بهترین دانشگاه های سوئد

برترین دانشگاه های سوئد
5
(1)

سوئد در منطقه ی اسکاندیناوی واقع شده است که به دلیل مناظر ، تاریخ و فرهنگ خیره کننده خود شهرت یافته است. چشم انداز آن مملو از دریاچه‌ها ، کوه‌ها و جنگل‌ها است و در مناطق شهری ، معماری باشکوه با مناظر چشمگیر ساحلی درهم آمیخته شده است. در کنار گالری‌های جذاب ، موزه‌ها و پارک تفریحی لیزبرگ ، شما مکان‌های زیادی برای گشت و گذار خواهید داشت.

حدود 10 میلیون نفر جمعیت در مناطق سوئد پراکنده شده اند Norrland : در شمال ، Svealand در مرکز و Götaland در جنوب. صدها جزیره با قایق به راحتی قابل دسترسی هستند و مجمع الجزایر گوتنبرگ یکی از جاذبه‌های گردشگری بسیار جذاب است.

سوئد یک پایگاه ایده آل برای سفر به اروپا است و با نروژ و فنلاند همسایه است و همچنین در نزدیکی دانمارک واقع شده است. مردم محلی در درجه اول به زبان سوئدی و فنلاندی صحبت می‌‎کنند ، اما زبان انگلیسی نیز بسیار رایج است و واحد پول سوئد، کرون است.

برای تحصیل در سوئد به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی، شما باید از طریق وب سایت پذیرش سوئد با یک فرم درخواست، مدارک صلاحیت و مهارت خود را به زبان انگلیسی درخواست کنید، و می‌توانید شرایط ورود به دوره مربوطه را شناسایی کنید.

شما می‌توانید حداکثر برای چهار برنامه کارشناسی اقدام کنید. اطمینان حاصل کنید که برای تکمیل مراحل و مهلت درخواست با دانشگاه های منحصر به فرد رایزنی می‌کنید.

آخرین مهلت درخواست برای موقعیت‌های پاییزی در دوره های کارشناسی سوئد ژانویه همان سال است و انتخاب در ماه مارس انجام می‌شود.

بنابراین برای کسانی که تحصیلات متوسطه خود را به پایان می‌رسانند، تا زمان حصول نتیجه، بسیاری از موقعیت ها گرفته می‌شوند، اگرچه ممکن است به شما، موقعیتی  که هنوز در دسترس است، پیشنهاد گردد.

این موارد جز بهترین دانشگاههای سوئد بر اساس رتبه بندی جهانی دانشگاهی آموزش عالی در سال 2021 هستند.

بیشتر بدانیم: راهنمای جامع ویزای جستجو کار آلمان

5 دانشگاه برتر سوئد

1-موسسه کارولینسکا

موسسه کارولینسکا

موسسه کارولینسکا به تحقیقات پزشکی در سطح جهانی خود افتخار می‌کند. این دانشگاه مرتباً به عنوان یکی از بهترین و معتبرترین دانشگاه‌های جهان برای تحصیل پزشکی رتبه بندی می‌شود.

این دانشگاه که در سولنا، استکهلم بزرگ مستقر شده است، برای آموزش جراحان ارتش در سال 1810 تاسیس شد. این دانشگاه، از آن زمان تاکنون ،گسترش یافته است و شامل دو پردیس دانشگاهی است . دانشکده ی دوم واقع در فلمینگسبرگ ، درست در جنوب استکهلم است.

این دانشگاه طیف وسیعی از مدارک علوم سلامت  و زندگی و مدارک تحصیلات تکمیلی را ارائه می‌دهد.برای دانشجویان دوره کارشناسی این موارد شامل پزشکی، روانشناسی ، روان درمانی ، دندانپزشکی ، مامایی ، پرستاری ، شنوایی شناسی ، بینایی سنجی ، فیزیوتراپی ، رادیوگرافی ، کاردرمانی و آسیب شناسی زبان و گفتار است.

بیمارستان دانشگاه کارولینسکا، جایی که دانشجویان مورد آموزش و تحقیقات قرار می‌گیرند ، نیز در نزدیکی آن است. برنامه‌های تبادل بین‌المللی با سایر دانشگاه‌ها از جمله استرالیا ، چین ، دانمارک ، فنلاند و هلند نیز برقرار است.

انجمن نوبل در دانشگاه شامل افرادی است که مجاز به معرفی نامزدهای برنده نوبل برای فیزیولوژی / پزشکی هستند. از هر هشت سوئدی دریافت کننده این جایزه، پنج نفر در کارولینسکا تحصیل کرده اند.

تورستن نیلز ویزل، برنده جایزه نوبل و فیزیولوژی مغز و اعصاب، الف فون اولر برنده جایزه نوبل و فیزیولوژیست و برنده نوبل پزشکی و دارو و دانشمند ، هوگو تئورل.

از دیگر فارغ التحصیلان معروف می توان به پزشک لارس لکسل ، مخترع جراحی رادیویی و سیاست‌مداران سوئدی ، اوا بورلینگ و بنگت وستبرگ اشاره کرد.

2- دانشگاه لوند

دانشگاه لوند

دانشگاه لوند یک دانشگاه دولتی در شهر لوند سوئد است. این دانشگاه همچنین درپردیس دانشگاهی  مالمو و هلسینگبورگ قرار دارد.

این دانشگاه بیش از 27000 دانشجو دارد و در بیش از 20 مرکز تحقیقاتی و موسسه سازمان یافته شده است.

کتابخانه دانشگاه لوند در سال 1668 تاسیس شد( همان سال تاسیس دانشگاه ) و یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین کتابخانه‌های سوئد است.

قدمت خود شهر لوند به سال 990 برمی گردد ، به این معنی که بیش از 1000 سال تاریخ از کنار سنگفرش‌های خیابان‌ها ، تا کنار رستوران‌ها و مغازه‌ها و اماکن مدرن وجود دارد.

رنگ‌های دانشگاه آبی تیره و برنزی و شعارآن “ Ad utrumque” است که به معنای “آماده شده برای کتاب و شمشیر” است.

3-دانشگاه اوپسالا

دانشگاه اوپسالا

دانشگاه اوپسالا در سال 1477 تاسیس شد، قدیمی‌ترین دانشگاه در سوئد است و تأکید زیادی بر الهیات داشت و فقط با 50 دانشجو آغاز به کار کرد. پیشینه تاریخی آن با پردیس های بسیار مدرن آن در شهر اوپسالا کنار هم قرار گرفته است.

سه رشته ی منظم در دانشگاه وجود دارد:

هنرها و علوم اجتماعی ، پزشکی و داروسازی ، و علم و فناوری ،با حدود 70 دوره ی کارشناسی.

حقوق ، پزشکی و روانشناسی از جمله محبوب ترین گزینه‌ها برای دانشجویان جدیدالورود است.

.  با افزایش تعداد درخواست‌ها در اوپسالا ، این دانشگاه در روند پذیرش خود انتخابی تر عمل کرده است. همچنین با بیش از 400 دانشگاه در سراسر جهان تبادلات توافق نامه ای برقرار کرده است.

با بازتاب آغاز مذهبی دانشگاه ، زنگ کلیسای جامع در مراسمات کلیدی دانشگاهی به صدا در می آید.

یکی دیگر از سنت‌های این دانشگاه کلاه سفید دانشجویی آن است ، که اولین بار در دهه 1840 توسط دانشجویان اوپسالا برای شناسایی استفاده شد ، در 30 آوریل ، “Walpurgis Eve” ، برای جشن فرا رسیدن بهار ، پوشیده شده است.

این دانشگاه همچنین قدیمی‌ترین باغ گیاه شناسی کشور است که بیش از 9000 گونه گیاهی دارد. این باغ بخشی از قلعه سلطنتی بود و توسط پادشاه گوستاو سوم اهدا شد.

ولیعهد ویکتوریا از سوئد در سال 2009 با لیسانس هنر از دانشگاه فارغ التحصیل شد ، در حالی که آلفرد نوبل در آنجا در سال 1893 دکترای افتخاری دریافت کرد.

هشت برنده جایزه نوبل وابسته به دانشگاه بوده اند.

4- دانشگاه استکهلم

دانشگاه استکهلم

دانشگاه استکهلم در سال 1878 به عنوان کالج تاسیس شد و از سال 1960 دارای شرایط دانشگاه گردید.

و دارای  بیش از 27000 دانش آموز است.

این دانشگاه در اولین پارک ملی شهری جهان واقع شده و توسط جنگل‌ها ، گیاهان و درختان وسیعی احاطه شده است، از جمله 800 گونه گیاه گل‌دار و بیش از 100 گونه پرنده ، همراه با ورودی دریای بالتیک از Brunnsviken و سواحل در شمال آن.

با این حال ، این دانشگاه از مرکز شهر فاصله ی کمی با مترو دارد تا دانشجویان بتوانند جاذبه های فرهنگی شهر را تجربه کنند.

5-دانشگاه گوتنبرگ

دانشگاه گوتنبرگ

دانشگاه گوتنبرگ دومین دانشگاه بزرگ سوئد است و همچنین سومین دانشگاه قدیمی است.

این دانشگاه دارای هشت دانشکده و 38 دپارتمان است ، به این معنی که یکی از دانشگاه‌های گسترده در سوئد است.

این دانشگاه تعدادی  فارغ التحصیل چشمگیر دارد از جمله آروید کارلسون ، که در سال 2000 برنده جایزه نوبل پزشکی شد . یان الیاسون، یک دیپلمات و سیاستمدار، و جوناس جوناسون، نویسنده مشهور بین المللی.

دانشگاه های برتر سوئد در سال 2021

برای مشاهده کامل هر موسسه کلیک کنیدWorld University Rankings 2021

بیشتر بدانیم:  مزایای تحصیل در مجارستان

نتایج:

 رتبه بندی جهانی 2021 رتبه بندی سوئد 2021 دانشگاه  شهر
 =36 1 موسسه کارولینسکا  استکهلم
 =103 2 دانشگاه لوند لوند
 =111 3 دانشگاه اوپسالا اوپسالا
 183 4 دانشگاه استکهلم استکهلم
 =191 5 دانشگاه گوتنبرگ گوتنبرگ
 201–250 =6 دانشگاه تکنولوژی چالمرز گوتنبرگ
 201–250 =6 موسسه فناوری سلطنتی KTH استکهلم
 351–400 =8 دانشگاه اوربرو اربرو
 351–400 =8 دانشگاه علوم کشاورزی سوئد اوپسالا
 351–400 =8 دانشگاه اومئو اومئو
 401–500 11 دانشگاه اینکوپینگ  لینکوپینگ
 801–1000 12 دانشگاه کارلستاد کارلستاد

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 5 / 5. تعداد: 1

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید