سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

تحصیل در رشته ادبیات انگلیسی در انگلستان

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

تحصیل در رشته ادبیات انگلیسی در انگلستان یکی از گزینه های خوب برای دانشجویانی است که به زبان انگلیسی علاقه دارند. تحصیل در رشته ادبیات انگلیسی در انگلیس می تواند روشی مطمئن برای مهاجرت دانشجویی به کشور انگلیس باشد....
دانشگاه انگلستان

اگر خواننده مشتاق هستید و عاشق کاوش در زیبایی های زبان انگلیسی هستید، تحصیل ادبیات انگلیسی در انگلستان می تواند یک گزینه عالی برای شما باشد. انگلستان سنت ادبی دیرینه ای دارد و مطالعه ادبیات در این کشور که آثار ویلیام شکسپیر، جین آستن، چارلز دیکنز و بسیاری از نویسندگان بزرگ دیگر را تولید کرده است، می تواند تجربه ای متحول کننده زندگی باشد. در این مقاله، دلایل تحصیل در رشته ادبیات انگلیسی در انگلستان، مزایای انجام این کار، بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در انگلیس و سایر جزئیات ضروری که دانشجویان آینده نگر باید بدانند را بررسی خواهیم کرد.

چرا در انگلستان ادبیات انگلیسی بخوانیم؟

 انگلستان دارای تاریخ ادبی غنی است که برخی از مشهورترین و تأثیرگذارترین نویسندگان جهان را تولید کرده است. این کشور به دلیل ارائه آموزش با کیفیت بالا در ادبیات انگلیسی شهرت دیرینه ای دارد و آن را به انتخابی برتر برای دانشجویان علاقه مند به ادبیات تبدیل می کند.

 علاوه بر این، تحصیل ادبیات انگلیسی در انگلستان فرصتی منحصر به فرد برای دانش آموزان فراهم می کند تا سنت ادبی را از نزدیک تجربه کنند. آن‌ها می‌توانند از مکان‌هایی دیدن کنند که الهام‌بخش نویسندگان بزرگ بوده و آثار مرتبط با آثاری را که مطالعه می‌کنند، ببینند.

 مزایای تحصیل ادبیات انگلیسی در انگلستان

 مواجهه با سنت غنی ادبی: همانطور که گفته شد پیش از این، انگلستان یک سنت ادبی غنی دارد که به قرن ها قبل بازمی گردد. تحصیل ادبیات انگلیسی در انگلستان به دانش آموزان این امکان را می دهد که در این فرهنگ ادبی غوطه ور شوند، نقاط عطف ادبی را کشف کنند و از میراث غنی ادبی کشور قدردانی کنند.

 1.  برتری علمی: انگلستان خانه برخی از بهترین دانشگاه های جهان است و بسیاری از آنها برنامه های ادبیات انگلیسی استثنایی را ارائه می دهند. تحصیل در یکی از این دانشگاه ها می تواند یک تجربه علمی غنی باشد و می تواند چشم انداز شغلی دانشجو را تقویت کند.
 2.  توسعه تفکر انتقادی و مهارت های تحلیلی: مطالعه ادبیات به دانش آموزان نیاز دارد که متون پیچیده را تجزیه و تحلیل کنند، مهارت های تفکر انتقادی را توسعه دهند و ایده های خود را به طور موثر منتقل کنند. تحصیل ادبیات انگلیسی در انگلستان فرصتی را برای دانش آموزان فراهم می کند تا این مهارت های ضروری را توسعه دهند.
 3.  قرار گرفتن در معرض فرهنگی: تحصیل در یک کشور متفاوت فرصتی برای کشف فرهنگ جدید، ملاقات با افراد جدید و یادگیری از دیدگاه های مختلف فراهم می کند. تحصیل زبان انگلیسی ادبیات در انگلستان فرصتی را برای دانش آموزان فراهم می کند تا فرهنگ بریتانیا را از نزدیک تجربه کنند.

چرا در انگلستان ادبیات انگلیسی را بخوانیم ؟

 برترین دانشگاه ها برای تحصیل ادبیات انگلیسی در انگلستان

 انگلستان خانه برخی از مشهورترین دانشگاه های جهان است و بسیاری از آنها برنامه های عالی در ادبیات انگلیسی ارائه می دهند. در اینجا پنج دانشگاه برتر برای تحصیل ادبیات انگلیسی در انگلستان آورده شده است:

 دانشگاه کمبریج

 دانشگاه کمبریج یکی از معتبرترین دانشگاه های جهان است و در ادبیات انگلیسی شهرت دیرینه ای دارد. دپارتمان انگلیسی این دانشگاه یکی از قدیمی ترین و ممتازترین دپارتمان ها در جهان است که در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی ارائه می کند.

 دانشگاه آکسفورد

 دانشگاه آکسفورد یکی دیگر از مؤسسات مشهور جهانی است که یک برنامه ادبیات انگلیسی استثنایی ارائه می دهد. دانشکده زبان و ادبیات انگلیسی این دانشگاه یکی از بزرگترین و متنوع ترین دانشکده های جهان است که تمرکز زیادی بر روی تحلیل انتقادی و مطالعه میان رشته ای.

 دانشگاه وارویک

 دانشگاه وارویک یک موسسه نسبتاً جوان است اما خود را به عنوان یک دانشگاه پیشرو در ادبیات انگلیسی تثبیت کرده است. گروه زبان انگلیسی و ادبیات تطبیقی ​​دانشگاه

دانشگاه سنت اندروز

 دانشگاه سنت اندروز قدیمی ترین دانشگاه اسکاتلند است و به دلیل برتری آکادمیک خود در ادبیات انگلیسی شناخته شده است. دانشکده زبان انگلیسی این دانشگاه یکی از معتبرترین دانشکده ها در انگلستان است و دوره ها و برنامه های متنوعی را در زمینه ادبیات و زبان ارائه می دهد.

 دانشگاه ادینبورگ

 دانشگاه ادینبورگ یک دانشگاه با رتبه برتر در بریتانیا است و به دلیل برنامه های عالی ادبیات انگلیسی خود شناخته شده است. دانشکده ادبیات، زبان و فرهنگ این دانشگاه طیف گسترده ای از دوره ها و برنامه ها را ارائه می دهد در ادبیات انگلیسی، از دوره قرون وسطی تا ادبیات معاصر.

 برنامه درسی ادبیات انگلیسی در انگلستان

 برنامه درسی ادبیات انگلیسی در انگلستان از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است، اما اکثر برنامه ها طیف وسیعی از موضوعات و دوره های ادبیات را پوشش می دهند. دانش آموزان می توانند انتظار مطالعه آثار نویسندگان مشهور مانند ویلیام شکسپیر، جین آستن، چارلز دیکنز، ویرجینیا وولف و بسیاری دیگر را داشته باشند.

 برخی از زمینه های رایج تحصیل در برنامه های ادبیات انگلیسی در انگلستان عبارتند از:

 •  نظریه و نقد ادبی
 •  شعر، نمایشنامه و نثر
 •  ادبیات بریتانیا از قرون وسطی تا به امروز
 •  ادبیات جهان به زبان انگلیسی
 •  ادبیات زنانه
 •  ادبیات پسااستعماری
 •  ژانرهای ادبی مانند رمان، داستان کوتاه و حماسی.

 شرایط پذیرش برای تحصیل ادبیات انگلیسی در انگلستان

 شرایط پذیرش برای تحصیل ادبیات انگلیسی در انگلستان از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است. با این حال، اکثر دانشگاه ها از دانشجویان می خواهند که:

 1. دیپلم دبیرستان یا مدرک معادل آن
 2.  نمرات خوب در ادبیات انگلیسی و سایر موضوعات مرتبط
 3.  بیانیه شخصی قوی که علاقه دانش آموز به موضوع و مناسب بودن آنها را برای برنامه مشخص می کند
 4.  نمره خوب در آزمون مهارت زبان انگلیسی مانند آیلتس یا تافل.

خانمی در حال مطالعه در کتابخانه ای در دانشگاهی در انگلستان است - تحصیل در رشته ادبیات انگلیسی در انگلستان

هزینه های تحصیل و گزینه های تامین مالی

 هزینه تحصیل برای تحصیل ادبیات انگلیسی در انگلستان بسته به دانشگاه و برنامه متفاوت است. به طور متوسط، دانشجویان بین المللی می توانند انتظار داشته باشند که بین 15000 تا 25000 پوند در سال برای مدرک کارشناسی و بین 15000 پوند تا 30000 پوند در سال برای مدرک فوق لیسانس پرداخت کنند.

 چندین گزینه برای تامین مالی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد، مانند بورسیه تحصیلی، بورسیه و وام. برخی از برنامه های بورسیه تحصیلی محبوب برای دانشجویان بین المللی در انگلستان عبارتند از:

 •  بورسیه های Chevening
 •  بورسیه های مشترک المنافع
 •  بورسیه های فولبرایت
 •  بورسیه های Erasmus+.

 گزینه های اسکان برای دانشجویان بین المللی

 اکثر دانشگاه ها در انگلستان گزینه های اقامتی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد، مانند سالن های اقامت، آپارتمان های مشترک و مسکن خصوصی. هزینه اقامت بسته به مکان و نوع اقامت متفاوت است.

 دانشجویان بین‌المللی همچنین می‌توانند اقامتگاه‌هایی را در نظر بگیرند، جایی که می‌توانند با یک خانواده بریتانیایی اقامت کنند و فرهنگ بریتانیا را از نزدیک تجربه کنند.

 چشم انداز شغلی پس از تحصیل ادبیات انگلیسی در انگلستان

 تحصیل ادبیات انگلیسی در انگلستان می تواند طیف گسترده ای از فرصت های شغلی مانند:

 •  انتشار
 •  روزنامه نگاری
 •  درس دادن
 •  نوشتن
 •  تبلیغات
 •  روابط عمومی.

 فارغ التحصیلان با مدرک ادبیات انگلیسی از یکی از دانشگاه های برتر انگلستان، بسیار مورد توجه کارفرمایان هستند و می توانند انتظار دریافت حقوق رقابتی را داشته باشند.

 تحصیل ادبیات انگلیسی در انگلستان می تواند یک تجربه غنی برای دانشجویانی باشد که به ادبیات علاقه دارند و می خواهند سنت های ادبی غنی این کشور را کشف کنند. با دانشگاه های برتر، دانشگاهی عالی برنامه‌ها و طیف متنوعی از فرصت‌های شغلی، تحصیل ادبیات انگلیسی در انگلستان می‌تواند تجربه‌ای متحول کننده زندگی باشد.

 

سوالات متداول

خیر، داشتن مدرک ادبیات انگلیسی برای کار در صنعت نشر الزامی نیست. با این حال، یک مدرک در ادبیات انگلیسی می تواند یک پایه قوی ایجاد کند. دانش و مهارت‌هایی که می‌توانند در نقش‌های مختلف در صنعت نشر مانند ویرایش، کپی‌رایتینگ و بازاریابی مفید باشند.

بله، دانشجویان بین المللی می توانند تا 20 ساعت در هفته در طول ترم و تمام وقت در طول تعطیلات به صورت پاره وقت کار کنند، مشروط بر اینکه ویزای Tier 4 معتبر داشته باشند و سایر شرایط واجد شرایط بودن را داشته باشند.

دانش‌آموزانی که در انگلستان ادبیات انگلیسی می‌خوانند، می‌توانند طیف وسیعی از مهارت‌ها مانند تفکر انتقادی، مهارت‌های تحلیلی، مهارت‌های تحقیق، مهارت‌های ارتباطی و نوشتن را کسب کنند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
26 مهر 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.