سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

افسانه ها و حقایقی در مورد مهاجران و مهاجرت

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

افسانه ها و حقایقی در مورد مهاجران و مهاجرت

مهاجران بر کشور ما مسلط هستند و بیشتر آنها به صورت غیرقانونی در اینجا هستند.

این درست است که در مقایسه با گذشته مهاجران بیشتری در آمریکا زندگی می کنند. با این حال، درصد مهاجران در کل جمعیت تفاوت قابل توجهی با بسیاری از زمان های دیگر در طول تاریخ ما ندارد. امروزه مهاجران تقریباً 13.5 درصد از کل جمعیت آمریکا را تشکیل می دهند. از سال 1900 تا 1930، مهاجران بین 12 تا 15 درصد از جمعیت را تشکیل می دادند و ارقام مشابهی در دهه های 1850 و 1880 مشاهده شد. در آن دوره ها، مهاجران با موفقیت در بخشی از جامعه آمریکا ادغام شدند و به کشور پر جنب و جوش و متنوعی که امروز داریم کمک کردند، که نشان می دهد مهاجران امروزی ممکن است چندان متفاوت نباشند.

در حال حاضر، بیش از شصت درصد از مهاجران در آمریکا حداقل 15 سال در اینجا زندگی کرده اند و اکثریت قریب به اتفاق (76٪) از مهاجران دارای وضعیت قانونی هستند. از حدود 43.7 میلیون مهاجر در ایالات متحده در سال 2016، حدود 20.2 میلیون نفر (تقریباً 44.7٪) تابعیت شدند. شهروندان ساکنان دائمی قانونی (اغلب به عنوان دارندگان گرین کارت شناخته می شوند)، افراد دارای ویزاهای مختلف مانند ویزای دانشجویی و کاری، پناهندگان و پناهجویان و مهاجران غیرقانونی، روی هم 55.3 درصد از جمعیت مهاجر را تشکیل می دهند. در سال 2016، 10.7 میلیون مهاجر غیرقانونی در آمریکا زندگی می کردند که کمتر از 3.5 درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می دادند. این کاهش قابل توجه (13٪) از 12.2 میلیون مهاجر غیرقانونی در ایالات متحده در سال 2007 را نشان می دهد که پایین ترین سطح از سال 2004 تا کنون است.

بیشتر بخوانیم: درباره روانشناسی مهاجرت چه می‌دانید؟

مهاجران جنایت و خشونت را به شهرهای ما می آورند.

چهره های عمومی اخیر ادعا کرده اند که مهاجران “قاتل” و “تجاوز جنسی” هستند که جنایت و خشونت را به آمریکا وارد می کنند.

با این حال، مطالعه پس از مطالعه نشان می دهد که مهاجران – صرف نظر از پیشینه، وضعیت یا تحصیلات آنها – در مقایسه با شهروندان بومی کمتر مستعد ارتکاب جنایت یا زندانی شدن هستند. طبق گزارش اتاق بازرگانی آمریکا، در حالی که درصد کلی مهاجران و تعداد مهاجران غیرقانونی در ایالات متحده از سال 1990 تا 2010 به شدت افزایش یافته است، جرایم خشونت آمیز در آمریکا در آن زمان 45 درصد کاهش یافته است و جرایم دارایی 42 درصد کاهش یافته است. .

مطالعات مداوم نشان می‌دهد که احتمال زندانی شدن مهاجران در مقایسه با آمریکایی‌های بومی کمتر است و همبستگی منفی بین سطوح مهاجرت و میزان جرم و جنایت وجود دارد. در کشورهایی که بالاترین نرخ مهاجرت را دارند، نرخ جرم و جنایت کمترین است، در حالی که کشورهایی با نسبت بالاتری از مهاجران غیرقانونی نرخ جرم کمتری دارند

مهاجران با گرفتن مشاغل و خدمات بدون پرداخت مالیات به کشور ما آسیب می رسانند.

در حالی که برخی ادعا می کنند که مهاجران فرصت های شغلی را از افراد بومی می گیرند، مهاجران در واقع به ایجاد مشاغل جدید کمک می کنند. به غیر از خرید محصولات آمریکایی و محلی، که به ایجاد شغل کمک می کند و اغلب به راه اندازی کسب و کار خود کمک می کند، مهاجران بیش از دو برابر بیشتر از شهروندان بومی فرصت شروع به کار دارند و شرکت های تحت مالکیت مهاجران نسبت به افرادی که متعلق به متولدین بومی هستند، کارمندان بیشتری جذب می کنند. شهروندان کشورهایی که تعداد زیادی از جمعیت مهاجر شاغل دارند، نرخ بیکاری کمتری را گزارش می دهند.

در مجموع، مهاجران سالانه بین 90 تا 140 میلیارد دلار مالیات پرداخت می کنند. یک مطالعه اخیر نشان می دهد که مهاجران غیرقانونی به تنهایی هر سال تقریباً 11.64 میلیارد دلار مالیات پرداخت می کنند. علاوه بر این، حدود 8٪ از درآمد آنها به مالیات های ایالتی و محلی اختصاص دارد که بالاتر از 1٪ مالیات دهندگان برتر در آمریکا است. همه برای کالاهای خریداری شده مالیات می پردازند و مالیات بر دارایی برای خانه های دارای مالکیت یا اجاره ای، و بیش از نیمی از خانواده های مهاجر اظهارنامه مالیات بر درآمد را با استفاده از شماره شناسایی مالیات دهندگان ارائه می کنند.

مهاجران برای رفاه، آسایش و سایر مزایا به آمریکا می آیند.

اکثر مهاجرانی که به این کشور می آیند برای تامین هزینه های خانواده و خود بسیار سخت کار می کنند. بسیاری از مطالعات نشان می دهد که به طور متوسط، مهاجران در مقایسه با مزایایی که دریافت می کنند، مالیات بیشتری می پردازند. این بدان معناست که مالیات هایی که می پردازند از هزینه هایی مانند آموزش عمومی و مراقبت های بهداشتی فراتر می رود.

با استثنائات بسیار کمی (مانند دسترسی به مراقبت های پزشکی برای قربانیان قاچاق انسان)، مهاجران غیرقانونی واجد شرایط دریافت مزایای عمومی فدرال، از جمله تامین اجتماعی، مدیکر، مدیکید، و کوپن غذا نیستند. علاوه بر این، اکثر مهاجران قانونی تا زمانی که پنج سال یا بیشتر در کشور اقامت نداشته باشند، واجد شرایط دریافت این مزایا نیستند. این بدان معناست که تامین اجتماعی اغلب از حقوق مهاجران کسر می شود، اما آنها نمی توانند به این مزایا دسترسی داشته باشند. با توجه به الف مطالعه سال 2018 توسط موسسه CATO، مهاجران واجد شرایط، در مقایسه با آمریکایی‌های بومی با درآمد و سن مشابه، 27 درصد از مزایای کمتری استفاده می‌کنند.

بیشتر بدانیم: چگونه ویزای کار کانادا را اخذ کنیم؟

مهاجرانی که صراحتاً با هدف بچه دار شدن در اینجا به آمریکا می آیند.

اصلاحیه چهاردهم قانون اساسی ایالات متحده آمریکا بیان می کند که “همه افرادی که در ایالات متحده متولد شده یا تابعیت یافته اند و تابع صلاحیت آن هستند، شهروندان ایالات متحده و ایالتی هستند که در آن ساکن هستند.” مردم اغلب از این حق به عنوان “شهروندی حق تولد” یاد می کنند. برخی افراد ادعا می کنند که مهاجران بدون ویزا برای استفاده از این حق به ایالات متحده می آیند. با این وجود، تحقیقات مستمر نشان می‌دهد که اکثریت مهاجران، اعم از دارای وضعیت قانونی و بدون ویزا، برای فرصت‌های اقتصادی یا فرار از خشونت یا فقر در کشورهای خود به آمریکا می‌آیند. روندهای مهاجرت، در طول دهه ها یا دوره های تاریخی، نشان می دهد که مهاجرت در طول رونق اقتصادی در ایالات متحده افزایش می یابد و در طول رکود اقتصادی کاهش می یابد، و از این ایده حمایت می کند که مردم به دنبال فرصت های اقتصادی هستند.

اگر مردم با هدف صریح داشتن فرزندان به اینجا می آمدند، می توان انتظار داشت تعداد نسبتاً برابری از زنان و مردان را ببیند. با این حال، تعداد بیشتری از مهاجران مرد در مقایسه با زنان به آمریکا می آیند.

طبق قوانین ایالات متحده، افراد زیر 21 سال نمی توانند برای والدین خارجی درخواست گرین کارت کنند. علاوه بر این، والدین اغلب مجبورند به عنوان مهاجران بدون مدرک در شرایط بسیار چالش برانگیزی زندگی کنند. وقتی از مهاجران غیرقانونی پرسیده می‌شود که چرا به آمریکا آمده‌اند، آنها دائماً دلایل دیگری غیر از تمایل به تولد فرزندشان در اینجا ذکر می‌کنند.

مهاجران بیماری ها را به آمریکا می آورند.

در حالی که مردم ادعا کرده اند که مهاجران بدون ویزا بیماری هایی مانند سرخک، هپاتیت C، اچ آی وی/ایدز، سل و حتی ابولا را به آمریکا آورده اند، این ادعاها فاقد هرگونه حمایت قابل توجهی هستند. هیچ مدرکی مبنی بر اینکه مهاجران منشاء شیوع بیماری های مدرن در آمریکا هستند وجود ندارد. بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، 113 کشور، از جمله بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین، نرخ واکسیناسیون بالاتری دارند به عنوان مثال، نرخ واکسیناسیون برای بیماری هایی مانند سرخک در کشورهایی مانند گواتمالا، هندوراس و السالوادور در مقایسه با مکزیک و ایالات متحده به 99٪ می رسد، در حالی که نرخ واکسیناسیون در ایالات متحده تقریباً 92٪ است. اکثریت قریب به اتفاق مهاجرانی که وارد آمریکا می شوند تحت غربالگری سلامت قرار می گیرند.

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
14 آبان 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.