سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

شرایط و مزایای تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی چیست؟

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

شرایط تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی

تحصیل در خارج از کشور یک فرصت هیجان انگیز است که می تواند افق دید شما را گسترش دهد و به شما کمک کند دیدگاه های جدیدی به دست آورید. اگر قصد تحصیل در اسپانیا را دارید، انتخاب بسیار خوبی انجام داده اید! اسپانیا به خاطر فرهنگ غنی، مناظر زیبا و غذاهای لذیذش شناخته شده است. در این پست وبلاگ، بررسی خواهیم کرد که تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی چگونه است. ما همه چیز را از روند درخواست تا تجربه آکادمیک و فراتر از آن پوشش خواهیم داد.

شرایط تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی

شرایط تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی بسته به دانشگاه و برنامه ای که برای آن درخواست می دهید متفاوت است. با این حال، برخی از الزامات کلی وجود دارد که باید آنها را رعایت کنید. که در زیر به آنها اشاره کرده ایم:

 • تسلط به زبان انگلیسی: باید مدرکی دال بر مهارت زبان انگلیسی خود ارائه دهید. این را می توان با ارسال نمرات خود از یک آزمون زبان انگلیسی مانند تافل، آیلتس یا PTE Academic انجام داد. حداقل امتیاز مورد نیاز بسته به دانشگاه و برنامه ای که برای آن درخواست می دهید متفاوت است.
 • مدارک تحصیلی: شما باید مدرک دیپلم دبیرستان یا معادل آن را داشته باشید. برخی از دانشگاه ها نیز ممکن است از شما بخواهند که برخی از دوره های آموزشی در سطح دانشگاه را گذرانده باشید.
 • تقاضانامه شخصی: شما باید یک تقاضانامه شخصی بنویسید و توضیح دهید که چرا می خواهید در اسپانیا تحصیل کنید و چرا به برنامه خاصی که برای آن درخواست می دهید علاقه مند هستید.
 • رزومه: شما باید رزومه خود را ارسال کنید که باید سوابق تحصیلی، تجربه کاری و هر گونه اطلاعات مرتبط دیگر
 • توصیه نامه: شما باید دو توصیه نامه از داوران دانشگاهی یا حرفه ای ارسال کنید.
 • هزینه درخواست: معمولاً هزینه درخواست مربوط به درخواست برای یک دانشگاه اسپانیایی وجود دارد.

هنگامی که درخواست خود را ارسال کردید، ممکن است از شما خواسته شود در مصاحبه شرکت کنید. این مصاحبه به دانشگاه فرصتی می دهد تا شما را بهتر بشناسد و شایستگی شما را برای برنامه ارزیابی کند. در صورت پذیرش در دانشگاه های اسپانیا، باید ویزای دانشجویی دریافت کنید. شرایط ویزای دانشجویی بسته به ملیت شما متفاوت است. اطلاعات بیشتر را می توانید در وب سایت وزارت امور خارجه اسپانیا بیابید.

تحصیل در یک دانشگاه اسپانیایی می تواند راهی عالی برای تجربه فرهنگ اسپانیایی و بهبود مهارت های زبان اسپانیایی شما باشد. با این حال، آگاهی از الزامات و برنامه ریزی از قبل مهم است. اگر علاقه مند به تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی هستید، توصیه می کنم زودتر برنامه ریزی کنید.

الزامات برای تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی

تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان

پذیرش و تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان امکان پذیر است، اما همیشه آسان نیست. برخی از دانشگاه ها ممکن است از شما بخواهند که در بدو ورود در آزمون زبان شرکت کنید، و ممکن است لازم باشد مهارت خود را در زبان اسپانیایی از طریق روش های دیگر، مانند ارسال سوابق تحصیلی یا شرکت در مصاحبه، نشان دهید.

اگر نمی توانید مدرک زبان دریافت کنید، چند کار وجود دارد که می توانید برای افزایش شانس پذیرش در دانشگاه های اسپانیا انجام دهید. ابتدا باید سعی کنید قبل از درخواست تا حد امکان اسپانیایی را یاد بگیرید. منابع زیادی برای کمک به یادگیری اسپانیایی وجود دارد، مانند دوره های آنلاین، آموزشگاه های زبان و برنامه های غوطه وری.

دوم، شما باید بر مدارک تحصیلی خود تمرکز کنید. مطمئن شوید که دیپلم دبیرستان یا معادل آن قوی دارید و هر دوره مورد نیاز را تکمیل کرده اید. همچنین باید سعی کنید در کلاس های خود نمرات خوبی کسب کنید.

سوم، شما باید یک نامه درخواست شخصی قوی بنویسید. در این نامه شما باید توضیح دهید که چرا می خواهید به تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی بپردازید و چرا به برنامه خاصی که برای آن درخواست می دهید علاقه مند هستید. همچنین باید دستاوردهای تحصیلی و ویژگی های شخصی خود را برجسته کنید.

در نهایت، شما باید درخواست خود را زودتر ارسال کنید. بسیاری از دانشگاه ها دارای یک فرآیند پذیرش متوالی هستند، به این معنی که آنها درخواست ها را به محض دریافت بررسی می کنند. با ارسال زودهنگام درخواست خود، شانس بیشتری برای پذیرش خواهید داشت.

تصویر مدرک انگلیسی PTE مورد نیاز برای ویزای تحصیلی اسپانیا

دانشگاه های انگلیسی زبان اسپانیا

در اینجا برخی از دانشگاه های انگلیسی زبان اسپانیا آورده شده است:

 1. Universitat Pompeu Fabra (UPF) در بارسلون
 2. دانشگاه خودمختار بارسلون (UAB)
 3. دانشگاه کامپلوتنس مادرید (UCM)
 4. دانشگاه کارلوس سوم مادرید (UC3M)
 5. دانشگاه ناوارا (UNAV)
 6. مدرسه کسب و کار IE
 7. مدرسه بازرگانی ESADE
 8. Universitat Ramon Llull (URL)
 9. Universitat Politècnica de Catalunya (UPC)

اینها تنها تعدادی از بسیاری دانشگاه انگلیسی زبان اسپانیا هستند که دوره های آموزشی به زبان انگلیسی را ارائه می دهند. بسیاری از گزینه های دیگر در دسترس هستند، بنابراین مهم است که تحقیقات خود را انجام دهید و دانشگاه مناسب خود را پیدا کنید.

هنگام انتخاب دانشگاه باید به عوامل زیر توجه کنید:

 • دوره هایی که ارائه می شود
 • محل دانشگاه
 • هزینه شهریه و هزینه های زندگی
 • زندگی دانشجویی
 • شهرت دانشگاه

همچنین مهم است که به خاطر داشته باشید که برای پذیرش در یک دانشگاه اسپانیایی باید بتوانید مهارت خود را در زبان انگلیسی نشان دهید. شما می توانید این کار را با گرفتن یک آزمون زبان انگلیسی مانند تافل یا آیلتس.

تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی می تواند راهی عالی برای تجربه فرهنگ اسپانیایی و بهبود مهارت های زبان اسپانیایی شما باشد. همچنین یک راه عالی برای دریافت آموزش با کیفیت با قیمت نسبتا مقرون به صرفه است.

تحصیل در کالج زبان انگلیسی در اسپانیا

روش های زیادی برای پذیرش و تحصیل در کالج زبان انگلیسی در اسپانیا وجود دارد. شما می توانید در یک دوره زبان انگلیسی شرکت کنید، در یک برنامه تحصیلی که به زبان انگلیسی تدریس می شود، شرکت کنید، یا در یک دوره آنلاین انگلیسی شرکت کنید. مهم نیست که کدام گزینه را انتخاب می کنید، تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی می تواند راهی عالی برای بهبود مهارت های انگلیسی شما، تجربه فرهنگ اسپانیایی و دریافت آموزش با کیفیت باشد.

در اینجا چند نکته اضافی برای تحصیل در کالج زبان انگلیسی در اسپانیا آورده شده است:

 1. برنامه ریزی را زود شروع کنید.
 2. در دانشگاه های مختلف تحقیق کنید
 3. در محوطه دانشگاه شرکت کنید.
 4. از اشتباه کردن نترسید.

بهترین رشته ها برای تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی

طیف گسترده ای از رشته ها برای تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی وجود دارد. در اینجا چند نمونه از بهترین رشته های تحصیلی در اسپانیا آورده شده است:

 • بازرگانی و کسب و کار: دوره های بازرگانی زیادی در اسپانیا وجود دارد که در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تدریس می شود. این دوره ها می توانند شما را برای حرفه ای در تجارت، امور مالی یا بازاریابی آماده کنند.
 • مهندسی: همچنین بسیاری از دوره های مهندسی با زبان انگلیسی در اسپانیا موجود است. این دوره ها می توانند شما را برای حرفه ای در مهندسی مانند مهندسی عمران، مهندسی مکانیک یا مهندسی برق آماده کنند.
 • علوم کامپیوتر: همچنین بسیاری از دوره های علوم کامپیوتر به زبان انگلیسی در اسپانیا موجود است. این دوره ها می توانند شما را برای حرفه ای در علوم کامپیوتر مانند مهندسی نرم افزار، توسعه وب یا علم داده آماده کنند.
 • حقوق: همچنین تعدادی از دوره های حقوقی به زبان انگلیسی در اسپانیا موجود است. این دوره ها می توانند شما را برای حرفه ای در زمینه حقوق مانند وکالت، کار در زمینه حقوقی یا تدریس حقوق آماده کنند.
 • هنر و علوم انسانی: همچنین تعدادی دوره آموزشی هنر و علوم انسانی به زبان انگلیسی در اسپانیا موجود است. این دوره ها می توانند شما را برای حرفه ای در هنر مانند تاریخ هنر، ادبیات یا فلسفه آماده کنند.

اینها تنها چند نمونه از بسیاری از دوره های دانشگاهی انگلیسی در اسپانیا هستند. اگر علاقه مند به تحصیل در اسپانیا هستید، توصیه می کنم در مورد دانشگاه ها و برنامه های مختلف موجود تحقیق کنید. شما همچنین باید مدارک تحصیلی، مهارت های زبانی و اهداف شخصی خود را در هنگام تصمیم گیری در نظر بگیرید.

تحصیل پزشکی در اسپانیا به زبان انگلیسی

برای تحصیل پزشکی در اسپانیا به زبان انگلیسی باید شرایط زیر را داشته باشید:

 1. قبل از شروع دوره 18 سال سن داشته باشید.
 2. قبل از درخواست برای دوره، آزمون آزمون استعداد بالینی دانشگاه (UCAT) را پاک کنید.
 3. الزامات مهارت زبان انگلیسی (آیلتس، تافل) را برآورده کنید.
 4. واجد شرایط بودن برای آزمون ملی واجد شرایط بودن و آزمون ورودی (NEET)

شایان ذکر است که اکثر برنامه های پزشکی در اسپانیا از زبان اسپانیایی به عنوان زبان اصلی تدریس خود استفاده می کنند. با این حال، چندین دانشکده پزشکی معروف اسپانیایی وجود دارد که پزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. این دانشکده‌های پزشکی اسپانیایی که پزشکی را به زبان انگلیسی آموزش می‌دهند، برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی که مایل به دنبال کردن حرفه پزشکی در اسپانیا هستند، هدف قرار گرفته‌اند.

تحصیل پزشکی در اسپانیا به زبان انگلیسی

تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا به زبان انگلیسی

برای تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا به زبان انگلیسی باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • قبل از شروع برنامه 18 سال سن داشته باشید.
 • الزامات مهارت زبان انگلیسی (آیلتس، تافل) را برآورده کنید.
 • واجد شرایط بودن برای آزمون ملی واجد شرایط بودن و آزمون ورودی (NEET)

شایان ذکر است که بر خلاف برنامه های پزشکی عمومی، تنها چند گزینه برای تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی در اسپانیا وجود دارد. دانش آموزان باید به یادگیری زبان اسپانیایی فکر کنند، زیرا بسیاری از دانشگاه ها دندانپزشکی را فقط به زبان اسپانیایی یا ترکیبی از اسپانیایی و انگلیسی ارائه می دهند

در اینجا برخی از دانشگاه هایی که دوره های دندانپزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند آورده شده است:

 • دانشگاه اروپا مادرید (UEM)
 • دانشگاه والنسیا

دانشجویان دندانپزشکی در اسپانیا - تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی

هزینه تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی

هزینه تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی به طور معمول بیشتر از هزینه تحصیل در یک دوره آموزشی اسپانیایی است. این به این دلیل است که دوره های تدریس شده به زبان انگلیسی اغلب برای دانشجویان بین المللی است که معمولاً شهریه بالاتری از آنها دریافت می شود. هزینه شهریه دوره های آموزش زبان انگلیسی بسته به دانشگاه و برنامه متفاوت است. با این حال، به طور کلی، شما می توانید انتظار داشته باشید که بین 6000 تا 12000 یورو در سال برای شهریه پرداخت کنید.

هزینه زندگی در اسپانیا نیز نسبتا مقرون به صرفه است. می توانید انتظار داشته باشید که بین 800 تا 1200 یورو در ماه برای اقامت، غذا و سایر هزینه ها هزینه کنید. اگر دانشجوی بین المللی هستید، ممکن است واجد شرایط دریافت کمک مالی برای کمک به پوشش هزینه تحصیل خود باشید. دولت اسپانیا تعدادی بورسیه برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد و بسیاری از دانشگاه ها نیز به دانشجویان خود بورسیه می دهند. در اینجا جدولی وجود دارد که هزینه تحصیل در یک دوره آموزشی زبان انگلیسی در اسپانیا را با هزینه تحصیل در اسپانیا مقایسه می کند. دوره آموزشی اسپانیایی:

نوع دوره هزینه دوره مخارج زندگی جمع هزینه ها
انگلیسی زبان €6,000-€12,000 €800-€1,200 €14,000-€24,000
اسپانیایی زبان €1,500-€3,000 €800-€1,200 €2,300-€4,200

همانطور که می بینید، هزینه تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی به طور قابل توجهی بالاتر از هزینه تحصیل در دوره های تدریس شده به زبان اسپانیایی است. با این حال، تعدادی از عوامل وجود دارد که باید هنگام تصمیم گیری در نظر بگیرید، مانند مهارت های زبانی، اهداف شما از تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی و بودجه شما.

اگر زبان انگلیسی زبان مادری شما نیست و به مهارت های انگلیسی خود اطمینان ندارید، ممکن است بخواهید در یک دوره آموزشی اسپانیایی مطالعه کنید. این به شما این فرصت را می دهد تا مهارت های زبان اسپانیایی خود را بهبود بخشید و در عین حال آموزش با کیفیتی نیز دریافت کنید. اما اگر زبان انگلیسی زبان مادری شما است و به مهارت های انگلیسی خود اطمینان دارید، ممکن است بخواهید در یک دوره آموزشی انگلیسی مطالعه کنید. این به شما این فرصت را می دهد که با سایر دانشجویان بین المللی مطالعه کنید و محیط چند فرهنگی تری را تجربه کنید.

در نهایت، تصمیم گیری در مورد تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی یا یک دوره آموزشی اسپانیایی یک تصمیم شخصی است. هیچ پاسخ درست یا غلطی وجود ندارد و بهترین است انتخاب برای شما به شرایط فردی شما بستگی دارد.

لیست هزینه ها و مخارج زندگی در حین تحصیل در اسپانیا

آیا می توان بعد از مهاجرت دوره زبان اسپانیایی در اسپانیا را گذراند؟

حتی پس از مهاجرت هم می توانید زبان اسپانیایی را در اسپانیا یاد بگیرید. ممکن است بخواهید به دنبال یک آموزشگاه زبان باشید که هم در اسپانیا و هم در کشور شما شعبه دارد. به این ترتیب، پس از نقل مکان، می‌توانید بی‌وقفه به گذراندن دوره زبان اسپانیایی در اسپانیا ادامه دهید.

آیا تحصیل رایگان اسپانیا امکانپذیر است؟

شما ممکن است با درخواست بورسیه فرصت تحصیل رایگان اسپانیا را داشته باشید. این هزینه ها اغلب توسط خود دانشگاه ها و همچنین سایر خیرین و سازمان ها تامین می شود.

آیا برای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا نیاز به مدرک زبان است؟

بله برای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا مدرک زبان الزامی است. شما باید با ارائه گواهی تسلط به زبان اسپانیایی مدرکی دال بر مهارت زبان اسپانیایی خود ارائه دهید. گواهی باید توسط یک موسسه معتبر صادر شود و باید توسط وزارت آموزش اسپانیا به رسمیت شناخته شود.

لینک کوتاه مطلب:

https://l.linklyhq.com/l/1ooWD

https://shorturl.at/bfrK0

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
11 مرداد 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.