تحصیل در قبرس

تحصیل در قبرس
5
(1)

هر آنچه در مورد تحصیل در قبرس به عنوان یک دانشجوی بین المللی باید بدانید

چرا باید در قبرس تحصیل کرد؟

قبرس، سومین جزیره بزرگ در مدیترانه و کشوری مملو از فرهنگ و تاریخ است که میان اروپا و خاورمیانه قرار دارد که آن را به یک مقصد جالب توجه برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل کرده است.

این جزیره دارای تاریخ غنی و متنوعی است که قدمت آن به هزاران سال پیش برمی گردد که برای تاریخ منطقه و توسعه آن در آینده بسیار حائز اهمیت است.

بهترین برنامه ها در قبرس کدامند؟

قبرس طیف وسیعی از برنامه‌ها را برای دانشجویان بین‌المللی در سطح کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دیپلم و دکترا ارائه می‌دهد. مدرک کارشناسی در قبرس معمولاً چهار سال طول می کشد و سال تحصیلی از دو ترم تشکیل شده است. برنامه ها از طریق یک سری سخنرانی‌ها ، سمینارها ، کارهای گروهی و پروژه ای آموزش داده می‌شوند.

طیف گسترده‌ای از موسسات در دسترس دانشجویان بین‌المللی در قبرس است ، از جمله مدارس تخصصی بازرگانی ، دانشگاه‌های علوم پزشکی و دانشگاه های مهندسی. خواه به دنبال تحصیل در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، MBA یا PhD باشید ، وب سایت Studee  می تواند به شما در یافتن مکان مناسب برای تحصیل در خارج از کشور کمک نماید.

Studee چگونه می تواند به شما کمک کند؟

هزینه تحصیل در قبرس چقدر است؟

هزینه‌های تحصیل در قبرس کمتر از انگلستان یا ایالات متحده است و شما می توانید انتظار داشته باشید که برای یک دوره لیسانس سالانه بین 10،000 تا 15،000 $ بپردازید. هزینه زندگی در قبرس بسته به جایی است که شما در آن قرار می گیرید، به عنوان مثال پایتخت نیکوزیا گران‌تر از سایر شهرهای کوچک است. به طور کلی هزینه زندگی در آن با سایر کشورهای اروپایی برابری می کند و شما ممکن است نیاز به حدود 12000 دلار بودجه در سال داشته باشید.

شما در کجا، می توانید در قبرس تحصیل کنید؟

پایتخت نیکوزیا

بیشتر بدانیم: راهنمای جامع اقامت کانادا از طریق ویزای کار

شرایط تحصیل در قبرس چیست؟

مدارک:

برای درخواست کارشناسی در قبرس احتمالاً به تحصیلات متوسطه یا معادل آن نیاز دارید. همچنین ممکن است شرایط ورودی یا برنامه‌ی خاصی برای هر دانشگاه وجود داشته باشد، بنابراین قبل از اقدام ، این موارد را بررسی کنید.

اکثر برنامه‌ها در قبرس به زبان ترکی یا یونانی تدریس می‌شوند، اما تعداد بیشتری از دانشگاه‌ها زبان انگلیسی را به عنوان زبان آموزش ارائه می‌دهند. قبل از ثبت نام، دانشگاه‌ها نیاز به احراز صلاحیت شما دارند ، اما به دانشجویان بدون آمادگی از سطح کافی انگلیسی نیز ممکن است تا یک ماه آموزش فشرده ی زبان ارائه شود.

 

آزمون‌های زبان انگلیسی:

اگر می‌خواهید یکی از برنامه‌های تدریس شده به زبان انگلیسی را مطالعه کنید ،ممکن است لازم باشد هنگام اقدام تسلط خود بر زبان انگلیسی را اثبات کنید.وقتی درخواست می‌دهید این مقوله را با دانشگاه چک کنید تا بفهمید که آیا باید گواهینامه TOEFL یا IELTS را گذرانده باشید و چه نمره ای باید کسب کنید.

 

ویزای دانشجویی قبرس:

دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل در قبرس نیاز به ویزا دارند و این  اعتبار فقط به دانشجویان تمام وقت با حداقل 12 واحد در هر ترم داده می شود. درخواست ویزا باید دو یا سه ماه قبل از شروع برنامه به سفارت قبرس در کشور مادری دانشجوی بین‌المللی ارسال شود.

شما همچنین باید در یک مصاحبه ویزا شرکت کنید و باید اسنادی از جمله مدارک معاینه پزشکی و مدارک مالی کافی برای تأمین هزینه زندگی خود در طول تحصیل را ارائه دهید.

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا همچنین باید ظرف هفت روز از ورود به قبرس در شعبه اتباع بیگانه‌ی پلیس منطقه ثبت نام کنند.

 

نحوه تحصیل در قبرس:

1- یک دانشگاه و رشته در قبرس انتخاب کنید.

2- اطمینان حاصل کنید که می‌توانید شرایط خاص تعیین شده توسط دانشگاه را برآورده کرده و در هر آزمون انگلیسی لازم شرکت کنید.

3- از طریق بستر انتخابی دانشگاه اقدام کنید. مدارک خود را که شامل بخش‌هایی مانند داده‌های شخص، سوابق تحصیلی و اظهار نامه است ، ارسال کنید.

4- اسناد و مدارک پشتیبانی مانند رونوشت ترجمه رسمی ، نمرات آزمون و اثبات مالی را ارائه دهید.

5- در صورت لزوم هزینه درخواست را پرداخت کنید.

6- منتظر تصمیم در مورد برنامه خود باشید.

7- پیشنهاد خود را بپذیرید و هرگونه ودیعه را برای شهریه یا محل اقامت پرداخت کنید.

8- روند ویزای دانشجویی قبرس خود را شروع کنید.

ویزای دانشجویی قبرس

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 5 / 5. تعداد: 1

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید