داروسازی در آلمان از کارشناسی تا ارشد + هزینه داروسازی

داروسازی در آلمان
3.8
(12)

تحصیل کردن در رشته داروسازی در کشور آلمان برای بسیاری از دانشجویان بین‌المللی مانند یک رویاست. برای کسانی که آلمان را به عنوان یک تجربه بین‌المللی با محیط عالی آموزشی، آزمایشگاه‌های عملی و در دسترس، اساتید و محققان برجسته و هزینه‌های کم شهریه هدف قرار می‌دهند، بدون شک آینده‌ای درخشان وجود دارد. داروسازی بخش مهمی از زنجیره مراقبت‌های بهداشتی است که بازار کار گسترده‌ای در آلمان دارد. با شرایط رشته داروسازی در آلمان بیشتر آشنا شوید.

داروسازی در آلمان

چرا داروسازی در آلمان؟

آزمایشگاه‌ها: دانشجویان پزشکی و علوم طبیعی و داروسازی در آلمان از امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی بسیار خوبی بهره‌مند هستند. از این رو، آموزش بسیار کارآمدی دارند و به راحتی وارد بازار کار می‌شوند.

برنامه تبادل دانشجویی: دانشجویان با تحصیل داروسازی در این کشور از مزایای زیادی برخوردار می‌شوند. از دانشگاه‌های همکار، تعدد مبادلات دانشجویی، پشتیبانی و راهنمایی برای اقامت در خارج از کشور، حمایت مالی (بورسیه تحصیلی، معافیت از هزینه تحصیل)، دادن اعتبار به مطالعات انجام شده در خارج از کشور و…

شهرت پژوهشی: بسیاری از دانشگاه های آلمان عنوان تحقیقاتی را با خود به همراه دارند. بنابراین رشته داروسازی در آلمان با انجام کارهای پژوهشی و تاثیرگذار همراه است. دانشگاه های آلمان از اساتید سرشناس و برجسته بسیار زیادی بهره‌مند هستند.

آماده‌سازی برای ورود به بازار کار: به طور کلی دانشگاه های آلمان به گونه‌ای دانشجویان را آموزش می‌دهند تا برای ورود به بازار کار آماده شوند. آموزش‌های ارائه شده در دانشگاه های داروسازی آلمان برای ارتقای ارتباط با زمینه حرفه‌ای و بازار کار ارزیابی می‌شود. این شامل رویدادهای اطلاعاتی در زمینه‌های حرفه‌ای و بازار مشاغل، سخنرانی‌های خاص، پشتیبانی در جستجوی موقعیت‌های کاری و… می‌شود.

شرایط داروسازی در آلمان؟

شرایط رشته داروسازی در آلمان چیست؟ داروسازی رشته‌ای است که به تکنیک‌های تهیه و توزیع داروها می‌پردازد. دانشجویانی که در رشته داروسازی تحصیل می‌کنند درباره تاثیر انواع مختلف داروها بر بدن و ذهن انسان و ساخت آنها یاد می‌گیرند. مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد رشته داروسازی در آلمان شامل آموزش در آزمایشگاه‌ها، تحقیق و یادگیری درباره شیمی مورد استفاده برای توسعه داروهاست. برخی از دوره‌های تحت پوشش این رشته عبارتند از: داروسازی، شیمی دارویی، فارماکوگنوزی و Pharmacy Practice است.

شرایط داروسازی در آلمان

*کارشناسی ارشد داروسازی در آلمان

کارشناسی ارشد داروسازی در آلمان دانش لازم درباره قوانین ارائه کمک‌های اولیه، طبقه‌بندی اهداف داروها و تجهیزات پزشکی و اصول تجارت و اقتصاد دارویی را ارائه می‌دهد. یک داروساز داروها را توسعه داده و بهبود می‌بخشد. همچنین باید انواع داروها را آماده کند. دانشجویان می‌توانند تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد داروسازی در آلمان را در 17 دانشگاه آلمان انتخاب کنند.

مدارک لازم برای تحصیل داروسازی در آلمان

  • ارائه مدرک دیپلم با ترجمه رسمی به زبان آلمانی
  • ترجمه رسمی ریزنمرات مقطع دبیرستان به زبان آلمانی
  • مدرک زبان آلمانی سطح B2
  • تکمیل فرم پذیرش و درخواست برای یکی از دانشگاه های داروسازی آلمان
  • تمکن مالی و گواهی سلامت پزشکی

توجه داشته باشید که دانشجویان پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های داروسازی، باید برای اخذ ویزای تحصیلی، مدارک مورد نیاز را به سفارت این کشور تحویل دهند.

مدارک لازم برای داروسازی در آلمان

هزینه داروسازی در آلمان

همانطور که می‌دانید تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان رایگان است. تنها هزینه‌ای که این دانشگاه‌ها از دانشجویان دریافت می‌کنند، شهریه ترم است. شهریه ترم صرف ارائه خدماتی مانند انجمن‌های دانشجویی یا استفاده از بلیط ترم است. با بلیط ترم دانشجویان می‌توانند از وسایل حمل و نقل عمومی به طور رایگان در شهر محل دانشگاه خود و در برخی موارد اطراف آن استفاده کنند. تنها ایالتی که از دانشجویان غیراتحادیه اروپا در آلمان شهریه می‌گیرد، دانشگاه های ایالت بادن- وورتمبرگ هستند. درست که هزینه تحصیل در آلمان رایگان است، اما دانشجویان باید هزینه‌های زندگی خود را بپردازند.

اگر داروسازی در دانشگاه های خصوصی آلمان را انتخاب کنید، باید شهریه بپردازید. به طور متوسط هزینه تحصیل کارشناسی داروسازی در کشور آلمان 26 هزار یورو در سال و در مقطع کارشناسی ارشد 40 هزار یورو محاسبه می‌شود.

بهترین دانشگاه های داروسازی آلمان

– دانشگاه ماربورگ: دانشکده پزشکی دانشگاه ماربورگ (Philipps-Universität)، نه تنها در آلمان بلکه از قدیمی‌ترین دانشکده‌های جهان است.

– دانشگاه TU براونشوایگ: رشته داروسازی از سال 1835 در این دانشگاه تدریس می‌شود. پردیس این دانشگاه پذیرای بیش از 600 دانشجو است.

– دانشگاه گرایسفوالد: این دانشگاه در سال 1456 تاسیس شد و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های جهان است. این دانشگاه امکانات مدرن قابل توجهی به دانشجویان ارائه می‌دهد.

– دانشگاه فرانکفورت: دانشگاه گوته فرانکفورت در میان بهترین دانشگاه‌های تحقیقاتی بین‌المللی قرار دارد. این دانشگاه در مقطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و پست دکترا در رشته‌های داروسازی، شیمی و بیوشیمی دانشجو می‌پذیرد.

– دانشگاه فرایبورگ: با شرایط عالی تحصیلی، دانشگاه فرایبورگ یک رویکرد عملی به دانشجویان خود ارائه می‌دهد. آزمایشگاه بیوانفورماتیک دارویی در موسسه علوم دارویی این دانشگاه الگوریتم‎ها و نرم‌افزارهایی را برای تحقیقات در زمینه داروها ارائه می‌دهد.

– دانشگاه کیل: داروسازی در آلمان در گروه داروسازی این دانشگاه به زیرگروه‌های داروسازی بالینی، زیست‌شناسی دارویی، شیمی دارویی و داروسازی زیستی تقسیم می‌شود.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 3.8 / 5. تعداد: 12

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید