 راحت‌ترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت کاری کدامند ؟

در حال حاضر شرایط راحتی برای دریافت این ویزا وجود ندارد اما در حال حاضر دو کشور اروپایی هستند که به دلیل کمبود نیروی کار متخصص و فنی در کشور خود، به شما ویزای جستجوی کار می دهند. با این ویزا شما 6 ماه فرصت خواهید داشت که در آن کشور به دنبال شغل مدنظر خود بگردید و در صورت اشتغال به کار، ویزای کار آن کشور را دریافت خواهید کرد. این دو کشور عبارتند از:

 • آلمان
 • اتریش

راحت‌ترین کشورهای اروپایی برای ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار کدامند ؟

برای ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار در کشورهای مختلف شما باید موارد زیر را فراهم کنید.

 • داشتن قوانین و فرآیند آسان برای ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار در آن کشور
 • داشتن قوانین و فرآیند آسان برای تمدید اقامت در آن کشور
 • داشتن قوانین و فرآیند آسان برای زندگی، تحصیل و سفر به سایر کشورهای حوزه شنگن
 • میزان سرمایه لازم برای راه اندازی بیزینس در آن کشور
 • هزینه مناسب انجام فرآیند ثبت شرکت در آن کشور
 • هزینه ها و شرایط زندگی در آن کشور
 • مدارک تحصیلی و زبانی و همچنین سوابق کاری مورد نیاز برای ثبت شرکت در آن کشور

کشورهای اسلواکی،فرانسه،اسپانیا،مجارستان،لهستان،لیتوانی،ترکیه برای این روش مناسب هستند.

راحت‌ترین کشورهای اروپایی برای سرمایه گذاری و خرید ملک کدامند ؟

کشورهای مجارستان،اسپانیا،یونان،ترکیه برای این روش مناسب هستند.

اگر قصد سرمایه گذاری و خرید ملک در یک کشور دیگر را داریدباید موارد زیر را فراهم کنید:

 • داشتن قوانین و فرآیند آسان برای سرمایه گذاری و خرید ملک در آن کشور
 • داشتن قوانین و فرآیند آسان برای تمدید اقامت در آن کشور
 • داشتن قوانین و فرآیند آسان برای زندگی، تحصیل و سفر به سایر کشورهای حوزه شنگن
 • میزان سرمایه لازم برای سرمایه گذاری و خرید ملک در آن کشور
 • هزینه مناسب انجام فرآیند سرمایه گذاری و خرید ملک در آن کشور
 • هزینه ها و شرایط زندگی در آن کشور
 • الزامات قانونی برای حضور در آن کشور پس از اخذ اقامت

سوالات متداول

آلمان و اتریش راحت ترین کشور برای مهاجرت کاری به حساب می آیند.

آلمان، کانادا و استرالیا از راحت ترین کشور ها برای گرفتن اقامت هستند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
12 شهریور 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.