سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

بهترین زمان برای مهاجرت؛ دبیرستان یا دانشگاه؟(قسمت اول)

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

بهترین زمان برای مهاجرت؛ دبیرستان یا دانشگاه؟

ادامه تحصیلات آکادمیک در خارج از کشور در دانشگاه ها سالهاست که برای مهاجران یک رویه بوده است. با این حال، مهاجرت تحصیلی اخیر در سطح دبیرستان چندین سؤال را ایجاد کرده است: آیا تحصیل در خارج از کشور برنامه های دبیرستان یا چشم انداز دانشگاه را مختل می کند؟ آیا یک دانش آموز می تواند در یک رشته خاص مانند پیش پزشکی در یک کشور خارجی در سطح دبیرستان تحصیل کند؟ آیا دانشجویان ورزشکار می توانند تحصیلات خود را در خارج از کشور دنبال کنند؟

در حالی که اطلاعات جامع در مورد آموزش در سطح دبیرستان در خارج از کشور به آسانی برای آموزش عالی در دسترس نیست، بدون شک رفتن به خارج از کشور در دوران دبیرستان یک فرصت ارزشمند است.

در میان تمام این سوالات، یکی از بزرگترین تصمیمات این است که چه زمانی و آیا برای دبیرستان یا دانشگاه به خارج از کشور مهاجرت کنیم:

چه زمانی؟
آیا در دوران دبیرستان باید در خارج از کشور تحصیل کنید یا در دانشگاه؟
در اینجا، بینش های دقیق ارائه می شود تا شما را در فرآیند تصمیم گیری راهنمایی کند:

تحصیل در خارج از کشور در دبیرستان یا دانشگاه؟

قبل از پرداختن به موضوع، بیایید به سرعت مقایسه و کشف کنیم چگونه تحصیل در خارج از کشور در سطوح دبیرستان و کالج متفاوت است.

تحصیلات دبیرستان در خارج از کشور تحصیلات دانشگاهی در خارج از کشور
صحنه‌های اجتماعی برای نوجوانان به شدت متفاوت است. صحنه‌های اجتماعی برای دانشجویان بسیار آشنا‌تر و قابل سازگاری‌تر است.
یک جهش بزرگ برای اکثر دانش آموزان و آزمایش بزرگتر برای استقلال آن‌هاست. دانشجویان اکثراً تجربه استقلال و زندگی به تنهایی را از قبل داشته اند و با آن راحت‌اند.
احتمال بیشتری وجود دارد که یک زبان خارجی بیاموزید. فرصت‌های بیشتر برای سطوح مختلف وجود دارد.
هنگام انتخاب برنامه‌های دانشگاه خود شانس بیشتری خواهید داشت. هنگام انتخاب شغل شانس بیشتری خواهید داشت.
به عنوان یک دانش‌آموز دبیرستانی، هزینه‌های کمتری خواهید داشت. زمان بیشتری برای پس‌انداز برای هزینه‌های دانشگاه داشته‌اید.
اگر قصد تحصیل در کالج در خارج از کشور یا تحصیل در دانشگاه خارجی برای دریافت مدرک دارید عالی است. اگر می‌خواهید یک حرفه بین المللی را راه اندازی کنید یا در خارج از کشور به یک متخصص تبدیل شوید عالی است.

تحصیل در خارج از کشور در دوران دبیرستان

در گذشته، داشتن “تحصیلات خوب” به معنای گذراندن دوازده سال تحصیل، سپس حضور در دانشگاه و در نهایت کسب شغل پس از فارغ التحصیلی بود. با این حال، با افزایش محبوبیت اینترنت و تجارت/ارتباطات بین‌المللی، تجربیات آموزشی بین‌المللی بسیار ارزشمند است. این بدان معناست که افراد بیشتری درگیر آموزش و پرورش می‌دانند که دانش‌آموزان دبیرستانی گاهی اوقات خارج از کلاس سنتی یا مثلاً در کلاس‌هایی که در کشور دیگری برگزار می‌شود، بیشتر یاد می‌گیرند.

تحصیل در خارج از کشور در دوران دبیرستان

بیشتر بدانیم: چگونه اقامت اروپا را اخذ کنیم؟

چرا تحصیل دبیرستان در خارج از کشور ممکن است مفید باشد؟

افزایش فرصت ها برای کاوش در مکان های مختلف در طول زندگی
بیایید این موضوع را ساده کنیم:

هرچه یک فرد زودتر سفر را شروع کند، در مقایسه با کسانی که در سال‌های بعد در خانه می‌مانند و به سفر می‌روند، بیشتر به فرهنگ‌های مختلف آگاه می‌شوند و به فرهنگ‌های مختلف احترام می‌گذارند. تحصیل دبیرستان در خارج از کشور مطمئناً به سازماندهی بیشتری نسبت به تحصیلات دانشگاهی و دانشگاهی نیاز دارد زیرا هنوز یک روش آموزشی در حال توسعه است. با این حال، تجربه زندگی و تحصیل در یک کشور دیگر در دوران نوجوانی، برخلاف کسانی که صرفاً در کلاس‌های معمولی در دبیرستان محلی خود شرکت می‌کنند، تجربیات جهانی و منحصربه‌فردی را برای دانش‌آموزان فراهم می‌کند. این رویکرد فعالانه و پیشرو ممکن است در ابتدا به نظر برسد که دانش‌آموزان دبیرستانی را به دلیل از دست دادن رویدادهای سنتی در کشورشان عقب می‌اندازد. با این حال، این تجربه در واقع یک برکت آینده را ارائه می دهد، که اثرات مثبت آن ممکن است بلافاصله نباشد آشکار.

یادگیری زبان های جدید آسان تر می شود
این یک واقعیت است که یادگیری یک زبان جدید در جوانی آسان تر است.

مطالعات نشان می‌دهد که دانش‌آموزان جوان دوزبانه، به‌ویژه آن‌هایی که شروع به یادگیری زبان دیگری می‌کنند – به ویژه قبل از نوجوانی – ماده خاکستری بیشتری در مغز خود دارند. تحصیل در خارج از کشور به دانش آموزان کمک می کند تا با ملاقات با افرادی که واقعاً به آن زبان صحبت می کنند، در یک زبان دیگر غرق شوند. آنها می توانند به جای کتاب های پر از درس گرامر، زبانی را در محیط آن بیاموزند و سریعتر مهارت پیدا کنند.

دانش آموزان دبیرستانی معمولاً هزینه های شخصی کمتری دارند
در دبیرستان، بیشتر دانش آموزان هنوز در خانه زندگی می کنند و پول یک ترم در خارج از کشور را ندارند.

دانش آموزان دبیرستانی معمولاً به کمک والدین خود نیاز دارند، مگر اینکه شغل پاره وقت داشته باشند یا بتوانند کمک های مالی و کمک هزینه تحصیلی را ترتیب دهند. دانشجویان کالج اغلب مجبورند برای وام، اجاره و وام ماشین بپردازند، که پس انداز یک ترم را بسیار دشوار می کند.

شروع جلب توجه از انتخاب کالج
اگرچه این نباید دلیل اصلی رفتن به خارج از کشور در دوران دبیرستان باشد، اما اگر متقاضی یک دانشگاه قبلاً یک ترم تحصیل در خارج از کشور را تجربه کرده باشد، در بین داوطلبان برجسته می شود.

پتانسیل برای تغییرات و جهت گیری هدف شخصی
وقتی دانش‌آموزان دبیرستانی می‌توانند در خارج از کشور تحصیل کنند، چشم‌انداز زندگی آنها فراتر از کالج و شغل خوب است. آنها با افراد زیادی آشنا می شوند که آن مسیر را دنبال نکرده و کاملاً موفق بوده اند. آنها با افرادی ملاقات خواهند کرد که دیدگاه‌هایشان در مورد تحصیل، فرهنگ، باورهای سیاسی، محیط و اهداف زندگی تغییر می‌کند یا شاید دیدگاه آنها را شکل می‌دهد. دانش‌آموزانی که از دبیرستان در خارج از کشور باز می‌گردند ممکن است به فکر ثبت نام مستقیم در کشور دیگری برای کالج باشند یا حتی ممکن است یک سال از تحصیلات مرخصی بگیرند. اگر والدینی هستید که این مطلب را می خوانید، نگران نباشید! این در واقع یک ایده عالی است.

دانش آموزان با سفرهای بین المللی به استقلال می رسند
داستان همین طور است: “وقتی فرزندم به دانشگاه می رود، باید یاد بگیرد لباس هایش را بشوید!” اما برخی از افراد در دبیرستان بیش از دیگران تجربه استقلال دارند. اگر نوجوانی بدون والدین خود در کشور دیگری تحصیل کند، قبل از ورود به دانشگاه استقلال لازم را به دست می آورد. دانش‌آموزان کمی زمان می‌برند تا به این آزادی جدید عادت کنند و دوری از خانه می‌تواند سخت باشد. آنها ممکن است با دلتنگی و تنهایی دست و پنجه نرم کنند و والدین باید درک کنند که فرزندشان ممکن است کمی ناراحت باشد. با این حال، این دانش آموزان در موقعیت های جدیدی مانند برخورد با ایستگاه های قطار و رسیدن به مقصد قرار می گیرند که به آنها مسئولیت بیشتری می دهد. صرف نظر از تجربه ای که دارند، آنها با احترام بیشتری به محیط اطراف خود به خانه باز می گردند و احساس می کنند که باید مسئولیت بیشتری (و اعتماد به نفس بیشتری) در زندگی روزمره خود داشته باشند. اگر فرزند شما با مسائل مالی دست و پنجه نرم می کند، از او بخواهید که برای زندگی خود در خارج از کشور پول پس انداز کند، و به سرعت خواهید دید که چقدر خوب یاد می گیرند که هزینه های خود را بودجه بندی کنند!

مقاله بعدی ما را برای بررسی موارد مثبت بخوانید جنبه های تحصیل در خارج از کشور در کالج

بیشتر بخوانیم: چگونه بهترین کشور برای مهاجرت را انتخاب کنیم؟

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
14 آبان 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.