سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

افسانه ها و حقایقی در مورد مهاجران و مهاجرت

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

دانشگاه های مجارستان
راحت ترین راه مهاجرت به آلمان
ویزای توریستی کانادا
افسانه ها و حقایقی در مورد مهاجران و مهاجرت

1: مهاجران بر کشور ما سلطه دارند و بیشتر آن‌ها به‌طور غیرقانونی در اینجا هستند.

این امر حقیقت دارد که نسبت به گذشته تعداد بیشتری از مهاجران در امریکا زندگی می کنند. با این حال درصد مهاجران در کل جمعیت تفاوت زیادی با بسیاری از زمان‌های دیگر در طول تاریخ ما ندارد. امروزه مهاجران تقریباً 13.5% از کل جمعیت آمریکا را تشکیل می دهند. از سال 1900 تا 1930، مهاجران بین 12 تا 15 درصد از جمعیت را تشکیل می دادند و چنین ارقامی در دهه‌های 1850 و 1880 نیز بوده است. در آن دوره‌ها، مهاجران با موفقیت به بخشی از جامعه آمریکا تبدیل شدند و به ساختن کشور پررونق و متنوعی که در حال حاضر داریم کمک کردند و هیچ دلیلی بر این باور نیست که مهاجران امروزی متفاوت باشند.

امروزه بیش از شصت درصد مهاجران در آمریکا حداقل 15 سال زندگی کرده‌اند و اکثریت عظیمی (76%) از مهاجران دارای وضعیت قانونی هستند. از تقریباً 43.7% میلیون مهاجر در آمریکا در سال 2016، 20.2 میلیون نفر (تقریباً 44.7 درصد) شهروندانی با تابعیت اکتسابی بودند. ساکنان دائم قانونی (که گاهاً از آن‌ها بعنوان دارندگان کارت سبز (گرین کارت) یاد می شود)، افرادی با ویزاهای مختلف از جمله ویزاهای دانشجویی و کاری در آمریکا، پناهندگان و افرادی که به دنبال پناهندگی هستند و مهاجران فاقد ویزا در کنار همدیگر، 55.3 درصد دیگر مهاجران را تشکیل می دادند. در سال 2016، 10.7 میلیون مهاجر فاقد ویزا در آمریکا زندگی می‌کردند که کمتر از 3.5 درصد از جمعیت کشور را تشکیل می دادند. این امر میزان کاهش قابل توجهی (13%) از 12.2 میلیون مهاجر فاقد ویزا را در آمریکا در سال 2007 نشان می دهد که از سال 2004 تاکنون کمترین میزان است.

بیشتر بخوانیم: درباره روانشناسی مهاجرت چه می‌دانید؟ 

2: مهاجران جرم و خشونت را به شهرهای ما می آورند.

اخیراً چهره‌های عمومی ادعا کرده اند که مهاجران “قاتل” و “متجاوز” هستند و این افراد جرم و جنایت را به آمریکا وارد می کنند.

با این وجود مطالعات یکی پس از دیگری نشان می دهند که مهاجران – صرف نظر از اینکه اهل کجا هستند، دارای چه وضعیتی هستند، و تحصیلاتشان تا چه اندازه‌ای است، از شهروندان متولد شده‌ی بومی نسبت به ارتکاب جرم یا زندانی شدن، کمتر هستند. براساس اتاق بازرگانی آمریکا، در حالیکه درصد کلی مهاجران و تعداد مهاجران بدون ویزا در آمریکا، هر دو در سال‌های 1990 و 2010 به شدت افزایش یافته است، میزان جرم خشونت آمیز در آمریکا در طی آن زمان 45 درصد کاهش یافته و میزان جرم املاک و دارایی تا 42 درصد کاهش داشته است.

مطالعات به طور مداوم نشان داده‌اند که مهاجران نسبت به آمریکایی‌های متولد شده، کمتر زندانی می‌شوند و بین میزان مهاجرت و میزان جرم، رابطه منفی وجود دارد. در مطالعات دیگر مشخص شده‌است که نرخ جرم در کشورهایی که بیشترین میزان رشد مهاجرت را دارند کمترین حالت را دارد و کشورهایی که سهم بیشتری از مهاجران بدون ویزا را در مقایسه با کشورهایی با سهم کمتر دارند، میزان جرم در آن‌ها کمتر است.

3: مهاجران با گرفتن شغل و خدمات بدون پرداخت مالیات، به کشور ما آسیب می‌رسانند.

اگرچه برخی ادعا می‌کنند که مهاجران فرصت‌های شغلی را از افراد متولد شده در آمریکا می‌گیرند، اما مهاجران در واقع به ایجاد شغل جدید کمک می‌کنند. علاوه بر خرید محصولات آمریکایی و محلی، که به ایجاد شغل کمک کرده و اغلب مشاغل خود را شروع می‌کنند. در حقیقت، مهاجران دو برابر بیشتر از شهروندان متولد آمریکا مشاغل خود را آغاز می‌کنند و شرکت‌هایی که متعلق به مهاجران هستند بیشتر از شرکت‌هایی که برای شهروندان متولد بومی آمریکا هستند، جذب نیرو دارند. کشورهایی که تعداد زیاد مهاجر از طریق مهاجرت کاری دارند نرخ بیکاری پایین‌تری را گزارش می‌دهند.

مهاجران جمعاً سالانه بین 90 تا 140 میلیارد دلار مالیات پرداخت می‌کنند و در مطالعه‌ای اخیرا مشخص شده که مهاجران فاقد ویزا به تنهایی سالانه تقریباً 11.64 میلیارد دلار را مالیات می‌پردازند. علاوه بر این مهاجران فاقد ویزا در سراسر کشور، حدود 8 درصد از درآمد خود را به مالیات‌های ایالتی و محلی (نرخ مؤثر مالیات محلی و اقتصادی آن‌ها) اختصاص می‌دهند، که بالاتر از نرخ مالیات مؤثر 1 درصد برتر تمامی مالیات دهندگان در آمریکا است. هر کس مالیاتی را برای کالاهایی که خریداری می‌کند و مالیات بر دارایی درخصوص خانه‌های خریداری یا اجاره‌شده‌اش را می‌پردازد و بیش از نیمی از کل خانوارهای مهاجر فاقد ویزا اظهارنامه مالیات بر درآمد را با استفاده از شماره‌های شناسایی مالیات ثبت می‌کنند.

4: مهاجران برای به دست آوردن رفاه و آسایش و سایر مزایا به آمریکا می‌آیند.

اکثر مهاجرانی که به این کشور می‌آیند، بسیار سخت کار می‌کنند تا از خانواده و خودشان مراقبت کنند. بسیاری از مطالعات نشان داده‌اند که به طور متوسط مهاجران در مقایسه با مزایایی که دریافت می‌شود، مالیات بیشتری پرداخت می‌کنند یعنی مالیات هایی که می‌پردازند بیشتر از هزینه‌ی چیزهایی مانند تحصیلات عمومی و مراقبت‌های بهداشتی است.

با استثنائات بسیار اندک (مانند دسترسی به مراقبت‌های پزشکی برای قربانیان قاچاق انسان)، مهاجران فاقد ویزا واجد شرایط دریافت مزایای عمومی فدرال از جمله امنیت اجتماعی، مدیکید (بیمه بهداشت مستمندان)، مدیکر (بیمه پزشکی سالمندان) و تمبرهای غذایی نیستند. علاوه بر این بیشتر مهاجران دارای وضعیت قانونی تا زمانیکه پنج سال یا بیشتر در این کشور اقامت نداشته باشند، از این مزایا برخوردار نیستند. این موضوع به این معنی است که امنیت اجتماعی اغلب از چک‌های حقوقی مهاجران کسر می‌شود اما آن‌ها نمی‌توانند به این مزایا دسترسی داشته باشند. براساس مطالعه‌ای در سال 2018 توسط مؤسسه CATO ، مهاجران واجد شرایط نسبت به بومیان آمریکایی با درآمد و سن مشابه، 27% کمتر از مزایا استفاده می‌کنند.

بیشتر بدانیم: چگونه ویزای کار کانادا را اخذ کنیم؟

5: مهاجران با هدف صریح داشتن نوزادانی در اینجا به آمریکا می‌آیند.

چهاردهمین اصلاحیه قانون اساسی آمریکا بیان دارد که “همه افرادی که در آمریکا متولد شده‌اند یا دارای تابعیت اکتسابی هستند و مشمول صلاحیت آن‌ها هستند، شهروندان آمریکایی و یا کشور محل اقامتشان هستند.” معمولاً مردم از این حق بعنوان “شهروندی تولد” یاد می‌کنند. برخی از افراد ادعا می‌کنند که مهاجران فاقد ویزا جهت استفاده از این حق به آمریکا می آیند. با این وجود تحقیقات پیوسته نشان می‌دهند که اکثریت قریب به اتفاق مهاجران ( هم دارای وضعیت قانونی و هم فاقد ویزا ) برای فرصت اقتصادی یا برای فرار از خشونت یا فقر در کشورهای زادگاهشان به آمریکا می‌آیند. روندهای مهاجرت – خواه در چند دهه گذشته و خواه در طول تاریخ – نشان می‌دهد که مهاجرت در صورت رونق اقتصاد آمریکا، افزایش می‌یابد و وقتی که اقتصاد آمریکا عملکرد کمتری دارد، کاهش می‌یابد و از یافته‌هایی که بیان می‌کنند مردم به دنبال فرصتی اقتصادی هستند، حمایت می‌کند.

اگر مردم با هدف دقیق تولد فرزندشان به اینجا می‌آمدند، انتظار داشتیم که حداقل تعداد مشابهی از زنان نسبت به مردان در اینجا دیده شوند. با این حال مهاجران مرد زیادتری در مقایسه با زنان به آمریکا می‌آیند.

طبق قانون آمریکا، شهروندان تا سن 21 سالگی، نمی‌توانند درخواست کارت سبز برای والدین خارجی داشته باشند. در ضمن، والدین اغلب در شرایط بسیار دشوار باید بعنوان مهاجر فاقد ویزا زندگی کنند. وقتی از مهاجران فاقد ویزا سوال می‌شود که چرا به آمریکا می‌آیند، به طور مداوم دلایل دیگر مهاجرت را ذکر می‌کنند، نه تمایل به تولد فرزندشان در اینجا.

6: مهاجران بیماری‌هایی را وارد آمریکا می‌کنند.

اگرچه مردم ادعا کرده‌اند که مهاجران فاقد ویزا، بیماری‌هایی از جمله سرخک، هپاتیت C، ایدز، سل و حتی آبولا را وارد آمریکا کرده اند، اما این ادعا به هیچ گونه پشتیبانی نمی شوند. هیچ مدرکی دال بر این نیست که مهاجران منشأ هرگونه شیوع مدرن در آمریکا بوده اند. براساس اعلام سازمان بهداشت جهانی، 113 کشور از جمله بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین، نرخ واکسیناسیون بالاتری را برای افراد 1 ساله در مقایسه با مکزیک آمریکا دارند، بعنوان مثال میزان واکسیناسیون برای بیماری سرخک 99 درصد است درحالی‌که گواتمالا، هندوراس و السالوادور دارای حدود 93 درصد میزان واکسیناسیون هستند. مقایسه‌ی میزان واکسیناسیون در آمریکا، تقریباً 92 درصد است. اکثریت عظیمی از مهاجرانی که وارد آمریکا می‌شوند از نظر مسائل بهداشتی، غربالگری می‌شوند.

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
11 مرداد 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

دانشگاه های مجارستان
راحت ترین راه مهاجرت به آلمان
ویزای توریستی کانادا
بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.