سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

شرایط تحصیل دندانپزشکی در فرانسه چیست؟

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

تحصیل دندانپزشکی در فرانسه یکی از رشته‌های مورد علاقه دانشجویان بین‌المللی از سرتاسر جهان است. تحصیل در فرانسه در رشته‌های مرتبط با پزشکی با توجه به دانشگاه‌های برتر و کیفیت بالای آموزش، بسیار مورد توجه دانشجویان قرار دارد. اگر به تحصیل دندانپزشکی در این کشور می‌اندیشید، این مقاله را بخوانید.

مقررات دندانپزشکی در فرانسه

آیا شما دانشجوی دندانپزشکی هستید و می‌خواهید فرانسه را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کنید؟ آیا می‌دانید که در حال حاضر تعدادی فرصت تحصیل در خارج از کشور وجود دارد. فرصت‌هایی که به شما امکان می‌دهد تا مدتی در فرانسه زندگی و تحصیل کنید و در عین حال برای رشته دندانپزشکی آموزش می‌بینید. رشته‌های تحصیلی در دانشگاه‌های فرانسه، راهی عالی برای دستیابی آموزش کاملا کاربردی است که به راحتی دانشجویان را پس از فارغ‌التحصیلی آماده ورود به بازار کار کند.

آموزش دندانپزشکی در فرانسه تحت نظر یک نهاد دولتی به نام Ordre National des Chirurgiens-Dentistes است. این نهاد دولتی با همکاری اتحادیه حرفه‌ای، Confédération Nationale des Syndicats Dentaires (CNSD) کار می‌کند. حدود 50 درصد دندانپزشکان در فرانسه به این اتحادیه تعلق دارند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

برای اینکه به یک دندانپزشک در فرانسه تبدیل شوید، 6 سال زمان نیاز دارید. دوره دندانپزشکی در فرانسه به زبان فرانسوی ارائه می‌شود. برای تحصیل در مقطع کارشناسی آموزش دندانپزشکی باید دروس علوم پایه از جمله شیمی، فیزیک و زیست شناسی بخوانید. فراتر از آن، دانشجویان باید در دوره‌های عمومی پزشکی مانند آناتومی، فیزیولوژی، بهداشت، رادیولوژی، داروهای پیشگیرانه و بیهوشی شرکت کنند. همچنین دوره‌های مفصلی که همه جنبه‌های دندانپزشکی را پوشش می‌دهد، به دانشجویان ارائه می‌شود.

به طور کلی، 16 دانشکده دندانپزشکی در فرانسه وجود دارد. رشته دندانپزشکی در فرانسه شامل یک دوره دو ساله، یک دوره سه ساله و دوره سوم یک ساله است. بر اساس اطلاعات آژانس کنترل در فرانسه، حداکثر تعداد دانشجویان سال اول ثابت است. برای آموزش ارتودنسی در فرانسه نیز چهار سال دیگر در یک رشته نیمه‌وقت نیاز است.

مراحل مختلف تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

دوره اول

سال اول تمام رشته های پزشکی در فرانسه یکسان است. دانشجویانی که در رشته دندانپزشکی در فرانسه پذیرفته می‌شوند، اصول پایه این رشته تحصیلی را در دوره اول می‌آموزند. این دانش شامل پیشگیری، تشخیص، درمان بیماری‌های دهان، دندان، فک و آناتومی و غیره است. همچنین دروسی مانند بهداشت عمومی، سلامت، پیشگیری و تصویربرداری پزشکی نیز به دانشجویان آموزش داده می‌شود. در پایان این دوره دانشجویان مدرک دیپلم آموزش عمومی علوم دندان (DFGSO) دریافت می‌کنند.

بیشتر بدانید: شرایط تحصیل پزشکی در فرانسه

دوره دوم

در دوره دوم دانشجویان در موضوعاتی مانند سلامت عمومی دندان، بیهوشی، و غیره آموزش می‌بینند. بخشی از این دوره کارآموزی بوده و در بیمارستان دانشگاه انجام می‌شود. در پایان این دوره نیز مدرکی با عنوان DFASO به دانشجویان اعطا می‌شود.

سال پنجم تحصیل دندانپزشکی در فرانسه دو راه پیش روی دانشجویان قرار می‌دهد. دانشجویان می‌توانند دوره کارآموزی کوتاه مدت یا بلندمدت را انتخاب کنند. بیشتر دانشجویان دوره کوتاه مدت را انتخاب می‌کنند. این دوره کوتاه مدت یک ساله و برای فعالیت در حرفه دندانپزشکی برگزار می‌شود.

برای دریافت مدرک دندانپزشکی که با عنوان (DE) شناخته می‌شود، دانشجویان باید کارآموزی‌های لازم را پشت سر بگذارند. در نهایت با ارائه و دفاع از پایان‌نامه می‌توانند، مدرک دندانپزشکی در فرانسه اخذ کنند.

دانشجویان برای گذراندن دوره کارآموزی بلندمدت باید در یک آزمون رقابتی شرکت کنند.
دانشجویان می‌توانند از میان تخصص‌های مختلف شامل ارتودنسی، پزشکی دهان و جراحی دهان در فرانسه یکی را انتخاب کنند.

بیشتر بدانید: تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه به همراه مدارک مورد نیاز و هزینه زندگی

مزایای تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

تحصیل دندانپزشکی مزایای زیادی دارد. تحصیل دندانپزشکی در فرانسه به سادگی یک فرصت مادام‌العمر به شمار می‌رود. فرانسه یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی در جهان را دارد. اما شاید آموزه‌هایی که دانشجویان در خارج از کلاس درس هنگام تحصیل در فرانسه خواهند آموخت، جذاب‌تر باشد.

به دانشجویانی که در رشته دندانپزشکی در این کشور تحصیل می‌کنند، دانشگاه های دندانپزشکی فرانسه فرصت منحصر به فرد برای یادگیری فرهنگ فرانسوی، مردم، آداب و رسوم، زبان، سنت‌ها و آشپزی ارائه می‌دهد. آنها همچنین می‌توانند برخی از معتبرترین جاذبه‌های این کشور را کاوش کنند. از کاخ ورسای تا مون سنت میشل که یک محیط آرام و دیدنی است. همچنین موزه لوور که شاید مشهورترین و محبوب‌ترین موزه جهان، خانه بسیاری از نقاشی‌ها، مجسمه‌ها و غیره مشهور است که بیش از 2000 سال سابقه دارد.

فرانسه، کشوری مستقل در اروپای غربی است که شامل چندین منطقه و سرزمین در خارج است. از نظر وسعت جغرافیایی، فرانسه بزرگترین کشور در اروپای غربی و اتحادیه اروپا و سومین کشور بزرگ در کل اروپا است.

از اواخر قرون وسطی، فرانسه یک قدرت سیاسی و اقتصادی بزرگ در اروپا و یکی از تاثیرگذارترین کشورهای جهان بوده است. در طول تاریخ طولانی خود، فرانسه هنرمندان، اندیشمندان و دانشمندان زیادی را آموزش داده و همچنان یک مرکز برجسته جهانی فرهنگ و هنر باقی مانده است.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در فرانسه چقدر است؟

هزینه تحصیل دندانپزشکی در فرانسه بسته به مقاطع مختلف متفاوت است:

– مقطع کارشناسی: 2770 یورو
– مقطع کارشناسی ارشد: 3770 یورو

دانشجویانی که تحصیل در فرانسه را انتخاب می‌کنند، علاوه بر هزینه دانشگاه باید هزینه زندگی در این کشور را نیز پرداخت کنند. هزینه زندگی در فرانسه برای دانشجویان بین المللی بسته به شهری که در آن زندگی می‌کنید، متفاوت است. برای مثال هزینه زندگی در شهر پاریس پایتخت فرانسه بین 970 تا 1200 یورو در ماه است. پاریس نسبت به دیگر شهرهای فرانسه گرانتر است.

بیشتر بدانید: اطلاعات لازم درباره هزینه تحصیل در فرانسه

بهترین دانشگاه های دندانپزشکی در فرانسه

– دانشگاه de Marne la Vallee
– دانشگاه de Provence
– دانشگاه de Savoie
– دانشگاه de la Mediterranee
– دانشگاه des Sciences et Technologies de Lille
– دانشگاه Lumiere Lyon
– دانشگاه d’orleans

آیا فرانسه به دندانپزشک نیاز دارد؟

دندانپزشک، یک متخصص بهداشت پزشکی است که مراقبت از دندان، فک و بافت‌های اطراف را انجام می‌دهد. در حال حاضر بیش از 40 هزار دندانپزشک در فرانسه وجود دارد. در حالی که تراکم متوسط دندانپزشکان در فرانسه ثابت است. اما تعداد کل دندانپزشکان فعال همچنان در حال افزایش است. به طور متوسط، یک دندانپزشک در طول یک سال به حدود 900 بیمار خدمات می‌کند. با داشتن بیش از 1200 بیمار در سال در هر نفر، دندانپزشکان در نورماندی بیشترین تقاضا را دارند.

درآمد یک دندانپزشک در فرانسه چقدر است؟

فردی که به عنوان دندانپزشک در فرانسه کار می‌کند، معمولا سالانه حدود 117،000 یورو درآمد دارد. حقوق بین 60،800 یورو (کمترین) تا 179،000 یورو (بالاترین) است. این میانگین حقوق سالانه شامل مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا است. دستمزد دندانپزشکان بر اساس تجربه، مهارت، جنسیت یا موقعیت مکانی بسیار متفاوت است.

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
29 مرداد 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.