سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها در سال 2023

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت

کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت کدام است؟ بسیاری از افراد به دنبال مهاجرت با کمترین هزینه می باشند، اما چه روش هایی برای مهاجرت با هزینه کم وجود دارد؟ آژانس مهاجرتی چهره نگار شما را با کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت آشنا خواهد کرد، تا پایان مقاله همراه ما باشید.

کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها

هند یکی از کم هزینه ترین کشورها برای مهاجرت

یکی از کشورهای کم هزینه برای مهاجرت کشور هند است، هزینه متوسط زندگی در کشور هند 500$ (دلار) می باشد. هزینه خورد و خوراک و استفاده از وسایل نقلیه عمومی در این کشور ارزان است و متقاضیان می توانند به راحتی در کشور هند زندگی کنند. اما دقت داشته باشید که به دلیل زیادی جمعیت هند این کشور بسیار شلوغ و پر هیاهو می باشد.

مهاجرت خانوادگی - کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت

به دلیل جمعیت بالا کشور هند ممکن است یافتن کار در این کشور کمی دشوار و رقابتی باشد، اما اگر موفق به یافتن شغل در این کشور شوید می توانید به راحتی در هند اقامت داشته باشید. لازم به ذکر است که اخذ پذیرش از اکثر دانشگاه های درجه یک و با کیفیت هندوستان در سال 2023 با آزمون ورودی همراه خواهد بود.

مکزیک یکی از کم هزینه ترین کشورها برای مهاجرت

اگر قصد مهاجرت به کشورهای آمریکایی را دارید، کشور مکزیک می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. هزینه های زندگی در کشور مکزیک به نسبت کشورهای آن منطقه ارزان و مقرون به صرفه است. برای زندگی در این کشور ماهانه 700$ (دلار) نیاز است، البته باید به این نکته توجه داشته باشید که هزینه های زندگی با توجه به سبک زندگی شما متفاوت است.

مردم این کشور در حالت متعادلی زندگی می کنند و به لحاظ در آمد و فاصله طبقاتی در یک سطح جای گرفته اند. اگر موفق شوید در این کشور شغلی مناسب با رشته تحصیلی یا تخصص و درآمد خود پیدا کنید می توانید به راحتی در کشور مکزیک به همراه اعضاء خانواده خود اقامت داشته باشید.

کانادا به‌ عنوان کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت

یکی از مقصدهای پرطرفدار برای مهاجران ایرانی، کشور کاناداست. مهاجرت به کانادا به خصوص برای ایرانیان جذاب است چون این کشورمهاجر پذیر بوده و به نیروی ماهر و متخصص نیاز دارد. افرادی که در یک زمینۀ خاص تسلط خوبی دارند، دارای مدارک معتبر دانشگاهی هستند و به زبان انگلیسی تسلط خوبی دارند، می‌توانند از طریق ویزای کاری برای اقامت کانادا اقدام کنند.

ICT کانادا یکی از کم هزینه ترین روش های مهاجرت به کانادا است. در واقع صاحبان کسب و کارها می توانند با ویزای ict کانادا در زمانی کوتاه نسبت به سایر روش ها به کانادا مهاجرت کنند و البته می توانند از طریق این ویزا، مدیران ارشد خود را نیز که تخصص و تجربه کافی ثابت شده دارند با خود به همراه ببرند.

این افراد بعد از چند سال کار مستمر، رعایت قوانین و پرداخت مالیات اقامت دائم این کشور را کسب خواهند کرد. مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج یکی از روش‌های کم هزینه برای دریافت اقامت این کشور است. امروزه اکثر افراد مشهور از طریق تولد فرزند به دنبال دریافت اقامت کانادا هستند. در صورتی که فرزند یک خانواده در کشور کانادا متولد شود، کودک و والدین او تابعیت کانادا را به دست خواهند آورد. البته این مسئله بعد از رسیدن کودک به سن ۱۸ سالگی است.

مهاجرت به کانادا - کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت

کشور گرجستان

مهاجرت و زندگی در کشور گرجستان ارزان و کم هزینه خواهد بود‌. این کشور مردمان آرامی دارد و برای ادامۀ زندگی انتخاب خوبی خواهد بود. مهاجران با ۵۰۰ یورو در ماه می‌توانند زندگی راحتی داشته باشند. افرادی که به قصد ادامۀ تحصیل به این کشور مهاجرت می‌کنند با یک هزینۀ پایین تحصیلات خود را پشت سر خواهند گذاشت.

معمولاً دانشجویان بین‌المللی با توجه به رشتۀ تحصیلی خود سالیانه حدود ۲۴۰۰ تا ۴۹۰۰ دلار را پرداخت خواهند کرد. اکثر دانشگاه‌های گرجستان دارای خوابگاه هستند و این امر می‌تواند هزینۀ دانشجویان را تا حد زیادی کاهش دهد. دانشجویان می‌توانند ۵ ساعت در روز کار کنند. کشور گرجستان با ایران فاصلۀ کمی دارد و این امر باعث می‌شود هزینه‌های رفت و آمد به آن نسبتاً پایین باشد.

معرفی کشور لهستان به‌عنوان کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت

یکی از کشورهای ارزان اروپایی که هر ساله افراد زیادی برای ادامۀ تحصیل به آن مهاجرت می‌کنند «لهستان» بوده و هزینۀ تحصیل و زندگی در این کشور نسبتاً پایین است. اگر مهاجران تحصیلی به زبان لهستانی مسلط باشند، می‌توانند به صورت رایگان در دانشگاه‌های لهستان ادامۀ تحصیل دهند.

دانشجویان بین‌المللی ماهیانه حدود ۳۵۰ تا ۵۰۰ یورو را برای غذا، حمل و نقل و مسکن پرداخت خواهند کرد. دانشجویانی که موفق به دریافت بورسیۀ تحصیلی می‌شوند با یک هزینۀ پایین، تحصیلات خود را پشت سر خواهند گذاشت. دانشجویان باید هنگام ثبت نام با توجه به رشتۀ تحصیلی خود، حدود ۱۵۰۰ تا ۵۰۰۰ یورو را به صورت ماهیانه پرداخت کنند. دانشگاه‌های لهستانی با توجه به هزینه‌ای که از دانشجویان خود می‌گیرند، امکانات خوبی را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند. فارغ‌التحصیلان می‌توانند بعد از اتمام تحصیل خود وارد بازار کار شوند.

متوسط هزینۀ زندگی در کشور لهستان ماهیانه حدود ۵۰۰ یورو است. کشور لهستان نرخ بیکاری پایینی دارد. این امر باعث افزایش تقاضای مهاجرت کاری به این کشور می‌شود. شهروندان لهستانی با حقوق دریافتی خود می‌توانند یک زندگی خوب و نسبتاً مرفهی داشته باشند. مهم‌ترین ویژگی کشور لهستان، هماهنگی هزینه‌های زندگی و درآمد شهروندان است. این امر باعث می‌شود لهستان یک انتخاب خوب برای ادامۀ زندگی باشد.

مهاجرت به کمک ازدواج - کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت

کشور اوکراین

یکی از کشورهایی که زیبایی طبیعی بسیار و فرصت‌های شغلی فراوانی دارد «کشور اوکراین» است. اگر شما به کشور اوکراین مهاجرت کنید در تمام شهرهای آن می‌توانید یک مسکن با کیفیت و کم هزینه پیدا کنید. مردمان اوکراینی بسیار خون گرم هستند‌، این عامل باعث می‌شود تا مهاجران در این کشور احساس غریبی نکنند.

هزینه‌های پایین زندگی، آب و هوای معتدل، فرهنگ غنی، خدمات درمانی، امکانات، راحتی و جذابیت‌های زیاد اوکراین باعث شده این کشور انتخاب خوبی برای مهاجرت باشد. از مهم‌ترین شهرهای این کشور می‌تواند به خارکوف، کیف، لویو و اودسا اشاره کرد. میانگین هزینه‌ها برای اجارۀ یک آپارتمان ماهیانه حدود ۴۰۰ تا ۶۰۰ دلار خواهد بود.

کشور اسلواکی

یکی از کشورهای اروپایی که در لیست کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت قرار می‌گیرد «اسلواکی» است.‌ کشور اسلواکی کم جمعیت بوده و شهروندان آن رفاه خوبی دارند. دانشجویانی که برای ادامۀ تحصیل به این کشور مهاجرت می‌کنند با تسلط به زبان این کشور، می‌توانند تحصیلات خود را به صورت رایگان را پشت سر بگذارند.

مدارس دولتی یا دبیرستان‌های این کشور رایگان است و دانش‌آموزان مهاجر هزینه‌ای بابت آن پرداخت نخواهد کرد. این کشور برای دانشجویان بین‌المللی خود کارت‌هایی صادر می‌کنند که شامل تخفیفات رستورانی یا وسایل حمل و نقل عمومی می‌شود. در صورتی که دانشجویان بعد از اتمام تحصیل خود شغل مناسبی پیدا کنند، اقامت دائم اسلواکی را کسب خواهند کرد.

کشور نروژ

یکی از کشورهای جذابی که در حوزۀ اسکاندیناوی واقع می‌شود «کشور نروژ» است. این کشور به‌عنوان باکیفیت‌ترین کشور قارۀ اروپا شناخته می‌شود. برای مهاجرت به نروژ می‌توان از طریق ویزای کاری، ازدواج یا نامزدی، سرمایه گذاری، ثبت شرکت یا ادامۀ تحصیل اقدام کرد. دانشجویان زیادی این کشور را برای ادامۀ تحصیل انتخاب می‌کنند زیرا نروژ هزینه‌ای برای دانشگاه‌های خود دریافت نمی‌کند.

دانشجویان بین‌المللی می‌توانند با بهترین امکانات، در معتبرترین دانشگاه‌ها تحصیلات خود را پشت سر بگذارند. دولت نروژ از طریق مالیات، هزینۀ تحصیل دانشجویان را پرداخت می‌کند و به همین علت دانشجویان بین‌المللی می‌توانند به صورت رایگان در این کشور تحصیلات خود را ادامه دهند.

کشور نروژ در زمینۀ مهندسی نیروی متخصص زیادی احتیاج دارد. این عامل باعث می‌شود تا شرایط دریافت ویزای کاری آسان‌تر شود. دانشجویان مقطع کارشناسی باید به زبان نروژی تحصیل کنند و مؤسساتی که این زبان را تدریس می‌کنند کمی محدود است.

پرواز خارجی - کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت

مهاجرت به ایتالیا کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت

زمانی که بحث بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان به میان می‌آید، نمی‌توان از کشور ایتالیا چشم‌پوشی کرد. این کشور در سطح جهان به عنوان مهد بورسیه تحصیلی مشهور شده است. در صورت نداشتن بورسیه نیز می‌توانید از خدمات تحصیلی و آموزشی با هزینه پایین کشور ایتالیا بهره‌مند شوید، اما با بورسیه همین هزینه کم نیز به طور چشمگیری کاهش می‌یابد.

البته نمی‌توان تمام شهرهای ایتالیا را از نظر هزینه زندگی، مناسب و ایده‌آل دانست، اما برخی از بخش‌های ایتالیا نه تنها در این کشور، بلکه در سراسر جهان مقرون به صرفه محسوب می‌شوند، از جمله پسکارای ایتالیا.

کشور فرانسه

کشور فرانسه جزء ارزان‌ترین کشورهای اروپایی برای زندگی و ادامۀ تحصیل است. برخی دانشگاه‌های فرانسه امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان فراهم کرده‌اند. دانشجویان باید صرفاً هزینۀ زندگی خود را بپردازند. دانشگاه‌هایی که تحصیل در آن‌ها رایگان نیست معمولاً ماهیانه مبلغ ۳۰۰ یورو را به ‌عنوان شهریه می‌گیرند.

این هزینه در مقایسه با دیگر دانشگاه‌های اروپایی بسیار مقرون به‌صرفه است. برای ادامۀ تحصیل در اغلب دانشگاه‌های فرانسه دانشجویان باید به زبان فرانسوی تسلط داشته باشند. دانشگاه‌های فرانسوی به دانشجویان ممتاز خود بورسیه و کمک هزینه‌های تحصیلی مختلفی را اعطا می‌کنند. این بورسیه‌ها علاوه بر هزینۀ تحصیل دانشجویان، بخشی از هزینۀ زندگی آن‌ها را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد.

مهاجرت به آلمان کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت

کشور آلمان جزء کشورهایی است که دانشگاه‌های معتبر زیادی دارد. بزرگ‌ترین امتیاز کشور آلمان، ادامۀ تحصیل دانشجویان به صورت رایگان در برخی از دانشگاه‌های آن است. دانشجویان بین‌المللی که به زبان آلمانی و انگلیسی تسلط داشته باشند و زبان آلمانی را برای ادامۀ تحصیل خود انتخاب کنند، می‌توانند به صورت رایگان تحصیلات خود را ادامه دهند. آلمان جزء کم هزینه‌ترین کشورها برای ادامۀ تحصیل در رشتۀ پزشکی است.

جاب آفر آلمان یکی از کم هزینه ترین روش های مهاجرت به آلمان است که متقاضیان آن می توانند در سریعترین زمان به کشور مقصد مهاجرت کنند. در این روش قبل از رسیدن به آلمان شغل دارید و با اثبات این قضیه به راحتی و در کوتاه ترین زمان با دادن مدارک لازم به سفارت آلمان در سریعترین زمان می توانید ویزای خود را بگیرید.

کشور بلغارستان

کشور بلغارستان به‌عنوان کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت شناخته می‌شود. این کشور به دلیل اینترنت پرسرعت و هزینه‌های پایین برای زندگی، در میان کشورهای اروپایی شهرت زیادی دارد. زبان رسمی این کشور «سیریلیک» است و یادگیری آن برای مهاجران کمی دشوار است. شرکت در دوره‌های کمکی به مهاجران کمک می‌کند تا خیلی سریع به این زبان تسلط پیدا کنند. در ادامه متوسط هزینه‌های زندگی در بلغارستان را بررسی خواهیم کرد.

 • هزینۀ اجاره آپارتمان: حداقل حدود ۱۸۰ دلار در ماه خواهد بود.
 • هزینۀ غذا: حدوداً ۶ تا ۷ دلار به همراه نوشیدنی است.
 • هزینۀ اینترنت: ماهیانه حدود ۱۱ دلار خواهد بود.

مهاجرت به بلژیک - کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت

کشور بلژیک

کشور بلژیک انتخاب خوبی برای افرادی است که قصد اخذ ویزای کارآفرینی دارند. این کشور در محدودۀ شینگن قرار می‌گیرد و این عامل باعث می‌شود تا ساکنان بلژیکی به راحتی در مناطق شینگن سفر کنند. مهاجران بعد از ۵ سال، اقامت دائم بلژیک را دریافت خواهند کرد. برای مهاجرت به این کشور می‌توان از طریق ویزای کارآفرینی یا خود اشتغالی و ویزای سرمایه گذاری اقدام کرد.

کشور ترکیه کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت

یکی از مقاصد اصلی اکثر ایرانی‌ها برای مهاجرت «کشور ترکیه» است. ترکیه به دلیل نزدیکی با ایران و شرایط مناسب برای ادامۀ تحصیل یا اشتغال، انتخاب خوبی برای مهاجرت خواهد بود. دانشگاه‌های این کشور اعتبار زیادی دارند و متقاضیان رشتۀ پزشکی می‌توانند تحصیلات خود را در بهترین شرایط پشت سر بگذارند. کشور ترکیه به‌عنوان کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت شناخته می‌شود.

کشور پاکستان

شاید حضور این کشور در لیست کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت کمی برای شما عجیب باشد در صورتی که برخی از نواحی پاکستان شرایط مساعدی برای زندگی دارند. هزینۀ زندگی در کشور پاکستان نسبتاً پایین است و جاذبه‌های طبیعی و تاریخی زیادی دارد. در صورتی که شرایط سیاسی و امنیتی این کشور مساعد باشد، مهاجران می‌توانند درآمد خوبی به دست آورند.

کشور قبرس

یکی از کشورهایی که در سال‌های اخیر شرایط آسانی را برای مهاجرت در نظر گرفته «کشور قبرس» است. این جزیرۀ زیبا به دلیل امنیت بالا، نرخ جرم و جنایت پایین، بیمارستان‌های خصوصی و کم هزینه، استانداردهای بالای بهداشتی، آموزش معتبر و مناظر زیبا محبوبیت زیادی در میان مهاجران دارد. قیمت مسکن در این کشور نسبتاً پایین است و مهاجران می‌توانند با یک هزینۀ مقرون به‌صرفه در این کشور زندگی کنند.

کشور یونان کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت

درصد افرادی که برای اشتغال به کشور یونان مهاجرت کرده‌اند، نسبتاً زیاد است و بر اساس آمارهای به دست آمده حدود ۷.۱ درصد از نیروهای کار این کشور، خارجی هستند. درصد جمعیت خارجی نسبت به کل جمعیت یونان حدود ۹ الی ۱۱ درصد است و این امر محبوبیت کشور یونان را در میان مهاجران اثبات می‌کند.

یکی از راه‌های مهاجرت به کشور یونان «ویزای سرمایه گذاری» است. سرمایه‌گذاری باید در زمینۀ گردشگری، تولید، حمل و نقل و ارتباطات، انرژی، خدمات بهداشتی، الکترونیک، پروژه‌های فناوری و نوآوری، مدیریت مواد زائد، بخش فرهنگی، بخش آموزش و پرورش، بخش مواد اولیه و ارائه خدمات انجام شود.

مهاجرت - کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت

کم هزینه ترین کشورها برای مهاجرت کاری

مهاجرت کاری یکی از محبوب‌ترین و البته شاید یکی از سخت‌ترین روش‌های مهاجرت است. در این روش، بسیار مهم است که در مرحله اول بهترین و ارزانترین کشور از نظر هزینه زندگی برای مهاجرت کاری را انتخاب کرده و سپس در آنجا یک شغل پیدا کنید. کشورهای مقرون‌به‌صرفه زیادی وجود دارند که به‌راحتی می‌توانید برای کار و زندگی به آنجا بروید.

برخی از بهترین کشورهای ارزان برای مهاجرت کاری عبارت است از:

 • ویتنام (Vietnam)

فرصت‌های شغلی بسیار زیادی در شهرهای اصلی ویتنام یعنی هوشی مین (Ho Chi Minh) در جنوب، هانوی (Hanoi) پایتخت آن در شمال و دا نانگ (Da Nang) در مرکز کشور وجود دارند.

 • کاستاریکا (Costa Rica)

مشاغل محبوب در کاستاریکا، آموزش زبان انگلیسی، گردشگری و غواصی است.

 • بلغارستان (Bulgaria)

در صورتی که علاقه به کار در اروپا دارید ولی به‌دلیل هزینه‌های بالای کشورهایی مانند ایتالیا و فرانسه، می‌توانید در بلغارستان یکی از ارزان‌ترین کشورهای اروپا زندگی کنید.

 • مکزیک (Mexico)

پس از دریافت مجوز کار، از طریق آژانس‌های استخدام و شرکت‌های چند ملیتی شغل موردنظر خود را پیدا خواهید کرد. زندگی در مکزیک ارزان‌تر از دیگر کشورهای آمریکای شمالی است.

 • چین (China)

اقتصاد چین در حال رونق است، یعنی مشاغل زیادی با حقوق‌های بالا برای انتخاب وجود دارد.

 • کره جنوبی (South Korea)

کره جنوبی ارزان‌ترین کشور برای کار و زندگی نیست، اما به‌دلیل حقوق دریافتی بسیار مناسب آن و اقامت رایگان در صورت استخدام در بعضی کارها در این لیست قرار گرفته است.

پاسپورت - کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت

کم هزینه ترین کشورها برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

 • وانواتو (Vanuatu)

وانواتو مجمع‌الجزایری در جنوب غربی اقیانوس آرام است که ارزانترین شهروندی از طریق برنامه سرمایه‌گذاری را ارائه می‌دهد. حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در برنامه حمایت از توسعه وانواتو، 130,000 دلار است. متقاضیان تنها پس از یک ماه و بدون نیاز به سفر یا اقامت در جزیره، می‌توانند شهروندی دریافت کنند.

 • کارائیب (Caribbean)

ایالت‌های کارائیب نسبت به سایر ایالت‌های اروپایی برنامه‌های ساده‌تری برای سرمایه‌گذاری و شهروندی ارائه می‌دهند. برای سرمایه‌گذاری در این منطقه، به 100,000 تا 150,000 دلار سرمایه نیاز دارید. دریافت شهروندی پس از 2 تا 5 ماه امکان‌پذیر است.

 • ترکیه (Turkey)

ترکیه یکی دیگر از ارزانترین کشور برای مهاجرت ایرانیان از طریق سرمایه‌گذاری است. حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری از طریق املاک و مستغلات، 250,000 تا 400,000 دلار است.

 • مالت (Malta)

کشور مالت جزو معدود کشورهای اتحادیه اروپا است که شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری را ارائه می‌دهد. برای اخذ شهروندی، به سرمایه‌گذاری با مبلغ 150,000 یورو نیاز دارید. همچنین خرید ملک با ارزش بالاتر از 700,000 یورو و یا اجاره با نرخ 18,000 یورو در سال نیز راه‌های دیگر اخذ شهروندی هستند.

 • مونته نگرو (Montenegro)

مونته نگرو جزو کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیست، اما مبلغ موردنیاز برای سرمایه‌گذاری نسبت به کشورهای اروپایی مانند مالت و قبرس (Cyprus)، کمتر است. برای سرمایه‌گذاری و اخذ شهروندی مونته نگرو به سرمایه با ارزش 250,000 تا 450,000 یورو نیاز دارید.

مهاجرت تحصیلی - کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت

ارزانترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی

 • نروژ (Norway)

موسسات نروژی در بین دانشگاه‌های برتر در سراسر جهان رتبه‌بندی شده‌اند. در واقع، چهار دانشگاه در نروژ بر اساس رتبه‌بندی QS در بین 500 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. برخی از محبوب‌ترین دانشگاه‌های نروژ عبارت‌اند از:

 1. دانشگاه Oslo
 2. دانشگاه Bergen
 3. دانشگاه Tromsø دانشگاه قطب شمال نروژ
 4. دانشگاه علم و صنعت نروژ
 5. دانشگاه Stavanger
 • تایوان (Taiwan)

تایوان دارای بیش از 40 دانشگاه است که برنامه‌های متنوعی را برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند. 10 دانشگاه تایوان در لیست 50 دانشگاه برتر که توسط رتبه‌بندی QS انتخاب شده‌اند، قرار گرفته‌اند.برخی از محبوب‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

 1. دانشگاه National Taiwan
 2. دانشگاه National Tsing Hua
 3. دانشگاه National Cheng Kung
 4. دانشگاه National Taiwan Normal
 5. دانشگاه Taipei Medical
 6. دانشگاه National Yang Ming Chiao Tung
 7. دانشگاه ملی علم و فناوری تایوان (تکنولوژی تایوان)
 • آلمان (Germany)

آلمان به‌دلیل داشتن دانشگاه‌های معتبر و هزینه نسبتا پایین تحصیل در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی مشهور است. دانشگاه‌های رتبه بالای آلمان عبارت‌اند از:

 1. دانشگاه فنی Munich
 2. دانشگاه Ludwig Maximilian مونیخ
 3. موسسه فناوری Karlsruhe
 4. دانشگاه Heidelberg
 5. دانشگاه RWTH آخن
 6. دانشگاه آزاد Berlin
 7. دانشگاه Humboldt برلین
 • فرانسه (France)

سیستم آموزشی فرانسه به‌عنوان یکی از بهترین‌ها در اروپا رتبه‌بندی و شامل طیف وسیعی از برنامه‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌شود. برخی از دانشگاه‌های برتر فرانسه عبارت‌اند از:

 1. دانشگاه PSL
 2. دانشگاه Paris-Saclay
 3. دانشگاه Sorbonne
 4. موسسه Polytechnique de Paris
 5. مکزیک (Mexico)

چندین دانشگاه خصوصی و دولتی در رشته‌های مختلف در مکزیک برنامه‌های تحصیلی ارائه می‌دهند. بیش از 14 دانشگاه مکزیکی در فهرست برترین دانشگاه‌های رتبه‌بندی QS در سال 2019 قرار گرفتند. برخی از بهترین دانشگاه‌های مکزیک عبارت‌اند از:

 1. دانشگاه Nacional Autónoma de México
 2. دانشگاه Universidad Nacional Autónoma de México (UNAM)
 3. دانشگاه Panamericana

سوالات متداول

هند، مکزیک، کانادا، گرجستان، ایتالیا، آلمان، فرانسه، قبرس، ترکیه و بلغارستان از ارزان ترین کشور ها برای مهاجرت می باشند.

مکزیک، چین و کره جنوبی از ارزان ترین کشور ها برای مهاجرت کاری می باشند.

2.3 7 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
20 آذر 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.