معرفی 12 بورسیه تحصیلی فرانسه از کارشناسی تا دکتری

بورسیه تحصیلی فرانسه
4.2
(6)

با بورسیه های تحصیلی فرانسه بیشتر آشنا شوید. فرانسه یکی از برترین مقاصد تحصیلی در اروپاست که سیستم آموزش عالی در سطح جهانی دارد. براساس رنکینگ دانشگاهی جهان (World University Ranking System)، دانشگاه های فرانسه جزو برترین‌ها در جهان محسوب می‌شوند. هر ساله هزاران فرصت بین‌المللی برای دانشجویان خارجی تحت عنوان بورسیه تحصیلی فرانسه مهیا شده است. فرصت تحصیل در فرانسه مزایای زیادی برای دانشجویان بین‌المللی فراهم آورده است تا تحصیلی باکیفیت برتر را تجربه کنند. بنابراین، فرصت تحصیل در فرانسه ، یک شانس به تمام معنا برای ساختن آینده هر فردی است.

اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه از کارشناسی تا دکترا

بورسیه تحصیلی فرانسه در اروپا به دانشجویان بین‌المللی در هر مقطعی از کارشناسی گرفته تا دکترا و برای رشته‌های مختلف ارائه می‌شود. صدها رشته انگلیسی زبان در فرانسه در دانشگاه‌های برتر این کشور ارائه می‌شود. اگر شما نیز جزو کسانی هستید که به اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه فکر می‌کنید، می‌توانید در این مطلب با انواع آن آشنا شوید.

انواع بورسیه های تحصیلی فرانسه

– بورسیه تحصیلی غیردولتی در فرانسه
– بورسیه تحصیلی دانشگاه های فرانسه
– بورسیه تحصیلی دولتی در فرانسه

بورسیه های تحصیلی غیردولتی در فرانسه

بورسیه تحصیلی فولبرایت در فرانسه

بورسیه تحصیلی فولبرایت (The Fulbright Scholarship In France) برای دانشجویان بین‌المللی است که قصد دارند در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل در فرانسه کنند. هر ساله حدود 20 بورسیه تحصیلی بین‌المللی فولبرایت در فرانسه به دانشجویان بین‌المللی اعطا می‌شود تا برای 8 تا 10 ماه تحصیل کنند.

انواع بورسیه های تحصیلی فرانسه

بیشتر بدانید: نکات ضروری سفر به فرانسه

بورسیه تحصیلی AIFS فرانسه

بورسیه تحصیلی AIFS در فرانسه برای تمام دانشجویان بین‌المللی در دسترس قرار دارد. این بورسیه برای تحصیل در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا ارائه می‌شود. متقاضیان با توجه به معیارهای این بورسیه تحصیلی (سوابق تحصیلی) اولویت‌بندی و دانشجویان منتخب از حمایت مالی برخوردار می‌شوند.

جوایز رهبری جامعه مدنی (CSLA) در فرانسه

جوایز رهبری جامعه مدنی یکی دیگر از بورسیه های تحصیلی در فرانسه است که به افراد برتر جوان جامعه که تغییر اجتماعی در جوامع خود ایجاد می‌کنند، ارائه می‌شود. علاوه بر این، این افراد باید سطح بسیار بالا آکادمیک به همراه سابقه تجربه حرفه‌ای داشته باشند تا بتوانند از این بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد در فرانسه که تمام هزینه‌ها را پشتیبانی می‌کند، استفاده کنند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه های فرانسه

یکی دیگر از انواع بورسیه های تحصیلی فرانسه ، آنهایی هستند که توسط دانشگاه‌های این کشور ارائه می‌شوند. در ادامه با این بورسیه‌ها بیشتر آشنا شوید.

بورسیه تحصیلی Ampère Excellence در فرانسه

ENS de Lyon یکی از دانشگاه های معروف فرانسه است که هر ساله بورسیه تحصیلی Ampère Excellence را ارائه می‌دهد. دانشجویان بین‌المللی از سراسر جهان می‌توانند برای اخذ این بورسیه تحصیلی اقدام کنند. این بورسیه تحصیلی شامل رشته‌های مختلف مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه ENS de Lyon می‌شود. بورسیه تحصیلی Ampère Excellence حداکثر 1000 یورو در ماه را به عنوان کمک مالی تامین می‌کند. توجه داشته باشید که با این مبلغ، یک دانشجو می‌تواند هزینه های زندگی و غیره را در فرانسه تامین کند.

بورسیه تحصیلی Ampère Excellence در فرانسه

بورسیه تحصیلی Stephen M. Kellen در فرانسه

یکی دیگر از بورسیه های تحصیلی دانشگاه های فرانسه ، بورسیه Stephen M. Kellen است. جالب است بدانید به عنوان یکی از بورسیه های بین المللی در فرانسه ، این بورسیه براساس شایستگی دانشجویانی که در دانشگاه Sciences Po ثبت‌نام می‌کنند، به آنها ارائه می‌شود. این بورسیه تحصیلی بین‌المللی یک بورسیه با بودجه کامل است که تا دو سال هزینه‌های دانشجو را پشتیبانی می‌کند. درخواست برای پذیرش و بورسیه تحصیلی این دانشگاه سالانه در دسترس قرار دارد.

بورسیه تحصیلی بنیاد Rainbow Bridge MBA در فرانسه

این بورسیه تحصیلی بین‌المللی برای زنان شهروند کشورهای آفریقایی و آسیایی است که توسط HEC پاریس ارائه می‌شود. تنها زنانی می‌توانند از این بورسیه تحصیلی فرانسه استفاده کنند که از کشورهای آسیایی یا آفریقایی باشند و با هر فاجعه طبیعی روبه‌رو شده باشند. متقاضی این بورسیه باید انگیزه داشته باشد تا پس از اتمام تحصیلات، مسائل مختلف اجتماعی یا اقتصادی را در کشور خود حل کند.

بورسیه تحصیلی بنیاد Rainbow Bridge MBA در فرانسه

بورس تحصیلی Université Paris-Saclay Master در فرانسه

Université Paris-Saclay بهترین دانشگاه فرانسه است که بورسیه در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد. حدود 160 بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد در فرانسه در دانشگاه Paris-Saclay در دسترس قرار دارد. این بورسیه تحصیلی سالانه حداکثر 10000 یورو کمک مالی به دانشجویان ارائه می‌دهد. این بورسیه‌ تحصیلی در فرانسه با بودجه کامل محسوب می‌شود، چراکه تقریبا تمام هزینه‌های زندگی و تحصیلی دانشجویان در این کشور را پوشش می‌دهد.

بورسیه تحصیلی Emile Boutmy در فرانسه

یکی دیگر از انواع بورسیه های تحصیلی در فرانسه ، Emile Boutmy نام دارد. این بورسیه بین المللی در فرانسه یکی از بورسیه های تحصیلی مشهور در اروپا به شمار می‌رود که توسط ، دانشگاه Science Po به دانشجویان ارائه می‌شود. این بورسیه تحصیلی برای ادامه تحصیل در فرانسه و در دانشگاه Science Po در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دسترس است.

بورسیه تحصیلی فرانسه Science Po

بیشتر بدانید: تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه به همراه مدارک و هزینه های زندگی

بورسیه تحصیلی ENS در فرانسه

بورسیه بین‌المللی ENS سالانه در زمینه علوم و علوم انسانی به دانشجویان بین‌المللی از مناطق مختلف جهان ارائه می‌شود. این بورسیه تحصیلی برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف کارشناسی ارشد و دوره‌های دیپلم در دسترس قرار دارد. دانشجویان خارجی نباید بیش از 10 ماه در فرانسه مانده باشند. محدودیت سنی بورسیه تحصیلی بین‌المللی ENS فرانسه حدود 25 سال است.

بورسیه تحصیلی دولتی در فرانسه

اراسموس + بورسیه های تحصیلی فرانسه

اراسموس + بورسیه های تحصیلی فرانسه یکی از برترین بورسیه های بین المللی با بودجه کامل در اروپا است که هر ساله به دانشجویان از سرتاسر جهان ارائه می‌شود. این بورسیه تحصیلی هزینه‌های تحصیل، زندگی و موارد دیگر را شامل می‌شود. این یکی از برترین بورسیه های تحصیلی در اروپا است، بنابراین به راحتی آن را از دست ندهید. چندین برنامه بورسیه تحصیلی در زمینه‌های مختلف تحت اراسموس + بورسیه ها در اروپا وجود دارد.

بورسیه تحصیلی Eiffel در فرانسه

دولت فرانسه هر ساله بورسیه های بین المللی را تحت عنوان «Eiffel Scholarship Program» به دانشجویان از سرتاسر جهان ارائه می‌دهد. دانشجویان بین‌المللی از نقاط مختلف جهان می‌توانند برای بورسیه تحصیلی ایفل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا درخواست دهند. این بورسیه شامل یک بودجه کامل می‌شود. بورسیه ایفل یک بورسیه تحصیلی دولتی فرانسه است که زمینه‌های مختلف تحصیلی (از جمله مهندسی، مدیریت، حقوق، اقتصاد و همچنین علوم سیاسی) را ارائه می‌دهد. دانشجویان بین‌المللی نمی‌توانند به طور مستقیم برای این بورسیه تحصیلی اقدام کنند، بنابراین دانشجویان باید ابتدا دانشگاه موردنظر خود را پیدا کنند، با آنها تماس بگیرند و درخواست بورسیه تحصیلی ایفل را بدهند. موسسات/ دانشگاه های آموزش عالی فرانسه از طرف دانشجویان موظف هستند درخواست‌های آنلاین آنها را ثبت کنند.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 4.2 / 5. تعداد: 6

تاکنون امتیازی ثبت نشده

1 دیدگاه
سوالات و نظرات خود را بنویسید