سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

تحصیل پرستاری در انگلستان | شرایط، مدارک و حقوق پرستار در انگلیس

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

شرایط تحصیل در رشته پرستاری در انگلیس، سخت نیست و همه علاقه مندان به این رشته می توانند در سریعترین زمان در رشته پرستاری ویزا بگیرند به شرط آن که تمامی شرایط تحصیل در رشته پرستاری را دارا باشند. تحصیل در رشته پرستاری در انگلیس می تواند روشی مطمئن برای مهاجرت به انگلیس باشد....
تحصیل پرستاری در انگلستان

شرایط تحصیل پرستاری در انگلستان چیست؟

چه کسانی می‌توانند برای تحصیل در رشته پرستاری در انگلیس اقدام کنند؟ آیا می‌دانستید پرستاری یکی از پرکاربردترین انواع مدرک در انگلستان است، به طوری که 94 درصد از دانشجویان ظرف 6 ماه پس از اتمام دوره تحصیلی خود کار پیدا می‌کنند؟ هر آنچه می‌خواهید درباره تحصیل در انگلیس در رابطه با رشته پرستاری بدانید، در این مطلب بخوانید.

همه چیز درباره تحصیل در رشته پرستاری در انگلیس

تحصیل در انگلستان با توجه به دانشگاه‌های شناخته‌شده و رشته‌های مطرح آنها در جهان بسیار محبوب است. رشته پرستاری نیز از این قائده مستنثنا نیست. بر اساس گزارش Nursing Times، انگلستان دارای برترین دانشگاه‌های جهان برای تحصیل پرستاری است. 114 موسسه آموزشی در انگلستان 585 دوره پرستاری ارائه می‌دهند.

دانشگاه های پرستاری در انگلستان

از جمله دانشگاه های پرستاری در انگلستان می‌توان به دانشگاه های زیر اشاره کرد:

 • دانشگاه آنگلیا راسکین (Anglia Ruskin University)
 • دانشگاه بنگور (Bangor University)
 • دانشگاه بیرمنگام سیتی (Birmingham City University)
 • دانشگاه بورنموث (Bournemouth University)
 • دانشگاه برایتون (University of Brighton)
 • دانشگاه گرینویچ (University of Greenwich)

اخذ مدرک پرستاری در انگلستان چند سال طول می کشد؟

اخذ مدرک پرستاری در انگلستان معمولا چهار سال طول می‌کشد. این مدت تمام جنبه‌های عملی و تئوری پرستاری را در بر می‌گیرد. دانشجویان با مطالب متنوع تحصیلی از سخنرانی‌ها گرفته تا آموزش و جلسات عملی و غیره آشنا می‌شوند. می‌توانید بین چهار رشته اصلی پرستاری در انگلستان یکی را انتخاب کنید:

 • پرستاری بزرگسالان
 • پرستاری کودکان 
 • پرستاری افراد ناتوان در یادگیری
 • پرستاری سلامت روان

برخی از دانشگاه‌ها حتی اجازه تحصیل در رشته‌های دوگانه را می‌دهند. زمانی که مدرک پرستاری دانشگاه های انگلیس را اخذ کنید، می‌توانید در هر نقطه‌ای از جهان کار کنید. مشهورترین موسسه پزشکی در کینگز کالج لندن (King’s College London) یک دانشگاه دولتی – تحقیقاتی واقع شده است. این موسسه اولین دوره آموزشی پرستاری را در سال 1860 به میزبانی فلورانس نایتینگل (Florence Nightingale) آغاز کرد. دانشکده پرستاری، مامایی و مراقبت‌های درمانی فلورانس نایتینگل اصلی‌ترین دانشکده آموزش پرستاری در این کالج است.

تعدادی پرستار دختر و پسر در حال صحبت کردن در محیط بیمارستانی در انگلیس هستند - تحصیل پرستاری در انگلستان

چرا تحصیل پرستاری در انگلستان؟

چرا تحصیل پرستاری در انگلیس، حمایت مالی و بورسیه تحصیلی در رابطه با این رشته یکی از پاسخ های این سوال است. در واقع به عنوان دانشجوی پرستاری در انگلیس، فرصت خوبی برای دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه های انگلستان دارید. بسیاری از دانشگاه‌ها برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و حتی فارغ‌التحصیلانی که مایل به آموزش برای پرستار شدن هستند، بورسیه یا کمک مالی ارائه می‌دهند.

حتما بخوانید: بورسیه های کشور انگلستان برای دانشجویان بین المللی

 • مدرک درجه یک جهانی رشته پرستاری در انگلیس

اخذ مدرک پرستاری از انگلستان به شما این امکان را می‌دهد که در انگلستان و در سراسر جهان به عنوان پرستار کار کنید. این یک فرصت عالی است که مسیرهای مختلف شغلی را برای شما باز می‌کند. به راحتی می‌توانید برای کار در کشورهای مختلف اقدام کنید. علاوه بر این، با قرار گرفتن در موقعیت‌های اقدامات پزشکی جدید در هر کشور، مهارت‌های خود را تقویت خواهید کرد.

 • استخدام فارغ التحصیلان پرستاری در انگیس بعد از 6 ماه

فارغ‌التحصیلان پرستاری بیشترین شغل را در انگلستان دارند. 94 درصد از دانشجویان تنها در شش ماه پس از فارغ‌التحصیلی کار پیدا می‌کنند. در بریتانیا کمبود پرستار وجود دارد، بنابراین شما در کمترین زمان به کار مورد نظر خود می‌رسید! این کمبود پرستار نیز یک مسئله جهانی است. بنابراین با تحصیل پرستاری در انگلستان در واقع در یک رشته پرتقاضا در جهان مدرک گرفته‌اید.

 • شغل متنوع، پایدار و پویا پرستاری در انگلیس

پرستاری یک حرفه رو به رشد با تقاضای مداوم است. بنابراین، به راحتی می‌توانید شغل خود را تغییر داده یا حتی محل کار خود را از بیمارستان به درمانگاه یا به مرکز مراقبت‌های پرستاری منتقل کنید. این همه ماجرا نیست! پرستاران می‌توانند برای کسب تجربه و دانش بیشتر تخصص کسب کنند. به عنوان یک پرستار، هرگز یادگیری را متوقف نخواهید کرد و با روش‌های مراقبت‌های پزشکی، درمانی، مردم و فرهنگ آنها آشنا می‌شوید.

 • دانش و آگاهی عملی بیشتر دانشجویان رشته پرستاری در انگلیس

به طور کلی، هر دانشجوی کالج باید در طول سال کتاب‌ها و مطالب مختلفی را برای کسب دانش و گذراندن مرحله نهایی مطالعه کند. وقتی صحبت از پرستاری به میان می‌آید، بیشتر مطالب مورد مطالعه برای آموزش در بیمارستان‌ها و جوامع کاربردی است. این زمینه مناسب برای افرادی است که یادگیری عملی را بر یادگیری نظری ترجیح می‌دهند. دانش عملی که در طول تحصیل به دست می‌آورید، پیدا کردن کار پس از فارغ‌التحصیلی را به آسانی امکانپذیر می‌کند.

شرایط تحصیل پرستاری در انگلستان

دانشجویان بین‌المللی که علاقمند به ثبت‌نام و کار در حرفه پرستاری در انگلستان هستند، باید حواسشان به ONP باشد چرا که ONP به دانشجویان بین‌المللی این امکان را می‌دهد تا به یک پرستار ثبت شده در انگلستان تبدیل شوند. به این ترتیب می‌توانند برای کار در سرویس سلامت ملی (NHS) یا بخش خصوصی ثبت‌نام کنند.

ONP در رشته پرستاری چیست؟

ONP به عنوان بخشی از مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته پرستاری در نظر گرفته می‌شود. بنابراین دانشجویان می‌توانند در مقطع کارشناسی/ کارشناسی ارشد در تحصیل بین‌المللی پرستاری، با ثبت‌نام در شورای پرستاری و مامایی (NMC)، برای کار در انگلستان اقدام کنند. هر یک از این دوره‌ها به مدت یک سال و تمام وقت است.

در این مدت به دانشجویان این امکان داده می‌شود که ONP را انجام دهند، که شامل 400 ساعت تمرینات تحت نظارت است. در طول تحصیل پرستاری در انگلستان، دانشجویان بین‌المللی مجاز به 20 ساعت کار در هفته در طول مدت ترم و به طور تمام وقت در تعطیلات هستند.

بیشتر مقاطع پرستاری در انگلستان چهار سال به طول می‌انجامد. دانشجویان بخش‌های متنوعی از جنبه‌های مختلف پرستاری را در این مدت آموزش می‌بینند. قرار گرفتن در مراکز مختلف اجتماعی و پزشکی به دانشجویان امکان می‌دهد، تجربه حرفه‌ای خود را کسب کنند.

سخنرانی‌ها، آموزش‌ها، جلسات عملی و کار گروهی جنبه‌های مختلف پرستاری را در طول تحصیل به دانشجویان آموزش می‌دهد.

مدارک لازم برای تحصیل پرستاری در انگلستان

پرستاری یک زمینه تحصیلی بسیار رقابتی است. بنابراین باید شرایط زیر را داشته باشید :

 • نه تنها در هنگام درخواست، باید برتری تحصیلی خود را نشان دهید، بلکه باید دارای شخصیت مناسب برای ایفای چنین نقش سختی نیز باشید.
 • دانشجویان باید مهارت‌های قابل توجهی داشته باشند،
 • توانایی برقراری ارتباط و همچنین بخشی از یک تیم بودن در شرایط سخت لازمه پرستار شدن است.
 • همچنین مدرک زبان برای تحصیل پرستاری در انگلستان آیلتس با نمره 7 است
 • نمره آیلتس برای مهاجرت به انگلیس از جمله موضوعات مهمی است که باید به آن توجه کنید.

بهترین دانشگاه های پرستاری در انگلستان

10 دانشگاه برتر و بالا رتبه‌بندی بالا در رشته‌های پرستاری و مامایی توسط دانشگاه گاردین در سال 2021 عبارتند از:

 •  دانشگاه ادینبورگ
 • دانشگاه کاردیف
 •  دانشگاه لیورپول
 • دانشگاه ملکه مارگارت
 • دانشگاه گلاسکو
 • دانشگاه یورک
 • دانشگاه کاونتری
 • دانشگاه متروپولیتن منچستر
 • دانشگاه منچستر
 • دانشگاه نورتهمپتون

حقوق پرستار در انگلیس

همانطور که گفتیم دانشجویان پرستاری در انگلستان می‌توانند در طول تحصیل بر چهار زمینه مجزا تمرکز کنند که آینده شغلی آنها را شکل خواهد داد. البته انتخاب این که در آغاز کار خود بر چه چیزی تمرکز کنید، به این معنا نیست که به طور دائم در آن محیط خاص کار خواهید کرد. دوره کارشناسی پرستاری در انگلستان یک دوره حرفه‌ای با حقوق اولیه بین 22،000 تا 30،112 پوند برای کارآموزان است با تجربه 2-5 سال، ممکن است 36 درصد بیشتر درآمد کسب کنید.

براساس نظرسنجی انجام شده توسط NHS Health Education England، حدود 94 درصد از فارغ‌التحصیلان پرستاری در مقطع کارشناسی در مدت شش ماه پس از اتمام دوره استخدام می شوند. اما درآمد یک پرستار در انگلستان چقدر است؟

– میانگین حقوق پرستاران حرفه‌ای: 21،909 پوند
– میانگین حقوق پرستاران غیرحرفه‌ای: 16،380 پوند

 

حتما بخوانید: 10 کشور با بالاترین حقوق پرستاری در دنیا

در واقع روش های زیادی برای مهاجرت انگلیس وجود دارد اما شما باید با توجه به شرایطی که دارید یک روش درست انتخاب کنید که بتوانید در سریعترین زمان مهاجرت کنید. در شرایط فعلی و نوسانات بازار، مهاجرت سریع می تواند بسیار کمک کننده باشد فقط باید با مشاوران درست و متخصص مشورت کنید. ما در موسسه مهاجرتی رصد و پایش چهره نگار با متخصصان حرفه ای آماده راهنمایی شما برای مهاجرتی سریع و ارزان هستیم.

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
26 مهر 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.