سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

زندگی دانشجویی در پنج شهر ارزان آلمان

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

زندگی دانشجویی در پنج شهر ارزان آلمان

هزینه های زندگی در آلمان غیر قابل انکار مقرون به صرفه است. با این حال، برای شما به عنوان یک دانش آموز – صرف نظر از سن شما – طبیعی است که به دنبال صرفه جویی در حد امکان باشید. بخش عمده ای از هزینه های زندگی شما شامل اقامت و اقامت شما در آلمان است. توجه به این جنبه باید سنگ بنای برنامه ریزی مالی شما باشد. در غیر این صورت، زندگی در شهری مانند مونیخ، که به عنوان یکی از مناطق گران‌تر در آلمان شناخته می‌شود، می‌تواند پس‌انداز را به یک چالش تبدیل کند و منجر به هزینه‌های زندگی بالاتر شود، حتی اگر سعی کنید آن‌ها را مدیریت کنید. اگر دانشجوی مشتاقی هستید که به دنبال تحصیل در آلمان هستید و می خواهید بدانید که چه مدارک و شرایطی لازم است، مقاله ای در مورد تحصیل در آلمان بخوانید.

توجه به این نکته ضروری است که بیشتر مقالاتی که در این زمینه تهیه می‌شوند، عمدتاً بر روی هزینه‌های اجاره مسکن تمرکز دارند، اما برای ارزیابی صحیح هزینه‌های زندگی، باید سایر هزینه‌ها مانند غذا، پوشاک، تلفن، خدمات اینترنتی و موارد مشابه را نیز در نظر گرفت. در زیر، ما داریم لیستی از پنج شهر مقرون به صرفه برتر آلمان را برای بررسی شما تهیه کرد.

بیله فلد

شهر بیله فلد در منطقه شمال شرقی ایالت نوردراین-وستفالن واقع شده است و جمعیتی در حدود 350000 نفر دارد. زندگی در این شهر نسبتاً مقرون به صرفه است. اجاره مسکن، که یکی از دغدغه های مالی اصلی شماست، در این زمینه زیاد نیست. در حال حاضر متوسط ​​هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر حدود 460 یورو است. با کمی جست و جو می توان مسکن مناسبی در مناطق مرکزی شهر با حدود 400 یورو پیدا کرد. مانند بسیاری از شهرهای دیگر، در مناطق حومه شهر، می توانید آپارتمان هایی را برای اجاره بین 200 تا 450 یورو پیدا کنید.

بیله‌فلد دارای رستوران‌های باکیفیت متعددی است که می‌توانید غذاهایی با قیمت مناسب پیدا کنید. به طور متوسط، یک وعده غذا در یک رستوران مقرون به صرفه حدود 10 یورو هزینه دارد. بسته به انتخاب غذا، این هزینه می تواند تا حدود 50 یورو برای دو نفر افزایش یابد. اگر به دنبال یک نوشیدنی هیجان انگیز یا یک فنجان کاپوچینو هستید، باید انتظار می رود به ترتیب حدود 3.50 و 2.70 یورو بپردازید.

کالا یا خدمات بیله فلد برلین تفاوت دو شهر
آپارتمان یک خوابه (مرکز شهر) 466 860 46%-
آپارتمان یک خوابه (حومه) 400 650 39%-
آب و برق 200 245 18%-
بلیط حمل و نقل محلی 2.70 2.80 4%-
کرایه تاکسی (یک کیلومتر) 2 2 0
وعده های غذایی رستوران (یک نفر) 10 8 25%+
باشگاه تناسب اندام 30 25 19%+
زندگی دانشجویی در پنج شهر ارزان آلمان

فرانکفورت (اودر)

فرانکفورت (Oder) که در سواحل رودخانه اودر در نزدیکی مرز لهستان قرار دارد، شهری جذاب و کوچک است. بیش از 60000 نفر این شهر را که مساحتی حدود 150 کیلومتر مربع دارد خانه خود می نامند. زندگی در فرانکفورت (اودر) بسیار مقرون به صرفه است. اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر به طور متوسط ​​حدود 460 یورو در ماه است، در حالی که در مناطق اطراف می تواند حدود 325 یورو باشد. به طور متوسط، یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر حدود 1250 یورو هزینه دارد، اما در حومه، آپارتمان های سه خوابه متنوع از 400 تا 1400 یورو در ماه متغیر است. در مقایسه با برلین، هزینه های اجاره در اینجا چهل درصد ارزان تر است. خدمات شهری ماهانه (مانند برق، آب و قبوض مربوطه) به طور متوسط ​​بر هزینه های شما تأثیر می گذارد و به طور متوسط ​​حدود 410 یورو در ماه است. با این حال، اقدامات کاهش هزینه می تواند این را به حدود 225 یورو کاهش دهد.

فرانکفورت (Oder) مجموعه ای از گزینه های غذاخوری جیبی را ارائه می دهد. در یک رستوران مقرون به صرفه، یک مجرد متوسط هزینه غذا حدود 8 یورو است و اگر تصمیم دارید از یک نوشیدنی هیجان انگیز با دوستان لذت ببرید – تقریباً بخش مهمی از تجربه آلمانی – می توان آن را با تقریباً 3 یورو تهیه کرد.

کالا یا خدمات فرانکفورت برلین تفاوت دو شهر
آپارتمان یک خوابه (مرکز شهر) 466 864 46%-
آپارتمان یک خوابه (حومه) 327 650 50%-
آب و برق 410 245 67%+
بلیط حمل و نقل محلی 1.70 2.80 39%-
کرایه تاکسی (یک کیلومتر) 6 2 200%+
وعده های غذایی رستوران (یک نفر) 8 8 0
باشگاه تناسب اندام 25 25 0
زندگی دانشجویی در پنج شهر ارزان آلمان

بیشتر بخوانید: ارزان ترین راه دریافت اقامت اروپا چیست؟

هاله

این شهر که در مرکز آلمان واقع شده است، خانه حدود 240000 نفر است و مساحتی حدود 135 کیلومتر مربع را پوشش می دهد. این شهر به نام «هندلشتات» (شهر هندل) شناخته می‌شود که به افتخار آهنگساز معروف موسیقی کلاسیک جورج فریدریک هندل نامگذاری شده است. فراتر از ساختارهای قابل توجه دوران رنسانس، هزینه زندگی در این شهر بسیار مقرون به صرفه است. در هاله، اجاره ماهانه ایده آلیستی برای یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر به طور متوسط ​​حدود 350 یورو است، در حالی که در مناطق حومه شهر، حدود 200 یورو است. برای آپارتمان های سه خوابه، اجاره در مرکز شهر حدود 710 یورو و در مناطق پیرامونی 470 یورو است. هزینه اجاره چنین آپارتمان هایی در برلین 130 درصد بیشتر است. قبوض آب و برق، از جمله آب و برق، بین 85 تا 340 یورو در ماه در نوسان است که به طور متوسط ​​حدود 195 یورو برای این هزینه ها است.

هاله دارای انواع رستوران های عالی است که می توانید از غذاهای خوشمزه با قیمت های مناسب لذت ببرید. انتخاب یک وعده غذایی تک نفره در هالی مقرون به صرفه رستوران به طور متوسط ​​حدود 10 یورو به شما می دهد. قیمت یک فنجان کاپوچینو تقریباً 2.70 یورو است.

کالا یا خدمات هاله برلین تفاوت دو شهر
آپارتمان یک خوابه (مرکز شهر) 355 864 59%-
آپارتمان یک خوابه (حومه) 305 650 53%-
آب و برق 195 245 21%-
بلیط حمل و نقل محلی 2.30 2.80 18%-
کرایه تاکسی (یک کیلومتر) 2 2 0
وعده های غذایی رستوران (یک نفر) 10 8 25%+
باشگاه تناسب اندام 27 25 9%+
زندگی دانشجویی در پنج شهر ارزان آلمان

کرفلد

کرفلد شهری است در ایالت نوردراین-وستفالن و در نزدیکی شهر دوسلدورف واقع شده است. طبق آمار، جمعیت آن تقریباً 230 نفر است که در مساحتی به وسعت 137 کیلومتر مربع پراکنده شده اند.

این شهر یک سبک زندگی مقرون به صرفه را در آلمان ارائه می دهد. اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز کرفلد حدود 450 یورو در ماه هزینه دارد. این مقدار در مناطق حومه شهر نسبتا کمتر است. به طور متوسط، اجاره ماهانه یک آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز کرفلد حدود 400 یورو است. اگر به فضای بیشتری نیاز دارید و قصد اجاره یک آپارتمان بزرگتر را دارید، هزینه 760 یورو برای یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر کرفلد را در نظر بگیرید که از 400 تا 1100 یورو متغیر است.

محدوده هزینه های آب و برق، از جمله آب و برق، بین 50 تا 250 یورو در ماه در نوسان است. بودجه حدود 170 یورو برای این هزینه های خدمات. مدیریت موثر در فضای زندگی شما می تواند منجر به صرفه جویی قابل توجهی در این زمینه شود.

کالا یا خدمات کرفلد برلین تفاوت دو شهر
آپارتمان یک خوابه (مرکز شهر) 450 864 47%-
آپارتمان یک خوابه (حومه) 400 650 39%-
آب و برق 170 245 30%-
بلیط حمل و نقل محلی 2.70 2.80 4%-
کرایه تاکسی (یک کیلومتر) 2 2 0
وعده های غذایی رستوران (یک نفر) 10 8 25%+
باشگاه تناسب اندام 25 25 0
زندگی دانشجویی در پنج شهر ارزان آلمان

پاسائو

پاسائو شهر کوچکی در جنوب آلمان، در ایالت باواریا، نزدیک مرز اتریش، با جمعیتی حدود 49000 نفر است. این شهر که به عنوان “شهر سه رودخانه” شناخته می شود، جایی است که رودخانه های دانوب، مسافرخانه و ایلز به هم می رسند. بر اساس آخرین آمار، بیش از 50000 نفر در این منطقه ساکن هستند.

زندگی در این شهر بسیار مقرون به صرفه و مقرون به صرفه است. هزینه های مربوط به اجاره، غذا، قبوض آب و برق و بسیاری دیگر از شاخص های زندگی در مقایسه با اکثر شهرهای بزرگ آلمان بسیار کمتر است. به عنوان مثال، شما می توانید یک آپارتمان یک خوابه در مرکز پاسائو با حدود 600 یورو اجاره کنید. این مبلغ در مناطق حومه شهر به حدود 340 یورو کاهش می یابد. متوسط ​​اجاره ماهانه آپارتمان های سه خوابه در مرکز شهر 1050 یورو است، در حالی که در حومه آن حدود 700 یورو است.

هزینه های آب و برق، مانند آب و برق، به طور قابل توجهی در این بخش از آلمان کم است. به طور متوسط ​​حدود 75 یورو برای این هزینه ها در پاسائو در نظر بگیرید. با این حال، این هزینه ها بسته به میزان صرفه جویی یا هزینه شما می تواند تا 250 یورو افزایش یابد!

اگر غذاخوری در بیرون از خانه مورد علاقه شماست، پسائو جایی است که کیف پول شما بعد از یک وعده غذایی خوب دست نخورده باقی می ماند! هزینه یک وعده غذا در یک رستوران ارزان به طور متوسط ​​حدود 7 یورو است. همان وعده غذایی در شهری مانند برلین حدود 12 درصد گرانتر است. علاوه بر این، یک فنجان کاپوچینو در پاسائو 2.20 یورو قیمت دارد.

کالا یا خدمات پاسو برلین تفاوت دو شهر
آپارتمان یک خوابه (مرکز شهر) 600 864 31%-
آپارتمان یک خوابه (حومه) 340 650 48%-
آب و برق 76 245 69%-
بلیط حمل و نقل محلی 2 2.80 28%-
کرایه تاکسی (یک کیلومتر) 4 2 100%+
وعده های غذایی رستوران (یک نفر) 7 8 12%-
باشگاه تناسب اندام 23 25 7%-

 بیشتر بدانید: راهنمای جامع ویزای کار آلمان در سال 2020

سوالات متداول

زندگی دانشجویی در کشورهای مختلف، بسته به عوامل مختلفی مانند کیفیت آموزشی، هزینه های زندگی، فرصت های شغلی پس از تحصیل و فرهنگ کشور، متفاوت است. در اینجا برخی از کشورهایی که برای زندگی دانشجویی مناسب هستند، آورده شده است: ایالات متحده آمریکا: کیفیت آموزشی بالا، فرصت های شغلی متنوع، هزینه های زندگی بالا کانادا: کیفیت آموزشی بالا، هزینه های زندگی معقول، فرصت های شغلی خوب استرالیا: کیفیت آموزشی بالا، آب و هوای معتدل، هزینه های زندگی بالا انگلستان: تاریخچه غنی، فرهنگ متنوع، کیفیت آموزشی بالا، هزینه های زندگی بالا آلمان: کیفیت آموزشی بالا، هزینه های زندگی معقول، فرصت های شغلی خوب

در اروپا، بسیاری از دانشگاه ها شهریه ای ندارند یا هزینه های شهریه بسیار کمی دارند. این گزینه ها برای دانشجویان بین المللی که به دنبال تحصیل در خارج از کشور هستند بسیار جذاب هستند. در اینجا برخی از دانشگاه های رایگان اروپا آورده شده است: آلمان: بسیاری از دانشگاه های دولتی آلمان شهریه ای ندارند. دانشگاه های دولتی آلمان برخی از بهترین دانشگاه های جهان هستند و در زمینه های مختلف رشته ها ارائه می دهند. ایتالیا: بسیاری از دانشگاه های دولتی ایتالیا شهریه ای ندارند. دانشگاه های دولتی ایتالیا در زمینه های هنر، تاریخ، علوم اجتماعی و علوم انسانی تخصص دارند. فرانسه: بسیاری از دانشگاه های دولتی فرانسه شهریه ای ندارند. دانشگاه های دولتی فرانسه در زمینه های مختلف رشته ها ارائه می دهند. اسپانیا: بسیاری از دانشگاه های دولتی اسپانیا شهریه ای ندارند. دانشگاه های دولتی اسپانیا در زمینه های مختلف رشته ها ارائه می دهند. نروژ: همه دانشگاه های نروژ شهریه ای ندارند. دانشگاه های نروژ در زمینه های مختلف رشته ها ارائه می دهند. سایر کشورهای اروپایی با دانشگاه های رایگان یا مقرون به صرفه عبارتند از: اتریش بلژیک دانمارک فنلاند یونان ایرلند لوگزامبورگ مجارستان لهستان پرتغال رومانی سوئد سوئیس

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
12 آبان 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.