سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

راهنمای کاربردی روش زندگی در استرالیا

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

راهنمای کاربردی روش زندگی در استرالیا

آیا آرزوی زندگی در استرالیا را دارید؟

بدلیل فرهنگ مهمان‌پذیری و سواحل زیبا و هوای آفتابی، بسیاری از مهاجران برای ساخت خانه‌ی جدید خود به آنجا هجوم می‌آورند. این بخش از راهنمای ما، به مهاجران کمک می‌کند تا اصول زندگی در استرالیا را یاد بگیرند.

زندگی در استرالیا چگونه است؟

جوانب مثبت و منفی زندگی در آنجا چیست؟ با استفاده از این راهنما در کمترین زمان احساس سکونت در سرزمین کانگوروها و والابی‌ها خواهید کرد. ما موارد مهم مانند شماره اضطراری کشور (000) و مواردی را که مهاجران باید در مورد حمل و نقل عمومی و رانندگی بدانند را پوشش می‌دهیم، تا بتوانید هرچه بیش‌تر این کشور پهناور را ببینید. ما حتی نکات مهم ارتباطی، مانند هدایای استاندارد، به که هنگام دعوت به شام یا “باربی” (باربیکیوی استرالیایی) را به شما ارائه می‌دهیم.

آیا هدیه دادن الکل قابل قبول است؟

در این صفحه:

 • جوانب مثبت و منفی زندگی در استرالیا
 • اطلاعات کاربردی
 • آداب فرهنگی و فرهنگ
 • رانندگی در استرالیا
 • حمل و نقل عمومی در استرالیا

را مشاهده خواهید کرد.

موافقان و مخالفان مهاجرت استرالیا

موافقان و مخالفان زیادی برای زندگی در استرالیا وجود دارد. به طور کلی، فرهنگ کشور دوستانه و مهمان پذیر است، و سیستم کلاس آنقدر قوی نیست همان‌طور که در کشورهای انگلیسی زبان دیگر می‌توانید این مساله را ببینید. با این وجود مهاجران باید آماده باشند تا با یک بازار رقابتی مسکن روبرو شوند. حتی اگر در یکی از شهرهای اصلی کشور زندگی کنید، بزرگی و وسعت کشور همچنین می‌تواند منجر به پررنگ شدن احساس تنهایی و انزوا در شما شود.

برای بررسی دقیق جوانب مثبت و منفی زندگی به زیر مراجعه کنید.

جوانب مثبت زندگی در استرالیا

یکی از مزایای زندگی در استرالیا، مراقبت‌های بهداشتی آن است. این کشور از یک سیستم جهانی پشتیبانی می‌کند و مهاجران می‌توانند انتظار داشته باشند که هنگام زندگی در اینجا از مراقبت‌های با کیفیت بالا برخوردار شوند. ساکنان دائمی می‌توانند خدمات پزشکی را با هزینه‌های بسیار کم وحتی رایگان دریافت کنند.

 • اگر هدف شما اخذ تابعیت است، خوشحال خواهید شد که بدانید استرالیا یکی از آسان‌ترین کشورهایی است که در آن می‌توان این کار را انجام داد. مهاجران متقاضی اقامت دائم باید حداقل چهار سال در این کشور زندگی کنند و سپس در یک آزمون تابعیت شرکت کنند.
 • متوسط حقوق و دستمزد سالانه در استرالیا 91،550 دلار استرالیا (64،000 دلار آمریکا) است که به ویژه در مقایسه با سایر کشورها نسبتاً بالا است.
 • استرالیا میزبان بی‌نظیرترین حیوانات جهان است. مهاجران می‌توانند به راحتی حیواناتی مثل کانگوروها، کوالاها، والابی ها، اموها و موارد دیگر را در وقت آزاد خود رصد کنند.
 • تقریباً همه شهرهای اصلی استرالیا از بهترین مقاصد قابل اقامت در سراسر جهان محسوب می‌شوند که شامل شهرهایی مانند سیدنی، ملبورن و پرت است.

جوانب منفی زندگی در استرالیا

استرالیا کیفیت بالای زندگی را ارتقا می‌دهد، اما هزینه‌ی زندگی سنگینی دارد. حتی یک فرد مجرد که به کشور نقل مکان می‌کند می‌تواند انتظار داشته باشد که هزینه زندگی ماهانه وی بین 800 تا 1000دلار استرالیا (560-700 دلار آمریکا) بدون احتساب اجاره شود.

 • اگرچه مسیر رسیدن به تابعیت استرالیا آسان است، اما این تنها پس از اتمام کار سخت گیرانه اخذ ویزای کار توسط مهاجران است. تأمین اجازه کار در استرالیا یک فرآیند طولانی و پیچیده است و حتی نیاز به “بررسی شخصیتی” دارد، جایی که یک مقام دولتی تشخیص می‌دهد که آیا از نظر اخلاقی شما برای مهاجرت به این کشور خوب هستید یا خیر.
 • استرالیا کشور بزرگی است که می‌تواند منجر به افزایش حس تنهایی در فرد شود. این به این دلیل است که شهرهای بزرگ کشور از یکدیگر دور هستند، این مقوله می‌تواند ترک یک روزه یا حتی یک سفر آخر هفته از شهر را دشوار کند.
 • اگر به دنبال لذت از فرصت‌های سفر در خارج از کشور هستید، ممکن است استرالیا برای شما مناسب نباشد. موقعیت جغرافیایی کشور به این صورت است که هر سفر بین‌المللی باید با پرواز چند ساعته‌ی هوایی انجام شود.

اطلاعات کاربردی مهاجرت استرالیا

در زیر لیستی از اطلاعات مفیدی است که می‌خواهید هنگام زندگی در استرالیا بدانید، ارائه شده است. این موارد شامل شماره‌های اضطراری، فرودگاه‌های اصلی و سفارتخانه‌ها و تعطیلات رسمی است.

شماره های اضطراری

در صورت بروز بحران در زمان حضور در خارج از کشور، می توانید شماره‌های مفید زیر را نگه دارید:

 • اورژانس پلیس، آتش نشانی، آمبولانس 000
 • خدمات اضطراری برای طوفان و سیل500  132
 • خدمات پلیس 444 131 (همه ایالت ها به جز ویکتوریا)
 • خط تلفن بین‌المللی حوادث  1300 555 135 در استرالیا و +61 2 6261 3305 در خارج از استرالیا

تعطیلات عمومی

موارد زیر تعطیلات رسمی ملی در استرالیا است. لطفا توجه داشته باشید که اگر تعطیلاتی در شنبه یا یکشنبه رخ دهد، رسما دوشنبه آینده شناخته می‌شود.

 • روز سال نو 1 ژانویه
 • روز استرالیا 26 ژانویه
 • جمعه ی خوب، جمعه قبل از عید پاک را جشن می‌گیرند
 • دوشنبه عید پاک دوشنبه بعد از عید پاک را جشن می‌گیرند
 • روز انزاک 25 آوریل
 • روز کریسمس 25 دسامبر
 • روز بوکس 26 دسامبر

از دیگر تعطیلات رسمی می‌توان به تولد ملکه (دومین دوشنبه ماه ژوئن) و روز کارگر اشاره کرد، اما این تعطیلات به تفکیک ایالت و سرزمین اعلام می‌شود. به عنوان مثال روز کارگر در دوشنبه اول مارس در استرالیای غربی، دوشنبه دوم مارس در ویکتوریا و تاسمانی و اولین دوشنبه ماه مه در سرزمین شمالی اعلام می‌شود.

سفارتخانه های اصلی

بزرگ‌ترین استقبال جوامع مهاجر در استرالیا از کشورهای انگلستان، سرزمین اصلی چین، هند، نیوزیلند، فیلیپین، ویتنام، آفریقای جنوبی، ایتالیا و مالزی هستند. در زیر سفارتخانه‌های این کشورها آورده شده است.

 • کمیسیون عالی کانبرای انگلیس
 • سفارت جمهوری خلق چین
 • کمیسیون عالی هند
 • کمیسیون عالی نیوزیلند
 • سفارت فیلیپین در کانبرا
 • سفارت ویتنام در استرالیا
 • کمیسیون عالی آفریقای جنوبی
 • کمیسیون عالی کانبرای ایتالیا
 • کمیسیون عالی مالزی

اطلاعات مربوط به سایر سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های خارجی در استرالیا را می‌توان در وب سایت وزارت امور خارجه یافت.

فرودگاه های اصلی

برخی از شلوغ‌ترین فرودگاه‌های این کشور عبارتند از:

 • فرودگاه سیدنی
 • فرودگاه ملبورن
 • فرودگاه بریزبن
 • فرودگاه پرت
 • فرودگاه آدلاید

فرهنگ و آداب معاشرت

به طور کلی، استرالیا یک فرهنگ بسیار استقبال کننده است و مهاجران لازم نیست نگران یک تابوی سخت باشند. طبق نظرسنجی InterNations Expat Insider، بیش از 70٪ مهاجران ساکن Down Under احساس می‌کنند در خانه خود هستند و کشور را “راحت” توصیف می‌‎کنند. به طور کلی، جامعه استرالیا برای دوستی، اصالت، خوش بینی و برابری طلبی بسیار ارزش قائل است.

استرالیایی‌ها از فروتنی در تعاملات اجتماعی و همچنین فرهنگ تجارت قدردانی می‌کنند. مردم محلی معمولاً مردمی خاکی هستند و احساس خود برتری نسبت به دیگران ندارند. به همین دلیل‌، استرالیا را می‌توان جامعه‌ای بی طبقه توصیف کرد. آنها برای اخلاص ارزش قائلند، و از تکبر و ادعا بیزارند. شوخ طبعی نرمال است، و استرالیایی‌ها به افرادی که لاف می‌زنند یا خودنمایی می‌کنند، بی اعتماد هستند.

بیشتر بدانیم: تحصیل در کانادا

ملاقات ها و احوالپرسی ها

سلام و احوالپرسی استرالیایی بیانگر فرهنگ آرام و گاه به گاه منطقه است. استفاده از یک سلام و احوالپرسی رسمی کاملاً ناجور به نظر می‌رسد. به عنوان مثال، استرالیایی‌ها بر اساس نام کوچک ارتباط برقرار می‌کنند و حتی در اولین بار ملاقات با کسی از عناوین استفاده نمی‌کنند. هنگام ملاقات با کسی، محکم و با اطمینان دست دهید. به عنوان یک خارجی، نباید لهجه استرالیایی را امتحان کنید و همچنین نباید بگویید “G’day” یا “G’day mate “. این کار تمسخر‌آمیز بنظر می‌رسد. به یک “سلام “و “حال شما چطور” ساده اکتفا کنید.

در استرالیا موضوعات زیادی وجود ندارد که تابو یا محدودیت باشند. با این حال، هنگام اولین ملاقات با کسی، سعی کنید از صحبت در مورد رابطه جنسی، مذهب، سیاست یا نژاد پرهیز کنید. همچنین پرسش در مورد حقوق، سن یا وزن شخص بی ادبانه است. تحت تأثیر قرار دادن استرالیایی‌ها دشوار است. حتی وقتی تحت تأثیر قرار بگیرند، ظاهراً آن را قبول نمی‌کنند، بنابراین هنگام ملاقات برای اولین بار با مردم، این رفتار را کنار بگذارید.

مبادله هدیه

استرالیایی‌ها در کریسمس و روز تولد بین دوستان نزدیک، خانواده و همسایگان خود هدیه رد و بدل می‌کنند. هدایا معمولاً پس از دریافت باز می‌شوند. برخلاف برخی کشورها مانند چین و ژاپن که نمی‌توانید برخی از رنگ‌ها یا انواع گل‌ها را هدیه دهید، استرالیا هیچ محدودیت فرهنگی ندارد. مواردی مانند گل، شکلات یا چیزهایی از کشور خودتان به عنوان رفتار خوب دیده می‌شود.

آداب غذا

 اگر برای شام توسط کسی دعوت شده‌اید، بردن شکلات یا گل مودبانه است. اگر به یک مهمانی دعوت شده باشید، تأخیر تا 15 دقیقه قابل قبول است، اما، زمان بیش از آن بی‌ادبانه تلقی می‌شود.

حتماً سوال کنید که آیا کاری وجود دارد که بتوانید کمک کنید. مودبانه است که به میزبان کمک کنید و پس از صرف غذا، به تمیز کردن و همکاری با میزبان بپردازید. اگر از شما خواسته شود که به یک “باربی” (باربیکیو) استرالیایی بیایید، رسم است که با خود نوشیدنی به همراه داشته باشید. در بعضی موارد، ممکن است لازم باشد گوشت خود را نیز به همراه داشته باشید. مانند یک دعوت شام سنتی، حتماً سوال کنید که آیا چیز اضافی دیگری هم وجود دارد که بتوانید آن را بیاورید. باقی مانده‌ها معمولاً برای میزبان باقی می‌مانند.

اگر برای شام بیرون هستید، با همه از جمله میزبان و پیش‌خدمت مودب باشید. همانطور که گفته شد، استرالیایی‌ها از هیچکس برتر نیستند، بنابراین با احترام با همه افراد در صنعت خدمات رفتار می‌شود. اگر برای صرف غذا با دوستان یا قرار ملاقات بیرون رفته‌اید، هر شخص هزینه غذا و نوشیدنی خود را پرداخت می‌کند. توجه داشته باشید که خرید “دور” به عنوان مثال یک نوشیدنی یا نوشیدنی برای همه اعضای گروه، گاهی اوقات معمول است. ناخنک زدن انتظار نمی‌رود، اما در رستوران‌های سطح بالا مودبانه تلقی می‌شود.

نکات اجتماعی

استرالیایی‌ها زباله و تف کردن را بسیار جدی می‌گیرند. به عنوان مثال، حتی در سالن‌های سینما، یا جایی که کارکنانی برای تمیز کردن بعد از شما وجود دارند، انتظار می‌رود که زباله‌های خود را بردارید و آنها را دور بریزید. فاصله‌ی شخصی نیز مهم است. باید فاصله‌ای بین خود و غریبه‌ها داشته باشید. به خاطر داشته باشید که افراد هنگام بالا رفتن از پله یا سوار شدن پله برقی معمولاً به سمت چپ می‌مانند. روابط در استرالیا خصوصاً در بین دوستان وفادارانه است. بسیاری از استرالیایی‌ها در هنگام سختی‌ها به جای خانواده به کمک و پشتیبانی دوستان خوب خود اعتماد می کنند. حضور در خانه یکی از دوستان خود، بدون اطلاع و اعلام قبلی، بی ادبانه است.

ناسزا گفتن

 فحش دادن در استرالیا معمول است. برخلاف برخی کشورها، که کلمات نفرین، نشانه ی خشم یا پرخاشگری تلقی می‌شوند، استرالیایی‌ها در مکالمات روزمره از زبان‌های رنگارنگ متنوعی استفاده می‌کنند. در حالی که هنوز باید مراقب استفاده از کلمات فحش در محل کار یا هنگام ملاقات برای اولین بار با مردم باشید، اگر بداخلاقی دیدید و شنیدید تعجب نکنید.

زنان در استرالیا

در استرالیا، زنان برابر با مردان در نظر گرفته می‌شوند و از آنها انتظار نمی‌رود یا ملزم به انجام هرگونه نقش جنسیتی باستانی و کلیشه‌ای خود هستند. با این وجود، بسیاری از زنان هنوز با وقفه‌های شغلی بیش‌تری نسبت به همتایان مرد خود مواجه هستند. آنها همچنین ساعات تمام وقت کمتری نسبت به شرکای مرد خود دارند و این امر باعث می‌شود تا آنها برای تربیت فرزندان و مراقبت از خانه با سهولت بیشتری در دسترس باشند.

بیشتر بدانیم: ویزای جستجوی کار آلمان

رانندگی در استرالیا

برخی از مناطق استرالیا فقط با اتومبیل قابل دسترسی هستند، بنابراین داشتن مجوز مفید است.

سن رانندگی در استرالیا بین ایالت‌ها و مناطق دیگر متفاوت است. شما می‌توانید در 15 سال و 9 ماه در قلمرو پایتخت استرالیا( ACT)و 16 در هرجای دیگر مجوز بگیرید، شما می‌توانید در سن 18 سالگی در ویکتوریا، 16 سال و شش ماه در سرزمین شمالی و 17 سال در هر مکان دیگری بدون نظارت رانندگی کنید.

قوانین رانندگی در استرالیا

 • همیشه هنگام رانندگی گواهینامه رانندگی و سایر مدارک مناسب را با خود داشته باشید.
 • استرالیایی‌ها در سمت چپ جاده رانندگی می‌کنند.
 • کلیه رانندگان و سرنشینان داخل وسیله نقلیه باید کمربند ایمنی ببندند و کودکان زیر هفت سال نیز باید در یک صندلی مناسب در ماشین باشند.
 • نوشیدن و رانندگی در استرالیا یک جرم جدی است.
 • اگر میزان الکل در خون شما 05/0٪ یا بیشتر باشد، نمی‌توانید با یک وسیله نقلیه موتوری رانندگی کنید.
 • استفاده از تلفن همراه هنگام رانندگی غیرقانونی است (این شامل پیام کوتاه نیز هست).
 • محدودیت سرعت در یک منطقه مسکونی ساخته شده 50 کیلومتر در ساعت (31 مایل در ساعت) است، به جز در قلمرو شمالی که حد مجاز 60 کیلومتر در ساعت (35 مایل در ساعت) است.
 • محدودیت سرعت فراتر از مناطق مسکونی ساخته شده 100 کیلومتر در ساعت (62 مایل در ساعت) است، به جز در قلمرو شمالی و استرالیای غربی، که 110 کیلومتر در ساعت (68 مایل در ساعت) است.
 • اگر همراه با بچه‌های زیر 18 سال (یا زیر 17 سال در استرالیای غربی) باشید نمی‌توانید در اتومبیل سیگار بکشید.
 • چرخش به چپ با چراغ قرمز خلاف قانون است مگر اینکه خلاف آن مشخص شده باشد. اگر تابلویی وجود دارد که می‌گوید شما می‌توانید بچرخید، باید بر اساس چراغ به همان روشی که علامت توقف دارید رفتار کنید.

رانندگی در استرالیا با مجوز انگلستان ، ایالات متحده یا اروپا

مهاجران با ویزای موقتی می‌توانند با مجوز از کشور خود یا مجوز راننده بین‌المللی (IDP) به مدت سه ماه در اینجا رانندگی کنند، که اگر مجوز شما به زبان انگلیسی نباشد، این مورد الزامی است و باید گواهینامه رانندگی استرالیا را دریافت کنید. این جداول زمانی ممکن است کاملاً مختص به منطقه باشد، بنابراین بهتر است قوانین و مقررات منطقه‌ای را بررسی کنید.

نحوه دریافت گواهینامه رانندگی در استرالیا

روند دریافت گواهینامه رانندگی استرالیا از ایالتی به ایالت دیگر متفاوت است، اما با دریافت این گواهینامه، در همه جای استرالیا معتبر است. اگر از یکی از کشورهای زیر مهاجرت کرده اید شما می‌توانید مجوز خود را با مجوز استرالیایی بدون نیاز به شرکت در آزمون دانش جاده ای تعوض کنید:

لیست کشورها: اتریش، بلژیک، بوسنی و هرزگوین، کانادا، کرواسی، دانمارک، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، گرنزی، ایرلند، جزیره من، ایتالیا، جرسی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نیوزیلند، نروژ، پرتغال، سنگاپور، اسپانیا، سوئد، سوئیس، انگلیس و ایالات متحده است.

اگر 25 سال یا بیش‌تر دارید و از یکی از کشورهای زیر مهاجرت می‌کنید، در گروه راننده با تجربه قرار می‌گیرید. بنابراین، شما نیز می‌توانید مجوز خارجی خود را با استرالیا تعویض کنید:

لیست کشورها: بلغارستان، قبرس، جمهوری چک، استونی، هنگ کنگ، مجارستان، لتونی، لیتوانی، لهستان، رومانی، صربستان، اسلواکی، اسلوونی، آفریقای جنوبی، کره جنوبی و تایوان‌اند.

اگر اهل یکی از کشورهای ذکر شده هستید اما زیر 25 سال دارید، ملزم به شرکت در آزمون دانش و جاده‌ای خواهید بود. اگر اهل کشور دیگری هستید که در اینجا ذکر نشده است، برای گرفتن گواهینامه رانندگی استرالیا موظف به شرکت در آزمون تئوری و جاده ای هستید.

اجاره ماشین

اگر قصد دارید فقط زیر سه ماه در این کشور باشید می‌توانید اتومبیل کرایه کنید. اگر زمان بیش از این باشد، ممکن است خرید خودرو مقرون به صرفه‌تر باشد.

اگر اجاره را انتخاب کنید، رانندگی با اتومبیل اجاره‌ای در استرالیا به مدارک زیر احتیاج دارد:

 • گواهینامه رانندگی معتبر ؛
 • مجوز رانندگی بین‌المللی (اگر گواهینامه شما به زبان انگلیسی نیست) ؛
 • گذرنامه؛
 • کارت اعتباری

برای اجاره ماشین در استرالیا، بیشتر شرکت‌ها 21 سال سن را الزامی می‌دانند. اگر زیر 24 سال ندارید، ممکن است برای “راننده جوان”بودن نیز هزینه اضافی بپردازید. به عنوان یک راننده جوان، انتخاب اتومبیل اجاره ای شما نیز ممکن است محدودیت‌هایی داشته باشد.

هزینه‌های اجاره اتومبیل به شرکت، نوع وسیله نقلیه، شهر و غیره بستگی دارد و به طور معمول از 25 دلار استرالیا (17 دلار امریکا)در روز شروع می‌شود اما در شهرهای بزرگ می‌تواند تا 150 دلار استرالیا(101 دلار آمریکا) در روز افزایش یابد. اگر نرخ ارزان تری می‌خواهید، سعی کنید روند اجاره را در یک شهر کوچک و نه در یکی از شهرهای بزرگ انجام دهید.

حمل و نقل عمومی در استرالیا

حمل و نقل عمومی در استرالیا به گونه ای طراحی شده است که کارآمد باشد. به طور کلی استرالیا از نظافت، مدرنیته، مطبوعیت و تمیزی برخوردار است. استرالیا امکانات بسیار خوبی را ارائه می‌دهد و حمل و نقل عمومی برای اطمینان از این امر تنظیم می‌شوند. ایستگاه ها و ترمینال ها برای امنیت، 24 ساعت از شبانه روز کنترل می‌شوند.

برای اطمینان از امنیت همه مسافران و مسافران هر روزه، شما باید در مواقع استفاده از حمل و نقل عمومی از لباس های یکدست و شخصی استفاده کنید.

حمل و نقل عمومی در استرالیا چگونه است؟

گزینه‌های اصلی حمل و نقل عمومی در سراسر استرالیا قطار، اتوبوس، کشتی و راه آهن سبک (تراموا) است.

. با این حال، هر شهری کشتی یا تراموا ندارد. برای سفر در داخل کشور، می توانید اتوبوس یا قطار را انتخاب کنید. Greyhound Australia تخفیفات ویژه و فوق العاده‌ای را ارائه می‌دهد و ممکن است ارزان‌ترین گزینه باشد.

Premier یکی دیگر از شرکت‌های اتوبوسرانی است، اما تعداد زیادی ایستگاه ندارد. برای یک روش دیدنی‌تر از حمل و نقل، قطار را امتحان کنید. Rail Australia, Ghan, and Indian Pacific همه گزینه‌های محبوب برای امتحان کردن شما در سراسراین کشور گسترده هستند.

سریع‌ترین راه برای عبور از استرالیا پرواز است و همچنین گران‌ترین گزینه نیز هست. خطوط اصلی هواپیمایی سرویس دهنده کشور Qantas ، Jetstar ، Rex و Virgin هستند. حامی بودجه Tiger اغلب تخفیفاتی را ارائه می‌دهند.

هزینه حمل و نقل عمومی در استرالیا

متوسط هزینه بلیط اتوبوس شهری در استرالیا 3 دلار استرالیا(2 دلار آمریکا)است. یک روز عبورومرور تقریبا 8 دلار استرالیا (5 دلار امریکا) است.

بلیط واحد برای تراموا حدود 2 دلار (ادلار امریکا) و قطار 2دلار (1 دلار آمریکا)است.

قیمت‌های شروع تاکسی بین 2 تا 3 استرالیا (1–2 دلار) است و برای هر کیلومتر تقریبا  دلار1 استرالیا (1 دلار) است.

بلیط اتوبوس بین شهرها معمولاً بین 85-100 دلار استرالیا (60-70دلار آمریکا) انجام می‌شود.

پروازهای داخلی از حدود 60 دلاراسترالیا شروع می‌شود و می تواند تا نزدیک به 300 دلاراسترالیا (40-200 دلارامریکا) نیز افزایش یابد.

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
11 مرداد 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.