سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت کاری و تحصیلی ایرانیان

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت

بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت کاری و تحصیلی ایرانیان کدام کشور هاست؟ بهترین کشور های اروپایی برای تحصیل کدام کشور هاست؟ گروه مهاجرتی چهره نگار این کشور ها را به شما معرفی می کند، با ما همراه باشید.

مزایای مهاجرت به کشورهای اروپایی چیست ؟

در بخش‌های قبلی بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت ایرانیان از جهات مختلف را بیان کردیم. اما دلیل اینکه این همه بر مهاجرت به اروپا تاکید می‌شود چیست؟ واقعیت این است که کشورهای اروپایی از لحاظ شرایط زندگی، حقوق شهروندی، امکانات رفاهی و شرایط شغلی در وضعیت مطلوبی قرار دارند. لذا مهاجرت به این کشورها به شما کمک می‌کند که زندگی بهتر و راحت‌تری داشته باشید. مهاجرت به کشورهای اروپایی مزایای بسیار زیادی به‌همراه دارد که در زیر مهم‌ترین آن‌ها را بیان می‌کنیم.

مهاجرت به اروپا - بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت

  • می‌توانید در کشورهای امن و توسعه یافته زندگی کنید.
  • به‌راحتی می‌توانید میان کار و زندگی خود تعادل ایجاد کنید.
  • به فرصت‌های شغلی متنوع با حقوق بالا دسترسی خواهید داشت.
  • بدون داشتن ویزا می‌توانید به سایر کشورهای اروپایی سفر کنید.
  • امکان دسترسی به مناظر تاریخی، تفریحی و گردشگری برای شما فراهم می‌شود.
  • از حقوق شهروندی یکسانی برخوردار خواهید بود و می‌توانید در آرامش زندگی کنید.
  • می‌توانید از امکانات رفاهی و بهداشتی مقرون‌به‌صرفه ملی دسترسی داشته باشید.

چه چالش‌ هایی در مهاجرت به اروپا پیش روی شما است ؟

مهاجرت به اروپا همانقدر که هیجان انگیز است، اما می‌تواند یک تجربه چالش برانگیز هم باشد. موارد زیر برخی از این چالش‌ها را توضیح داده است:

  • موانع زبان: اگرچه بسیاری از اروپایی‌ها انگلیسی صحبت می‌کنند، اما ممکن است در برخی از کشورها با مشکل زبان مواجه شوید (مثل پرتغال، ایتالیا و …).
  • هزینه بالای زندگی: برخی از کشورهای اروپایی هزینه زندگی بالایی دارند، بنابراین مهم است که قبل از مهاجرت در مورد هزینه زندگی در این کشورها تحقیق کنید.
  • تفاوت‌های فرهنگی: فرهنگ‌های اروپایی بسیار متفاوت از فرهنگ ایرانی است، بنابراین مهم است که دیدی باز نسبت به این موضوع داشته باشید و خودتان را برای سازگاری با این فرهنگ‌ها آماده کرده باشید.

مهاجرت به انگلیس - بهترین کشور اروپایی برای مهاجرتبهترین کشور اروپایی برای مهاجرت

بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت

مهاجرت به انگلیس

انگلیس یکی از کشور‌های مستقل قاره اروپاست که در لیست بهترین کشورهای اروپایی برای زندگی قرار دارد. این کشور به‌دلیل ثبات اقتصادی، فرصت‌های متعددی برای استارتاپ‌ها، استخدام و سرمایه‌گذاری فراهم کرده است. علاوه‌بر این فرصت‌ها، امکانات درمانی و اجتماعی از مهم‌ترین دلایل مهاجرت به انگلیس محسوب می‌شود. با کار یا تحصیل در انگلیس می‌توان به‌راحتی به سایر کشور‌های دنیا نیز سفر کرد. برای مثال، افرادی که اقامت انگلیس را دارند، مراحل اخذ ویزای کانادا نیز برای آن‌ها آسان‌تر می‌شود.

بین شهر‌های انگلیس، لندن در رتبه اول بهترین شهر‌های اروپایی برای مهاجرت قرار دارد. افراد ثروتمند و نیروی کار متخصص باعث شده تا سطح استاندارد‌های زندگی در لندن بسیار بالا باشد. علاوه‌بر فرصت‌های شغلی که در لندن وجود دارد، بهترین دانشگاه‌های دنیا نیز در این شهر هستند.

دانمارک بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت

دانمارک به دلیل کیفیت بالای زندگی و سیستم رفاه اجتماعی، همواره در میان شادترین کشورهای جهان قرار دارد. این کشور دارای اقتصاد قوی و نرخ پایین بیکاری است که آن را به مقصدی عالی برای جویندگان کار تبدیل کرده است. کپنهاگ، پایتخت، به خاطر فرهنگ و صحنه طراحی پر جنب و جوشش معروف است.

مهاجرت به پرتغال

هزینه زندگی برای بسیاری از ایرانیان، مهم‌ترین فاکتور انتخاب بهترین کشور اروپا برای زندگی محسوب می‌شود. آب‌و‌هوای مطلوب، رشد اقتصادی، فرصت‌های عالی برای تحصیلات و کیفیت زندگی باعث شده تا پرتغال به یکی از بهترین کشور‌ها برای اقامت کاری و تحصیلی ایرانیان تبدیل شود. علاوه‌بر این، هزینه زندگی برای بسیاری از مهاجران در این کشور پایین است؛ مخصوصاً اگر خارج از پایتخت پرتغال، شهر لیزبون، ساکن باشید.

مهاجرت کاری به اروپا - بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت

مهم‌تر از همه موارد گفته‌شده، پرتغال به‌عنوان کشور مهاجر‌پذیر شناخته می‌شود. گروه‌های گسترده‌ای در پرتغال به‌منظور آموزش و انتقال فرهنگ و قوانین پرتغال به مهاجران فعالیت دارند.بسیاری از افراد به اشتباه تصور می‌کنند که با تمدید ویزای توریستی کانادا یا پرتغال می‌توانند اقامت این کشور‌ها را دریافت کنند. با‌این‌وجود در کشور پرتغال نیز مانند کانادا، دریافت اقامت به‌صورت مستقیم از طریق روش‌های کاری یا تحصیلی امکان‌پذیر است.

هلند بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت

هلند کشوری کوچک اما پر جنب و جوش است که به خاطر ارزش‌های لیبرال و سیاست‌های اجتماعی پیشرفته‌اش شناخته شده است. این کشور دارای اقتصاد قوی و نرخ پایین بیکاری است که آن را به مقصدی ایده‌آل برای جویندگان کار تبدیل کرده است. آمستردام پایتخت این کشور، یک مرکز فرهنگی شناخته شده است.

فنلاند

با استناد به گزارش شاد‌ترین کشور‌های دنیا، فنلاند در چندین سال متمادی بالاترین رتبه را به خود اختصاص داده است. به‌همین دلیل قرار گرفتن فنلاند در لیست بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت اصلا عجیب نیست! امنیت بالا، ثبات اقتصادی و سیستم آموزشی مطابق با استاندارد‌های جهانی، فاکتور‌های مهم برای انتخاب فنلاند برای اقامت تحصیلی است.

حتی امکان دریافت ویزای فنلاند به‌صورت آنلاین وجود دارد؛ به‌همین دلیل بر‌خلاف دریافت ویزای کانادا، نیازی به پیکاپ ویزا کانادا نخواهد بود. البته یکی از مهم‌ترین معایب زندگی در فنلاند، کمبود تفریحات و فعالیت‌های اجتماعی است. پس اگر شما آدمی اجتماعی و فعال هستید، فنلاند گزینه مناسبی برای‌تان نخواهد بود.

اتریش بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت

اتریش کشوری جذاب با میراث فرهنگی غنی و مناظر خیره کننده آلپ است. این کشور کیفیت زندگی عالی، با اقتصاد قوی، نرخ پایین بیکاری و استاندارد بالای زندگی ارائه می‌دهد. وین پایتخت اتریش، به‌خاطر معماری باشکوه، صحنه موسیقی کلاسیک و زندگی فرهنگی پر جنب و جوش شهرت دارد.

پناهندگی - بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت

سوئیس

سوئیس یکی دیگر از کشور‌های اروپایی با شرایط عالی برای مهاجرت است. این کشور به سرزمین شکلات، طبیعت بکر و کیفیت بالای زندگی شناخته می‌شود. در کشور سوئیس امنیت مالی و زندگی، فرصت‌های شغلی و ثبات باعث جذب نیرو‌های متخصص از سراسر دنیا شده است. امنیت در این کشور باعث شده تا بسیاری از مسلمان برای زندگی، سوئیس را انتخاب کنند.

البته با‌وجود مزایای بی‌شمار سوئیس برای زندگی، معایبی نیز دارد. مهم‌ترین عامل بازدارنده برای انتخاب سوئیس، هزینه بالا زندگی در این کشور است. اگر قصد مهاجرت به سوئیس را دارید، باید در شرایط خوب مالی قرار داشته باشید.

فرانسه

فرانسه کشوری متنوع با میراث فرهنگی غنی، غذاهای مشهور جهانی و کیفیت زندگی عالی است. این کشور با شهرهایی مانند پاریس، لیون و مارسی که به‌خاطر تاریخ غنی، جاذبه‌های فرهنگی و زندگی شبانه پرجنب‌وجوش شهرت دارند، ترکیبی بی‌نظیر از جذابیت دنیای قدیم و راحتی مدرن را ارائه می‌دهد.

آلمان بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت

آلمان به‌عنوان کشور «متفکران و شاعران» شناخته می‌شود و با‌وجود استاندارد‌های بالای زندگی، این کشور محل زندگی بسیاری از مهاجران در سراسر دنیا است. روش‌های مهاجرت به آلمان تنوع بسیار بالایی دارد. بسیاری از افراد با وجود فرصت‌های تحصیلی، اقامت آلمان را از طریق ورود به دانشگاه‌های این کشور به‌دست می‌آورند. به‌طور مثال، دانشجویان علوم انسانی می‌توانند با انتخاب بهترین رشته های انسانی برای مهاجرت، آینده کاری خود را نیز در آلمان تضمین کنند.

نروژ

یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای زندگی نروژ است. نروژ کشوری زیبا است که به خاطر آبدره‌ها، کوه‌ها و یخچال‌های طبیعی خیره کننده‌اش شناخته شده است. این کشور کیفیت زندگی عالی، با اقتصاد قوی، نرخ پایین بیکاری و استاندارد بالای زندگی ارائه می‌دهد. اسلو پایتخت، به‌خاطر معماری مدرن، موزه‌های در سطح جهانی، و صحنه‌های فرهنگی پر جنب و جوش معروف است.

مهاجرت خانوادگی - بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت

اسپانیا بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت

اسپانیا کشوری در کنار پرتغال است که یکی دیگر از مقاصد مهاجرتی محبوب دنیا محسوب می‌شود. مزایای اقامت در اسپانیا نیز دقیقا مشابه با پرتغال در زمینه کیفیت زندگی، سیستم درمانی عالی و هزینه زندگی پایین است. راه‌های دریافت اقامت اسپانیا از طریق سرمایه‌گذاری یا ویزای فریلنسری امکان‌پذیر خواهد بود. علاوه‌بر فرصت‌های سرمایه‌گذاری و شغلی، امکان تحصیل در دانشگاه‌های این کشور نیز وجود دارد. بسیاری از نیرو‌های جوان با تحصیل در اسپانیا، آینده کاری خود را نیز تضمین می‌کنند.

بهترین کشور های اروپایی برای تحصیل از نظر فاکتور های مهم مهاجرت تحصیلی

می توان گفت تحصیل یکی از روش های پر تقاضا برای مهاجرت در اروپا به حساب می آید و به همین دلیل ما به بررسی بهترین کشور های اروپایی برای تحصیل از نظر فاکتور های مهم مهاجرت تحصیلی می پردازیم. در ابتدا باید به این موضوع اشاره داشته باشیم که شرایط افراد و قوانین کشورها برای متقاضیان تحصیل در اروپا محدودیت هایی را ایجاد می کند و به همین دلیل فاکتورهای متعددی برای مهاجرت وجود دارد که مواردی همچون شرایط سنی و گپ تحصیلی، زبان، هزینه های تحصیل، شرایط اقامت همراهان، شرایط کار پس از تحصیل و … از جمله مهم ترین عوامل برای انتخاب بهتری کشور اروپایی برای مهاجرت تحصیلی به حساب می آیند. در ادامه این مبحث به توضیح مختصری در خصوص هر کدام از این فاکتورها و کشورهایی که شرایط خاصی در خصوص هر کدام از این موارد دارند خواهیم پرداخت.

شرایط سنی و گپ تحصیلی

یکی از موضوعات بسیار مهم برای دانشجویان گپ تحصیلی است که به معنی فاصله بین دو دوره تحصیلی است و در بسیاری از کشورها اگر این مدت زیاد باشد، کار دانشجو برای دریافت ویزا دشوار خواهد شد. در حال حاضر از بین کشورهای اروپایی، کشورهای اتریش، فنلاند، سوئد، دانمارک، هلند و بلژیک از جمله کشورهایی هستند که متفاضیان با شرایط سنی بالاتر و همینطور گپ تحصیلی بالا می توانند برای تحصیل در دانشگاه ها اقدام نموده و شانس ویزای بالایی داشته باشند.

مهاجرت به انگلستان - بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت

زبان

همانطور که می دانید اغلب کشورهای اروپایی غیر انگلیسی زبان بوده و زبان های بومی و خاص خود را دارند که از جمله آنها می توان به زبان های آلمانی، فرانسوی، اسپانیولی، پرتغالی، سوئدی و… اشاره نمود. در این بین کشورهایی همچون انگلستان، ایرلند، اسکاتلند و ولز نیز کشور انگلیسی زبان به حساب می آیند. با این وجود می توان گفت که امکان تحصیل به زبان انگلیسی در تمام این کشورها برای دانشجویان وجود دارد و دانشگاه ها بسیاری از دوره های خود را به زبان انگلیسی برگزار می کنند اما در کنار این موارد دوره های متعددی را نیز به زبان بومی خود در دانشگاه های دولتی برگزار می کنند که این موضوع می تواند نقش مهمی در انتخاب دانشگاه و کشور دانشجویان داشته باشد.

هزینه های تحصیل

از جمله مهم ترین موضوعات تاثیرگذار در انتخاب بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت تحصیلی می توان به هزینه های تحصیل اشاره داشت زیرا با توجه به افزایش نرخ ارز، خانواده ها باید سرمایه خود را به یورو یا سایر ارزهای رایج اروپا تبدیل کنند که طبیعتاً ارزش پول آنها کاهش می یابد و خانواده ها بر اساس بودجه خود می توانند کشورهای مختلفی را انتخاب کنند. عموماً خانواده هایی که محدودیت کمتری از بابت هزینه های تحصیل دارند می توانند برای تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان کشورهای انگلستان، سوئیس، اتریش، هلند، فنلاند و … اقدام داشته باشند.

در صورتی که خانواده ها با محدودیت بیشتری مواجه باشند، دانشجویانشان می توانند با فراگیری زبان بومی کشورهایی مانند آلمان، فرانسه، اسپانیا، فنلاند و … به صورت رایگان وارد دانشگاه های دولتی این کشورها شده و مشغول به تحصیل شوند و در این حالت صرفاً باید هزینه های زندگی دانشجو تامین گردد.

سوالات متداول

روش‌های مهاجرت به آلمان تنوع بسیار بالایی دارد. بسیاری از افراد با وجود فرصت‌های تحصیلی، اقامت آلمان را از طریق ورود به دانشگاه‌های این کشور به‌دست می‌آورند. به‌طور مثال، دانشجویان علوم انسانی می‌توانند با انتخاب بهترین رشته های انسانی برای مهاجرت، آینده کاری خود را نیز در آلمان تضمین کنند.

انگلیس یکی از کشور‌های مستقل قاره اروپاست که در لیست بهترین کشورهای اروپایی برای زندگی قرار دارد. این کشور به‌دلیل ثبات اقتصادی، فرصت‌های متعددی برای استارتاپ‌ها، استخدام و سرمایه‌گذاری فراهم کرده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
14 شهریور 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.