بورسیه های تحصیلی نیوزلند برای دانشجویان بین المللی

بورسیه های تحصیلی نیوزلند برای دانشجویان بین المللی
4.4
(8)

بورسیه های تحصیلی نیوزیلند برای دانشجویان بین المللی چه شرایطی دارد؟ این بورسیه‌ها تا چه اندازه هزینه‌ها را پوشش می‌دهند و مدت زمان آنها چقدر است؟ این مقاله را بخوانید تا به پاسخ سوالات خود برسید.

درباره بورسیه تحصیلی دانشگاه های نیوزیلند

تحصیل در نیوزیلند شاید به اندازه ایالات متحده و انگلستان مشهور نباشد یا شاید فرصت‌های زیادی برای اخذ بورسیه تحصیلی در مقایسه با این کشورها نداشته باشد. اما این کشور به دانشجویان بین‌المللی فرصت می‌دهد تا در دانشگاه های نیوزلند تحصیل کنند. بورسیه های توسعه و رفاه عمومی تحصیلی در نیوزلند و کشورهای مشترک‌المنافع هر ساله به دانشجویان آفریقایی و دیگر کشورهای در حال توسعه ارائه می‌شود. بورسیه های دیگر نیز توسط دانشگاه ها و سازمان های این کشور اعطا می‌شود. برای دریافت این بورسیه‌ها، مدرک زبان انگلیسی ارائه دهید. برخی از دانشگاه‌ها ممکن است برای دانشجویان واجد شرایط که نمره آیلتس یا تافل ندارند، دوره آمادگی زبان انگلیسی برگزار کنند.
هزینه تحصیل در دانشگاه های نیوزیلند به شرح زیر است:

مدرک کارشناسی: هزینه ها از حدود 22000 دلار تا 32000 دلار متغیر است. برای رشته‌های پزشکی و علوم دامپزشکی شهریه‌ها حتی بالاتر نیز در نظر گرفته می‌شود. بسیاری از مقاطع کارشناسی را می‌توان در سه سال به پایان رساند.
مدرک کارشناسی ارشد: هزینه‌ها از حدود 26000 دلار تا 37000 دلار متغیر است. در کارشناسی ارشد نیز شهریه رشته‌های پزشکی و علوم دامپزشکی بالاتر است.

مقطع دکترا: دانشجویان بین‌المللی دکترا همانند دانشجویان اهل نیوزلند باید هزینه بپردازند که برای بشتر رشته‌ها حدود 6500 تا 9000 دلار در سال است.

تامین هزینه های زندگی و تحصیل در نیوزیلند با بورسیه تحصیلی

هزینه‌های تحصیل در این کشور علاوه بر هزینه های زندگی در نیوزیلند است. تمکن مالی بخشی از درخواست ویزای دانشجویی نیوزیلند است. به این ترتیب شما ثابت می‌کنید که می‌توانید تمام هزینه‌های زندگی خود را هنگام تحصیل در نیوزلند تامین کنید. اگر با بورسیه تحصیلی در نیوزلند تحصیل ‌کنید، ممکن است نیازی تمکن مالی نداشته باشید. اگر بیش از یک سال در نیوزلند تحصیل کنید، باید حداقل 15000 دلار برای هزینه‌های زندگی در سال اول به همراه داشته باشید. اگر کمتر از یک سال تحصیل می‌کنید، باید حداقل 1250 دلار در ماه برای تامین هزینه های زندگی خود داشته باشید. البته ممکن است بتوانید برخی از هزینه‌ های زندگی در نیوزیلند را با کار جبران کنید. بیشتر دانشجویان در نیوزیلند اجازه کار تا 20 ساعت در هفته یا به طور تمام وقت در تعطیلات را دارند. با توجه به این شرایط منطقی به نظر می‌رسد که بورسیه های تحصیلی نیوزیلند برای دانشجویان بین المللی را امتحان کنید.

بورسیه های تحصیلی نیوزیلند برای دانشجویان بین المللی کدام است؟

بورسیه های بین‌المللی کارشناسی دانشگاه Canterbury

– مهلت درخواست: 15 آگوست
– تعداد بورسیه: حداکثر 25 بورسیه تحصیلی
– مدت زمان بورسیه تحصیلی: یک سال
– ارزش بورسیه تحصیلی: 10 هزار دلار، 15 هزار دلار و 20 هزار دلار
بورسیه‌های تحصیلی بین‌المللی سال اول دانشگاه Canterbury به دانشجویان برتر که در مقطع کارشناسی در این دانشگاه شروع به تحصیل کنند، اعطا می‌شود.

بورسیه های بین‌المللی کارشناسی دانشگاه Canterbury

حتما بخوانید: تحصیل در فرانسه از طریق دوره زبان فرانسه چگونه است؟

بورسیه بین‌المللی دانشگاه Waikato

– مهلت درخواست: 15 سپتامبر
– تعداد بورسیه: چندین نفر
– ارزش بورسیه تحصیلی: 10 هزار دلار
– مدت زمان بورسیه: این بورسیه فقط در سالی که اعطا می‌شود، قابل تمدید است.
یکی دیگر از بورسیه های تحصیلی نیوزیلند برای دانشجویان بین المللی از طریق دانشگاه Waikato اعطا می‌شود. این بورسیه تحصیلی برای ارتقاء فرصت‌های آموزشی، تقویت بین‌المللی شدن و حمایت از دانشجویان خارجی بااستعداد که برای اولین بار در این دانشگاه در مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد ثبت‌نام می‌کنند، ایجاد شده است.

بورسیه تحصیلی F A Hayek دانشگاه Canterbury

– مهلت درخواست: 15 اکتبر
– ارزش بورسیه تحصیلی: 16،500 دلار
– مدت زمان بورسیه: یک سال
یکی دیگر از بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه Canterbury که هر سال به دانشجویان اقتصاد و علوم سیاسی اعطا می‌شود، بورسیه F A Hayek نام دارد. این بورسیه برای دریافت مدرک افتخاری یا کارشناسی ارشد در رشته‌های اقتصاد یا علوم سیاسی در این دانشگاه در نیوزلند اعطا می‌شود. شرایط عمومی بورسیه تحصیلی همانند بورسیه کارشناسی ارشد دانشگاه Canterbury است. این بورسیه در دسترس دانشجویان داخلی و خارجی قرار دارد.

بورسیه تحقیقاتی بین‌المللی دکترا در نیوزلند (NZIDRS)

– مهلت درخواست: 30 آگوست
– تعداد بورسیه: به طور معمول 8 بورسیه
– ارزش بورسیه تحصیلی:
* شهریه سالانه دانشگاه نیوزلند و مالیات مربوط به دانشجویان
* کمک هزینه زندگی سالانه تا 25000 دلار در نیوزیلند (بدون مالیات)
* پوشش بیمه درمانی تا سالانه 600 دلار نیوزیلند
– مدت زمان بورسیه تحصیلی: در مجموع سه سال (36 ماه)
بورسیه تحقیقاتی بین‌المللی دکترا نیوزلند (NZIDRS) یک بورسیه تحصیلی دولتی است که وزارت آموزش این کشور اداره می‌شود. هدف از ارائه این بورسیه تحصیلی جذب و حفظ بهترین محققان بین‌المللی در نیوزلند است. این جایزه بر اساس برتری تحصیلی و در راستای بهره‌مندی از تحقیقات پیشنهادی فرد متقاضی در نیوزلند اعطا می‌شود.

بورسیه های عالی بین المللی دانشگاه Otago

از دیگر بورسیه های تحصیلی نیوزیلند که به دانشجویان بین المللی اعطا می‌شود، بورسیه دانشگاه Otago است. این بورسیه به دانشجویان بین‌المللی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌های تجارت، علوم انسانی یا علوم را دارند، اعطا می‌شود.
– مهلت درخواست: ترم یک اول فوریه یا ترم دو 2 جولای-
– ارزش بورسیه تحصیلی: 10 هزار دلار برای هزینه‌های تحصیل
– مدت زمان بورسیه: یک سال

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 4.4 / 5. تعداد: 8

تاکنون امتیازی ثبت نشده

1 دیدگاه
سوالات و نظرات خود را بنویسید