سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

بهترین شغل برای مهاجرت به آمریکا و داشتن درآمد مناسب

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

مشاغل مورد نیاز آمریکا

مشاغل مورد نیاز آمریکا که به مهاجرت کمک می کند را بشناسید. برای مهاجرت کاری به آمریکا چه مدارکی مورد نیاز است؟ شغل های مناسب برای شروع زندگی در آمریکا با مدرک دیپلم چیست؟ با آژانس مهاجرتی چهره نگار همراه باشید تا به بررسی این سوالات بپردازیم.

مدارک موردنیاز برای ویزای کار آمریکا

 • داشتن جاب آفر یا پیشنهاد شغلی در ایالات‌ متحده آمریکا
 • دادخواست تأییدشده توسط خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات‌متحده (USCIS)
 • تأیید مجوز کار توسط وزارت کار آمریکا (DOL)

علاوه‌بر شرایط ذکر شده برای دریافت ویزا برای کار در مشاغل مورد نیاز آمریکا، ممکن است مدارک دیگری نیز وجود داشته باشد که از شما درخواست کنند.

بسته به نوع ویزای کاری آمریکا که برای آن درخواست می‌کنید، ممکن است لازم باشد برخی از مدارک زیر را ارائه دهید:

 • اثبات واجد شرایط بودن (دیپلم‌ها و گواهینامه‌ها)
 • مدرک تحصیلی حرفه‌ای (کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری)
 • پیشنهاد کار از سوی یک کارفرمای آمریکایی
 • CV یا رزومه
 • نامه از کارفرمایان قبلی
 • مجوز دولتی (در صورت وجود)
 • اثبات اینکه شما توانایی‌های خارق العاده‌ای در زمینه شغلی خود دارید.
 • هزینه‌های اضافی و غیره

روش های مهاجرت به کانادا را در آژانس مهاجرتی چهره نگار بخوانید.

مشاغل مورد نیاز آمریکا برای مهاجرت

توسعه‌ دهنده نرم‌افزار

قرن بیست و یکم را به عنوان عصر اطلاعات می‌شناسند، زیرا سرعت تولید و تبادل اطلاعات در جهان به بالاترین حد خود رسیده است. صفحات وب، نرم‌افزارهای موبایل، رادیوها، تلویزیون و انواع شبکه‌های ماهواره‌ای همگی از پلتفرم‌های تولیدکننده اطلاعات هستند که تمامی افراد در سراسر جهان به صورت روزانه از آن‌ها استفاده می‌کنند.

در چنین زمانه‌ای، مشاغل مربوط به حوزه تکنولوژی اطلاعات و برنامه‌نویسی بیش از هر وقت دیگری مورد نیاز هستند، زیرا تمامی شرکت‌ها، موسسات، کارخانجات، موسسات آموزشی،تحقیقاتی و…به ابزاری چون وبسایت، اپلیکیشن یا نرم‌افزارهای مختلف مجهز شده‌اند.

توسعه‌دهندگان نرم‌افزار که اصلی‌ترین شغل مورد نیاز در ایالات متحده آمریکا در طول پنج سال آینده خواهند بود، وظیفه تحقیق، طراحی، اجرا و مدیریت نرم‌افزارها را بر عهده دارند. آن‌ها برای پروژه‌های برنامه‌نویسی گزارش تهیه کرده، نرم‌افزارها را آپدیت می‌کنند، مشکلات موجود را برطرف و با مهندسان نرم‌افزار در خصوص رابط کاربری نرم‌افزارها مشورت می‌کنند.

برای استخدام در این موقعیت شغلی داشتن مدرک کارشناسی در رشته علوم کامپیوتر، مهندسی نرم‌افزار و یا دیگر رشته‌های مرتبط الزامی بوده، همچنین متقاضیان باید مهارت‌های برنامه‌نویسی قوی داشته و سوابق شغلی مناسبی ارائه دهند.

متوسط حقوق سالیانه در آمریکا: 105000 دلار

متخصص آمار و داده از مشاغل مورد نیاز آمریکا

متخصص و تحلیلگر آماری با استفاده از تئوری‌های موجود داده‌هایی مفید را برای حل مشکلات جهان واقعی استخراج می‌کند. این افراد نظرسنجی‌ها، پرسشنامه‌ها و آزمایشات دقیق را طراحی می‌کنند، از نرم‌افزارهای آماری جهت شناسایی ترندها و روابط میان گروه‌های داده استفاده می‌کنند و نتایج حاصله را گزارش می‌دهند.

متقاضیان استخدام در این موقعیت شغلی باید مدرک کارشناسی ارشد در رشته‌های ریاضی یا آمار داشته باشند و از مهارت‌های کار با داده، محاسبه و جبر خطی برخوردار باشند.

متوسط حقوق سالیانه در آمریکا: 83000 دلار

تحلیلگر امنیت اطلاعات

امنیت اطلاعات به طور مشخص وظیفه نظارت بر مسائل امنیتی در سیستم‌های کامپیوتری را داراست. آن‌ها خلل‌های امنیتی را شناسایی و ضبط کرده و از وقوع مشکلات امنیتی برای سیستم جلوگیری می‌کنند. بدین منظور این افراد نرم‌افزارهای امنیتی متفاوت را بر سیستم نصب و اجرا کرده تا از زیرساخت‌های اطلاعاتی و سیستمی محافظت کنند.

متقاضیان استخدام در این موقعیت شغلی باید دارای مدرک کارشناسی علوم کامپیوتر، برنامه‌نویسی یا دیگر رشته‌های مرتبط باشند. آشنایی با مفاهیمی چون فایروال، آنتی‌ویروس، پروکسی و SIEM الزامی بوده و مهارت‌های مربوط به شناسایی مشکلات شبکه، حل و جلوگیری از وقوع مجدد آن‌ها نیز توصیه می‌شود.

متوسط حقوق سالیانه در آمریکا: 81000 دلار

فیزیوتراپی از مشاغل مورد نیاز آمریکا

فیزیوتراپ‌ها برای افرادی در تمامی سنین که به دلیل آسیب‌های جسمانی دچار مشکل گشته‌اند، خدمات درمانی و بازپروری را فراهم می‌کنند. این افراد به تناسب هر بیمار برنامه درمانی مجزایی طراحی کرده، درمان‌های فیزیوتراپی را در جهت نسخه پزشک و به عنوان روش درمانی کمک کننده به روش‌های تسکین درد و بهبود تحرک مدیریت می‌کنند. همچنین به خانواده افراد بیمار اطلاعات و توصیه‌های لازم را جهت فعالیت‌های درمانی در خانه ارائه می‌دهند.

متقاضیان استخدام در این رشته باید دکتری تخصصی در حوزه فیزیوتراپی داشته باشند، آزمون NPTE را با موفقیت از سر گذرانده و مجوزهای دولتی مربوط را برای فعالیت در این حوزه دریافت کرده باشند.

متوسط حقوق سالیانه در آمریکا: 74000 دلار

مدیریت خدمات درمانی و بهداشتی

فراهم آوردن راهنمایی‌ها و شرایط لازم برای فعالیت بیمارستان‌ها، سیستم سلامت و یا دیگر سازمان‌های مرتبط با خدمات درمانی از مهم‌ترین وظایف مدیران مراکز خدمات درمانی است. آن‌ها با سیاست‌های مدیریتی حوزه سلامت و دستورالعمل‌های ابلاغی سروکار دارند و باید گزارش دقیقی از اموال بیمارستان را ثبت و ضبط کنند. همچنین مطلع ساختن کارکنان نسبت به اخبار و سیاست‌‎های جدید ابلاغی، ایجاد برنامه کاری زمان‌بندی شده برای کارکنان و شناسایی مشکلات و تلاش در جهت رفع آن‌ها از دیگر وظایف این گروه شغلی است.

داشتن مدرک کارشناسی مدیریت خدمات درمانی، مدریت تجاری و یا دیگر رشته‌های مرتبط برای استخدام در این موقعیت‌های شغلی الزامی است. همچنین این افراد دانش کافی در حوزه اصطلاحات پزشکی و قواعد بهداشتی داشته باشند.

متوسط حقوق سالیانه در آمریکا: 70000 دلار

توسعه‌دهنده وب

از دیگر برنامه‌نویسانی که جزء مشاغل پرتقاضای ایالات متحده محسوب می‌شوند، توسعه‌دهندگان وب هستند. این افراد با زبان‌های برنامه‌نویسی همچون HTML، CSS و جاوا آشنایی داشته و به کمک آن‌ها وبسایت‎‌هایی را برای مشتریان خود طراحی می‌کنند و یا به آپدیت صفحه‌های از پیش موجود می‌پردازند. توسعه‌دهندگان وب برنامه‌های زمان‌بندی شده‌ای را به منظور تست مرورگرها و انواع دیوایس‌ها طراحی می‌کنند. مطالب وبسایت‌ها را مدیریت، طراحی یا ویراستاری کرده و دانش خود را در زمینه برنامه‌نویسی وب به روز نگه می‌دارند. شناسایی مشکلات وبسایت و تست فیدبک کاربران نیز از دیگر وظایف این گروه شغلی است.

داشتن حداقل مدرک کاردانی در رشته‌های توسعه وب، طراحی وب، برنامه‌نویسی یا دیگر رشته‌های مرتبط برای استخدام در این موقعیت شغلی الزامی بوده و تسلط در زبان‌های برنامه‌نویسی همچون جاوا،HTML, CSS و MySQLاز اصلی‌ترین مهارت‌های مورد نیاز است.

متوسط حقوق سالیانه در آمریکا: 72000 دلار

پرستار ثبت شده (رجیستر شده)

نیاز به پرستاران متخصص حتی پیش از شیوع کرونا نیز به شدت احساس می‌شد، اما با چنین بحرانی در سطح جهانیف بی‌جهت نیست که این شغل در دسته مشاغل مورد نیاز اغلب کشورها قرار گرفته است. RM ها پرستارانی هستند که مجوز مربوطه فعالیت را در کشور مقصد خود دریافت کرده و وظیفه مدیرت داروها، انجام آزمایشات تشخیصی و همکاری با دیگر کارکنان حوزه بهداشت به منظور حداکثر رساندن مراقبت از بیماران را بر عهده دارند.

متقاضیان استخدام در این موقعیت شغلی باید لیسانس پرستاری و گواهی رسمی دولتی برای فعالیت در این حرفه را داشته باشند.

متوسط حقوق سالیانه در آمریکا: 70000 دلار

مشاور مالی از مشاغل مورد نیاز آمریکا

مشاوران مالی با توجه به شرایط بازار به متقاضیان خود راهنمایی‌های مالی ارائه داده و یا حتی در زمینه سرمایه‌گذاری نیز آن‌ها را هدایت می‌کنند. این افراد پس از صحبت با مشتریان خود و آگاهی از نیازهای آن‌ها، برنامه‌ای مالی طراحی کرده، به سوالات آن‌ها پاسخ دهند، متناسب با اهدافشان استراتژی‌های مالی لازم را در اختیار مشتریان قرار می‌دهند و به طور مرتب با آن‌ها برای رسیدگی به امور مالیشان، در ارتباط هستند.

داشتن مدرک کارشناسی در رشته امور مالی یا دیگر رشته‌های مرتبط به همراه دانش کافی در حوزه سنایع مالی، بیمه و تجربه فروش از شرایط الزامی برای استخدام در این موقعیت شغلی هستند.

متوسط حقوق سالیانه در آمریکا: 66000 دلار

کارشناس تحقیق در عملیات

کارشناسان تحقیق در عملیات به مدیران در خصوص اقدامات لازم و نحوه تصمیم‌گیری با کمک متدهای تحلیلی پیشرفته و الگوهای ریاضی مشاوره‌ می‌دهند. جمع‌آوری و تحلیل داده‌های برگرفته شده از سیستم‌هخای علمیاتی به منظور توسعه نرم‌افزار برای گزارشات، جمع‌آوری دانش تخصصی لازم از دیگر کارمندان به منظور افزایش بهره‌وری سیستم‌های عملیاتی، استفاده از شبیه‌سازی‌های آماری برای تحلیل و تعریف مشکلات عملیاتی، خلق مدل‌های ریاضی به منظور مشکلات اجرایی بالقوه و ارائه مشاوره به مدیران رده بالا در خصوص تصمیم‌گیری از مهم‌ترین وظایف این گروه شغلی است.

داشتن مدرک کارشناسی در رشته تحقیق عملیاتی، آمار، ریاضی و یا دیگر رشته‌های مرتبط برای استخدام الزامی بوده و متقاضیان باید دانش عمیقی در حوزه سیستم‌های کامپیوتری، نرم‌افزارهای تحلیل داده داشته و توانایی‌های فردی آن‌ها نیز همچون توانایی تفکر تحلیلی، حل مسئله و ریاضی نیز باید در سطح پیشرفته‌ای باشد.

متوسط حقوق سالیانه در آمریکا: 61000 دلار

تکنسین پزشکی از مشاغل مورد نیاز آمریکا

تکنسین‌های پزشکی مسئولیت نگهداری و استفاده از ابزارآلات پزشکی که مربوط به آزمایشات پیچیده می‌شوند را بر عهده دارند. وظایفی چون جمع‌آوری تست‌ها و نمونه‌های آزمایشی جهت تحلیل، شناسایی انواع ناهنجاری‌های سلولی درنمونه‌های آزمایش، تهیه گزارشات دقیق در خصوص نتایج احتمالی، مشارکت با دیگر متخصصان پزشکی به منظور تشخیص اولیه، برقراری محیط کاری سالم بر اساس رویه‌ها و قواعد بهداشتی از اصلی‌ترین وظایف‌های مربوط به تکنسین‌های پزشکی هستند.

داشتن مدرک کارشناسی در رشته تکنولوژی پزشکی یا علوم آزمایشگاهی الزامی بوده، همچنین دانش پیشرفته در حوزه زیست شناسی و شیمی به همراه سوابق کاری مرتبط برای استخدام در این موقعیت شغلی توصیه می‌گردد.

متوسط حقوق سالیانه در آمریکا: 56000 دلار

راننده کامیون

رانندگان کامیون مسئولیت جابه‌جایی محموله‌های باری مواد غذایی، دارویی و … را از محلی به محل دیگر بر عهده دارند. این جابه‌جایی معمولا میان تولیدکننده‌کنندگان و مراکز فروش یا انبارها صورت می‌گیرد و ممکن است مسافت‌های طولانی را نیز شامل گردد. آن‌ها باید محموله‌ها را بار زده، تخلیه کنند، گزارشات تحویل را مستند سازند، از کامیون خود نگهداری کنند، به محدودیت‌های ترافیکی و رانندگی را عمل کنند و ساعات کار خود را گزارش دهند.

استخدام در شغل رانندگی کامیون نیازمند تحصیلات زیادی نیست و تنها با دارا بودن دیپلم دبیرستان در صورتی که مجوزهای مربوطه را کسب کرده، از سوابق رانندگی خوبی برخوردار باشید و تست عدم اعتیاد را از سر بگذرانید، می‌توانید برای موقعیت‌های شغلی مربوطه درخواست دهید.

متوسط حقوق سالیانه در آمریکا: 57000 دلار

دستیار فیزیوتراپی

دستیار فیزیوتراپی وظیفه تنظیم دستگاه‌ها و حفظ محیطی پاکیزه برای درمان بیماران و روزش‌های مورد نیاز آن‌ها را برعهده دارند. این افراد به بیماران هنگام انجام برنامه تمرینی خود کمک کرده و آن‌ها را تشویق می‌کنند، بیماران را با ویلچر جابه‌جا کرده، گزارش درمان‌های صورت گرفته را تهیه می‌کنند و دیگر مسئولیت‌هایی چون سفارش مواد مورد نیاز یا پاسخ دادن به تلفن را نیز انجام می‌دهند.

داشتن دیپبم دبیرستان و گواهی کمک‌های اولیه از تنها شرایط مورد نیاز برای استخدام در این موقعیت شغلی است.

متوسط حقوق سالیانه در آمریکا: 33000 دلار

کارگر ساخت و ساز از مشاغل مورد نیاز آمریکا

کارگران ساخت و ساز با ابزارهای مختلفی جهت ساخت سازه‌های مختلف همچون ساختمان‌ها، خانه‌ها، پل‌ها و… کار کرده و مسئولیت‌هایی چون بار زدن و تخلیه ابزار آلات مورد نیاز، پاک کردن محل از زباله‌ها، ایجاد فوندانسیون و پیرنگ، کمک در استفاده از ماشین‌الات سنگین و کنترل ترافیک ناحیه به کمک تابلوهای مخصوص در حال ساخت و ساز را نیز بر عهده دارند.

داشتن دیپلم دبیرستان، گواهی کار با مواد اولیه سنگین و تمایل به شرکت در دوره‌های آموزشی از شرایط اصلی مورد نیاز برای استخدام در این موقعیت شغلی است.

متوسط حقوق سالیانه در آمریکا: 31000 دلار

دستیار پرستاری

دستیاران پرستاری که آن‌ها را با عنوان CNA نیز می‌شناسند، تحت نظر پرستاران رجیستر شده در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کار کرده و به مراقبت از بیماران می‌پردازند. گرفتن علائم حیاتی بیمار، دادن غذا به بیماران، جابه‌جایی و تغییر تخت‌ها، رسیدگی به وضعیت پاکیزگی بیماران و ثبت گزارش از وضعیت بیمار به طور روزانه از مهم‌ترین مسئولیت‌های این گروه شغلی است.

برخلاف پرستاران ثبت شده، دستیاران نیازی به داشتن مجوز تخصصی نداشته و تنها با داشتن دیپلم دبیرستان و برخورداری از برخی مهارت‌های شخی همچون صبر، آرام ماندن در شرایط بحرانی، روابط بین فردی و قدرت بدنی کافی می‌توانند استخدام شوند.

متوسط حقوق سالیانه در آمریکا: 28000 دلار

مراقبت‌های خانگی

پرستاران حوزه مراقبت‌های خانگی در منزل مشتریان خود به آن‌ها برای انجام فعالیت‌های روزانه کمک می‌کنند. این مراقبت‌ها شامل مراقبت‌های بهداشتی و حفظ پاکیزگی شخصی، گرفتن علائم حیاتی، مدیریت داروها، همکاری با پرستاران یا پزشکان در جهت اجرای دستورالعمل‌های درمانی، کارهای خانگی سبک، مشاهده و گزارش وضعیت فرد به صورت روزانه یا هفتگی می‌شود.

شغل های مناسب برای شروع زندگی در آمریکا بدون مدرک دیپلم

گروه اول این شغل مناسب آمریکا از جمله شغل برندگان لاتاری برای استخدام نیازی به داشتن مدرک دیپلم ندارند.

متقاضیان با تکیه بر تجربه کاری و یا با سختکوشی و آموزش می توانند کار مناسبی بدست آورده و پیشرفت کنند.

در ادامه به برخی از این رشته‌های شغلی و محدوده دستمزد آن ها اشاره خواهیم کرد.

فروشنده

بازه دستمزد: 13 تا 20 دلار در ساعت

فروشنده یا مسئول غرفه فروشگاهی با ارائه مشاوره به مشتریان کمک می کند.

وظایف معمول آن ها شامل برقراری ارتباط با مشتریان برای انتخاب آن چه که به دنبالش هستند، ارائه اطلاعات از بهترین محصولات برای خرید، پردازش سفارشات و کمک به مرجوع کردن کالاها است.

این شغل نیاز به خلاقیت و مهارت های ارتباطی و ارائه خدمات به مشتری دارد.

تکنسین خودرو از مشاغل مورد نیاز آمریکا

بازه دستمزد: 12 تا 32 دلار در ساعت

تکنسین خودرو یا مکانیک، وسایل نقلیه را تعمیر و نگهداری می کند.

این متخصصان بازرسی آلایندگی و تست های تشخیصی وسایل نقلیه را انجام می دهند و قطعات آسیب دیده یا فرسوده را تعویض می کنند.

آن ها روی تمام قسمت های خودرو از جمله ترمز، موتور، فرمان و سیستم های الکتریکی کار می کنند. این شغل نیاز به آموزش در حین کار دارد. تکنسین ها باید اطلاعاتی در مورد موتور خودرو و سایر قطعات داشته باشند و داشتن تجربه کاری برای آن ها امتیازی مثبت محسوب می شود.

بازاریاب تلفنی

بازه دستمزد: 13 تا 26 دلار در ساعت

یک بازاریاب تلفنی از برنامه فروش از پیش تعیین شده پیروی می کند تا مشتری را برای خرید کالا یا خدمات متقاعد کند.

این شغل مستلزم استفاده از تلفن و کامپیوتر است. بازاریابان موفق نیازمند مهارت های قوی در ارتباط و تسلط بر اطلاعات هستند.

نیروی کار در رستوران

بازه دستمزد: 13 تا 31 دلار در ساعت

یک باریستا، کمک آشپز و پیشخدمت بسته به مهارت خود می توانند در مجموعه های رستورانی و یا کافی شاپ ها مشغول به کار شوند.

بسته به شغل آن ها، تهیه قهوه، کیک، وعده های غذایی و …، همچنین گرفتن سفارش، ارائه خدمات به مشتریان و تمیز نگه داشتن رستوران از وظایف این افراد است.

به طور معمول مهارت های مورد نیاز این شغل در حین کار آموزش داده می شوند.

کار در مک دونالد، استارباکس و … از انتخاب های پیش روی متقاضیان است.

نماینده پشتیبانی مشتریان

بازه دستمزد: 15 تا 27 دلار در ساعت

نمایندگان پشتیبانی به سؤالات مشتریان پاسخ می دهند، اطلاعاتی در مورد محصولات و خدمات ارائه می کنند. آن ها همچنین سفارشات را می پذیرند، اجناس مرجوعی را بررسی و به شکایات رسیدگی می کنند.

این شغل روی کمک به مشتری در تمام جنبه های خرید و راضی نگه داشتن او متمرکز است و به مهارت های ارتباطی عالی نیاز دارد.

کارگر ساختمانی از مشاغل مورد نیاز آمریکا

بازه دستمزد: 16 تا 27 دلار در ساعت

کارگران ساختمانی وظایف مختلفی در رابطه با پروژه های ساختمانی انجام می دهند.

آن ها داربست می بندند، مصالح ساختمانی را بارگیری و تخلیه می کنند و یا با ماشین آلات سنگین کار می کنند.

در صورت نیاز به کار با تجهیزات بزرگ، کارگران آموزش های لازم را دریافت می کنند.

راننده تاکسی اینترنتی

بازه دستمزد: 15 تا 25 دلار در ساعت

کار در تاکسی اینترنتی می تواند یکی از مشاغل مورد انتخاب برای سال های اول شروع زندگی در آمریکا باشد.

مهارت های مورد نیاز برای این شغل شامل نظم، مدیریت زمان و رانندگی ایمن است.

متقاضیان می توانند پس از یکسال از اخذ گواهینامه رانندگی ایالات متحده در شرکت هایی مثل اوبر و لیفت شروع به کار کنند.

نیروی کار در انبار

بازه دستمزد: 14 تا 22 دلار در ساعت

این شغل نیاز به مدرک تحصیلی و تخصص ندارد و متقاضیان با داشتن شرایط فیزیکی مناسب می توانند در این حرفه مشغول به کار شوند.

کار تیمی، دقت و توانایی برداشتن اجسام با 35 کیلوگرم وزن از شرایط مورد نیاز این شغل است.

شرکت های حمل و نقل کالا، فروشگاه ها و کارخانه ها به نیروهای کار در انبار نیاز دارند.

شغل های مناسب برای شروع زندگی در آمریکا با مدرک دیپلم

در بخش دوم این مقاله به معرفی مشاغلی خواهیم پرداخت که فرصت اشتغال تنها با دیپلم و بدون مدرک دانشگاهی را فراهم می کنند.

همان طور که اشاره شد، پیدا کردن شغل در ایالات متحده همیشه دغدغه افرادی است که قصد دارند به صورت دائم در آمریکا اقامت کنند.

واضح است که تحصیلات دانشگاهی می تواند باعث تسریع استخدام و کسب درآمد بالا شود.

اما مشاغل بسیاری نیز وجود دارند که نیازی به داشتن مدرک دانشگاهی ندارند.

به همین دلیل در این بخش قصد داریم به شغل هایی بپردازیم که تنها با داشتن مدرک دیپلم و یا معادل آن، می توان در آن ها استخدام شد.

کارمند خدمات پستی از مشاغل مورد نیاز آمریکا

بازه دستمزد: 13 تا 20 دلار در ساعت

کارکنان خدمات پستی باید دیپلم دبیرستان داشته باشند و معمولاً آموزش های کوتاه مدت حین کار را دریافت می کنند.

آن ها در شرکت های پستی مشغول به کار می شوند، نامه را تحویل می دهند و بسته های پستی را جمع آوری و مرتب می کنند.

نماینده بیمه

بازه دستمزد: 17 تا 55 دلار در ساعت

نمایندگان بیمه، انواع بیمه های عمر، سلامت و خودرو را به مشتریان می فروشند.

آن ها اغلب ارتباط با مشتریان خود را به صورت طولانی مدت حفظ می کنند و در طی مراحل مختلف زندگی برای انتخاب بیمه به آن ها کمک می کنند.

اطلاع دقیق از سیاست های شرکت، ارائه قیمت درست به مشتری، پیشنهاد گزینه های مناسب بیمه، صدور و ویرایش بیمه نامه از وظایف این شغل است.

متقاضیان این شغل باید در آزمون های دولتی شرکت کنند تا مجوز ارائه بیمه را دریافت کنند.

شغل در آمریکا : مکانیک صنعتی

بازه دستمزد: 24 تا 34 دلار در ساعت

مکانیک صنعتی، ماشین آلات و تجهیزات سنگین را در یک محیط صنعتی تعمیر و نگهداری می کند.

آن ها همچنین تجهیزات خراب را از رده خارج کرده و دستگاه های جدید را نصب می کنند.

پروتکل ها و سیاست های ایمنی به صورت سختگیرانه باید در این شغل رعایت شود.

مکانیک صنعتی معمولاً قبل از اینکه بتواند به طور مستقل عمل کند به یک سال آموزش نیاز دارد.

مدیر توزیع کالاها و انبارداری از مشاغل مورد نیاز آمریکا

بازه دستمزد: 24 تا 39 دلار در ساعت

مدیران توزیع کالا و انبارداران بر فرآیند حمل و نقل محصولات در یک مرکز پخش، نظارت و کنترل دارند.

آن ها توسط شرکت های بزرگ، انبارها، کارخانه های تولیدی و عمده فروشی ها به کار گرفته می شوند.

وظایف این شغل شامل سازماندهی محموله ها، وارد کردن داده ها به سیستم های کامپیوتری و مدیریت تیم کارمندان است.

این افراد در حین کار توسط یک سرپرست حرفه ای در مورد سیاست های حمل و نقل، پروتکل های ایمنی و فرآیندهای انبار آموزش می بینند.

دستیار اجرایی

بازه دستمزد: 18 تا 25 دلار در ساعت

دستیاران اجرایی معمولاً دست راست رییس شرکت هستند.

آن ها طیف وسیعی از وظایف اداری را انجام می دهند که شامل صحبت با مراجعه کنندگان، هماهنگ کردن برنامه‌ها، ایجاد هماهنگی‌های سفر، رسیدگی به گزارش‌ها و بسیاری موارد دیگر است.

این حرفه یکی از بهترین شغل های بدون مدرک دانشگاهی است و می تواند برای افراد با مهارت ارتباطی بالا، سختکوش و دقیق انتخاب مناسبی باشد.

از جمله شغل در آمریکا : تکنسین داروخانه

بازه دستمزد: 16 تا 26 دلار در ساعت

تکنسین‌های داروخانه نسخه ها، سایر داروها و اقلام بهداشتی را به مشتریان داروخانه ارائه می کنند.

بسته بندی بطری های قرص، برچسب گذاری، توضیح به مشتریان در مورد نحوه استفاده از داروهای خاص و فرآیند دریافت هزینه از وظایف این شغل است.

محیط های کاری متداول می تواند شامل بیمارستان ها، داروخانه ها و فروشگاه های بزرگ باشد.

تکنسین های داروخانه باید یک سال دوره آموزشی مرتبط را بگذرانند.

دستیاران بهداشت و مراقبت شخصی در محل

بازه دستمزد: 13 تا 17 دلار در ساعت

دستیاران سلامت در منزل، بهترین چشم انداز و فرصت پیشرفت کاری را در میان رایج ترین شغل ها برای فارغ التحصیلان غیر دانشگاهی دارند.

اداره کار آمریکا تخمین می زند که این صنعت تا سال 2026 شاهد رشد 41 درصدی خواهد بود.

دستیاران سلامت معمولاً در آسایشگاه های خصوصی و خانه های گروهی کار می کنند و مراقبت های شخصی را به افراد دارای معلولیت و بیماری ارائه می دهند.

افرادی که در آژانس های بهداشتی یا آسایشگاه های معتبر کار می کنند ممکن است نیاز به تکمیل آموزش رسمی یا قبولی در یک آزمون استاندارد داشته باشند.

سایت های کاریابی در آمریکا

سوالات متداول

توسعه‌ دهنده نرم‌ افزار، متخصص آمار و داده، تحلیلگر امنیت اطلاعات، توسعه دهنده وب و فیزیوتراپیست از شغل های پولساز در آمریکا می باشد.

نماینده پشتیبانی مشتریان، فروشندگی، کارگر ساختمانی، بازاریاب تلفنی و کار در رستوران از مشاغل بدون نیاز به مدرک تحصیلی در امریکا می باشند.

1.5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
13 شهریور 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.