رشته میکروبیولوژی در آلمان | شرایط، بازار کار و درآمد

میکروبیولوژی در آلمان
3.7
(11)

با تحصیل رشته میکروبیولوژی در آلمان مدرکی اخذ می‌کنید که با آن می‌توانید در بخش‌های مختلف از محقق زیست‌شناسی تا میکروبیولوژیست، تکنسین آزمایشگاه، پزشکی قانونی و غیره کار کنید. درباره تحصیل این رشته در آلمان بیشتر بدانید.

شرایط تحصیل رشته میکروبیولوژی در آلمان

رشته میکروبیولوژی دو شاخه اصلی باکتری‌شناسی و ویروس‌شناسی دارد که به مطالعه ویروس‌ها و بیماری‌ها می‌پردازد. رشته میکروبیولوژی شامل تحصیل در زمینه‌هایی است که به زیست‌شناسی و بیوشیمی میکروارگانیسم‌ها می‌پردازد. این رشته بر موضوعاتی از جمله موجوداتی که عامل ایجاد بیماری‌ها هستند تا کاربردهای بیوتکنولوژی میکروارگانیسم‌ها برای علوم پایه و کاربردهای بالینی آن و همچنین مطالعه موجودات میکروسکوپی تمرکز دارد. دانشگاه های آلمان بهترین و به‌روز‌ترین امکانات را برای تحصیل میکروبیولوژی ارائه می‌دهند.

حتما بخوانید: تحصیل در آلمان به همراه هزینه، شرایط و مدارک مورد نیاز

شرایط تحصیل رشته میکروبیولوژی در آلمان

کارشناسی

دانشجویان می‌توانند کارشناسی میکروبیولوژی در آلمان را در رشته‌هایی مانند علوم اکوسیستم مولکولی، علوم بیومتریال، زیست‌شناسی کاربردی، علوم داروشناسی، بیوشیمی و شیمی تحصیل کنند. برای تحصیل در این مقطع داشتن مدرک دیپلم، مدرک زبان B2 آلمانی الزامی است. رشته‌های مقطع کارشناسی به زبان آلمانی است.

کارشناسی ارشد

برای تحصیل کارشناسی ارشد میکروبیولوژی در آلمان دانشجویان باید مدرک دیپلم و همچنین کارشناسی مرتبط ارائه دهند. مدت دوره کارشناسی ارشد دو سال است. همچنین برخی از رشته‌های کارشناسی ارشد میکروبیولوژی در دانشگاه های آلمان به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند.

رشته های مرتبط با میکروبیولوژی برای تحصیل در آلمان

دانشجویان در دانشگاه های آلمان می‌توانند در رشته‌هایی مختلف با میکروبیولوژی تحصیل کنند. دانشجویانی مهارت‌هایی را کسب می‌کنند که می‌توانند اطلاعات را به طور کامل تحلیل کنند. میکروبیولوژیست‌ها در پی یافتن پاسخ‌هایی هستند که نقش بسیار تاثیرگذاری دارد. در کل میکروبیولوژی به 6 شاخه اصلی باکتری‌شناسی، قارچ‌شناسی، فیکولوژی (مطالعه جلبک‌ها)، انگل‌شناسی، ایمونولوژی (مطالعه سیستم ایمنی بدن میزبان) و میکروارگانیسم‌ها و ویروس‌شناسی تقسیم شده است.

فرصت‌های شغلی برای رشته میکروبیولوژی

کسانی که در رشته میکروبیولوژی در آلمان تحصیل می‌کنند، می‌توانند در آزمایشگاه‌ها، سازمان‌های بهداشتی و بیمارستان‌ها در بخش‌های آزمایشی بافت بدن، مایعات و نمونه خون برای تشخیص عفونت‌ها، درمان و نظارت بر روند درمان و ردیابی شیوع بیماری به عنوان محقق زیست پزشکی فعالیت کنند. برخی به عنوان محققان بالینی برای تحقیق و ارائه مشاوره علمی، همچنین برای ساخت واکسن و بهبود روش‌های درمانی موجود نیز کار می‌کنند. میکروبیولوژیست‌ها نقش مهمی در پیشگیری و درمان بیماری‌ها و شناسایی نقش میکروب‌ها در محیط، خاک و تغییرات آب و هوایی ایفا می‌کنند.

فارغ التحصیلان رشته میکروبیولوژی در آلمان فرصت‌های شغلی زیر را دارند:

– باکتری‌شناسی
– میکروبیولوژیست بالینی
– میکروبیولوژیست محیطی
– میکروبیولوژیست صنعتی 5
– قارچ‌شناس
– انگل‌شناس
– میکروبیولوژیست بهداشت عمومی
– ویروس‌شناس
-دانشمند زیست پزشکی
– بیوتکنولوژی
– متخصص تحقیقات بالینی
– تکنسین غذا
– تکنسین بهداشت، کیفیت آب، فناوری نانو

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته میکروبیولوژی در آلمان

اگر به دنبال تحصیل میکروبیولوژی در آلمان هستید، دانشگاه‌های زیر می‌توانند بهترین گزینه باشند:
– دانشگاه ورزبورگ (University of Würzburg)
– دانشگاه مونیخ (University of Munich)
– دانشگاه فرای برلین (Freie Universität Berlin)
– دانشگاه فرایبورگ (University of Freiburg)
– دانشگاه کارلز ابرهارد توبینگن (Eberhard Karls University, Tübingen)
– دانشگاه هایدلبرگ (Heidelberg University)
– دانشگاه پزشکی هانوفر (Hannover Medical School)
– دانشگاه کلن (University of Cologne)

بازار کار میکروبیولوژی در آلمان

آلمان یکی از بهترین کشورها برای فارغ‌التحصیلان رشته میکروبیولوژی است. این کشور بسیار پیشرفته است و فرصت‌های شغلی زیادی در این بخش وجود دارد. همچنین در بخش‌های مختلف به نیروی کار ماهر نیاز دارد. اگر در رشته میکروبیولوژی در آلمان فارغ‌التحصیل شدید، بهترین شهرها برای کار کدامند؟ ب

هترین شهرها برای یافتن شغل در این رشته شامل برلین (پایتخت آلمان)، مونیخ، هامبورگ، اشتوتگارت، هانوفر، کلن، فرانکفورت، اسن، دورتموند، دوسلدورف، برمن و درسدن می‌شود. کسانی که در این رشته کار می‌کنند از مزایایی مانند بازنشستگی و بیمه درمانی همچنین دوره‌های آموزشی و توسعه برنامه کاری در آلمان برخوردار هستند. به عنوان یک میکروبیولوژیست در آلمان می‌توانید به صورت تمام وقت، نیمه وقت، موقت، با قرارداد و غیره کار کنید. 40 ساعت کار در هفته و همچنین از دوشنبه تا جمعه برنامه کاری این افراد در آلمان است.

درآمد یک میکروبیولوژیست در آلمان

فردی که به عنوان میکروبیولوژیست در آلمان کار می‌کند، به طور معمول ماهانه حدود 8،060 یورو درآمد دارد. حقوق این افراد بین 3.710 یورو (کمترین) تا 12.800 یورو (بالاترین) متغیر است. این میانگین حقوق ماهانه شامل مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا است. دستمزد میکروبیولوژیست‌ها در آلمان بر اساس تجربه، مهارت، جنسیت یا محل زندگی بسیار متفاوت است.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 3.7 / 5. تعداد: 11

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید