سایت در حال بروز رسانی می باشد و ممکن است برخی مطالب تکمیل نباشد از صبوری شما سپاسگزاریم.

مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

مهاجرت به کشور
مؤسسه رصد و پایش چهره نگار سپندار

شرایط سنی مهاجرت ؛ بهترین سن برای مهاجرت به اروپا

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب پربازدید

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
برای دریافت مشاوره رایگان این فرم را تکمیل کنید

مشاوره رایگان

شرایط سنی مهاجرت

در رابطه با شرایط سنی مهاجرت چه می دانید؟ بهترین سن برای مهاجرت به اروپا چه سنی است؟ آیا در سن بالا نیز می توان مهاجرت کرد؟ آژانس مهاجرتی چهره نگار هر آنچه که باید در رابطه با شرایط سنی مهاجرت بدانید را در اختیارتان قرار داده است؛ تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

اهمیت شرایط سنی برای مهاجرت

تأیید ویزای مهاجرت به عوامل زیادی از جمله سن بستگی دارد. بهترین سن برای مهاجرت از 25 تا 32 سال است. در کشورهایی مانند استرالیا و کانادا، افراد متقاضی مهاجرت که سنی بین این فاصله دارند حداکثر امتیاز را دریافت می‌کنند که درنتیجه شانس بیشتری برای پذیرش دارند. البته افرادی بوده‌اند که حتی پس از 40 سالگی ویزای PR مهاجرت را دریافت کرده‌اند.

مهاجرت تحصیلی - شرایط سنی مهاجرت

در گروه سنی ۲۵ تا ۳۲ سال، ممکن است واجد شرایط بسیاری از برنامه‌های ویزای مهاجرتی باشید و بدین صورت شانس شما برای موفق شدن در یکی از این برنامه‌ها بیشتر باشد. شما می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا قصد دارید به طور دائم به کشور موردنظر خود نقل‌مکان کنید یا به طور موقت در آنجا مستقر شوید.

در بهترین سن برای مهاجرت، ممکن است گزینه‌های شغلی مختلف و پتانسیل پیشرفت داشته باشید. بسیاری از شرکت‌ها ترجیح می‌دهند افراد حرفه‌ای جوان و پرانرژی را در تیم کارمندان خود استخدام کنند. در یک سیستم مهاجرت مبتنی بر امتیاز، افراد در گروه سنی ۲۵ تا ۳۲ سال دستاوردهای بالایی دارند.

امتیازدهی به مهاجران برای اخذ ویزا

انواع مختلفی از دسته‌های مهاجرت مانند اقامت دائم، مهاجرت خانوادگی و کارگر ماهر یا مهمان (با مهارت کم) و اقامت دائم وجود دارد. در هر دسته مهاجرت، شرایط مهاجرت برای هر سن متفاوت است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. به‌طورکلی، انتخاب مهاجرت با معیارهای مبتنی بر امتیاز انجام می‎شود:

  • تحصیلات
  • تجربه
  • سن
  • تطبیق‌پذیری
  • داشتن دعوت‌نامه کاری از کارفرما بومی برای مثال داشتن جاب آفر آلمان از یک کارفرمای آلمانی.
  • مهارت زبانی (زبان انگلیسی مهارت اصلی است که بسته به کشور مقصد ممکن است زبان‌های دیگری نیز مهم باشند.)

مهاجرت به اروپا - شرایط سنی مهاجرت

برای مهاجرت به هر کشوری باید امتیازاتی دریافت کنید که این امتیازها بر اساس مواردی که در بالا لیست شده است حساب شده و جمع زده می‌شود. طبق جدول محاسبات کشورهای مختلف، تقریباً در همه کشورهای جهان، دولت‌ها تمایل دارند به افراد در گروه سنی ۲۱ تا ۴۹ سال امتیاز بدهند. به طور خاص، کانادا، نیوزلند، استرالیا و بسیاری از کشورهای اروپایی بهترین سن برای مهاجرت را بین ۲۱ تا ۴۹ سال در نظر می‌گیرند و مهاجران در این بازه سنی را ترجیح می‌دهند. مردم برای ویزای مهاجرتی خود بهتر است این سنین را داشته باشد.

فرد خارج از این گروه سنی، امتیاز سن را در معیار ویزای مهاجرت از دست می‌دهد. در اینجا لازم به ذکر است که در مسیر بررسی واجد شرایط مهاجرت بودن که در بالا ذکر شد، فردی که دارای حداکثر امتیاز باشد احتمال موفقیت بیشتری در اخذ ویزای مهاجرتی دارد.

بهترین سن برای مهاجرت کاری

بهترین سن برای مهاجرت کاری، به موقعیت‌ های شغلی مختلف در کشور مقصد بستگی دارد. از آنجا که در یک سیستم مهاجرت مبتنی بر امتیاز، افراد در بازه سنی ۲۵ تا ۳۲ سال دستاورد های بالایی دارند؛ بسیاری از شرکت‌ ها ترجیح می‌دهند افراد حرفه‌ ای جوان و پر انرژی را در تیم کارمندان خود استخدام کنند.

افراد با سن ۴۰ سال به بالا معمولا بر اساس تجربه یا رزومه شغلی خوب و امتیاز مهاجرت کاری، برای دریافت ویزای کاری اقدام می کنند. در واقع مهاجران جوان ‌تر با سرعت بیشتری جذب بازار کار می‌شوند و سال‌ های بیشتری را می توانند صرف کمک به اقتصاد کشور مقصد ‌کنند.

پس اگر شخصی در بهترین سن برای مهاجرت کاری باشد، اولویت بیشتری برای دریافت ویزا خواهد داشت. چرا که در هر موقعیت شغلی می‌ تواند بیشترین خدمت را به اقتصاد کشور مقصد برساند و دولت‌ ها به این نکته در پذیرش مهاجرین بسیار اهمیت می دهند. زیرا بیشتر کشورها در سن ۶۰ سالگی شهروندان خود را بازنشسته می کنند و نیرویی را به ‌عنوان مهاجر می ‌پذیرند که حداقل بتواند ۲۰ سال در کشور مقصد کار کند.

اخذ ویزای کانادا - شرایط سنی مهاجرت

اگر متقاضیان دریافت ویزا کاری در بازه سنی 50 سال قرار داشته باشند در صورت داشتن دو شرط لازم، شانس پذیرش و اقدام برای مهاجرت کاری دارند. برای شرط اول در صورتی که مهارت و تخصص شغلی آن ها بالا باشد و در پی آن دارای رزومه کاری قابل توجهی باشند، شانس بالایی در پذیرش درخواست خود از جانب کارفرما در کشور مقصد دارند. و شرط دوم دارا بودن شرایط سلامت متقاضی کار می باشد. چرا که اگر فرد از نظر جسمی ناتوان و وابسته به خدمات درمانی آن کشور باشد، شانس کم تری برای پذیرش دارد.

بهترین سن برای مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی و تحصیل در خارج از کشور آرزوی بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان می باشد. با وجود اینکه برای اپلای کردن در دانشگاه‌ های خارج از کشور هیچ گونه محدویت سنی وجود ندارد، اما دانستن بهترین سن برای مهاجرت، بورسیه تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی با روندی ساده تر، از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

بنابراین در هر سنی می توان برای تحصیل در هر مقطعی به غیر از رشته‌ های تحصیلی از جمله پزشکی در دانشگاه‌ های خارج از کشور اقدام به دریافت ویزای تحصیلی کرد، اما سن و گپ تحصیلی که همان فاصله زمانی بین مقاطع تحصیلی می باشد، در فرایند صدور ویزای تحصیلی، فاکتور بسیار مهمی به شمار می رود. داشتن سن بالای 35 سال و گذشتن زمان زیادی (معمولا بیش از 4 سال) از تاریخ اخذ آخرین مدرک تحصیلی، مهاجرت تحصیلی و روند اخذ ویزا را سخت تر می کند.

از این رو بهترین سن برای مهاجرت تحصیلی در مقطع کارشناسی از 18 تا 23 سال و برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، بهتر است حداقل ۲۲ سال سن داشت. در واقع بیشتر دانشگاه‌ ها، سختگیری زیادی برای جذب دانشجویان کارشناسی ارشد ۳۵ سال به بالا دارند.

بهترین سن برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یکی از راحت ترین و مطمئن‌ ترین روش ‌های مهاجرت به شمار می رود. این روش با ثبت شرکت و یا اجرایی کردن یک ایده استارتاپی در کشور مقصد و یا سرمایه ‌گذاری از طریق خرید ملک در کشور مقصد محقق می شود. از آنجا که شرایط سنی خاصی برای این‌ روش از مهاجرت وجود ندارد، بهترین سن برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری طبق اهداف مختلف فرد و قوانین کشورها می تواند از 18 سال به بالا باشد.

طرح‌ های سرمایه‌ گذاری موفقی که باعث ورود پول به کشورها شوند و هم راستا با اهداف اقتصادی آن ها باشد، از جانب دولت کشورهایی مانند آمریکا و اتحادیه اروپا مورد استقبال فراوانی قرار می گیرند. افرادی که از این طریق اقدام می کنند علاوه بر اخذ ویزا برای خود و و ویزا برای مهاجرت خانوادگی می توانند پاسپورت و تابعیت کشور مقصد را نیز از آن خود کنند.

مهاجرت به آلمان - شرایط سنی مهاجرت

شرایط سنی مهاجرت قبل از ۳۰ سالگی

چیزی درمورد ترک آسایش ۲۰ سالگی وجود دارد که تغییرات زیادی در زندگی ایجاد می‌کند. از نظر مهاجرت، افراد زیر سی‌سالگی به‌مراتب بیشتر از افراد مسن‌تر، موفق به مهاجرت می‌شوند. با بالاترین سن، شرایط مهاجرت ممکن است کمی پیچیده شود؛ چراکه شما باید فضای آرامی را که در طی این سال‌ها اطراف خود ایجاد کرده‌اید را رها کنید. شغل، دوستان، خانواده و سرمایه‌ای که دارید را باید رها کنید و شانس خود را جای دیگر امتحان کنید.

مشخص است که با بالارفتن سن وابستگی ما به اطراف بیشتر می‌شود. پس بهترین سن برای مهاجرت زمانی است که هنوز وابستگی ما به اطراف آن‌چنان زیاد نشده است و هنوز شانس بالایی برای تغییر داریم. این سن از ابتدای ۲۰ سالگی تا اواسط ۳۰ سالگی است.

افزایش مسئولیت‌ها پس از سی‌ سالگی

در دوران مدرن، برخی از مردم مسئولیت‌های زندگی را به بازه‌ای پس از سی‌سالگی منتقل می‌کنند. این مسئولیت‌ها می‌تواند شامل ازدواج، تشکیل زندگی و فرزندآوری باشد؛ به همین دلیل قبل از شروع شدن این دوران مهاجرت می‌تواند اقدام بهتری باشد؛ چراکه زمان کافی برای تحقق آن وجود دارد.

بسیاری از افراد هستند که با وجود مسئولیت‌های زیاد زندگی دست به مهاجرت می‌زنند. این انتخاب نیز شدنی است، اما استرسی که تجربه می‌کنند را نیز در نظر بگیرید. آن‌ها علاوه بر اینکه به دنبال موفقیت در مهاجرت خودشان هستند، باید در قدم بعدی به مهاجرت همسر و فرزندان نیز فکر کنند. پس چه‌بهتر است که قبل از این دوران مسئولیت، مهاجرت انجام شده باشد و بهترین سن برای مهاجرت را قبل سی‌سالگی بدانیم.

بهترین کشورها برای مهاجرت در سن بالا

با اینکه مهاجرت در هر سنی امکان پذیر است اما جدا از کسانی که برای تحصیل و یا کار مهاجرت می کنند افرادی هستند که در سنین بالایی قرار دارند و در کار خود بازنشسته شده اند. بسیاری از این افراد به دنبال مکانی برای مهاجرت می گردند که علاوه بر کسب آرامش بتوانند در آن برای باقی عمر به راحتی زندگی کنند و شرایط اقتصادی و محیطی آن مطلوب باشد.

مهاجرت تحصیلی آلمان - شرایط سنی مهاجرت

مهاجرت افراد سن بالا با تمکن مالی خوب و از طریق ویزای بازنشستگی به کشور هایی مانند آلمان، اتریش، فرانسه و کانادا با توجه به امکانات رفاهی و شزایط اقتصادی برای افراد با سن بالا بسیار پیشنهاد می شود. افراد بالای 50 سال می توانند جهت کار در کشور مقصد به کارهایی مثل رانندگی، مشاور املاک، کارآفرین، مدرس و شغل هایی از این مشغول شوند.

برای دریافت ویزای بازنشستگی مهاجران باید دارای شرایطی مثل سن بالای 55 سال، تمکن مالی لازم و بیمه نامه معتبر باشند تا بتوانند ویزای خود را از کشور مربوطه دریافت کنند.

شرایط تحصیل در کانادا چیست ؟

یکی از بهترین و محبوب‌ترین روش‌هایی که برای مهاجرت به کانادا می‌توان از آن استفاده کرد، اخذ اپلای تحصیلی کانادا و مهاجرت به این کشور برای ادامه تحصیل است. افرادی که واجد شرایط تحصیل در کانادا هستند، می‌توانند برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدام و تحصیل در یکی از بهترین و معتبرترین سیستم‌های آموزشی دنیا را تجربه کنند.مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی کانادا، از نظر علمی در سطح بسیار بالایی قرار دارند و همه‌ساله، شمار زیادی از افراد در سراسر دنیا، برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدام می‌کنند.

 گرفتن ویزای تحصیلی کانادا، در میان ایرانیان نیز محبوبیت بسیار بالایی دارد و بسیاری از علاقه‌مندان، به دنبال اطلاع از شرایط تحصیل در کانادا هستند. دولت لیبرال کانادا، برای اعطای ویزای تحصیلی به متقاضیان، شرایط خاصی را در نظر گرفته است که برخی از مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر هستند:

  • شرط سنی

شرط سنی اخذ ویزای تحصیلی، با توجه به مقطعی که متقاضیان قصد ادامه تحصیل در آن را دارند تغییر می‌کند و مهم‌ترین موضوعی که در این حوزه مورد توجه قرار می‌گیرد، گپ تحصیلی است. منظور از گپ تحصیلی، مدت زمانی است که از تاریخ اخذ آخرین مدرک تحصیلی متقاضی می‌گذرد و هرچه این زمان کمتر باشد، شانس متقاضیان برای دریافت ویزا بیشتر خواهد شد.

مهاجرت تحصیلی کانادا - شرایط سنی مهاجرت

  • نمره آیلتس

یکی دیگر از شرایط تحصیل در کانادا که اهمیت بسیار زیادی برای مراکز آموزشی و دولت این کشور دارد، نمره مدرک زبان متقاضیان است. دانشگاه‌ها و مراکز مختلف کانادا، حدنصاب‌های متفاوتی را برای متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی در نظر می‌گیرند و در عین حال، برای افرادی که کمتر از این حد نصاب را کسب‌ می‌کنند نیز شرایط پذیرش را فراهم می‌آورند؛ به این صورت که اگر شخصی، نیم تا یک نمره کمتر از این حدنصاب را در آزمون زبان کسب کند، در دوره‌های زبان انگلیسی این کشور شرکت می‌کند و پس از کسب نمره قبولی، واجد شرایط ورود به دانشگاه مورد نظر خود می‌شود.

  • داشتن تمکن مالی برای تحصیل و زندگی در کانادا

فاکتور بسیار مهم دیگری که در اعطای ویزای تحصیلی مورد توجه قرار می‌گیرد، تمکن مالی متقاضیان است. دولت کانادا باید مطمئن شود که فرد متقاضی، از نظر مالی قادر است هزینه‌ی تحصیل و زندگی خود در کانادا را به مدت یک‌سال تامین کند. هزینه‌ی زندگی در کانادا، به‌طور متوسط چیزی در حدود ۱۰ تا ۴۰ هزار دلار در سال تخمین زده می‌شود.

هزینه‌ی تحصیل نیز، با توجه به مقطع و نوع مرکز آموزشی متغیر است. به عنوان مثال، اگر متقاضی تحصیل در مدارس این کشور باشید، باید به‌صورت سالیانه، مبلغی در حدود ۳۰ تا ۵۰ هزار دلار کانادا را برای تامین مخارج تحصیل خود در نظر بگیرید.

کالج‌های کانادا، یکی دیگر از مراکزی به‌شمار می‌روند که با استقبال بالایی از سوی مهاجران روبرو هستند و همه‌ساله افراد زیادی برای واردشدن به این مراکز، با یکدیگر رقابت می‌کنند. دوره‌های برگزار شده در کالج‌های کانادا، از نظر دوره‌ی زمانی، کوتاه‌تر از دوره‌های دانشگاهی هستند و به همین دلیل، شهریه‌ی کم‌تری در مقایسه با دانشگاه‌های مختلف دارند. هزینه‌ تحصیل در کالج‌های کانادا با توجه به خصوصی یا دولتی‌بودن این کالج‌ها متفاوت است و رقمی بین ۷ هزار تا ۲۳ هزار دلار کانادا را در سال شامل می‌شود.

تفاوت شهریه، در مورد هزینه‌های دانشگاهی نیز صادق است و با توجه به نوع دانشگاه و مقطع تحصیلی مورد نظر متقاضی، رقم متفاوتی را شامل می‌شود. بر این اساس، شهریه‌ی سالیانه‌ مقطع کارشناسی، در حدود ۵۵۰۰ تا ۲۹ هزار دلار کانادا، هزینه‌ی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، ۱۳ تا ۲۰ هزار دلار کانادا در سال و شهریه‌ی ادامه تحصیل در مقطع دکترا نیز، مبلغی در حدود ۱۰ تا ۲۰ هزار دلار کانادا در سال است.

مهاجرت کاری - شرایط سنی مهاجرت

شرایط سنی مهاجرت به کانادا

سن، یکی از فاکتورهای بسیار مهم برای گرفتن اقامت کانادا است و دولت این کشور، در سیستم امتیازدهی خود، اهمیت بالایی برای سن متقاضیان قائل است. دولت کانادا، بیشتر امتیاز را در سیستم امتیازدهی خود برای کسانی در نظر می‌گیرد که سن آنان در محدوده‌ی ۲۱ تا ۴۹ سال قرار داشته باشد؛ البته باید توجه داشته باشید که دولت کانادا برای اعطای ویزا به هر متقاضی، شرایط و تحصیلات شخص را مورد بررسی قرار می‌دهد و با توجه به این فاکتورها، شرط سنی ایده‌آلی را برای متقاضیان مهاجرت به این کشور در نظر می‌گیرد.

موضوع بسیار مهم دیگری که در رابطه با سن مناسب برای مهاجرت تحصیلی به کانادا باید به آن توجه کرد این است که، در سنین پایین، دانش‌آموزان انعطاف‌پذیری بالاتری دارند و بهتر می‌توانند خود را برای زندگی در این کشور آماده کنند. بر این اساس، می‌توان گفت که بهترین سن برای مهاجرت به کانادا و ادامه تحصیل در این کشور، مهاجرت زیر ۱۸ سال است؛ چراکه افراد در این شرایط می‌توانند قبل از ورود به دانشگاه و آغاز تحصیلات عالی، مهارت‌ها و دانش مورد نیاز خود را کسب کنند و شرایط بهتر و مناسب‌تری را برای خود فراهم آورند.

محدودیت سنی تحصیل در مدارس آلمان

شرایط سنی مدارس آلمان وابسته به نوع مدرسه‌ی دانش‌آموزان است اما در یک نگاه کلی، می‌توان گفت دانش‌آموزان از 6 سالگی دوره ابتدایی را آغاز می‌کنند و دوره دبیرستان آن‌ها در 18 سالگی به پایان می‌رسد. محدودیت سنی شروع و پایان تحصیل در تمامی مدارس آلمان یکسان است و تفاوتی که پیش‌تر از آن گفتیم به بازه‌های سنی خروج از یک مقطع و مدرسه و ورود به مقطع و مدرسه‌ای دیگر است.

به عنوان مثال تحصیل دوره ابتدایی در اکثر مدارس آلمان از 6 سالگی شروع و در 10 سالگی تمام می‌شود اما بسته به مدرسه و شرایط دانش‌آموز می‌تواند تا 12 سالگی نیز طول بکشد. همچنین اگر کسی پس از دوره اول تحصیل برای مثال در مدارس Realschule درس بخواند، تحصیلش تا 15 یا 16 سالگی طول می‌کشد و سپس باید مدرسه را تغییر دهد اما تحصیل در مدارس Gymnasium تا 18 سالگی در یک مدرسه زمان می‌برد.

سن مناسب مهاجرت - شرایط سنی مهاجرت

شرایط سنی تحصیل در دانشگاه‌های آلمان

مهم‌ترین شرایط سنی تحصیل در دانشگاه های آلمان این است که حداقل 18 ساله باشید اما حداکثر سن برای مقاطع تحصیلی تعیین نشده است.

توجه داشته باشید که اگر چه عده‌ی زیادی عدم محدودیت سنی را مزیت تحصیل در آلمان می‌دانند، عده‌ای دیگر معتقدند سن در اولویت‌بندی متقاضیان پذیرش تحصیلی آلمان تأثیر می‌گذارد.

اگر بخواهیم بیشتر به نظریه دوم بپردازیم، باید بگوییم که دانشجویانی که حداکثر 21 ساله‌اند، واجد شرایط سنی تحصیل کارشناسی در آلمان می‌شوند اما این شرایط سنی برای متقاضیان تحصیلات تکمیلی متفاوت است. شرایط سنی تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان برای دانشجویانی که 30 سالگی را رد کرده‌اند، سخت‌تر است و فارغ‌التحصیلان این مقطع نیز با قرار داشتن در بازه سنی 31 تا 40 شرایط سنی مهاجرت تحصیلی به آلمان برای مقطع دکترا را دارند

سوالات متداول

مهم‌ ترین شرایط سنی تحصیل در دانشگاه های آلمان این است که حداقل 18 ساله باشید اما حداکثر سن برای مقاطع تحصیلی تعیین نشده است.

مهاجرت افراد سن بالا با تمکن مالی خوب و از طریق ویزای بازنشستگی به کشور هایی مانند آلمان، اتریش، فرانسه و کانادا با توجه به امکانات رفاهی و شزایط اقتصادی برای افراد با سن بالا بسیار پیشنهاد می شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امتیاز دهید
5/5
آخرین بروز رسانی
3 آبان 1402
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

عکس یک مرد که داخل تبلت مشغول جستجو در اینترنت است
عکس مربوط به شهر لندن در انگلیس است که یکی از ساختمان های معروف شهر که ساعت هم دارد.
تصویر یک آقا است که پاسپورتش دستشه و پرچم آلمان هم روی میزش است و دستش را دراز کرده که پاسپورت را به کس دیگه ای که توی عکس معلوم نیست داره میدهد- قوانین جدید جاب آفر آلمان
یه خانم که توی کتابخانه پشت سیستمش نشسته و کلی کتاب هم روی هم جلوی سیستمش هست- بهترین کشور برای آزمون آیلتس
تماس رایگان

اگر می‌دانید چه کشور و چه روشی مناسب شماست،
از میان بیش از ۱۶۰ روش موجود دست به انتخاب بزنید.