شهرهای دانشجویی در پرتغال

شهرهای دانشجویی در پرتغال
0
(0)

با برخی از شهرهای دانشجویی در پرتغال آشنا شوید و دانشگاه‌های برجسته‌ی لیسبون، پورتو و کوایمبرا را بشناسید

لیسبون

تحصیل در شهر لیسبون

لیسبون در ساحل غربی پرتغال واقع شده و بیش‌تر از آنچه از یک پایتخت اروپایی توقع دارید، در اختیارتان قرار می‌دهد، از جمله  فرهنگ غنی, تاریخ , غذاهای خوب, شراب موسیقی و شب‌های زنده و پویا. برخلاف سابقه‌ی جذاب تاریخی بناها, خیابان‌های پر پیچ و واگن‌های آنتیک, لیسبون انتخاب‌هایی پراکنده از فعالیت‌ها و تجارب را در اختیارتان قرار می‌دهد.

از حمام‌های عمومی سنتی گرفته تا کافه‌هاو حتی کلوب‌های زنده با اجرای موسیقی ترکیبی _سنتی فادو و گروه‌های موسیقی الکترونیک جدید. اگر ذوق موسیقیایی تان کمی مخدوش است اصلا نگران نباشید زیرا لیسبون به دنبال اولین برد پرتغال در مسابقات موسیقی Eurovision  2017 , میزبان همین مسابقات در سال 2018 خواهد بود. مناظر لیسبون به دلیل مناطق ناهموار شهر به بهترین شکل ساخته شده اند. اگرچه این ویژگی پیاده روی و دوچرخه سواری را دشوار می‌کند اما کماکان این مناطق ارزش دیدن را دارند.

دانشگاه‌های دولتی لیسبون در سال 2018 رتبه‌ی دانشگاه‌های کیو.اس جهانی را کسب کردند. دانشگاه لیسبون, دانشگاه( نووا دو لیسبوا),همچنین دانشگاه خصوصی کاتولیک لیسبوا. دیگر مراکز پلی تکنیک و دانشگاه‌های لیسبون شامل دانشگاه فنی لیسبون, انستیتوی لیسبون, دانشگاه (لوسیادا ), دانشگاه (اوتونوما دو لیسبوا), دانشگاه کاتولیک تجارت و اقتصاد مدرسه‌ی تجارت و اقتصاد (نووا ) و تعدادی دیگر که هم دولتی و هم خصوصی هستند .

 

بیشتر بخوانید: مزایای گلدن ویزای پرتغال چیست؟

پورتو

تحصیل در شهر پورتو پرتغال

دومین شهر پزرگ پرتغال است, در ساحل غربی واقع شده و بیش‌تر از 300 کیلومتر با پایتخت فاصله دارد. این شهر خود در زمینه‌ی تاریخ و تپه‌هایش حرفی برای گفتن دارد و مانند لیسبون بناهای تاریخی را با سبک آشپزی متنوع, موسیقی هیجان‌انگیز و شب‌های زنده ترکیب می‌کند. رنگ‌های شهر و همچنین مسیرهای باریک پله‌ها و خیابان‌ها همه با حال و هوای زندگی مدرن و امکانات مناسب, پورتو رابه مقصدی فوق العاده برای دانشجویان و بازدیدکنندگان تبدیل کرده است.

پورتو منزل‌گاه دانشگاه پورتو است و همچنین انستیتوی پلی تکنیک پورتو و تعدادی از دانشگاه‌های خصوصی و دانشگاه لوسیادای پورتو و دانشگاه فرناندو پسوزا. دانشگاه کاتولیک پرتغال یک دانشکده در این شهر دارد.

بیشتر بدانیم: دوره زبان در فرانسه چگونه است؟

کوایمبرا

تحصیل در شهر کوایمبرا پرتغال

بین لیسبون و پورتو, کوایمبرا قدیمی‌ترین دانشگاه پرتغال را در خود جای داده است. دوباره در اینجا خیابان‌ها و معماری قرون وسطا را می‌بینید که با زندگی مدرن و تکاپوی سرگرم کننده‌ی جوامع دانشجویی رنگ و لعاب گرفته‌اند. به خصوص دانشگاه کوایمبرا انتخابی محبوب برای دانشجویان بین‌المللی ست . گزینه‌های دیگر در این شهر شامل انستیتوی پلی تکنیک کوایمیرا و تعدادی انستیتوی تخصصی ست.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 0 / 5. تعداد: 0

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید