معرفی دانشگاه اتاوا | رنکینگ، هزینه تحصیل و مدرک زبان مورد نیاز

معرفی دانشگاه اتاوا
4.4
(8)

با معرفی دانشگاه اوتاوا (The University of Ottawa) قصد داریم شما را با یکی از بهترین دانشگاه های کانادا آشنا کنیم. دانشگاه اتاوا بزرگترین دانشگاه دو زبانه (انگلیسی- فرانسوی) در جهان است. این دانشگاه در مرکز پایتخت کانادا قرار گرفته و به موسسات بزرگ این کشور دسترسی دارد. اگر به مهاجرت تحصیلی به کانادا می‌اندیشید، تحصیل در دانشگاه اتاوا می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها باشد. درباره این دانشگاه معتبر در کانادا بیشتر بدانید.

کوتاه درباره دانشگاه اتاوا کانادا

دانشگاه اتاوا کانادا در سال 1848 تاسیس شد. این دانشگاه قدیمی در کانادا بیش از 170 سال دارد. دانشجویان بین‌المللی از بیش از 150 کشور جهان هر ساله دانشگاه اتاوا را برای تحصیل در کانادا انتخاب می‌کنند. این دانشجویان هنگام تحصیل و زندگی در شهر اتاوا، پایتخت کانادا، در نزدیکی بسیاری از منابع بین‌المللی، از جمله ده‌ها سازمان غیردولتی، سفارتخانه‌ها و کنسولگری قرار دارند. همچنین از کیفیت عالی آموزش در یکی از بهترین دانشگاه های کانادا برخوردار می‌شوند.

معرفی دانشگاه اتاوا از نگاه آمار و ارقام

– نوع دانشگاه: تحقیقاتی دولتی
– موقعیت مکانی: اتاوا، استان انتاریو، کانادا
– تعداد دانشجویان: 40 هزار نفر
– تعداد کارکنان: 5 هزار نفر
– تعداد فارغ‌التحصیلان: 210 هزار نفر
– نرخ استخدام فارغ‌التحصیلان: 97 درصد
– تعداد دانشکده‌ها: 10 دانشکده
– مقاطع تحصیلی: کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا

اتاوا دانشگاهی دو زبانه در کانادا

به زبان انگلیسی، فرانسوی یا هر دو تحصیل کنید. تمام رشته‌های دانشگاه اتاوا به دو زبان انگلیسی یا فرانسوی یا هر دو زبان ارائه می‌شوند. برای اخذ پذیرش از دانشگاه اتاوا، باید مهارت خود را در یکی از این زبان‌ها نشان دهید. برای تحصیل در uOttawa نیازی نیست که به هر دو زبان صحبت کنید. کافی است انگلیسی و/یا فرانسوی خود را تقویت کنید. دانشجویان دانشگاه اتاوا همچنین فرصت‌های زیادی برای بهبود مهارت‌های خود در زبان انگلیسی (ESL) و فرانسوی (FLS) دارند.

اتاوا دانشگاهی دو زبانه در کانادا

حتما بخوانید: شرایط، نحوه ثبت نام و هزینه های دوره زبان در کانادا

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه اتاوا

پس از معرفی دانشگاه اتاوا حالا نوبت شرایط تحصیل در این دانشگاه است. همانطور که گفتیم دانشگاه اتاوا یک دانشگاه دو زبانه در کاناداست. بنابراین یا باید مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی ارائه دهید که بسته به رشته تحصیلی شما متفاوت است.

مدرک زبان انگلیسی مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه:

– آیلتس 6.5
– تافل 86
مدرک زبان انگلیسی مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه:

– DALF: سطح C1 یا C2
– DELF: B2
– TESTCan: نمره 4
– TEF EXPRESS: B2

رنکینگ دانشگاه اتاوا در کانادا

بخشی از معرفی دانشگاه اتاوا کانادا به رنکینگ آن بازمی‌گردد. دانشگاه اتاوا در میان بهترین دانشگاه های جهان رتبه 192 را به خود اختصاص داده است. همچنین اتاوا هشتمین دانشگاه برتر کاناداست. این دانشگاه در رنکینگ رشته های تحصیلی دانشگاهی نیز رتبه‌های برتر دارد. برای نمونه رتبه دانشگاه اتاوا در رشته پزشکی بالینی 92، جراحی 181، مهندسی شیمی 145، هنر و علوم انسانی 178 و غیره در جهان است.

هزینه تحصیل در دانشگاه اتاوا برای دانشجویان بین‌المللی

شهریه تحصیل در مقطع کارشناسی: 36،161 دلار
شهریه تحصیلات در مقطع کارشناسی ارشد: 16،334 – 27،519 دلار
توجه داشته باشید که دانشگاه‌ های کانادا علاوه بر شهریه، هزینه کالاها و خدمات ارائه شده به دانشجویان را نیز اخذ می‌کنند. این هزینه در بخش‌های مختلفی مانند انجمن‌های دانشجویی، ورزش و بهداشت از دانشجویان گرفته می‌شود. این هزینه‌های اضافی برای هر دانشگاه و هر دانشجو بسیار متفاوت است و می‌تواند از چند صد دلار تا چند هزار دلار متغیر باشد. برای اطلاع از جزئیات این هزینه باید با دانشگاه تماس بگیرید.

خدمات خوابگاه در دانشگاه اتاوا

LeBlanc، کوچکترین محل اقامت در محوطه دانشگاه است که با تنها 163 تخت، فضایی گرم را برای دانشجویان و محیطی برای یادگیری زبان انگلیسی فراهم می‌کند. اگر می‌خواهید در خوابگاه دانشگاه جایی برای خودتان رزرو کنید، باید برخی اقدامات را انجام دهید. پس از اخذ پذیرش از دانشگاه اتاوا باید برای رزرو خوابگاه اقدام کنید. ودیعه را پرداخت کرده و درخواست خود را ثبت کنید.
اقامت در دانشگاه اتاوا برای دانشجویان سال اول تازه پذیرفته شده که معیارها و ددلاین‌های زیر را رعایت کنند، تضمین شده است:
– باید در پاییز در یک دوره کارشناسی تمام وقت پذیرفته شوید.
– نباید بیش از 5 دوره دانشگاهی را گذرانده باشید.
– باید درخواست اقامت خود را ارسال کرده و ودیعه را تا آخرین مهلت پرداخت کنید.
کسانی که شرایط زیر را دارند، شامل نمی‌شوند:
– قبلا بیش از پنج دوره دانشگاه یا معادل آن را گذرانده‌اند.
– در یک دوره حرفه‌ای پذیرفته شده‌اند.
– برای قرارداد 4 ماهه درخواست داده‌اند.

زندگی دانشجویی در اتاوا

دانشگاه اتاوا به سرعت رشد کرد. تعداد دانشجویان این دانشگاه در 12 سال گذشته دو برابر شده است. در نتیجه، دانشگاه به بیش از 40 هزار دانشجو در محوطه دانشگاه امکانات مدرن و قابل دسترس ارائه می‌دهد. دانشگاه اتاوا مجهز به کلاس‌های مدرن، آزمایشگاه‌ها و فضاهای مشارکتی است.

امکانات ورزشی دانشگاه

در سال تحصیلی فعال باشید و از طریق یکی از فعالیتهای ورزشی دانشگاه اتاوا سعی کنید با افراد جدید بیشتری آشنا شوید. چندین برنامه متناسب با علایق دانشجویان در این دانشگاه وجود دارد. بهترین بخش این است که همه فعالیت‌های ورزشی به طور رایگان در اختیار دانشجویان قرار دارند! هیچ ثبت‌نامی برای بسیاری از این ورزش‌ها لازم نیست و برنامه‌ها در دسترس دانشجویان اتاوا، کارکنان و همچنین اعضای خارجی قرار دارند.
از جمله امکانات ورزشی این دانشگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
– سه سالن بدنسازی
– استخر شنای 50 متری المپیک
– مرکز بدنسازی (باید برای تمرین در این مرکز ثبت‌نام کنید).
– هنرهای رزمی
– استودیو رقص
– سونا
– دو پیست یخ
– یک زمین ورزشی چند منظوره در فضای باز
– دو زمین اسکواش بین‌المللی
– یک میدان با سطح چمن مصنوعی
– یک سالن ورزشی برای والیبال و فوتبال.

تحصیل در شهر اتاوا، پایتخت کانادا

پس از معرفی دانشگاه اتاوا ، حالا نوبت جایی است که این دانشگاه در آن قرار دارد. اتاوا ، پایتخت کانادا، در استان انتاریو در مرز با استان کبک، در مرکز این کشور واقع شده است. موقعیت آن در 350 کیلومتری شرق تورنتو، 200 کیلومتری غرب مونترال و تنها یک پرواز کوتاه 90 دقیقه‌ای از نیویورک یا بوستون است. منطقه پایتخت بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارد. این شهر چهارمین شهر بزرگ کانادا و یکی از دوزبانه‌ترین اجتماعات این کشور را تشکیل داده است. نزدیک به نیم میلیون نفر به زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت می‌کنند. اتاوا فقط یک شهر دولتی نیست. این یک شهر با تکنولوژی بالا، یک شهر توریستی، یک شهر بزرگ ورزشی و یک شهر دانشجویی در کانادا به شمار می‌رود.

تا چه مقدار این مطلب مفید بود؟

میزان ستاره دلخواه را کلیک کنید

میانگین 4.4 / 5. تعداد: 8

تاکنون امتیازی ثبت نشده

سوالات و نظرات خود را بنویسید