سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

دوازده دلیل برای راه اندازی کسب‌ و کار و زندگی در اروپا

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

اگر علاقه مند به کسب اطلاعات جامع در مورد مزایای مهاجرت به اروپا و متعاقبا راه اندازی کسب و کار در آنجا هستید، این مقاله برای شما نوشته شده است. پس از خواندن این مقاله تا انتها، دلایل متعددی برای شروع یک شروع جدید خواهید داشت.

...
دوازده دلیل برای راه‌اندازی کسب‌وکار و زندگی در اروپا

آنچه به دست خواهید آورد …

موضوعاتی که پس از مطالعه این مقاله با آنها آشنا خواهید شد:

 • بازار وسیع اروپا
 • سلامت و شفافیت قوانین
 • انسجام جغرافیایی
 • منابع انسانی کارآمد
 • ثبات سیاسی و قابل پیش بینی
 • سهولت ایجاد کسب و کار
 • تنوع جغرافیایی فرهنگی
 • سیاست های رفاهی و کیفیت زندگی
 • جوامع مهاجر موفق
 • نزدیکی جغرافیایی به ایران
 • هزینه های مهاجرت به اروپا و راه اندازی کسب و کار

بیشتر بدانید: کارآفرینی پس از مهاجرت

بازار وسیع اروپا

هر فعالیت اقتصادی، اعم از تولید یا خدمات، در صورت مواجهه با بازار بزرگ، قابل مصرف و رقابتی، پتانسیل رشد را خواهد داشت. در حالی که اروپا ممکن است با 10 خود از نظر جغرافیایی بزرگ نباشد میلیون کیلومتر مربع، دومین تراکم جمعیت در جهان پس از آسیای جنوب شرقی است. بیش از 740 میلیون نفر در 50 کشور در اروپا زندگی می کنند. آب و هوای معتدل در بیشتر قاره، خاک حاصلخیز و منابع آب فراوان آن را به مکانی عالی برای زندگی تبدیل کرده است و جغرافیای آن از تولیدات متنوع پشتیبانی می کند. مجموعه این عوامل مهاجرت به اروپا را به انتخابی مطلوب تبدیل کرده است.

 اروپایی‌ها نیز حدود 34 درصد از تولید ناخالص داخلی سرانه جهان را تشکیل می‌دهند. اروپا با تولید ناخالص داخلی 22.9 تریلیون دلاری از 21 تریلیون دلار آمریکا و 14.2 تریلیون دلار چین فراتر رفته است. در سال 2009، اروپا به ثروتمندترین نقطه جهان تبدیل شد. در حالی که جوامع اروپایی ممکن است به اندازه آمریکا مصرف گرا نباشند، آنها همچنان رتبه اول جهانی را در استفاده از خدمات دارند.

سلامت و شفافیت قوانین

 شاخص ادراک فساد سهولت و سلامت قوانین اقتصادی و اجتماعی را در کشورهای مختلف در ابعاد مختلف ارزیابی می کند. این شاخص یکی از بهترین منابع برای درک تحول حقوقی کشورها در سراسر جهان و همسویی مردم آنها با قوانین آنهاست. در گزارش سال 2018 بانک جهانی، از 20 کشور برتر با بهترین امتیازات در این زمینه، 15 کشور اروپایی هستند. پنج کشور باقی مانده عبارتند از کانادا، سنگاپور، استرالیا، ژاپن و هنگ کنگ. به عنوان مثال، ایالات متحده، چین و برزیل جزو بهترین ها نیستند. این دستاورد تصادفی نیست. اساس قوانین مدنی مدرن در اروپا گذاشته شد و بسیاری از قوانین اساسی کشورهای مختلف (از جمله ایران) بر اساس قانون اساسی فرانسه نوشته و تصویب شده است.

دربارۀ قانون‌پذیری اروپایی‌ها حکایات زیادی وجود دارد و شاخص‌های مختلف جهانی اثبات می‌کند میزان ونت در کشورهای عضو اتحادیۀ اروپا، از تمامی قدرت‌های اقتصادی دیگر جهان پایین‌تر است. برای مثال براساس گزارش Global Finance و براساس شاخص Safety Index و در میان بیست کشور برتر جهان، باز هم شاهد 17 کشور اروپایی و فقط سه کشور در باقی جهان هستیم.

تنوع ساختارهای اقتصادی

در اروپا، با دولت‌های مختلفی با چارچوب‌های اقتصادی متفاوت، از لیبرال گرفته تا سوسیالیست و سوسیال دموکرات مواجه خواهید شد. این تنوع یکی از جذابیت های مهاجرت به اروپا است. علاوه بر این، قراردادهای اقتصادی مختلفی بین کشورهای اروپایی وجود دارد. توافقنامه شینگن و منطقه اقتصادی اروپا از مهمترین آنها هستند. این اتحادیه ها تضمین کرده اند که تغییرات اقتصادی در این کشورها دامنه بسیار محدودی دارد.

ذهنیت متحد در کشورهای بزرگتر اروپایی مانند آلمان و فرانسه حتی منجر به کنترل بحران های اقتصادی در کشورهای دیگر مانند یونان، اسپانیا و ایتالیا در کوتاه مدت شده است. در حالی که رویدادهای اخیر مانند روی کار آمدن دولت‌های دست راستی در مجارستان، ایتالیا و موضوع برگزیت اتحادیه اروپا را تضعیف کرده است، تجربه نهایی نشان داده است که سیاست‌گذاران طرفدار اتحادیه اروپا به طور مداوم پیروز شده‌اند. این واقعیت در پارلمان اروپا 2019 تأیید شد .

نکته مهم در این فرآیند این است ، که تنوع ساختارهای اقتصادی و تفاوت عرضه و تقاضا در این کشورها، اروپا را به مقصدی مناسب برای انواع کسب و کار تبدیل کرده است. برخی از کشورها صنعتی تر هستند، مانند آلمان و فرانسه. برخی دیگر مانند یونان و اسپانیا بیشتر بر گردشگری تمرکز می کنند. برخی مانند اسلواکی و لهستان برای تولید انبوه برنامه ریزی کرده اند. در نهایت، برخی مانند بریتانیا، نروژ و اسلوونی به سمت سرمایه‌گذاری در اکوسیستم‌های استارتاپی می‌روند. این تنوع به متقاضیان اجازه می دهد تا پس از مهاجرت به اروپا بر اساس تخصص و علایق خود، فعالیت های اقتصادی خود را برنامه ریزی و اجرا کنند.

بیشتر بخوانید: با ثبت شرکت، چگونه اقامت اروپا را اخذ کنیم؟

انسجام جغرافیایی

 اگر چه اروپا از نظر جغرافیایی به دو دسته اروپای غربی، شمالی، مرکزی و شرقی تقسیم شده است و هر یک از آنها از نظر سرزمین، زبان و فرهنگ با یکدیگر تفاوت هایی دارند، اما قراردادهای شنگن و منطقه یورو باعث ایجاد نوعی وحدت میان این کشورها شده است. داشتن اقامت در هر شینگن کشور عضو به شما این امکان را می دهد که آزادانه بدون ویزا در بین همه آنها رفت و آمد کنید، یک تجارت ایجاد کنید، یا خانه و ماشین بخرید. علاوه بر این، برای کشورهای اروپایی که جزو معاهده شینگن نیستند، اخذ ویزای سفر آسان و سریع است.

این ویژگی برای بسیاری جذاب است زیرا فاصله بین برخی از پایتخت های اروپایی بسیار کوتاه است. برای مثال، وین و براتیسلاوا (به ترتیب پایتخت های اتریش و اسلواکی) تنها 80 کیلومتر از هم فاصله دارند و با قطارهای پرسرعت، سفر حدود 45 دقیقه طول می کشد. علاوه بر این، لیوبلیانا و زاگرب (پایتخت های اسلوونی و کرواسی) 130 کیلومتر از یکدیگر فاصله دارند. برای مقایسه، قطر شمال به جنوب شهر تهران حدود 65 کیلومتر است!

 

منابع انسانی کارآمد

از 100 دانشگاه برتر جهان، 35 دانشگاه در اروپا واقع شده اند که کمی بیش از یک سوم بهترین دانشگاه های جهان را تشکیل می دهند. علاوه بر این، بریتانیا مقام دوم را برای داشتن بهترین مدارس تجاری در سراسر جهان دارد. علاوه بر این، در رتبه بندی جهانی بهترین اکوسیستم های کارآفرینی، از مجموع 50 شهر، 27 شهر در اروپا قرار دارند. این واقعیت اروپا را به مقصد اصلی کارآفرینان استارتاپی پس از ایالات متحده تبدیل کرده است. این بدان معناست که با مهاجرت به اروپا، شبکه ای از امکانات کارآفرینی، از جمله منابع انسانی کارآمد در بسیاری از پایتخت های اروپایی، در دسترس شما قرار می گیرد.

شرایط زندگی جذاب در کشورهای اروپایی نیز نه تنها اروپایی ها، بلکه بسیاری از متخصصان آسیا، خاورمیانه و حتی آمریکا را به فکر مهاجرت به اروپا در دهه های اخیر سوق داده است. بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاه های اروپایی، پس از اتمام تحصیلات خود، مشغول به کار می شوند برنامه هایی مانند ویزای استارتاپ و سرمایه گذاری های کارآفرینی خود را از همان جا شروع کنند.

 در یک چشم انداز وسیع تر، اذعان به این نکته مهم است که به جز ایالات متحده، هیچ جای دیگری در جهان به اندازه اروپا منابع سرمایه انسانی کارآمد را فراهم نمی کند.

ثبات سیاسی و پیش‌بینی‌پذیری

 تأثیر مستقیم تصمیم گیری سیاسی و اجتماعی بر شرایط اقتصادی همیشه شفاف نیست، همانطور که بسیاری از ما ایرانی ها به خوبی می دانیم. ثبات سیاسی قابل توجه اروپا در نیم قرن گذشته، آن را به مرکزی برای سرمایه گذاری تبدیل کرده است. قابل پیش بینی بودن تصمیمات پارلمان اروپا، حتی اگر ممکن است تصوری از ریسک در بازار ایجاد کند، ثابت بوده است، به استثنای دوره سه ساله در خلال اختلالات اخیر اقتصادی جهانی.

 بدیهی است که پیش بینی پذیری اقتصادی این کشورها نقش محوری در کسب رتبه های بالا در امنیت سرمایه گذاری دارد. یکی از نمونه هایی که این را نشان می دهد زمانی است که در سال 2011، صدراعظم آلمان کمک مالی به یونان را اعلام کرد. وی تاکید کرد که اگر یک کشور اروپایی ورشکست شود، به طور بالقوه می تواند ثبات سایر کشورها را به خطر بیندازد و اجازه نمی دهد چنین رویدادی در اروپای متحد رخ دهد. یکی از مزایای کلیدی مهاجرت به اروپا می تواند وجود این احساس امنیت موجود ناشی از طرز فکر رهبران اروپایی باشد.

 حتما بخوانید: مهاجرت به انگلیس را به چه کسانی پیشنهاد می دهید؟

سهولت در پایه‌گذاری کسب‌وکار

 شاخص جهانی سهولت انجام کسب و کار که با در نظر گرفتن عوامل مختلف محاسبه می شود، فهرستی سالانه را ارائه می دهد که تمام کشورهای جهان را در بر می گیرد و بهترین و بدترین عملکردها را به نمایش می گذارد. عواملی مانند اخذ اقامت آسان، قوانین مالکیت روشن، مقررات شفاف تاسیس شرکت، دسترسی سریع به تاسیسات صنعتی مانند برق و تلفن، دسترسی سریع و با کیفیت به اعتبار، مقررات مالیاتی مطلوب و بسیاری موارد دیگر به شدت در این رتبه بندی تاثیر دارند. بر اساس آمار سال 2018، از میان 50 کشور برتر این فهرست، 34 کشور اروپایی هستند. این یعنی که به استثنای جزایر کوچک و واتیکان، اکثر کشورهای اروپایی در بین 60 کشور برتر قرار دارند.

 گفتنی است ایران در این رده بندی در بین 190 کشور رتبه 128 را دارد و از نظر دسترسی آسان و کم هزینه به رسانه های رسمی در بین این کشورها رتبه 173 را دارد.

 توسعه مستمر این شاخص در کشورهای کوچکتر اروپایی به ویژه در دهه های اخیر کاملا جدی گرفته شده است. برای مثال دانمارک و اسلوونی خود را به سطوح بالاتری در این فهرست ها رسانده اند و به بازیگران اصلی اقتصاد جهانی تبدیل شده اند و سرعت جذابیت سرمایه گذاری را تسریع کرده اند.

 این شاخص همچنین به عنوان یک مزیت قابل توجه برای استارتاپ ها و کسب و کارهای کوچکی است که فاقد ظرفیت پرداخت هزینه های قانونی تخصصی برای توسعه تجارت خود هستند. این به طور مستقیم بر موفقیت آینده آنها تأثیر می گذارد.

 تنوع جغرافیایی فرهنگی

 تنها در اتحادیه اروپا، 23 زبان رسمی وجود دارد. با در نظر گرفتن تمام زبان های صحبت در اروپا، این تعداد بیش از 50 است و همانطور که می دانید، زبان تأثیر عمیقی بر فرهنگ گویشوران آن دارد. اروپا سرزمینی با تنوع زبانی و فرهنگی عمده در فواصل کوتاه است. گاهی اوقات، یک رانندگی 30 دقیقه ای ممکن است شما را از یک دنیای متمایز به دنیای دیگر ببرد. یکی از جنبه‌های جذاب اروپا برای ذهن‌های کاوشگر، تعامل دائمی با افراد مختلف است، چه برای کار یا اوقات فراغت. این برخورد مستمر با افراد متنوع جذابیت خاصی می بخشد، ویژگی که در کشورهای مشابه توسعه یافته نسبتاً نادر است.

 این جنبه همچنین باعث ایجاد نگرش باز در میان اروپایی ها شده است. یکی از دلایلی که کسب و کارهای سنتی در اروپا تمایل به رونق دارند، دقیقا همین ویژگی است. مهم نیست از کجا آمده اید، می توانید یک رستوران ایرانی در پایتخت های اروپایی پیدا کنید. (حتی در تالین، پایتخت کشور کوچک استونی.) به همین ترتیب، فروش سوغاتی از کشورهای دیگر در اروپا یک اتفاق طبیعی است. شما می توانید یک فروشگاه پیدا کنید فروش زعفران ایرانی در شهر تولدو اسپانیا! مهاجرت به اروپا شما را از خانه دور نمی کند.

 اروپایی ها به تعامل با فرهنگ های مختلف عادت کرده اند. الجزایری‌های فرانسوی، آلمانی‌های ترک، هندی‌های انگلیسی و ایرانی‌های سوئدی نمونه‌هایی از نگرش استقبال و سازگاری اروپایی‌ها با سایر ملل هستند.

سیاست‌های رفاهی و کیفیت زندگی

دو سیستم رتبه بندی برای اندازه گیری شاخص های کیفیت زندگی در سراسر جهان وجود دارد. در شاخص کیفیت زندگی، 11 کشور از 15 کشور و در شاخص توسعه انسانی (HDI)، 34 کشور از 50 کشور اروپایی رتبه بالایی دارند. این ویژگی باعث شده است که اروپایی ها به روی تنوع فرهنگی باز شوند. یکی از دلایل موفقیت کسب و کارهای سنتی اغلب در اروپا به دلیل همین پذیرش است. صرف نظر از اینکه اهل کجا هستید، می‌توانید رستوران‌هایی را در پایتخت‌های اروپا پیدا کنید که غذاهای کشور شما ارائه می‌دهند. تمام پایتخت های اروپایی رستوران های ایرانی دارند، از جمله تالین، پایتخت کشور کوچک استونی. به عنوان مثال، فروش سوغاتی از کشورهای دیگر در اروپا کاملا طبیعی است. حتی می توانید شیرینی های ایرانی را در فروشگاهی در تولدو اسپانیا پیدا کنید!

این آمار برای راهنمایی شما در نظر گرفته شده است. علاوه بر این، طبق آمار جهانی در لیست بهترین شهرها برای زندگی، تنها شهرهای غیر اروپایی، ونکوور در کانادا و اوکلند در نیو هستند. نیوزلند در میان ده کشور برتر قرار دارد. بر اساس این فهرست (آمار ۲۰۱۹) وین، پایتخت اتریش، بهترین شهر جهان برای زندگی است.

 شاخص های کلیدی مورد استفاده در تهیه این آمار شامل آزادی مذهبی، آزادی فردی، امنیت اجتماعی، حقوق قانونی، حفاظت از حریم خصوصی، فرصت های شغلی و تحصیلی، متوسط ​​درآمد بالا و برابری جنسیتی و قومیتی است. مهاجرت به اروپا برای کسانی که وابستگی های فرهنگی دارند نیز جذاب است.

 بیمه بیکاری، مزایایی که اغلب توسط کشورها برای داشتن چند فرزند ارائه می شود، حمایت از افراد دارای معلولیت، و خدمات اجتماعی رفاهی اروپا در سرتاسر جهان شناخته شده هستند و اغلب به عنوان یک الگو عمل می کنند.

 ایمنی شهر نیز به ویژه در کشورهای اروپای مرکزی و شمالی بالا است، حتی اگر برای مثال ایالات متحده در این زمینه رتبه بسیار پایینی دارد.

برای درک بهتر این موضوع مقاله کیفیت زندگی چیست؟ را مطالعه فرمائید.

جوامع بزرگ مهاجران موفق

 بیش از 25 میلیون رسمی مهاجران، 6 میلیون مهاجر غیرمجاز و 44 میلیون مهاجر نسل دوم و سوم در اروپا زندگی می کنند. این آمار به این معنی است که حدود 10 درصد از جمعیت اروپا را مهاجران و خانواده های آنها تشکیل می دهند. برخی از این جوامع توسط خود اروپایی‌ها مفید تلقی می‌شوند. نگاهی کوتاه به تیم های ورزشی اروپایی تاثیر مهاجران را بر این کشورها نشان می دهد. به طور کلی، حدود 4 درصد از نمایندگان در پارلمان ها، شهرداران و مقامات محلی در اروپا مهاجر هستند. از این منظر، صادق خان، شهردار پاکستانی لندن، نمادی شناخته شده است. برخی از کشورها، مانند آلمان، اساساً از طریق برنامه های مهاجرت به اروپا که توسط ترک ها در دهه 1950 و 1960 تسهیل شد، احیا شدند.

 با این حال، در برخی از کشورها، به ویژه آلمان، ایتالیا و مجارستان، بخشی از جمعیت پذیرای این روند مهاجرتی نبوده و دیدگاه‌های نژادپرستانه دارند. با این وجود، بیشتر این حساسیت در اروپا متوجه ترک‌ها و آفریقایی‌ها است. برای مثلا هندی ها، چینی ها، ایرانی ها و آمریکای جنوبی که به اروپا رفته اند اکثرا پذیرفته می شوند. بدیهی است که عدم تسلط به زبان های اروپایی و نابرابری های مذهبی که در رفتار و پوشش مهاجران نمایان می شود می تواند به چنین مشکلاتی دامن بزند.

 در برخی از کشورهای اروپایی، در حالی که آزادی کامل مذهبی وجود دارد، با برخی رفتارها اختلاف نظر وجود دارد که ممکن است امنیت روانی ساکنان آنها را به خطر بیندازد. ممنوعیت حجاب در دانشگاه های فرانسه و نروژ یکی از این نمونه هاست.

 در قسمت داستان های موفقیت که به طور مداوم به روز می شود، می توانید با ایرانیانی که از طریق مهاجرت به اروپا موفق شده اند آشنا شوید.

نزدیکی جغرافیایی به ایران

 این گزینه ممکن است برای همه مهم نباشد، اما برای تاجرانی که نیاز به سفرهای مکرر بین دو کشور دارند یا افرادی که بیشتر نگران خانواده، والدین خود و غیره هستند و قصد دارند به طور منظم در تماس باشند، می تواند بسیار تاثیرگذار باشد. این فاصله تهران تا وین 3000 کیلومتر! یعنی کمتر از دو برابر مسافت 1520 کیلومتری تبریز و مشهد! این نزدیکی مزیت قابل توجهی برای مهاجرت مهارتی به اروپا است.

 یک پرواز معمولی از تهران به وین حدود چهار ساعت طول می کشد. این را با تهران و ونکوور مقایسه کنید که 10500 کیلومتر را طی می کند و حدود 21 ساعت پرواز طول می کشد! جدای از هزینه های بالای پرواز به استرالیا، کانادا و آمریکا و طول مشخص این پروازها، عامل دیگری نیز مطرح است. بر اساس تجربیات قبلی، ایرانیان مقیم کانادا یا استرالیا اغلب سالی یک بار در چند سال اول به ایران سفر می کنند و سپس فاصله زمانی بین بازدیدها را تا سه سال افزایش می دهند. این کاملا طبیعی است. هیچکس نمی خواهد یک دهم درآمد سالانه خود را صرف خرید بلیط هواپیما کند، با این حال این اتفاق برای بسیاری از هموطنان می افتد.

هزینه‌های اخذ اقامت و راه‌اندازی کسب‌وکار

 یکی از مهم ترین عوامل تعیین کننده در این لیست هزینه هایی است که برای به دست آوردن آن باید داشته باشید اخذ اقامت از طریق راه اندازی شرکت یا سرمایه گذاری در یک کشور خارجی. یک تصور غلط رایج در جامعه وجود دارد که هزینه های این فرآیند در کانادا و استرالیا در مقایسه با اروپا کمتر است.

 این ممکن است تا سال 2015 صادق باشد، اما پس از پذیرش تعداد زیادی از مهاجران در این کشورها، سیاست ها تغییر کرده است. به عنوان مثال، سرمایه مورد نیاز برای اخذ اقامت از طریق راه اندازی کسب و کار در انگلستان حدود 40 درصد از ویزای مشابه در کانادا است! باور این موضوع ممکن است سخت باشد، زیرا کانادا از نظر اقتصاد، فرهنگ و شهرت جهانی نه با بریتانیا قابل مقایسه است.

 در واقع، هزینه اقامت و ثبت شرکت در اکثر کشورهای اروپایی کمتر از 16000 یورو است. علاوه بر این، با سرمایه گذاری نسبتاً متوسط ​​در این کشورها، می توان مشاغل مختلف سودآوری را راه اندازی کرد.

 بر اساس تجربه ما، بسیاری از تصمیم‌گیری‌های ضعیف هموطنان در این زمینه به دلیل اطلاعات ناکافی از شرایط حاکم است.

شما می‌توانید در این وب‌سایت روش‌های مختلف اخذ اقامت و توسعه کسب و کار در اروپا و نیز لیستی طولانی از کسب‌وکارها و سرمایه مورد نیازشان را مطالعه کرده و از خدمات ما برای مهاجرت به اروپا استفاده نمایید.

سوالات متداول

شاخص های کلیدی مورد استفاده برای سنجش کیفیت زندگی در اروپا شامل آزادی مذهبی، آزادی شخصی، امنیت اجتماعی، حقوق قانونی، حفاظت از حریم خصوصی، فرصت های شغلی و تحصیلی، متوسط درآمد بالا و برابری جنسیتی و قومیتی است.

کشورهای اروپایی تمایل دارند در این سیستم ها رتبه های بالایی داشته باشند. به عنوان مثال، در شاخص کیفیت زندگی، از هر 15 کشور، 11 کشور در رتبه اول قرار دارند و در شاخص توسعه انسانی (HDI)، 34 کشور از 50 کشور اروپایی در بالاترین رتبه‌های فهرست قرار دارند. این رتبه بندی ها تاکید اروپا بر رفاه، برابری و توسعه اجتماعی-اقتصادی را برجسته می کند.

بیش از 25 میلیون مهاجر رسمی، 6 میلیون غیرمجاز مهاجران و 44 میلیون مهاجر نسل دوم و سوم در اروپا ساکن هستند. مهاجران حتی در زمینه هایی مانند ورزش تأثیر قابل توجهی بر کشورهای اروپایی داشته اند. نمایندگان مهاجران همچنین در پارلمان ها و حکومت محلی پست دارند. تأثیر آنها را می توان در جنبه های مختلف جامعه اروپایی مشاهده کرد و به تنوع و توسعه آن کمک کرد.

در حالی که بسیاری از مهاجران مورد استقبال قرار می گیرند و در جوامع اروپایی ادغام می شوند، چالش هایی مانند موانع زبانی و تفاوت های مذهبی می تواند منجر به مشکلاتی شود. برخی از کشورهای اروپایی در برابر مهاجرت مقاومت بیشتری نشان داده اند و دیدگاه های بیگانه هراسانه دارند. با این حال، بسیاری از مهاجران از پیشینه های غیر اروپایی، از جمله هندی، چینی، ایرانی و آمریکایی جنوبی، تا حد زیادی در اروپا پذیرفته شده اند.

هزینه های مربوط به اخذ اقامت و راه اندازی کسب و کار در اروپا متفاوت است. در حالی که ممکن است یک تصور غلط رایج وجود داشته باشد که کانادا و استرالیا هزینه های کمتری دارند، تغییرات اخیر در سیاست های مهاجرت این تصور را تغییر داده است. کشورهای اروپایی با هزینه های اقامت و تاسیس کسب و کار نسبتا مقرون به صرفه خود، می توانند فرصت هایی را برای افراد ایجاد کنند تا کسب و کار خود را شروع کنند و در اروپا مستقر شوند.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
13 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

خیلی جالبه که هم اروپا بهتره، هم نزدیک تره و هم ارزون تر ولی ملت گیر دادن برن کانادا

سلام این نکته که راه اندازی کسب و کار در انگیلس نسبت به کانادا ارزونتر هست جالبه ولی تداوم و باقی موندن در بازار کسب و کار انگیلیس نسبت به کانادا چی اون چه تفاوتی داره؟

مقاله تکمیلی بود ممنون از شما دوستان که این مطالب رو در اختیار عموم قرار میدین

من سال ۲۰۱۶ رفتم سوئد. اوپسالا. اما اصلا زندگی در سوئد را دوست نداشتم. به هزار دردسر عازم اسپانیا شدم و تازه طعم زندگی در اروپا رو چشیدم. برای ما ایرانی ها آب و هوا و خون گرمی کشور میزبان خیلی اهمیت دارد.

سلام
من 45 ساله هستم و بازنشته شدم و مکانیک خواندم
و همسرم لیسانس مدارک پزشکی هست و دو فرزند 9 و 5 ساله داریم
و البته همسرم هم 20 سال سابقه کار مرتبط با رشته اش را دارد
از نظر مالی هم مشکلی نداریم
ما تهران نیستیم ممکن هست برای ما وقت مشاوره در نظر بگیرید؟

من و همسرم کار طراحی و تولید پوشاک انجام می‌دیم، از چه طریق می‌تونیم اقدام کنیم برای فرانسه؟

سلام.وقت بخیر .
در مورد میشه راهنمایی بفرمایید؟

امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
5 شهریور 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.