سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

تحصیل داروسازی در آلمان

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

داروسازی در آلمان

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

تحصیل داروسازی در آلمان برای بسیاری از دانشجویان بین‌المللی مانند یک رویاست. برای کسانی که آلمان را به عنوان یک تجربه بین‌المللی با محیط عالی آموزشی، آزمایشگاه‌های عملی و در دسترس، اساتید و محققان برجسته و هزینه‌های کم شهریه هدف قرار می‌دهند، بدون شک آینده‌ای درخشان وجود دارد. داروسازی بخش مهمی از زنجیره مراقبت‌های بهداشتی است که بازار کار گسترده‌ای در آلمان دارد. با شرایط رشته داروسازی در آلمان بیشتر آشنا شوید.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”32613″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_custom_heading text=”چرا داروسازی در آلمان؟” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

آزمایشگاه‌ها: دانشجویان پزشکی و علوم طبیعی و داروسازی در آلمان از امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی بسیار خوبی بهره‌مند هستند. از این رو، آموزش بسیار کارآمدی دارند و به راحتی وارد بازار کار می‌شوند.

برنامه تبادل دانشجویی: دانشجویان با تحصیل داروسازی در این کشور از مزایای زیادی برخوردار می‌شوند. از دانشگاه‌های همکار، تعدد مبادلات دانشجویی، پشتیبانی و راهنمایی برای اقامت در خارج از کشور، حمایت مالی (بورسیه تحصیلی، معافیت از هزینه تحصیل)، دادن اعتبار به مطالعات انجام شده در خارج از کشور و…

شهرت پژوهشی: بسیاری از دانشگاه های آلمان عنوان تحقیقاتی را با خود به همراه دارند. بنابراین رشته داروسازی در آلمان با انجام کارهای پژوهشی و تاثیرگذار همراه است. دانشگاه های آلمان از اساتید سرشناس و برجسته بسیار زیادی بهره‌مند هستند.

آماده‌سازی برای ورود به بازار کار: به طور کلی دانشگاه های آلمان به گونه‌ای دانشجویان را آموزش می‌دهند تا برای ورود به بازار کار آماده شوند. آموزش‌های ارائه شده در دانشگاه های داروسازی آلمان برای ارتقای ارتباط با زمینه حرفه‌ای و بازار کار ارزیابی می‌شود. این شامل رویدادهای اطلاعاتی در زمینه‌های حرفه‌ای و بازار مشاغل، سخنرانی‌های خاص، پشتیبانی در جستجوی موقعیت‌های کاری و… می‌شود.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”شرایط داروسازی در آلمان؟” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

شرایط رشته داروسازی در آلمان چیست؟ داروسازی رشته‌ای است که به تکنیک‌های تهیه و توزیع داروها می‌پردازد. دانشجویانی که در رشته داروسازی تحصیل می‌کنند درباره تاثیر انواع مختلف داروها بر بدن و ذهن انسان و ساخت آنها یاد می‌گیرند. مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد رشته داروسازی در آلمان شامل آموزش در آزمایشگاه‌ها، تحقیق و یادگیری درباره شیمی مورد استفاده برای توسعه داروهاست. برخی از دوره‌های تحت پوشش این رشته عبارتند از: داروسازی، شیمی دارویی، فارماکوگنوزی و Pharmacy Practice است.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”32614″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_custom_heading text=”*کارشناسی ارشد داروسازی در آلمان” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

کارشناسی ارشد داروسازی در آلمان دانش لازم درباره قوانین ارائه کمک‌های اولیه، طبقه‌بندی اهداف داروها و تجهیزات پزشکی و اصول تجارت و اقتصاد دارویی را ارائه می‌دهد. یک داروساز داروها را توسعه داده و بهبود می‌بخشد. همچنین باید انواع داروها را آماده کند. دانشجویان می‌توانند تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد داروسازی در آلمان را در 17 دانشگاه آلمان انتخاب کنند.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”مدارک لازم برای تحصیل داروسازی در آلمان” font_container=”tag:h2|font_size:24|text_align:right|color:%2386bd56″][vc_column_text]

  • ارائه مدرک دیپلم با ترجمه رسمی به زبان آلمانی
  • ترجمه رسمی ریزنمرات مقطع دبیرستان به زبان آلمانی
  • مدرک زبان آلمانی سطح B2
  • تکمیل فرم پذیرش و درخواست برای یکی از دانشگاه های داروسازی آلمان
  • تمکن مالی و گواهی سلامت پزشکی

توجه داشته باشید که دانشجویان پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های داروسازی، باید برای اخذ ویزای تحصیلی، مدارک مورد نیاز را به سفارت این کشور تحویل دهند.[/vc_column_text][vc_single_image image=”32618″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_custom_heading text=”هزینه داروسازی در آلمان” font_container=”tag:h3|font_size:24|text_align:right|color:%23bf0176″][vc_column_text]

همانطور که می‌دانید تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان رایگان است. تنها هزینه‌ای که این دانشگاه‌ها از دانشجویان دریافت می‌کنند، شهریه ترم است. شهریه ترم صرف ارائه خدماتی مانند انجمن‌های دانشجویی یا استفاده از بلیط ترم است. با بلیط ترم دانشجویان می‌توانند از وسایل حمل و نقل عمومی به طور رایگان در شهر محل دانشگاه خود و در برخی موارد اطراف آن استفاده کنند. تنها ایالتی که از دانشجویان غیراتحادیه اروپا در آلمان شهریه می‌گیرد، دانشگاه های ایالت بادن- وورتمبرگ هستند. درست که هزینه تحصیل در آلمان رایگان است، اما دانشجویان باید هزینه‌های زندگی خود را بپردازند.

اگر داروسازی در دانشگاه های خصوصی آلمان را انتخاب کنید، باید شهریه بپردازید. به طور متوسط هزینه تحصیل کارشناسی داروسازی در کشور آلمان 26 هزار یورو در سال و در مقطع کارشناسی ارشد 40 هزار یورو محاسبه می‌شود.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”بهترین دانشگاه های داروسازی آلمان” font_container=”tag:h3|font_size:24|text_align:right|color:%23bf0176″][vc_column_text]

– دانشگاه ماربورگ: دانشکده پزشکی دانشگاه ماربورگ (Philipps-Universität)، نه تنها در آلمان بلکه از قدیمی‌ترین دانشکده‌های جهان است.

– دانشگاه TU براونشوایگ: رشته داروسازی از سال 1835 در این دانشگاه تدریس می‌شود. پردیس این دانشگاه پذیرای بیش از 600 دانشجو است.

– دانشگاه گرایسفوالد: این دانشگاه در سال 1456 تاسیس شد و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های جهان است. این دانشگاه امکانات مدرن قابل توجهی به دانشجویان ارائه می‌دهد.

– دانشگاه فرانکفورت: دانشگاه گوته فرانکفورت در میان بهترین دانشگاه‌های تحقیقاتی بین‌المللی قرار دارد. این دانشگاه در مقطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و پست دکترا در رشته‌های داروسازی، شیمی و بیوشیمی دانشجو می‌پذیرد.

– دانشگاه فرایبورگ: با شرایط عالی تحصیلی، دانشگاه فرایبورگ یک رویکرد عملی به دانشجویان خود ارائه می‌دهد. آزمایشگاه بیوانفورماتیک دارویی در موسسه علوم دارویی این دانشگاه الگوریتم‎ها و نرم‌افزارهایی را برای تحقیقات در زمینه داروها ارائه می‌دهد.

– دانشگاه کیل: داروسازی در آلمان در گروه داروسازی این دانشگاه به زیرگروه‌های داروسازی بالینی، زیست‌شناسی دارویی، شیمی دارویی و داروسازی زیستی تقسیم می‌شود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سلام
برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی آلمان آلمان با داشتن مدرک دیپلم آیا با وجود داشتن بیماری ای مثل دیابت شانسی وجود داره؟

امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
11 مرداد 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.